اصول رانندگی در برف و باران

سپهر زنگنه | جمعه، ۱۶ آبان ۱۳۹۳ | 1 نظر

با شروع سرما و نزدیک شدن به فصل زمستان متاسفانه هرساله آمار تلفات جاده ای افزایش می یابد.
به نقل از ایسنا، جاده‌های خیس یک از عوامل مهم سوانح رانندگی هستند اما بکارگیری تکنیک‌های رانندگی ایمن می‌تواند مانع ازآن شود که سرنوشت‌ ماشین‌تان به برخورد با نرده‌های کنار جاده یا خدای ناخواسته به سقوط از دره‌ها ختم شود شما می توانید برای کسب مهارت بیشتر و فراگیری نحوه رانندگی صحیح در روزهای بارانی این توصیه‌ها را به کار ببندید:– آرام و بااحتیاط رانندگی کنید، به خصوص سر پیچ‌ها.– فاصله زیادی را با ماشین جلویی حفظ کنید.

– هنگامی که لازم است توقف و یا سرعت‌تان را کم کنید، به آرامی و ملایمت ترمز کنید.

– هرگز یکباره پایتان را روی ترمز قرار ندهید.

– اگر ماشین‌تان شروع به لغزیدن کرد، به آهستگی پای‌تان را از روی گاز بردارید و فرمان را در جهتی که می‌خواهید جلوی ماشین حرکت کند، بپیچانید.

– از چاله‌های آب باران دوری کنید.

– در همان مسیری که ماشین‌های جلویی‌تان حرکت می‌کنند، رانندگی کنید.

– بلافاصله از لحظه شروع باران تا زمانی که جاده مرطوب است، سرعتتان را کم، یکنواخت و در حد کنترل نگه دارید. در پیچ ها از سرعتتان بکاهید و به هیچ عنوان به طور ناگهانی ترمز نکنید.

– در هوای برفی و بارانی از گردش و انحراف ناگهانی خودداری کنید و از ترمز کردن بی موقع بپرهیزید.

– از فشار دادن ناگهانی پا بر روی پدال گاز یا برداشتن فشار از روی آن، خودداری کنید.

– از سرعت زیاد در معابر یخ زده و هوای برفی بپرهیزد، به خصوص وقتی که راه دارای دست انداز باشد.

– از رانندگی در لبه راه‌ها و شانه های راه خودداری کنید.

– در یک سطح لغزنده ، هنگامی که سرعت دارید از تغییر ناگهانی به دنده سنگین خودداری نمائید.

– چنانچه به هر دلیلی خودروی شما دچار سر خوردگی شد، اعتماد به نفش داشته باشید و بر خود مسلط باشید زیرا در غیر این صورت نمی توانید تصمیم درستی بگیرید.

-در هنگام سر خوردن ماشین از ترمز کردن بپرهیزید، ضربه زدن به ترمز بر روی یخ، ترمز ها را قفل می کند و باعث سرخوردن بیشتر می شود.

منبع: ایسنا

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. عباسنويد | آبان 16, 1393 | لینک نظر

    نوشته با ماشين جلويي حرکت کنيد. وقتى ماشين جلويي سرعتش چهل تا زياد کرد.. بعد ماشين پشتى چرا ميره دنبالش اونم سرعتش زياد کنه. که اين اشتباهه تو روزاى معمولى هم همينطوريه هر چى گاز ميدى پشتى هم دنبالته فاصله نميزاره بگيرى. جاده بايد نگاه کرد نه ماشين رو به رو.و فاصله رعايت کرد. که هيچ کدومو من نميبينم تو جاده. يکم اين مامور بياد جريمه بکنه مردم به خودشون بيان. فقط پول باعث ميشه. مثل کمر بند همه الان ميبندن.بخدا از در خونه مردم بيرون ميان 80 در صد اسم قانون نميدونيم چه برسه رعايتش. بصورت طبيعى رعايت ميکنيم. هر لحظه خطا داريم بعدش هر وقت بخوايم.چون به حقوق ما کسى رسيدگى نميکنه همه ناراضى هستيم. جاده خراب. جريمه ها بى مورد اعصاب خورد کن.هيچى قانونى نيست تا ما قانون رعايت کنيم تو جاده