محدودیت بیشتر برای واردات خودرو

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۳ | 4 نظر

طرح مدیریت واردات خودرو در ایستگاه پایانی

ایسنا: بررسی طرح مدیریت واردات خودرو در وزارت صنعت، معدن و تجارت به پایان رسیده و در انتظار تصویب نهایی این وزارتخانه و ارسال به هیات دولت به‌سر می‌برد. چند ماه پیش طرحی با عنوان مدیریت واردات خودرو با هدف جلوگیری از افزایش واردات به وزارت صنعت، معدن و تجارت ارائه شد. در این طرح پیش‌بینی شده که صندوقی تحت عنوان حمایت از تولید خودروی داخلی تشکیل شده و منابع این صندوق نیز از محل تعرفه واردات خودرو، تامین شود. جلوگیری از واردات خودرو از کشورهای تحریم‌کننده ایران در کنار افزایش تعرفه واردات از کشورهایی که روابط دوستانه‌ای با ایران ندارند از دیگر مفاد قید شده در طرح مدیریت واردات خودرو است. در این شرایط براساس جدیدترین اخبار به دست آمده، مراحل بررسی کارشناسی این طرح در وزارت صنعت، معدن و تجارت به پایان رسیده و در انتظار مطرح شدن در شورای سیاست‌گذاری خودرو و تصویب نهایی به‌سر می‌برد. بررسی این طرح در دستور کار جلسه هفته گذشته شورای سیاست‌گذاری خودرو قرار داشت که به دلیل پایان وقت بررسی آن به جلسه آتی این شورا در دو هفته آینده موکول شد.
وزارت صنعت، معدن و تجارت در چند ماه اخیر نظرات واردکنندگان خودرو و دیگر کارشناسان مرتبط با این بخش را اخذ کرده و با ایجاد تغییراتی آن را آماده بررسی در شورای سیاست‌گذاری خودرو و تصویب نهایی کرده است.
پس از بررسی طرح مدیریت واردات خودرو در شورای سیاست‌گذاری خودرو و تصویب این شورا بخش‌هایی از این طرح که نیاز به مجوز دولت ندارد اجرایی شده و باقی بخش‌ها برای کسب مجوزهای قانونی به هیات دولت ارسال خواهد شد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

 1. reza7 | آبان 18, 1393 | لینک نظر

  بعضی وقتا مسئولین مقصرن بعضی وقتا مردم
  الان من خوشحالم از این که بازار خودرو های چینی داره رونق میگیره!

 2. امیرحسین | آبان 18, 1393 | لینک نظر

  جالبیش اینه که بودجه صندوق حمایت از خودروسازان داخلی! از واردات خودروهای خارجی تامین میشه!!!خب واردات کاهش بدین بودجتون کم میشه آخرش هم باید جمع کنید برید!!!
  هر روز یه صندوق جدید،یه روز برای کاهش قیمت خودرو یه روز برای حمایت از خودرو و نتیجه هم از دست رفتن بودجه ای که از من وشما مصرف کننده میگیرن،وقتی وارد کننده مجبوره جدا از تعرفه وارداتی نجومی کلی هزینه ی متفرقه کنه قیمت نهایی هم سالها! با قیمت واقعی خودرو تفاوت داره.هزینه های جانبی مثل داستان خودروهای اسقاطی
  در ضمن چرا خودروسازان داخلی نباید هزینه ای بابت خودروی اسقاطی بدن؟چون خودروهایی که همین الان هم اسقاط میشن دقیقا نمونه هایی هستن که روی خط تولیدن پس این با اون در!!!
  ولی خودروهای به روزی که وارد میشن به خاطر تکنولوژی پایین و استانداردهای پایین!!!باید خودرو اسقاط کنن تا جبران بشه!!!
  و این سوالاتی که هر روز بعد از سوار شدن به رخشهای وطنی ذهنمو مشغول میکنه و صد البته هیچوقت جوابی براش پیدا نمیکنم!

 3. محمد رضا | آبان 18, 1393 | لینک نظر

  ظلم واقعی در حق یک ملت بیکفایتی خودرو سازان و دادن تاوان توسط یک ملت اگر خودرو سازان به جای دلالی و دزدی واقعا به فکر پیشرفت بودن و با دادن طرحهای مضحک با چند کمپانی معتبر قرداد میبستند حالا کار به اینجا نرسیده بود اگر به جای مدیران لایق ایران خودرو و سایپا افغانی استخدام کرده بودیم حالا شاهد تولید بنز در ایران بودیم

 4. امیر | آبان 18, 1393 | لینک نظر

  طرح مدیریت بر بیکاری و تورم و محیط زیست که اجرا نمیشود در مملکت ولی جلوی واردات را میگیرند تا خودروسازان داخلی
  فرصت بیشتری برای ساخت خودروهای بیکیفیت و گران در یک محیط کاملا انحصاری را داشته باشند.!!!!