رکود بازار ادامه دارد

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۳ | 1 نظر

ایسنا: رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل از بی‌سابقه بودن رکود فعلی بازار خودرو در یک دهه اخیر خبر داد.
حسن زمانی‌افشار اظهار کرد: وضعیت رکود و بی‌رونق بودن بازار خودرو در سال جاری در 10 سال پیش از آن سابقه نداشته است. وی با بیان اینکه بسیاری از نمایشگاه‌داران اتومبیل در سال جاری متحمل ضرر و زیان شدند، خاطرنشان کرد: به اصطلاح نمایشگاه‌داران، بازار خودرو در سال جاری بازاری مرده بوده و انتظارات فعالان این صنف را برآورده نکرده است.
رئیس اتحادیه نمایشگاه‌داران اتومبیل ادامه داد: در شرایط فعلی به‌دلیل مشخص نبودن وضعیت بازار بسیاری از کسانی که قصد خرید خودرو دارند این کار را به آینده و مشخص شدن وضعیت بازار موکول می‌کنند. وی افزود: همچنین در گذشته بسیاری از مالکان خودروهای دست دوم، خودرو خود را فروخته و خودرو نو خریداری می‌کردند، اما این دسته از مصرف‌کنندگان نیز هم‌اکنون ترجیح می‌دهند از خودرو دست دوم خود استفاده کنند. زمانی‌افشار با بیان اینکه شاید مشخص شدن نتیجه‌ مذاکرات با 1+5 به خروج بازار خودرو از رکود کمک کند، تصریح کرد: هم‌اکنون نه خریداران و نه فروشندگان تکلیف خود را در بازار نمی‌دانند و به همین دلیل میزان معاملات به حداقل ممکن رسیده است.

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. رضا8889 | آبان 25, 1393 | لینک نظر

    امیدوارم این رکود ادامه پیدا کند وحتی بدتر هم بشود تا خودروسازان جنس های بی کیفیت شان را روز بروز گران تر نکنند
    واین رکود باعث طراحی جدید ماشین ها نیز میشود که برای برگرداندن مشتریان انجام میشود.الان به چند نفر گفتم دنا 48 تومن مثل این که قیمت داره همشون گفتمن میریم خونه میخریم خیلی بهتر از این هست که این همه پول واسه این ماشینا بدیم