اولین تجربه مکلارن با موتور هوندا

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۲۵ آبان ۱۳۹۳ | 2 نظر

طبق آخرین خبرها، موتور V6 توربوی هوندا که قرار است سال آینده در فرمول‌یک مبارزه کند، روز گذشته در یک تست بر روی اتومبیل مک‌لارن MP4-29H قرار داده شد و عملکرد آن بسیار به عملکرد موتور مرسدس در این فصل نزدیک بود. اما بسیاری بر این باورند که موتور مرسدس در سال آینده چیزی نزدیک به یک ثانیه سریعتر خواهد شد.

محمد فتح الهی – هوندا که بعد از فراری، مرسدس و رنو مایل است به عنوان چهارمین تأمین کننده موتور در مسابقات فرمول یک حضور داشته باشد، دیروز در یک تست عملاً توانایی های خود را در پیست محک زد.

هوندا که با مک لارن سابقه همکاری ده ساله دارد، روز گذشته برای فیلم برداری با یک اتومبیل آزمایشی در پیست دیده شد. در این تست رانندگی بیشتر از کسب حداکثر سرعت، سیستم های کلی موتور مورد آزمایش قرار گرفت که نه هوندا و نه مک لارن با مشکلی رو به رو نشدند.

طبق خبری که در BBC منتشر شد، موتور جدید هوندا از لحاظ عملکرد بسیار به موتور این فصل مرسدس نزدیک است.

اما هوندا برای یک رقابت تنگاتنگ باید قدرت بیشتری از موتور خود استخراج کند. چرا که منابع نزدیک به مرسدس عنوان کردند این کمپانی آلمانی برای سال آینده تغییراتی در موتور این فصل خود ایجاد کرده است.

برای سال آینده تیم ها اجازه ندارند تغییرات اساسی در موتور خود ایجاد کنند. اما گفته می شود با وجود این محدودیت ها، موتور مرسدس در سال آینده یک ثانیه سریعتر از موتور این فصل خواهد بود.

مرسدس برای سال آینده به غیر از تیم اصلی خود به ویلیامز و فورس ایندیا موتور عرضه می کند و جای خالی مک لارن را در میان مشتریان این کمپانی، لوتوس پر کرده است.

 

F1FANS.IR

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

 1. linkoln6ft | آبان 29, 1393 | لینک نظر

  چه جوری که لوتوس و مک لارن خودشون موتور برای این مسابقات تولید نمیکنن؟یعنی موتورهایی که مرسدس برای این رقابت ها تولید میکنه خیلی برای این مسابقات خوبه که شرکت های بزرگ مثل مک لارن و لوتوس از موتورای خودشون استفاده میکنن؟واینکه خود مرسدس هم با بقیه تیم ها رقابت میکنه پس چرا موتورهاشو به اونام میده؟

  • در پاسخ به: linkoln6ft

   sepehr | آبان 29, 1393 | لینک نظر

   هزینه تحقیق و توسعه پیشرانه های جدید فوق العاده سنگین هست و تیم های مستقل و کوچک از بودجه کافی برای فعالیت در این زمینه برخوردار نیستند.تیم هایی مثل مرسدس، رنو و فراری هم در جهت سرشکن کردن هزینه ها، پیشرانه هاشون رو در اختیار سایر تیم ها قرار میدن.