زشت ترین مدل تویوتا هیدروژنی شد

سپهر زنگنه | شنبه، ۱ آذر ۱۳۹۳ | 3 نظر

تویوتا سرانجام خودروی مدرن خود با تکنولوژی پیل سوختی را روانه بازار می‌کند. این خودرو در ابتدا در بازار ژاپن و سپس در سال 2015 در دسترس مشتریان آمریکایی مخصوصاً در ایالت‌های شرقی چون نیویورک، ماساچوست، کالیفرنیا و … قرار خواهد گرفت. 

همانطور که از تصاویر مشخص است این مدل به هیچ عنوان طراحی زیبایی ندارد و از حجم پردازی اغراق شده و خط و خطوط فضایی و با گلگیرهای عضلانی و کاملا برجسته در جهت متفاوت کردن طرح بدنه این خودرو در مقابل سایر خودروهای تویوتا استفاده شده است.

نریمان اصغریان – توزیع خودروهای هیدروژنی با پیل سوختی، نیاز به شبکه ای گسترده از ایستگاه‌های پمپ هیدروژن دارد که هنوز در حال گسترش می‌باشند.

تویوتا برای این خودروی هیدروژنی خود نام میرای (Mirai) را برگزیده است. میرای از یک پیل سوختی استفاده می‌کند که در آن هیدروژن در کنار کاتالیزوری از پلاتین با اکسیژن محیط ترکیب می‌شود و محصول نهایی این فرآیند بجای دودهای آلاینده، H2O یا آب می‌باشد. محصول این ترکیب، آزاد شدن الکترون و ایجاد نیروی الکتریکی است که در باتری‌ها ذخیره می‌گردد. این نیروی الکتریکی سرانجام از طریق یک موتور الکتریکی 153 اسبی به چرخ‌ها منتقل می‌گردد.

شتاب صفر تا صد این خودرو 9 ثانیه است. در حالی که با هر بار پر کردن مخزن از هیدروژن، می‌توان 300 کیلومتر مسافت را طی کرد.

طراحی عجیب و غریب این خودروی سدان با چراغ‌هایی بسیار غیرمعمول همراه است. به نظر می‌رسد تویوتا می‌خواسته با این طراحی خاص، تمایز و وجهه ای انحصاری برای خودروی پیشتاز خود ایجاد کند.

قیمت تویوتا میرای،حدود 57500 دلار اعلام شده که بسیار گران است. در عین حال مشوق‌هایی چون تخفیف‌های ایالتی برای خودروهای بدون آلایندگی تا سقف 13 هزار دلار در شرق آمریکا باعث می‌شوند که قیمت آن به 45 هزار دلار کاهش یابد. روش دیگر خرید نیز پیش‌پرداخت 3649 دلار و پرداخت اجاره ماهانه 499 دلار به مدت 36 ماه می‌باشد. هشت سال گارانتی یا 160 هزار کیلومتر تضمین برای اجزای پیل سوختی و سه سال مراقبت و کمک 24 ساعته شامل به کسل، کمک‌های جاده ای، پنچرگیری، تعمیر و نگهداری و … برای این خودرو درنظر گرفته شده است. هوندا نیز رقیب این خودرو را با نام FCV برای سال 2016 آماده می‌نماید.

 

منبع : CAR.IR

از سراسر وب
پیشنهاد از

3 دیدگاه

 1. رضا8889 | آذر 1, 1393 | لینک نظر

  به نظرم فقط پشتش خیلی زشته وبقیه جاهاش عالیه بخصوص کنسولش.البته هر کی یه نظری داره

 2. ارش | آذر 1, 1393 | لینک نظر

  زشته ولی تو چشه.

 3. محسن | آذر 1, 1393 | لینک نظر

  خیلی ناجوره قیافش خدایی …!

  هیچ جور نمیشه باهاش کنار اومد …!

  از تویوتای محافظه کار بعید بود …!