رانندگان شاسی‌بلند‌ها خطرناکترند

سپهر زنگنه | شنبه، ۸ آذر ۱۳۹۳ | 1 نظر

نتایج مطالعات جدید نشان می‌دهد رانندگان خودروهای شاسی بلند وقتی پشت رل می‌نشینند هم سریع‌تر رانندگی می‌کنند و هم ترمزهای شدیدتری می‌گیرند.

کارشناسان مرکز مطالعات کارشناسی تصادفات و امنیت جاده‌ای در دانشگاه صنعتی کوئینزلند (QUT)، گروهی از رانندگان خودروهای شاسی بلند را مورد مطالعه قرار دادند.

به نقل از ایسنا- «اندری راکوتونیرینی» سرپرست اصلی این مطالعه می‌گوید: از 16 راننده خواسته شد تا مسیر 24 کیلومتری شمال«بریزبن» استرالیا، شامل مسیرهای حومه شهر و بزرگراه‌ها را طی کنند و دریافتند رانندگان خودروهای شاسی بلند سریع‌تر از رانندگان خودروهای معمولی یا به اصطلاح «سدان» می‌رانند.

راکوتونیرینی افزود: رانندگان خودروهای شاسی بلند همچنین در آخرین لحظه و نزدیک‌ترین فاصله ترمز می‌گیرند و با شدت بیشتری ترمز می‌کنند و غافل از این هستند که در خودرویی با وزن بیش از سه تن رانندگی می‌کنند.

راکوتونیرینی می‌گوید: در حال حاضر هیچ برنامه رسمی مبنی بر آموزش نحوه رانندگی با خودروهای شاسی بلند وجود ندارد. این در حالی است که رانندگی با خودروهای شاسی بلند به ویژه در شهرهای شلوغ و پرترافیک نیاز به یادگیری مهارت‌های متفاوتی دارد. باید این نکته را در ذهن داشته باشید که خودروهای شاسی بلند دو تا سه برابر از سواری‌های معمولی سنگین‌تر هستند و نسبت به آنها ارتفاع بیشتری هم دارند.

به گزارش ایسنا به نقل از پایگاه اینترنتی ورایو، این تیم تحقیقاتی امیدوار است نتایج این مطالعه سطح دانش رانندگی در رانندگان خودروهای شاسی بلند را بالا ببرد چراکه این رانندگان بالاترین میزان تصادفات را نسبت به سایر خودروها دارند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

 1. TIGGO5 ONLY ! | مرداد 24, 1394 | لینک نظر

  یه دلیل واضحش اینه که
  راننده شاسی بلند با تسلط بیشتری جاده رو میبینی و حداکثر استفاده از مکان و زمان رو برای خودش متصور میشه

  و بنابراین واکنش نهایی رو در دقیقه نود انجام میده
  به امید اینکه
  تا قبل ازلحظه اخر … اون تونسته باشه موقعیت رو به بهترین وجه تحت اختیار بگیره