خروجی اگزوز تویوتا میرای،پاک تر از شیر نوشیدنی

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۲۰ آذر ۱۳۹۳ | 2 نظر

بدون شک می توان میرایی را انقلابی بزرگ در صنعت خودروسازی دانست چرا که سوخت هیدروژنی آن می تواند بهترین جایگزین بنزین باشد. بایستی بدانید که در خودروی میرایی خبری از انتشار کربن دی اکسید نیست و تنها چیزی که از اگزوز آن خارج می شود بخار آبی می باشد که به گفته شرکت تولید کننده اش حتی از شیر نیز تمیزتراست.

به گفته یکی از طراحان این خودرو میزان ناخالصی مواد ارگانیک آب تولیدی در اگزوز میرایی بارها کم تر از شیر نوشیدنی است که در بازار به فروش می رسد. البته نباید این طور به نظر برسد که آب تولیدی توسط میرایی قابل نوشیدن است چرا که این آب از ترکیب اکسیژن هوای بیرون با هیدروژن مخزن سوخت خودرو تامین می شود.

قیمت تویوتا میرایی درایالات متحده 57500 دلار است که بعد از اعطای یارانه دولتی به 45 هزار دلار می رسد. همچنین مشتریان می توانند با پرداخت 3649 دلار در زمان خرید و 36 قسط 499 دلاری آن را خریداری نمایند. برد حرکتی این خودرو 483 کیلومتر و مدت زمان سوختگیریش کم تر از 5 دقیقه می باشد.

 

برنامه راهبردی تویوتا برای افزایش تعداد خودروهای پاک و کاهش تولید خودروهای مجهز به موتور درون سوز تا سال 2050
از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

 1. ahmad | آذر 21, 1393 | لینک نظر

  خیلی هم فرق نمیکند برای تولید هیدروژن باز هم از برق استفاده میشه که اونهم عمدتا از منابع سوخت فسیلی بدست میاد. فقط محل آزاد سازی دی اکسید کربن از موتور ماشین و در داخل شهر به نیروگاه منتقل میشه.

 2. مهدی | آذر 20, 1393 | لینک نظر

  آفرین بر تویوتا
  آفرین بر ژاپن و مردم سخت کوش این سرزمین
  آفرین بر این تکنولوژی
  آفرین بر آمریکا و دولت مردان و سیاستمدارانش که بهترین ها را با بهترین شرایط برای مردمش مهیا میکنه !
  توی انگلستان هم با وام و بدون پرداخت مالیات مردم را به خرید خودروهای هیدروژنی تشویق میکنند.