سود 20 میلیون تومانی انصراف دهندگان مگان؟!

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۲۶ آذر ۱۳۹۳ | 1 نظر

مشکل در خودروسازی‌ها به جایی رسیده است که به دلیل عدم تحویل خودرو در موعد مقرر، مجبور به پرداخت سودهای 2 تا 20 میلیون تومانی به انصراف‌دهندگان خودرو شده‌اند.چند سالی است که خودروسازان شروع به پیش‌فروش بعضی از خودروهایی که هنوز به تولید انبوه نرسیده‌اند یا هنوز آماده تحویل نیستند، کرده‌اند. این در حالی است که گاهی عدم تحویل این خودروها حتی به بیش از دو سال هم رسیده است.

برای نمونه، خودرو مگان که سال ۱۳۹۱ ثبت‌نام و پیش‌فروش شده بود تا در عرض چند ماه تحویل مشتریان داده شود، مبلغ حدود ۳۰ میلیون تومان از مشتریان دریافت می‌کرد و مابقی آن باید در چند ماه آینده پس از تحویل خودرو پرداخت می‌شد. اما امروز شاهد هستیم که خودرو مگان که در سال ۱۳۹۱ به مشتریان باید تحویل داده می‌شد، حالا در انتهای سال ۱۳۹۳ هنوز این خودرو به مشتریان تحویل داده نشده است.

وقتی هم که ثبت‌نام‌کنندگان برای دریافت طلب خودروی خود به نمایندگی‌ها مراجعه می‌کنند، به آنها پیشنهاد انصراف می‌دهند و حتی مبلغی بالغ بر ۲۰ میلیون تومان سود تاخیر نیز داده می‌شود.از سوی دیگر، خودرو تندر ۹۰ که در سال ۱۳۹۲ به مشتریان پیش‌فروش شده بود تا در عرض چند ماه به مشتری تحویل داده شود، هنوز تحویل داده نشده است و به افرادی که برای انصراف مراجعه می‌کنند، حدود ۲ تا ۳ میلیون تومان پیشنهاد سود انصراف از خودرو از سوی نمایندگی‌ها داده می‌شود.

در حال حاضر با وجود این مسایل، این سوال مطرح است که آیا در این شرکت‌های خودروسازی، مدیریت یا برنامه‌ریزی وجود ندارد تا مشخص شود خودرویی که پیش‌فروش می‌شود، در موعدی که به مشتری وعده داده می شود، آماده هست یا خیر؟! تا بعد از چند ماه در بی‌برنامه‌گی و سردرگمی نمانند که شروع به پرداخت سودهای میلیونی بابت تاخیر خودرو نکنند؛ سودهایی که حتی تا ۲۰ میلیون تومان هم می‌رسد. آیا با یک برنامه‌ریزی منسجم نمی‌شود این مشکل را حل کرد که هم مشتری ضرر نکند و هم خود خودروسازها.

منبع خبر : MTF خودرو
از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. ahmad | آذر 26, 1393 | لینک نظر

    فکر نکنم خودروسازها در این باره ضرر کنند چون دارند سود بانکی به مردم میدهند در حالی که اگر قرار بود وام بانکی بگیرند باید حدود 4 درصد بیشتر بابت هزینه بانک و بیمه و … سود می دادند. این روش اونها برای تامین منابع مالی البته به قیمت بی ابرویی برندشونه. شاید هم فردا پارس خودرو آگهی فروش پورشه داد.