واکنش ایران خودرو به توقف شماره گذاری پژو ۲۰۶

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۱۸ دی ۱۳۹۳ | 2 نظر

مدیرنظارت و اجرای استانداردهای ایران خودرو در واکنش به توقف شماره گذاری پژو ۲۰۶ و پارس به دلیل عدم رعایت استاندارد آلایندگی یورو ۴گفت: ایران خودرو تمامی ابلاغیه‌های سازمان محیط زیست در خصوص استانداردهای آلایندگی را رعایت کرده است.
 کیوان وزیری درباره اعلام توقف شماره گذاری دو محصول ایران خودرو شامل پژو 206 و پژو 206 SD با موتور TU3 و پژو پارس اتوماتیک با موتور TU5 از سوی سازمان حفاظت محیط زیست به دلیل عدم رعایت استاندارد آلایندگی یورو 4 گفت: شرکت ایران خودرو تاکنون تابع دستورات و ابلاغیه‌های سازمان حفاظت محیط زیست بوده است.
وی در مورد رعایت استاندارد آلایندگی یورو 4 در تولید این دو خودرو با تاکید بر اینکه تاکنون مطابق ابلاغیه های این سازمان عمل کرده ایم، افزود: ما موظف بوده و هستیم که تمام ابلاغیه های سازمان محیظ زیست را با لحاظ تحریمهای صنعت خودرو در رابطه با یورو4 رعایت کنیم.
وزیری تصریح کرد: ایران خودرو در تولید تمامی محصولات انبوه خود همه ابلاغیه های سازمان محیط زیست را دریافت و در تولید خودروها اعمال کرده است.
مدیرنظارت و اجرای استانداردهای ایران خودرو افزود: در چرخه صنعت خودرو رسیدن به استاندارد یورو 4 با مشکلاتی همراه است اما در راستای رعایت ابلاغیه های سازمان محیط زیست تمام استانداردها را رعایت کرده ایم.
وی در پایان گفت: اگر سازمان محیط زیست معتقد است مشکلی در عدم رعایت استانداردهای آلایندگی محصولات این شرکت وجود دارد، موارد را به شرکت ایران خودرو ابلاغ کند و ما هم موظف به اجرای آن هستیم.
به گزارش تسنیم، سعید متصدی معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست عصر دیروز با اشاره به این که تمامی خودروهای سواری بنزینی موظفند استاندارد آلایندگی یورو 4 را رعایت کنند، افزود: بر این اساس 5 خودرو تولید داخل موفق به کسب استاندارد آلایندگی یورو 4 نشدند که طی نامه‌ای به پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی ممنوعیت شماره گذاری این خودروها اعلام شد.
وی به فهرست این خودروها اشاره کرد و گفت: وانت تک کابین و 2 کابین GONOW شرکت پویا خودرو، سواری ویانا 1500 سی سی شرکت سناباد خودرو توس، پژو 206 و پژو 206 SD با موتور TU3 و پژو پارس اتوماتیک با موتور TU5 شرکت ایران خودرو و مزدا 3 اتوماتیک هاچ بک شرکت بهمن موتور، 5 خودرویی هستند که به دلیل عدم رعایت استاندارد آلایندگی یورو 4 مجوز شماره گذاری آنها از سوی سازمان حفاظت محیط زیست لغو شده است.
معاون سازمان حفاظت محیط زیست گفت: برابر نامه ارسالی، پلیس راهنمایی و رانندگی نیروی انتظامی نیز از امروز چهارشنبه شماره گذاری این خودروها را متوقف خواهد کرد.
از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. فرهاد | دی 19, 1393 | لینک نظر

    مزدا3 ؟؟!!

  2. عبدول | دی 18, 1393 | لینک نظر

    آخی. نگران نباش ایران خودروی گرامی. اینجا ایران است. دو تا تلفن و بعد یک هفته از سر گرفته میشه. سرطان و هوا و غیره هم که به ما چه.