عدم شماره گذاری مزدا و پژو 206 ادامه دارد

سپهر زنگنه | شنبه، ۲۰ دی ۱۳۹۳ | 2 نظر

وقف شماره گذاری خودروهای اعلام شده تا رفع نقص ادامه دارد

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی در این زمینه همکاری خوبی با سازمان حفاظت محیط زیست دارد و تاکنون مطابق با شرایطی که در استاندارد یورو 4 باید رعایت شود، برخوردهای لازم را داشته است.
معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت:توقف شماره گذاری پنج خودرو تولید داخل تا زمان رفع نقص و مطابقت با استاندارد یورو 4 ادامه دارد.

به گزارش ایرنا، خودروهای وانت تک کابین و 2 کابین GONOW شرکت پویا خودرو، سواری ویانا 1500 سی سی شرکت سناباد خودرو توس، پژو 206 و پژو 206 SD با موتور TU3 و پژو پارس اتوماتیک با موتور TU5 شرکت ایران خودرو و مزدا 3 اتوماتیک هاچ بک شرکت بهمن موتور، 5 خودرویی هستند که مجوز شماره گذاری آنها از روز چهارشنبه ( 17 دی ) از سوی سازمان حفاظت محیط زیست لغو شد.

سعید متصدی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا اظهار کرد: شماره گذاری این خودروها به دلیل عدم رعایت استاندارد آلایندگی یورو 4 لغو شده است.

وی تاکید کرد:تا زمانی که متولیان این خودروها نواقص را برطرف نکنند و با استاندارد یورو 4 مطابق نشوند شماره گذاری آنها متوقف خواهد ماند.

متصدی گفت:سازمان حفاظت محیط زیست به طور مستمر بر اجرای استانداردهای یورو 4 در تولید خودروهای سواری نظارت دارد و آزمایش های لازم را در این زمینه انجام می دهد و در این روال اگر خودرویی با استاندارد یورو 4 مطابقت نداشته باشد با همکاری پلیس راهنمایی و رانندگی شماره گذاری آن متوقف می شود.

وی تاکید کرد: سازمان محیط زیست قطعا دوباره آزمایش های لازم را بر روی خودروهایی که شماره گذاری آنها متوقف شده انجام می دهد و در صورت رفع نقص و گذراندن استانداردهای یورو 4 ، شماره گذاری آنها از سر گرفته می شود.

معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: پلیس راهنمایی و رانندگی در این زمینه همکاری خوبی با سازمان حفاظت محیط زیست دارد و تاکنون مطابق با شرایطی که در استاندارد یورو 4 باید رعایت شود، برخوردهای لازم را داشته است.

متصدی افزود: بر اساس مصوبه دولت در راستای کاهش آلودگی هوا، خودرو سازان داخلی از شهریورماه سالجاری موظف شدند استاندارد یورو 4 را در تولیدات خود رعایت کنند که خوشبختانه این کار انجام می شود.

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

 1. اکبر | دی 21, 1393 | لینک نظر

  پس چگونه دردعوتنامه پژو206 تیپ 2 نوشته یورو4 بهینه من نمیدونم تواین مملکت چه خبره اگر یورو4 است انهم ازنوع بهینه پس چرا پلیس میگه پلاک نمیکنه اگرهم یورو4 نیست به چه حقی توی دعوتنامه مینویسه یورو4بهینه !!!

  • در پاسخ به: اکبر

   رضا7 | دی 21, 1393 | لینک نظر

   تو سایت ایران خودرو جدیدا چنین چیزی نوشته شده!؟
   اگه دقت کرده باشین تاریخ آخرین ویرایش نوشته 1393/10/13
   !!!!!!!!