شورای رقابت بر قیمت های وارداتی نظارت می کند!

سپهر زنگنه | شنبه، ۱۱ بهمن ۱۳۹۳

واکنش شیوا به انحصاری شدن واردات خودرو

ایسنا: رئیس شورای رقابت درباره ورود این شورا به بحث انحصار واردات خودرو گفت: به‌نظر می‌رسد مدل پیشین ورود خودروها رقابتی‌تر بود و با مطرح شدن این موضوع، شورا به آن ورود می‌کند و همه جوانب مورد بررسی قرار میگیرد.

رضا شیوا با اشاره به برگزار نشدن جلسه شورای رقابت در هفته اخیر گفت: از آنجاکه بحث جدید در شورای رقابت مطرح نشده بود و بحث‌های دیگر به نتیجه نرسیده‌اند، جلسه شورای رقابت برگزار نشد.
رئیس شورای رقابت همچنین درباره بحث محدود کردن واردات خودرو به چند شرکت اظهار کرد: اکنون در حال بررسی جزئیات آییننامه هستیم. اگر این موضوع منطبق با تعریف علمی انحصار باشد، ما به آن ورود می‌کنیم. اگر شامل انحصار باشد، آیین‌نامه و مدلی که گفته شده خودروها بر اساس آن وارد شوند را بررسی میکنیم.
او تاکید کرد: شاید مدلی که قبلا برای واردات خودروها بود، رقابتیتر بود، به همین دلیل هم ما در شورا وارد بحث خودروهای وارداتی نشدیم؛ اما اگر واردات خودرو به دست یک یا چند شرکت بیفتد، انحصاری می‌شود و احتمالا شورا به آن ورود می‌کند.
شیوا در پاسخ به این سوال که آیا شورای رقابت جلوی انحصاری شدن واردات خودرو را می‌گیرد یا خیر؟ گفت: خیر، مثل خودروهای داخلی برخورد می‌شود. باید همه چیز درباره آنها بررسی شود. قیمت‌هایی که میفروشند بررسی می‌شود. باید ببینیم حاشیه سود آنها چگونه است. همچنین قراردادهای آنها بررسی می‌شود و تمام مسائلی که مربوط به واردات یک خودرو میشود در شورا مورد توجه قرار می‌گیرد.

 

رییس انجمن ملی حمایت از حقوق مصرف‌کنندگان گفت: با توجه به انحصاری شدن واردات خودرو، مسوولیت قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی برعهده شورای رقابت قرار گرفته است. 

محمد جعفری در گفت‌وگویی اظهار کرد: شورای رقابت بر اساس اساسنامه و وظایف ذاتی خود، وظیفه قیمت‌گذاری کالاهای انحصاری را برعهده دارد.

وی با بیان این که شورای رقابت بر اساس همین اساسنامه وارد حوزه قیمت‌گذاری خودروهای داخلی شده است، خاطرنشان کرد: از هفته گذشته با مصوبه جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت بازار خودروهای وارداتی نیز انحصاری شده است.

رییس انجمن ملی حمایت از مصرف کنندگان ادامه داد: البته نکته مهم این است که انحصار شکل گرفته در بازار خودروهای وارداتی شدیدتر و پیچیده‌تر از انحصار در بازار خودروهای داخلی است. بنابراین وظیفه شورای رقابت در این حوزه سنگین‌تر خواهد بود.

وی افزود: یک خانواده نمایندگی واردات سه برند خودرویی خارجی را در اختیار دارد و به همین دلیل با منحصر شدن واردات خودرو به نمایندگی‌های رسمی، هم اکنون این خانواده بیش از 70 درصد بازار خودروهای وارداتی را در اختیار گرفتند.

جعفری با بیان این که شورای رقابت در گام نخست باید نسبت به قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی اقدام کند، تصریح کرد: پس از آن شورای رقابت باید با توجه به قوانین ضد انحصار، در جهت خارج شدن روند واردات خودرو از وضعیت انحصاری فعلی تلاش کند.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه