خودروسازان بازهم درخواست افزایش قیمت دادند

سپهر زنگنه | شنبه، ۱۸ بهمن ۱۳۹۳ | 2 نظر

دبیر انجمن خودروسازان خبر داد

دبیر انجمن خودروسازان ایران گفت: با توجه به افزایش عوارض دولتی و هزینه‌های تولید از ابتدای سال آینده قیمت خودروهای داخلی باید افزایش یابد.

به نقل از ایسنا، احمد نعمت‌بخش، با بیان این مطلب اظهار کرد: خودروسازان خواهان افزایش قیمت خودروهای داخلی در سال آینده هستند.

وی با بیان اینکه از ابتدای سال آینده برخی عوارض دولتی از جمله عوارض شماره‌گذاری، بیمه و مالیات بر ارزش افزوده افزایش می‌یابد، خاطرنشان کرد: علاوه بر هزینه‌های دولتی که از سوی خودروسازان به دولت پرداخت می‌شود هزینه‌های تولید خودرو نیز افزایش می‌یابد.

دبیر انجمن خودروسازان ایران ادامه داد: از ابتدای سال آینده میزان حقوق و دستمزد افزایش خواهد یافت. علاوه بر آن به طور سنتی در سال جدید شاهد افزایش قیمت مواد اولیه خواهیم بود.

وی افزود: بنابراین رشد هزینه‌های دولتی و غیردولتی صنعت خودرو افزایش هزینه‌های تولید و قیمت تمام شده تولید خودروهای داخلی را به دنبال خواهد داشت و به دنبال آن قیمت خودروها هم باید افزایش یابد.

نعمت‌بخش با بیان اینکه در این زمینه خودروسازان درخواست خود را برای افزایش قیمت ارائه خواهند کرد، تصریح کرد: قیمت خودروهای داخلی باید به‌گونه‌ای تعیین شود که خودروسازان بتوانند به حوزه‌های اصلی چون تحقیق و توسعه و افزایش تنوع محصولات تولیدی بپردازند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. من | بهمن 19, 1393 | لینک نظر

    يوقت نکنه از افزايش کيفيت بگيد ها حروم خورا

  2. sunmartin | بهمن 18, 1393 | لینک نظر

    آقای نعمت ببخش (به خودروسازان لیشتر نعمت ببخش) البته این شرکت های ادورای نه خودروساز بلکه مونتاژ کار صفر کالاهای چینی بنجل هستند برخی از قطعات هم از هندوستان میاد و جمع ميشه پس خودروی داخلی معنا و مفهومی نداره و نداشته در سالهای قبل چه اصرار و پا فشاری بر این چرخه معیوب هست؟ کشوری مثل ترکیه که در پایتخت فرهنگیش استانبول خودروهای پورشه و آئودی بسان 405 و 206 بصورت فت و فراوان وجود داره و شاسی بلندهاش آئودی x7 و کاین و اسپرتیج و سورنتو هست و خودروهای معمولیش پژو 308 و 208 و رنو توینگو و هاچ بک های مشهور اصراری بر خودرو سازی نداره پایلوت و سازنده قطعات بی ام دبلیو هست این کشور اما تحت لیسنس و انصافا ce را کامل پاس میکنه هواش پاک و ترافیکش یک چهارم تهران هست انواع شرایط اقساطی برای خودروهای روزی نقل انواع کیا انواع هیوندا انواع mg و رنو و پژو وجود داره افزایش قیمتی هم ندارن بلکه با ورود مدل سال مدل قبلی 20 درصد کاهش پیدا نیکنه و ظرف 5 سال قیمتش بسیار افت..این آهن پاره سازان ویران خودرو و سایه بان دیگه سورش درآوردن خودروهای این دو شرکت تحت هیچ استانداردی قرار نمیگیره همگی واسه نیم قرن پیش هستن هرسال هم به بهانه های مختلف قصد اخاذی بیشتر از جیب خریدارن دارند مگه چقدر حقوق افزایش پیدا کرده 16 درصد و تورم چقدر 28 درصد یعنی چی این وسط حمایت های کلان دولت دادن وام های ملیاردی با سود ناچیز و بخشودگی های مالیاتی و آزاد گذاشتن واردات چینی با برند ایرانی تا کی ادامه پیدا میکنه..