سردرگمی مشتریان در منطقه آزاد

سپهر زنگنه | شنبه، ۲۵ بهمن ۱۳۹۳ | 4 نظر

این روزها خودروهای بسیاری با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی در گمرک‌ مناطق آزاد در وضعیتی نامشخص بسر می‌برند. به‌نظر می‌رسد با ممنوعیت واردات خودروهای بالای 2500 سی‌سی در مناطق آزاد در بلاتکلیفی بسر می‌برند و براساس شنیده‌ها قرار است تعدادی از این خودروها قرار است به مبدا خود بازگردند.

 

خودرو منطقه آزاد-5

پس از تصویب قانون منع ورود و دریافت پلاک ملی برای خودرو‌هایی با حجم موتور بالای 2500 سی‌سی توسط دولت‌، هیچ قانونی مبنی بر منع ورود و دریافت پلاک برای این خودرو‌ها در مناطق آزاد ابلاغ نشد اماپس از مدتیمناطق آزاد هم مشمول این قانون گردید و به‌ اجرا رسید.کمی بعد ورود و دریافت پلاک برای این خودرو‌ها آزاد شد اما پس از چندی و مجددا ممنوع گردید.

خودرو منطقه آزاد-1

در جریان این اتفاقات سرنوشت خودروهایی که در این بین به گمرک رسیده و منتظر دریافت پلاک بودند اما در هاله‌ای از ابهام قرار گرفت. چرا که مصوبه رسیده به مسئولین گمرک و سازمان منطقه آزاد اروند، حاوی قانون منع ورود و دریافت پلاک برای این خودروها و همچنین برگردادندن تمامی خودروهای موجود در پارکینگ گمرک سازمان منطقه آزاد اروند به کشورهای مبدا می‌شد. طبق گفته تعدادی از مسئولین سازمان منطقه آزاد اروند، مسئولین مربوطه و همچنین استاندار استان خوزستان در حال رایزنی برای گرفتن مجوز پلاک کردن خودروهای (بالای 2500 سی‌سی) بلاتکلیف که در پارکینگ منطقه آزاد در حال خاک خوردنند هستند.

 

 

 

خودرو منطقه آزاد-4

 

 

خودرو منطقه آزاد-2

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

 1. ab12 | بهمن 26, 1393 | لینک نظر

  ای کاش مسئولیین کمی به شعار همه جای ایران سرای من است دقت نظر میداشتند واین امکانات گمرک پائین و…رو برای همه هموطنان در نظر میگرفتند تا همه حق انتخاب خودرو مورد نظر خود رو داشته باشند .یعنی فقط هموطنان برخی از شهرها در تنگنا هستند که تنها این امکانات برای برخی سیاستهای به اصطلاح اقتصادی در اون مناطق اعمال میشه ؟ یعنی این هموطنامون اصلا پاشون رو از اون مناطق بیرون نمیذارن ودر تبعید هستند که به این وسیله این مذیتهارو به اونها میدید؟!
  با نهایت احترام به این هموطنامون که میدونم با این عرایض بنده کمی دلخور شدند بایستی بگم که قصدم به زیر سوال بردن امکانات تقدیمی دولت به این عزیزان نیست بلگه گله از برخی اقدامات دولتی است :چراکه اگر گمرک در دیگر شهرها به این دلیل بالاست که حمایت از صنایع داخلی گردد پس چرا خود سایپا و ایران خودرو دست به واردات خودروهای خارجی زده اند ؟! پس اگر حمایت از صنایع داخلی در میان نیست گمرک کمتر و این مزایا را ارزانی تمامی هموطنان کنید .با تشکر از مسئولینی که خدمت به مردم را خدمت به همنوع وهموطن خود میدانند

  • در پاسخ به: ab12

   مهدی | اسفند 25, 1395 | لینک نظر

   شما عزیز هم میتونید تشریف بیارید در یکی از این مناطق زندگی بفرمایید و از این امکانات استفاده کنید

 2. linkoln6ft | بهمن 25, 1393 | لینک نظر

  عجب قانون چرتی!!!
  حیف اون جی ام سی ، داره خاک میخوره.

 3. سعید | بهمن 25, 1393 | لینک نظر

  مرسی از توجهی که به این مطلب داشتین…
  واقعا این چه وضعشه اینجوری مردم مناطق آزاد رو بلاتکلیف میکنن…!
  بعد هم اگه فلسفه این تصمیم گیریشون رو بیان کنن خوبه!