دوئل شورای رقابت و سازمان حمایت در مورد خودروهای وارداتی

سپهر زنگنه | شنبه، ۲ اسفند ۱۳۹۳ | 2 نظر

ایسنا: مناقشه انحصاری شدن واردات خودرو وارد فاز جدیدی شده است. جایی که دو نهاد مختلف همزمان می‌خواهند این محصولات را قیمت‌گذاری کنند. مناقشه از حدود یک ماه پیش آغاز شد. وقتی که وزارت صنعت، معدن و تجارت با عنوان جلوگیری از واردات خودروهای بدون گارانتی، واردات خودرو را محدود کرد.

البته این وزارتخانه از آن زمان تاکنون انحصاری شدن واردات خودرو را با این توجیه که «35 شرکت در واردات خودرو فعال هستند» نپذیرفته، اما کارشناسان مختلف از استادان دانشگاه تا نمایندگان مجلس و رئیس شورای رقابت معتقدند که «وقتی اختیار بیش از 70 درصد بازار خودروهای وارداتی در اختیار یک خانواده قرار گرفته»، ادعای رقابتی بودن واردات خودرو، غیرمنطقی و نادرست است.
در این زمینه رئیس شورای رقابت چندی پیش با بیان اینکه از نظر ما با طرح جدید وزارت صنعت، معدن و تجارت، واردات خودرو به کشور در شرایط انحصار کامل قرار گرفته است، از ورود شورا به این موضوع و احتمال قیمت‌گذاری این محصولات خبر داده بود. در این شرایط و درحالی‌که کارشناسان منتظر ورود شورای رقابت به حوزه قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی هستند، وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز از تدوین دستورالعملی برای قیمت‌گذاری خودروهای وارداتی با محوریت سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان خبر داده است. این وضعیت در حالی است که براساس قانون، شورای رقابت مسوول قیمت‌گذاری کالاهایی است که جنبه انحصاری دارند و این شورا باید راسا نسبت به قیمت‌گذاری این محصولات و ابلاغ قیمت‌ها به شرکت‌های واردکننده خودرو اقدام کند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. sunmartin | اسفند 2, 1393 | لینک نظر

    شورای رفاقت و سازمان حمایت از فرغون سازان سرانجام به این نتیجه رسیدن که بابا بیایم فیفتی فیفتی تقسیمش کنیم..مشتری کیلو چند؟

  2. shahab 18 | اسفند 2, 1393 | لینک نظر

    که البته بازندش مردم هستند