ماشین، شب عید گران شد/ قیمت انواع خودرو در بازار تهران

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۷ اسفند ۱۳۹۳

تکانه‌های قیمت خودرو در بازار به دلیل نزدیک شدن به شب عید، افزایش یافته و بالاخره مشتریان تصمیم گرفتند که وارد بازار شوند؛ اما همین ورود سبب بالا رفتن قیمت‌ خودروها از ۳۰۰ تا ۷۰۰ هزار تومان شده است.

با نزدیک شدن به شب عید و ایام مسافرت‌های نوروزی، بسیاری از مردم بالاخره ناچار شدند که به بازار خودرو مراجعه کرده و خودرو بخرند؛ اگرچه در این میان برخی شایعات مبنی بر گرانی خودرو در سال ۹۴ و از سوی دیگر بالا رفتن نرخ مالیات بر ارزش افزوده و عوارض سالانه خودرو نیز به این مراجعه و افزایش تقاضا در بازار دامن زد.

بر این اساس اکنون که بازار خرید و فروش‌ها در نمایشگاههای سطح شهر و برخی محل‌های مشخص معامله خودرو رونق گرفته است، بازار نیز به این افزایش تقاضا واکنش نشان داده و قیمت بر روی برخی از انواع خودروها، از ۳۰۰ هزار تا ۷۰۰ هزار تومان افزایش داشته است.
بررسی های میدانی نشانگر این است که پژو ۴۰۵ اس ال ایکس که یکی از خودروهای پرتقاضای خانواده های ایرانی به شمار می رود، ۳۰۰ هزار تومان رشد قیمت را تجربه کرده است؛ اما پژو ۴۰۵ در مدل GLX تغییر قیمتی در هفته جاری نداشته است.
مدل داشبورد جدید پژو پارس سال، ۲۰۰ هزار تومان گران شده، سمندال ایکس هم  با افزایش قیمت ۴۰۰ هزار تومانی روبه‌رو شده ضمن اینکه سمند سورن هم با افزایش قیمت ۲۰۰ هزار تومانی مواجه بوده است. اما از بازار تیبا هم خبر می‌رسد که این خودرو هم‌اکنون قیمتی برابر با ۲۴ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان دارد. تیبا نیز جزو خودروهایی است که این هفته با افزایش قیمت مواجه شده و پیش‌بینی می‌شود تا پایان سال به مرز ۲۵ میلیون تومان برسد. آن طور که فعالان بازار می‌گویند، هم‌اکنون تیبای پلاک ۹۳ را می‌توان با قیمتی پایین‌تر از مدل ۹۴ این خودرو خریداری کرد. همچنین رانا هم که معمولا روزهای با ثباتی را در بازار سپری می‌کند، این هفته نیز تغییر خاصی نکرده و در حال حاضر ۳۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان خرید و فروش می‌شود.
از بازار پراید هم، اما خبر می‌رسد که هم‌اکنون پراید در مدل ۱۳۱ قیمتی برابر با ۲۰ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان دارد و این نشان می‌دهد ۱۰۰ هزار تومان رشد قیمت در این هفته داشته است. همچنین مدل ۱۳۲ پراید نیز که رشد قیمت طی هفته جاری داشته، هم‌اکنون ۲۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسد. در مورد پراید ۱۱۱ نیز گفته می‌شود که این خودرو در حال حاضر قیمتی برابر با ۲۰ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان تومان دارد .تندر ۹۰ اما خودرویی که تغییر قیمت خاصی طی هفته جاری نداشته است.

جدول قیمتی انواع خودرو در هفته جاری

 

نوع خودرو قیمت هفته قبل قیمت هفته جاری
پژو ۲۰۶ تیپ ۵ ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۳۶ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
پژو ۲۰۶ صندوقدار V۸ ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ۳۶ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
پژو ۲۰۶ صندوقدار v۹ ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۵۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
۴۰۵ اس ال ایکس ۳۰ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۳۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
۴۰۵ دوگانه سوز ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ۳۱ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
پارس جدید ۳۶ میلیون و ۸۵۰ هزار تومان ۳۷ میلیون تومان
پارس دوگانه سوز ۳۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ۳۷ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
تندر۹۰ اتوماتیک e۲ ۵۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۵۶ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
تندر ۹۰ e۱ ۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان ۳۵ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
رانا ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان ۳۲ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
سمند ال ایکس ۲۹ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ۳۰ میلیون تومان
تیبا ۲۴ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۲۴ میلیون و ۹۰۰ هزار تومان
پراید se۱۱۱ ۱۹ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ۱۹ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان
پراید se۱۳۱ ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان ۲۰ میلیون و ۶۰۰ هزار تومان
پراید se۱۳۲ ۱۹میلیون و ۵۰۰ هزار تومان ۱۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان
پارس تندر ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان ۴۴ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان
تندر۹۰ e۲ سایپا ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان ۴۴ میلیون و ۲۰۰ هزار تومان
وانت بار دوگانه سوز ۱۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان ۱۵ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان

 

 

منبع: خبرآنلاین

قیمت پژو پارس در بازار کاهش یافت/ خودروهای خارجی مشتری بیشتری دارند

بازار خودرو با توجه به نزدیک شدن به روزهای پایانی سال هیچ تغییر قیمتی نداشته و قیمتها همانند ماه‌های گذشته ثابت مانده است. فقط قیمت پژوپارس در بازار با کاهش 100 هزار تومانی روبه رو بوده است.

قیمت خودروهای داخل همانند گذشته بوده و طبق آمار رییس اتحادیه نمایشگاه داران میزان تقاضای مردم نسبت به سال گذشته بسیار کاهش یافته است.

حسن زمانی افشار با بیان اینکه قیمتها هیچ تغییری نداشته است از رکود بازار خودرو و کاهش معاملات خبر داد.

به گفته زمانی افشار در حال حاضر قیمت سمند LX سفید و مشکی 94، 31 میلیون و 600 هزار تومان، تندر 90 سفید اتومات 55 میلیون و 500 هزار تومان، پژو پارسTU5مشکی 40 میلیون و 900 هزار تومان، پژو TU5پارس سفید  40 میلیون و 500 هزار تومان، پژو پارس سفید دوگانه سوز 38 میلیون و 100 هزار تومان و پژو پارس سفید دوگانه سوز تک ایربک 36 میلیون و 300 هزار تومان است.

بر اساس این گزارش خودروهای وانت کارتکس دوگانه با قیمت 15 میلیون و 250 هزار تومان، پژو 405 کارتکس با قیمت 28 میلیون تومان در حال خرید و فروش است.

 

پیش بینی افزایش تکانه های بازار برای شب عید

این در حالی است که یک نمایشگاه دار در خصوص وضعیت بازار خودرو در هفته های آخر اسفند گفت: بعید است امسال قیمت‌ها تغییری کند چه خودروهای خارجی و چه داخلی تغییر آنچنانی نداشه اند اما بازار خودروهای خارجی به نسبت داخلی، رونق بهتری دارد.

مسیحا مصحوری در خصوص وضعیت خودورهای داخلی گفت: در حال حاضر مردم بیشتر تمایل به خرید خوردو به صورت شرایطی دارند تا خرید نقدی.

وی با بیان اینکه خودروهای خارجی بازار بهتری دارند، افزود: به دلیل شرایط اقتصادی بازار نسبت به سال‌های گذشته با کاهش شدید تقاضای مردم مواجه است و پیش‌بینی می‌شود برای شب عید تقاضای مردم تا حدودی بیشتر شود. اما خودروهای خارجی به نسبت وضعیت بهتری دارند.

به گفته این نمایشگاه دار، به علت سیاست‌های نابسامان دولت مردم همچنان در انتظار تغییر بازار خودرو هستند و به همین دلیل تمایلی به خرید ندارند.

 

منبع: میزان

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه