تداوم کلاه برداری شرکت ها لیزینگ

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۱۸ اسفند ۱۳۹۳

باز هم کلاهبرداری، باز هم لیزینگ خودرو!

پرشین خودرو: پدیده کلاهبرداری شرکت‌های لیزینگ خودرو به داستانی سریالی و کش‌دار تبدیل شده است. در جدیدترین مورد یک شرکت لیزینگ دیگر نیز به جمع کلاهبرداران پیوسته است.

 در حالیکه تنها حدود 30 شرکت مجوز رسمی بانک مرکزی برای فروش لیزینگی (قسطی) خودرو را کسب کرده‌اند اما تعداد زیادی شرکت لیزینگ بی و نام نشان تنها با ثبت در اداره ثبت شرکتها به فعالیت مشغولند.

همین چند ماه پیش بود که اخباری در رابطه با کلاهبرداری شرکت لیزینگ خودروی نگین خودرو آفتاب منتشر شده بود و اخیرا نیز اخباری در رابطه با کلاهبرداری و پلمپ دفتر فروش شرکت “پدیده برتر پارسه” شنیده می‌شود.

یکی از مالباختگان این شرکت در تماس با ایسنا در این رابطه گفت: حدود یک ماه پیش مبلغ 9 میلیون و 600 هزار تومان را به عنوان پیش‌پرداخت برای خرید یک دستگاه تیبا واریز کردم.

وی با بیان اینکه قرار بود 15 روزه خودرو تحویل شود، خاطرنشان کرد: با این حال در مراجعه به دفتر شرکت متوجه شدم که مدیرعامل شرکت فرار کرده و دفتر آن نیز پلمب شده است.

به نقل از پرشین خودرو ، این مالباخته ادامه داد: این شرکت دارای شماره ثبت در اداره ثبت شرکت‌ها بود و ما به همین دلیل به آن اطمینان کردیم بنابراین اگر ثبت شرکت ابزاری برای جلوگیری از کلاهبرداری نیست، مسوولان از فعالیت این شرکتها جلوگیری کنند.

وی اضافه کرد: یکی از مالباختگان این شرکت موتورسیکلت خود را فروخته و یک دستگاه پراید برای مسافرکشی ثبت نام کرده بود اما حالا حتی همان موتور را نیز برای کسب درآمد، ندارد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه