شرط ورود خودروهای آمریکایی به ایران

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ | 3 نظر

در حالی که هنوز وضعیت لغو تحریم‌ها علیه ایران مشخص نیست اسدالله عسگر اولادی از تمایل ورود خودروسازان آمریکایی به ایران خبر داد و گفت: تا آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را برندارد اجازه ورود خودرو‌های آمریکایی را نمی‌دهیم.

رئیس کمیسون صادرات اتاق بازرگانی ایران در گفت‌وگویی با بیان این که در گذشته چهار خودروساز آمریکایی در ایران فعالیت می‌کردند، اظهار کرد: در گذشته این شرکت‌ها در ایران تعطیل شدند اما مجددا آمریکایی‌ها در حال تلاش برای حضور دوباره در ایران هستند.

وی ادامه داد: البته شرط ما این است و به آنها هم اعلام کرده‌ایم تا تحریم‌ها برداشته نشود ورود خودروهایی آمریکایی به ایران را قبول نمی‌کنیم.

عسگراولادی با اشاره به این که نوعی از واردات خودرو مجاز است و در حال حاضر ما از چین، ژاپن و کره خودرو وارد می‌کنیم، گفت: اما تا آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را برندارد اجازه ورود خودرو‌های آمریکایی به ایران را نمی‌دهیم.

رئییس کمیسون صادرات اتاق بازرگانی ایران با بیان این که آمریکایی‌ها مدام به دنبال مذاکره برای واردات خودرو‌های خود به ایران و قطعات آن هستند، تصریح کرد: اما الان زمان این مروادات نیست و ما تنها چیزی که باید از این کشور وارد کنیم دارو و کالاهایی اساسی است. وی با بیان این که این کالاها در آمریکا در سطح بالایی تولید می‌شود، اظهار کرد: می‌توان مراودات تجاری با این کشور را از واردات کالاهای اساسی و دارو و تجهیزات پزشکی آغاز کنیم ولی واردات خودرو و سایر کالاها الان زود است.

عسگراولادی متذکر شد: در مراوده تجاری با آمریکا ما نباید جلو بیفتیم و باید حفظ منافع کنیم.

منبع خبر : اقتصاد نیوز
از سراسر وب
پیشنهاد از

3 دیدگاه

 1. david | فروردین 21, 1394 | لینک نظر

  عجبا!!آقای عسگراولادی شرط و شروط میذاره!

 2. امیر | فروردین 20, 1394 | لینک نظر

  اخه کسی نیست به این اقای عسکر اولادی بگوید شما در مقامی هستید که برای ابر قدرت اقتصادی که سالانه حجم تجارتش
  به تریلیون دلار می رسد و تمام دنیا خواهان رابطه با او هستند تعیین تکلیف کنید!!!؟

  • در پاسخ به: امیر

   linkoln6ft | فروردین 20, 1394 | لینک نظر

   حرف بدی هم نزده!!!
   نمیشه که تحریم ها رو برندارن و به ایران ، خودرو بفرستن ، منفعت و سود باید برای دو طرف باشه.

   البته آمریکا به دنبال صادرات بیشتر و ورود به ایران هست ولی نه با این شدتی که ایشون میگن نیست.

   (رئییس کمیسون صادرات اتاق بازرگانی ایران با بیان این که آمریکایی‌ها مدام به دنبال مذاکره برای واردات خودرو‌های خود به ایران و قطعات آن هستند)

   به جای آمریکایی ها تو متن بالا فرانسوی های کنه رو جایگزین کنین،بیشتر به واقعیت نزدیکه.