تاثیر اینترنت بر آگاه سازی مشتریان

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۲۶ فروردین ۱۳۹۴ | 57 نظر

روزنامه دنیای اقتصاد – مجتبي نظري – كارشناس صنعت خودرو – وقتي صحبت از اين مي‌شود كه 500 هزار خودرو در سايت حراجي ebay خريد و فروش مي‌شود يا اينكه 300 ميليون بازديد از يك وب‌سايت به نام اتو اسكاوت 24 در اروپا انجام مي‌شود و در آن خودروها را با هم مقايسه مي‌كنند يا اينكه از هر سه نفر يك نفر خريد از اين خودرو را مد نظر دارد و امتحان مي‌كند يا 90 درصد مشتريان قبل از خريد سري به وب‌سايت نمايندگي يا خودروساز مي‌زنند، اهميت فضاي اينترنت در معاملات خودرو بيشتر روشن مي‌شود. 

 

بوگاتی ویرون آخرین نمونه-2
هر چند اين آثار نشان‌دهنده تاثير بلا فصل وب‌سايت‌ها در خريد خودرو را دارد، ولي اين همه فرآيند خريد خودرو نيست. هر چند مشتريان سعي مي‌كنند در خريد خودرو با بررسي اطلاعات ريسك‌هاي خريد خودرو را كاهش دهند؛ ولي اينكه دو نفر از هر سه نفر به خريد آنلاين روي نمي‌آورند يا اينكه 80 درصد از خريداران در اروپا قبل از خريد خودرو آن را بايد امتحان كنند نشان از ادامه اهميت نمايندگي‌هاي فروش دارد. بر همين مبنا نمايندگي‌هاي فروش در چين در 5 سال گذشته دو برابر شده‌اند هر چند در اروپا و آمريكا 15 درصد كاهش داشته‌اند و حتي نمايندگي‌هاي فروش خودرو در آلمان در سال 2013 به ميزان 27 درصد زيان داشته‌اند، ولي جمع اين آمار و اطلاعات نشان مي‌دهد با وجود فعاليت گسترده وب‌سايت‌ها هرچند اهميت نمايندگان فروش تاثير كمتري در سهم خود در فروش دارند، ولي هنوز نياز است تا اين كالاي ويژه براي خانواده مورد آزمايش خريداران قرار گيرد. موسسه مكينزي در سال گذشته با بررسي خريدارن خودرو در كشورهاي مختلف در اروپا، آمريكا و چين در دو فاز جمع‌آوري اطلاعات و فاز تصميم‌گيري موضوع خريد خودرو را مورد بررسي قرار داده كه در فاز جمع‌آوري اطلاعات مشتريان 2/ 1 روز از وقت خود را در فرآيند خريد صرف سوال از دوستان و ديدن خودرو در خيابان مي‌كنند و 4/ 2 روز به‌صورت آنلاين در فضاي اينترنت با پرسش و پاسخ و تعامل با فروشندگان خودروها و خودروسازان اطلاعات و مشاوره‌هاي خود را دريافت مي‌كنند و 2/ 2 روز در نمايندگي‌هاي فروش وقت خود را صرف مي‌كنند. اين فرآيند تصميم‌گيري در مرحله اجرا اگرچه متوسط 8/ 5 روز طول مي‌كشد، ولي براي توجه به موضوع از ماه‌ها قبل توجه به تبليغات، شنيدن خبرها و اطلاعات در مورد خودرو در جريان قرار مي‌گيرد و حتي فيلم‌هاي سينمايي و گروه‌هاي مرجع نيز براي خريد يك خودرو مي‌تواند محرك باشد.
اما در فاز تصميم‌گيري براي خريد 6/ 0 روز به‌صورت آفلاين بررسي مي‌شود تعيين زمان كمتري به توصيه‌ها و ديدن خودرو در بيرون نمايشگاه اختصاص مي‌دهند و 3/ 1 روز به‌صورت آنلاين تقاضاهاي خود را روي خودرو مي‌جويند و 2 روز در نمايندگي صرف خريد خودرو و نهايي كردن خريد انجام مي‌شود در سه فاز مطرح شده نقش موثر جمع‌آوري اطلاعات مشخص كننده براي افزايش تمايل خريد است. بنابر این توجه به اين موضوع كه فرآيند فروش خودرو از دو مرحله اينترنتي و عملياتي تشكيل مي‌شود شايد كامل نباشد، ولي تاثيرگذارترين حالت است. البته در اكثر موارد علاقه‌مندي به يك برند خاص، در دسترس بودن نمايندگي فروش، تبليغات و گروه‌هاي مرجع جزو تاثيرگذاران است كه اين مقاله به‌دنبال آن نيست كه نقش هر كدام را بشكافد، ولي حاصل اين گفتار اين است كه در فضاي خريد و فروش بين‌المللي در سال گذشته تاثير وب‌سايت‌ها و سايت‌هاي خودروسازان و فروش آنلاين روز‌به‌روز بيشتر مي‌شود و اين در حقيقت راه‌حل براي ارزان فروختن و ارزان خريدن خودرو است؛ يعني تحقيقاتي كه در فروش آنلاين خودرو نصيب مشتري مي‌شود و از سوي ديگر هزينه‌هاي كمتري كه در فروش خودرو، فروشندگان مي‌دهند باعث شده هرچه بيشتر به اين موضوع تمايل بيشتر بشود.

آخرین قیمت ها در بازار
در بررسي بيشتر در زمينه علت مراجعه حضوري به نمايندگي فروش توسط مشتريان از سوي موسسه مكينزي 1/ 41 درصد علت مراجعه حضوري را سوال كارشناسي در مورد محصول و 29 درصد اطمينان از موجود بودن در بازار و 6/ 12 درصد وجود خدمات خاص در نمايندگي و 7/ 11 درصد خوش برخوردي در پرسنل و 7/ 5 درصد نزديكي نمايندگي ذكر كرده‌اند. اين درصدها به سادگي نياز مشتري به حس كسب لذت از خريد خودرو را در لايه‌هاي زيري دارد و نشان مي‌دهد خريد خودرو چيزي بيشتر از تملك يك شي است و اينجاست كه كم‌كم عواطف انساني هم دخيل مي‌شود. خوش برخوردي پرسنل وقتي 7/ 11 درصد در مراجعه حضوري به نمايندگي را سبب مي‌شود حرف‌هاي زيادي براي فروشندگان خودرو دارد كه اين وسيله حمل و نقل فقط يك كالا نيست؛ بلكه لذت خريد آن هم جزو علاقه‌مندي انسان‌ها است.
24 منبع تاثيرگذار بر خريد مشتري شامل آگهي در ايميل، آگهي در راديو، آگهي در تلويزيون، آگهي در بيلبورد، مجله خودرويي، نمايشگاه اتومبيل،‌هايپر ماركت‌ها، نمايندگي فروش، خانواده و دوستان، ديدن خودرو در خيابان، داشتن مدل قبلي خودرو كه اين‌ها منابع آفلاين هستند و منابع آنلاين آگهي در وب‌سايت، وب‌سايت نمايندگي، سايت‌هاي نظردهي و مقايسه خودرو، موتورهاي جست‌وجو (مانند گوگل – ياهو) وب‌سايت روزنامه، چت آنلاين، وب‌سايت خودروساز، وب‌سايت تحقيقي، وب‌سايت مجله خودرويي، وب‌سايت مجله غير‌خودرويي مي‌باشند كه در اين بين هر چند تابع دسترسي آنلاين با توسعه تكنولوژي روز‌به‌روز توسعه مي‌يابد، ولي هر خريدار حداقل تحت تاثير 6 تا 7 منبع مختلف قرار مي‌گيرد و از اين بين یک يا 2 منبع روي تصميم‌گيري مشتريان اثر مي‌گذارند، اما در اين بين چگونه خودروسازان موفق عمل مي‌كنند تا در اين منابع اثرگذار روي تصميم‌گيري قرار گيرند. اينكه خودروسازان موفق كساني كه قصد خريد دارند شناسايي كنند و اطلاعات مناسب را از طريق منابع آنلاين در زمان جمع‌آوري اطلاعات در اختيارشان قرار دهند و منابع آنلاين را به آنها نزديك كنند بسيار مهم است و تفاوت اصلي يك بازاريابي خوب در زمينه فروش خودرو در جهان است. مهم‌ترين ركن جلب اعتماد مشتري در مرحله گردآوري اطلاعات در رسانه‌هاي مستقل شكل مي‌گيرد از اين رو رسانه‌هاي مستقل همواره در برنامه تبليغاتي خودروسازان موفق قرار دارند. از نظر خريداران وب‌سايت‌هاي نمايندگي مفيد است، ولي قابل‌اعتماد نيست و اگهي‌هاي بازرگاني نه مفيد است و نه قابل‌اطمينان البته خاصيت اطلاع‌رساني و جلب توجه دارد و اطلاعات آنلاين خيلي ارزش دارد كه در واقع همان لمس و مقايسه كالا از سوي مشتري است و گواه اين موضوع اينكه هنوز هيچ تجربه آنلايني جايگزين تست خودرو و ديدن آن از نزديك را نگرفته و نمي‌گيرد و از سوي ديگر كسب اطلاعات آنلايني توسط مشتري كار فروشندگان را دشوارتر كرده و باعث كاهش اعتماد به فروشندگان شده است. 
ماحصل اين گفتار را مي‌توانيم اينگونه بگوييم هرچند روش‌هاي خريد خودرو در مشتريان متفاوت است و اطلاعات كسب شده آنها از سال‌هاي قبل بيشتر است و اعتماد به فروشندگان كمتر شده است و شبكه فروش منظم و ساختار يافته است كه مي‌تواند فروش خودرو موفق را هدايت كند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

57 دیدگاه

 1. sunmartin | فروردین 30, 1394 | لینک نظر

  تشکر از توضیحات اما بنظر شخصی من خودروهای کیا هیوندادکیفیت بالاتری دارنددالبته من این صحبت از خودم در نیوردم شما میتونی گوگل کنید میدونم زبان انگلیسی هم بسیار عالی بلد هستید لطفا mg6 با کیا سراتو VS کنید و امتیازها را ببینید من صحبتم این هست که ام جی هرچند هم که موتور پرقدرتی داشته باشه و سایر مزایایی که داره بازهم به اندازه برند کیا هیوندای مطرح نیست اینو که دیگه قبول دارید ؟؟شما یه نگاه به بازار آمریکای شمالی که بهترین خودروهای دنبا مختص این بازار هست را ببینید از هر 10 خودروی امریکایی 2 تاشون کیا هیوندا هستند این چه معنایی برای شما داره البته نریمان نیگه چون قیمت مناسبی دارند اما نظر من اینه امریکا و سایر کشورها مانند ایران نیست که هر کالایی با هر کیفیتی بپذیرند در اون کشورها کیفیت و خدمات گارانای و وارانتی و در درجه اول طراحی حرف اول میزنه درجاییکه کیا چندین و چند جایزه را درو کرده و اکثر خودرودوستان نظر مثبتی نسبت به محصولات اونها دارند

  • در پاسخ به: sunmartin

   alireza_r | فروردین 30, 1394 | لینک نظر

   آقای سان مارتین من این موضوع که گفتین رو هم پیگیری کردم. اولا سرچ کردن MG6 vs Cerato هیچ نتیجه ای از تست های مستقیم اونا در بر نداشت. دلیلشم اینه که سراتو توی اروپا و انگلیس عرض نمیشه و ام جی 6 هم توی آمریکا. در نتیجه شاید تست مجله ماشین که لینکشو قبلا براتون گذاشتم یکی از معدود تست هایی باشه که بین این دو خودرو صورت گرفته. این دو خودرو اصلا توی یک کلاس فنی و قیمتی نیستند. ام جی 6 هم از نظر قیمت و هم کلاس یک مرتبه از سراتو بالاتره. باز هم تاکید می کنم که توی ایران به دلیل دامپینگ ام جی و گرونفروشی وارد کننده های کره ای، این داستان دقیقا برعکس شده و ام جی از سراتو ارزونتر شده و این خیلی به نفع مصرف کننده هاست که می تونن با پرداخت پول کمتر، خودرویی رو بخرن که در واقع ارزش بالاتری داره.
   بیشتر بررسی هایی که توی اینترنت از ام جی 6 وجود داره مربوط به سایت های انگلیسی هست. در حالی که همونطور که گفتم سراتو اصلا توی انگلیس عرضه نمیشه. از طرف دیگه بیشتر تست های سراتو توی آمریکاست که ام جی اونجا عرضه نمیشه. تنها سایتی که من تونستم پیدا کنم که به هر دوی این دو خودرو امتیاز داده بود سایت icarros برزیل هستش. که توی اون سایت ام جی 5 ستاره و سراتو 4.5 ستاره گرفتن.
   http://www.icarros.com.br/kia/cerato
   http://www.icarros.com.br/mg/mg6

   ضمنا حرف شما در مورد فروش هیوندای و کیا توی آمریکا هم درست نیست. شما گفتین “از هر 10 خودروی امریکایی 2 تاشون کیا هیوندا هستند” که یعنی 20 درصد بازار. در حالی که طبق لینک های زیر کیا 3.5 و هیوندای 4.4 درصد از بازار آمریکا رو دارن که مجموعا میشه 7.9 درصد.
   http://www.goodcarbadcar.net/search/label/US%20Auto%20Sales%20By%20Brand?max-results=5
   http://online.wsj.com/mdc/public/page/2_3022-autosales.html
   قطعا هیچ شکی نیست که این دو خودرو حداقل استاندارد هایی رو دارن که می تونن بخشی هر چند کوچک از بازار آمریکا رو داشته باشن. اما قطعا دلیل عمده این فروش شرایط فروش عالی، اقساط مناسب، خدمات پس از فروش بی نظیر و عجیب و غریب (مثلا اگه شما توی آمریکا یه هیوندای بخرین و به هر دلیلی ازش خوشتون نیاد می تونین تا یک سال به شرکت پس بدینش!) و قیمت های مناسبه. در حالی که هیچ کدوم از موارد بالا توی ایران وجود ندارن و خودروهایی که توی آمریکا به عنوان خودروی ارزون قیمت قشر ضعیف جامعه شناخته میشن، اینجا خودروهایی لوکس و مخصوص قشر پر درآمد جامعه هستند.

 2. sunmartin | فروردین 30, 1394 | لینک نظر

  از علیرضا و نریمان بدور از هرگونه غرض ورزی و با یک فکر باز واقعا سوال میکنم ؟آیا قطعات پلاستیک داخل تریم MG شما خوب هست ؟من چندین و چند ویدئو در یوتیوب دیدم که در اکراین چین و امارات تریم داخلی 350 و mg 3 و و 550 و نهایتا 6 بررسی میکنند و مسخصا به ن ته پلاستیک کم کیفیت اشاره شده واقعیت چیزی نیست که پنهان بشه آن جامعه آماری هم خوب افرادی هستند که ام جی خریداری کردند و مشخصا بخاطر قیمت بالایی که پرداخت کردند بتید بخودشون بقبولانند که ام جی 6 با آن قیمت نجومی ب ای یک خودروی چینی حتی نمد زیر کاپوت نداره و باید جداگانه خریداری بشه من تنها به برخی از مشکلات ام جی اشاره کردم وگرنه هر شخصی خودش میدونه که خودرویی که خریده واقعا چقدر کیفیت داره اگر میگم تریم داخلی قطعات بکار رفته شده بروی داشبورد بی کیفیت هست چون شخصا این مطلب تجربه کردم یکی از آشنایان که این خودرو داره در کنار یک سراتو نیو فیس یک بررسی اجمالی در کیفیت ماتریال های بکار برده شده در چرم مثنوعی صندلی نرمی سفتی و مواد داشبورد انجام شد که ام جی متاسفانه هیچ صحبتی در مقابل کیفیت کیا نداشت اگر ام جی قیمت مناسبی داشت این نکته ینجی و ریز بینی ها وجود نداشت و آنرا با سایر چینی های هم قیمتش قیاس میکردند اما وقتی که همطراز یک النترا و کیا سراتو قیمت گذاری شده مشتری حق دارد بیشتر در مورد ام جی تامل کند

  • در پاسخ به: sunmartin

   alireza-r | فروردین 30, 1394 | لینک نظر

   سان مارتین جنس داشبورد نسبت به ماشینای ژاپنی و آلمانی خوب نیست. ولی نسبت به کره ای ها کاملا برابره. اونایی هم که توی تست ها میگن جنس داشبوردش ضعیفه نسبت به ماشینای هم قیمتش از جمله کمری و آکورد و شورولت کروز اینو میگن. نه در مقایسه با سراتو. همون سراتویی که شما اینقدر ازش تعریف میکنین جنس داشبوردش از پلاستیک خشک ساخته شده و هیچ ارجحیتی به جنس داشبورد ام جی نداره. بالاخره ما هم به اندازه کافی توی سراتو و سایر کره ای ها نشستیم و میدونیم چه جنس و کیفیتی دارن. توی بحث ام جی GS اینو گفتم باز هم میگم که کسانی که ام جی 6 خریدن، قطعا اونقدر داشتن که یکم بذارن روش و سراتو، الانترا و یا مزدا 3 بخرن. پس حتما از نظر فنی و قابلیت ها یه چیزی توی ام جی دیدن که اونو انتخاب کردن و حتما اونقدر راضی بودن که نگهش داشتن. ما اگه از ام جی دفاع میکنیم نه بیکاریم، نه از کسی یا جایی پول میگیریم و نه میخوایم بقیه رو گمراه کنیم. هدف ما آگاهی دادن به بقیه مردم در مورد این برند با قابلیته. چه مردم این برند رو بخرن و چه نخرن نه پولی به ما میدن و نه ما ضرری میکنیم. اگه آقا نریمان اون همه لینک میذاره برای اینه که افراد اطلاع پیدا کنن که یه ماشین با این همه قابلیت های بالا، داره با کمترین میزان اختلاف با خارج از این به فروش میرسه. توی کشور ما که سراتوی 22 هزار دلاری داره 135 میلیون فروخته میشه، این که ام جی 32 هزار دلاری 120 میلیون داده میشه خبر خوبی برای مصرف کننده هاست. طبق مقاله ای که همین سایت دنده 6 چند وقت پیش منتشر کرده بود، ام جی 6 فقط با 13 درصد تفاوت نسبت به خارج از ایران داره به فروش میرسه. یعنی دامپینگ مدیا تقریبا حضور گمرک رو بی تاثیر کرده. اونم در حالی که ماشینای کره ای با بیش از 100 درصد تفاوت قیمت فروخته میشن.

   • در پاسخ به: alireza-r

    آرش | فروردین 30, 1394 | لینک نظر

    دمپینگ از دید قوانین تجاری یک تخلف محسوب میشه و اگر شرکتی برای بدست آوردن بازار دست به دمپینگ بزنه قطعا مورد پیگرد قانونی قرار میگیره .چطوری مدیا موتور به این راحتی مدعی دمپینگ هست.ضمنا مرسدس بنز ای کلاس 2014 در مدل پایه 33هزار دلار قیمت گذاری شده بود و بعید به نظر میرسه این ام جی های موجود در ایران همش 1000 دلار از مرسدس ارزونتر باشند .البته مدل فول آپشن ای کلاس تا نزدیک 50 هزار دلار هم میرسه .اگر ام جی با این قیمت یعنی 1000دلار کمتر از ای کلاس استاندارد قیمت گذاری بشه بعیده در بازارهائی که رقابتی هستند کسی ام جی بخره.

 3. امیرحسین | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

  دلباختگان کره ای فراموش کردن که در سالهای اوایل دهه 90 کمپانی های کره ای برای اثبات خود در تبلیغات میگفتن که زیرمجموعه جنرال موتورز یا واکسهال هستن و از قطعات این کمپانی ها تو ماشین هاشون استفاده میکنن
  نکته عجیب تر کشیدن پای ام جی به وسط این بحث هست!!!انگار ام جی شده خاری در چشم کره ای سوارها بخصوص النترا
  من خودم از دارندگان ام جی نظرخواهی کردم و در بدترین حالت 85% دارندگان ام جی از ماشین شون رضایت کامل داشتن.بنابراین این حرف که ام جی سوارها نالان هستن از اون حرفهاست.ضمن اینکه در ام جی مدل 2015 کیفیت قطعات پلاستیکی بسیار بهتر شده و دیگه دوستان نمیتونن بخاطر کیفیت پایین بعضی قطعات ام جی رو بکوبن

  • در پاسخ به: امیرحسین

   حسین | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

   دوست عزیز 85 درصد آمارگیری شما به نظر صحیح نمیاد جون معلوم نیست چطور آمار گرفتید ولی فراموش نکنید چند برابر ام جی از هیوندای وارد شده مخصولا الانترا. کلا پیدا کردن ام جی برای امار گیری هم زیاد ساده نیست

   البته اگر این تیپ امار گیری ها رو قبول دارید منم می گم 95 درصد دارندگان الانترا راضی هستن! :دی

   ام جی در ایران مثل خود همه جای دنیا- مثل خود چین- ماشین سخت فروشیه و آمار فروش ضعیفی داره( با وجود اینکه قیمت پایین تری هم داره) ماشااله دلباختگان ام جی در ایران از خود چینی ها دو آتیشه ترند.

   باز کره ای ها چند تا بازار دنیا از جمله خود چین رو اساسی دارند و چیزی برای عرض اندام هست! ولی چینی که قوی ترینشون همین ام جی هست هیچ چی واسه گفتن ندارن( حتی در خود چین)… تنها آمار فروش خوبشون در قسمت مونتاژ برندهای معتبره وگرنه برندهای خودشون دوزار اعتبار نداره از چری گرفته تا ام جی…

   • در پاسخ به: حسین

    alireza_r | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

    دوست عزیز ام جی سواران از طریق شبکه Iranian MG Club توی شبکه های اجتماعی با هم در ارتباط نزدیک و صمیمانه هستند. در حال حاضر در حدود 200 نفر در گروه های ما عضو هستند و به دلیل همین ارتباط نزدیک و تنگاتنگ می تونیم خیلی خوب از شرایط هم آگاه بشیم و از هم نظر سنجی کنیم. فکر می کنم این 200 نفر به عنوان یک نمونه آمار گیری عدد مناسبی باشه.
    دقیقا بر خلاف گفته شما دلیل فروش پایینتر ام جی نسبت به برند های دیگه گرونتر بودن اونه. اگه به لینک های آقا نریمان دقت کنین و یا یه سری به سایت drivearabia بزنین، خواهید دید که ام جی 6 از کیا اپتیما و هیوندای سوناتا گرونتره و تقریبا هم قیمت تویوتا کمری و هوندا آکورد هستش. توی تمامی بازار های دنیا غیر از ایران همین روند وجود داره. بر خلاف بقیه جاهای دنیا، توی ایران به دلیل دامپینگ شدید شرکت وارد کننده و یه سری دلایل دیگه (از جمله تحریم ها خودرویی) قیمت ام جی 6 نسبت به رقبای خودش خیلی پایینتره و به همین دلیل هم ارزش در برابر پرداخت خیلی بالایی داره. قطعا با وجود برندهای خوش سابقه و با کیفیتی مثل تویوتا و هوندا که هم قیمت ام جی هستند و برندهایی مانند کیا و هیوندای که به شدت ارزان فروشی می کنند و خودروهاشون رو با شرایط قسطی و لیزینگی باور نکردنی می فروشن کار ام جی به عنوان شرکتی که تازه احیا شده و داره دوباره بال و پر میگیره خیلی سخت خواهد بود. اما با این وجود توی انگلستان که مهد ام جی هستش در سال گذشته ام جی سریعترین پیشرفت رو در بین همه برندها داشته و تونسته نسبت به سال قبلش بیش از 300 درصد فروشش رو افزایش بده. اونهم فقط با دو مدل ام جی 6 و ام جی 3. پس این نشون میده که ام جی میدونه داره چیکار می کنه و راهش رو به درستی در پیش گرفته.
    ضمنا توی چین نزدیک به 50 درصد از فروششون مربوط به خود برند های چینی میشه که عددی حدود 12 میلیون دستگاه در سال هست که این بیش از کل تولید سالانه خودرو توی آمریکاست. توی آمریکا که پیشرفته ترین خودروها رو میسازه هم برندهای غیر آمریکایی تویوتا، هوندا، نیسان، فولکس واگن و هیوندای جزو پرفروش ترین برند ها هستند.

 4. حامد | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

  اقای سانمارتین بنده نظری درمورد ام جی ندارم چون سوار نشدم فقط شنیدم ماشین خوبیه من اصلا دخالتی هم در این بحث ها ندارم حالا نمیدونم منظور شما چیه فقط خواهشا اینجا رو تبدیل به یه مکان برای تبلیغات ماشین خودتون نکنید هر کی هر چی داره میارکش باشه من فکر میکنم زمان وشخصیت همه ما بالاتر از این حرفها ست که برای چهارتا چرخ که روش یه اتاق هست با هم جر وبحث فرسایشی بکنیم هر کی هر چی خریده از زاویه دید خودش بهترین انتخاب رو کرده مگر نه پولی که همه با زحمت تو این شرایط مملکت بدست اوردیم رو خرج اون وسیله نمیکردیم این بحث ها صرفا برای گذران اوقات فراغت خوبه وهیچ بار علمی نداره پس دوستان اگر هم نظری دارید لطف کنید در جهت تخریب سایر برندها نباشه اگر چیزی از انتخاب خودتون میدونید که ممکن بقیه ازش خبر نداشته باشن لطفا دوستانه وبدون تخریبگری با دوستلتون در میان بذارید نه اینکه طور دیگه باشه ممنون از همتون

 5. sunmartin | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

  جناب سه نقطه و حامد عزیز شما هرچقدر میخواید حقایق بگید این آقایان چینی دوست دست از سر ام جی بر نمیدارن اگه mg خبر داشت در ایران چه افرادی برای توجیه این خودرو لینک و رفرنس ارائه میکنند و پافشاری دارند در پوست خودش نمیگنجید از دید نریمان خودروی اسپرتیج خودرویی بی کیفیت و خودروی ام جی کیفیت بالایی داره درصورتیکه صاحبان ام جی از کیفیت پایین ماتریال داخلی و قطعات پر استهلاک ام جی نالان هستن

  • در پاسخ به: sunmartin

   alireza_r | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

   بله. درسته! اسپورتیج یه ماشین بی نقص و کاملا بدون خرجه! اونقدر سگ جون و با کیفیته که اگه یه جاده خاکی باهاش بری بعدش باید بخوابونیش توی تعمیرگاه! سواریشم که عین پر قو نرم و راحته! آدم فکر می کنه سوار کشتی شده!
   این جمله “صاحبان ام جی از کیفیت پایین ماتریال داخلی و قطعات پر استهلاک ام جی نالان هستن” اصلا دل منو کباب کرد! این مالکان ام جی که ایشون میگن نالان هستند شامل من و آقا نریمان بقیه دوستان ام جی سوار ما میشه. ناله های ما توی همه کامنتامون کاملا مشهوده! اونقدر از ماشینامون ناراضی هستیم که برای دفاع از ام جی این همه وقت میذاریم و این همه بحث می کنیم تا قابلیت های ام جی رو به همه ثابت کنیم.

 6. | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

  کسب رتبه آخر جدول ام جی ۶ در نظرسنجی رضایتمندی مشتریان از کیفیت خودرو:
  ام جی ۶ بی کیفیت ترین خودرو در رده قیمتی ۱۰۰ تا ۱۲۵ میلیون(گروه E)!
  http://iran-mg.com/news/show/55/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%88%D9%84-MG-350

 7. | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

  آهان… ملت آگاه باشید جدیدترین توجیهه چینی سواران از عدم وجود ام جی از زمان چینی شدن در اروپا و آمریکا:
  کلا خودروهای چینی و از جمله ام جی اجازه ورود به اروپا و آمریکا رو دارن و در واقع ازشون خواهش میکنن که بیان ولی خودشون نمیرن!!!!!!!
  کلی خندیدیم…

  • در پاسخ به:

   رضا | اردیبهشت 29, 1394 | لینک نظر

   آقای سه نقطه! ..شما خیلی بهت میخوره الانترا داشته باشی ! . با این طرز حرف زدنت برای تخریب برند با اصالت ام جی ♥

 8. حامد | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

  خب داداش امین شما نظرها رو از بالا بخون اولین نفری که اومد به خریدارای یه خودرو توهین کرد خود شما بودید بعدش الان اومدید بحث از فرهنگ ایرانی میزنید وبقیه رو نصیحت میکنید جناب سانمارتین لینک های اقا امین منبعش معتبر بود اما مطلبش اصلا ربطی به رتبه بندی نداشت والبته موافقم که کیا وهیوندا کنترل کیفی قوی داره شاید اون زه که دوستمون میگه تو ایران ونمایندگی وعدم رعایت در ایران این بلا سرش اومده

 9. sunmartin | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

  من لینک های امین دیدم کامل و از منبع حائز اهمیتی مستنج شده ضمنا در حال حاضر و نه در سالهای آتی خودروهای صرفا بسازو بنداز چینی حتی ام جی با یک ژاپنی 20 سال پیش یا کره ای 10 سال کارکرده قابل قیاس نیستند شما آقای نریمان تو کدوم شرکت کار میکنی که اسپرتیج انداخته زیر پات؟ در ادارات سطح بالا و شرکت ها مهم ترین خودرویی که تحت اختیار مدیرکل و معاونت پشتیبانی هست پژو پارس و یا سمتد هست شما بهتره ازین بذل افاضات جایی دیگه نقل بفرمایید بنده در چند و چون خودروهای شرکت های تابعه هستم ،مطلب دیگری که حنابعالی با آب و تاب نقل کردید بیشتر شبیه یک داستان تخیلی در ژانر آخر الزمانی بود در جایکه فرمایش کردید اسپرتیج شرکتی که زیر پای شماست بعد از چند کیلومتر تمام زیر و زبر و جلوبنری و سینی موتور و تجهیزاتش بهم ریخته شاید این خودرو کمتر از پراید بودهدجون حتی پراید و سایر خودروهای چینی هم به این زودی دچار این نشکلات نمیشوند
  در مورد نکته کمیک و بدور از ذهن دیگر افاضات ادبی شما که فرمودید برادر خانم شما اپتیما داره و در همان بدو تحویل زه هواکش نداشته واقعا بسیار حکایت مفرح و نشاط بخشی بود .همانطور که میدانیم کیا موتورز سختگیرانه ترین واحد کنترل کیفیت داره و اینچنین کمبود بزرگ و واضحی حتی از شرکت سایپا و ایران خودرو هم بعید است جالب اینجاست که طبق گفته های کاملا منطقی شما بعد از گذشت 3 ماه این قطعه پیدا نشده..

  • در پاسخ به: sunmartin

   نریمان | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

   نکنه نقش خدا رو داری و یا اینکه وقتی میگن شرکت ، فقط دولتیها رو میشناسی ، شرکتهای نفتی فراوان وجود دارد که خودروهای مدل بالا فراوان وجود داره ، یه سر بیا پروژه اکتشاف نفت دشت آزادگان ، از دیدن خودروهای لندکروزر ، پرادو ، هایلوکس ، و غیره ، سرت سوت میکشه ، پس برای خودت الکی افاضه فضل نکن که : بنده در چند و چون خودروهای شرکت های تابعه هستم :
   شما فکر کن که داستان سرایی شد ، همین امروز تام شیت ۲ روز مرخصی اسپرتیج رو تایید کردم و لیست خرابیها که مجموعا ۲۳۱۰۰۰۰ تومان شده بود .
   این جمله ات هم از روی خیالات هست : همانطور که میدانیم کیا موتورز سختگیرانه ترین واحد کنترل کیفیت داره
   منبع این حرفت رو ارایه بده ببینم .
   هنوز نمیدونی که اطلس خودرو نماینده رسمی کیا نیست و ماشینها رو از طریق دبی و چین میاره و برای فول آپشن کردن اونا ، با اضافه کردن آپشن غیر فنی در دبی ، بعضا برخی آیتم ها رو جا میذارند .
   طبق سایت کیا ، فول آپشن آپتیما ، مجهز به سیستم اینفینیتی هست و مانیتور کوچک ، این آپتیما مورد بحث ، اصلا جای بلندگو روی داشبرد جلو زیر شیشه جلو نداره و مانیتورش هم بزرگ میباشد ،
   عزیز من ، اگر خودت در خیالات جمله پردازی میکنی ، فکر نکن همه مثل خودت هستند ، بعد کم میاری با چند اسم دیگه چند جمله مینویسی ، راستی از اون تیپ آدماها که نیستی دو تا سیمکارت دارند و به خودشون اس میدن که کی میرسی ؟!!!!!

  • در پاسخ به: sunmartin

   amir | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

   اقای نریمان ولی خودمونیما جالب بود کامنتت سینی موتور افتادو جلوبندی مرخص شدو ودر اخر اسپورتیج اتیش گرفت و در اتش سوخت ( : ولی من به شخصه اگه بین النترا و ام جی بخوام انتخاب کنم النترا رو انتخاب میکنم اپتیما که جای خودشو داره .عطای موتوره توربوی 145 اسب بخاری ااا رو به لقایش میبخشم .(نظر شخصی ).

 10. مهدی | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

  خب اینطور که از کامنت ها پیداست , اینترنت در ایران هییییییییچ گونه آگاهی درست و مفیدی نمیدهد !!!! فقط و فقط نظرات شخصی و گاها تبلیغاتی است !!

  • در پاسخ به: مهدی

   امین | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

   متاسفانه بعله
   تا زمانیکه افراد سلیقه و نظر شخصیشون رو تو اطلاع رسانی های اینترنتی اعمال میکنن اصلا منبع مطمنی نمیتونه باشه اینترنت.
   تو ایران متاسفانه هرکی ماشینی که داره رو بالا میبره و ماشینایی که نداره رو هم تخریب میکنه. نمونش تو همین سایت سر قضیه جک و چانگان و همچنین مگان و جیلی مشهود بود.
   دوستان کار خونه جک مال پدر من نیس و کرمان خودرو هم ارث بنده نیس. همینطور چانگانو سایپا برای شما نیس که بخواین حرصشو بخورین. هدف سایت ماشین بحث فنی منطقیه ناشی از تجربه شخصی هست و نه دیده ها و شنیده های فرضی . پس لطفا خواهشا اگر خودتون رو یه ایرانی با فرهنگ میدونین فقطططططط در مورد خودرویی که دارین و ازش استفاده کردین و نقاط ضعف و قوتش رو لمس کردین نظر بدید و همچنین ماشینیو که هموطنتون بابت هزینه کرده و پولی رو که با زحمت در اورده براش پرداخت کرده به خاطر منافع شخصی تخریب نکنین. روی صحبتم با همه اعضای سایت منجمله خودم هستش .
   اینترنت اگر با فرهنگ استفاده از اون همراه باشه میتونه منبع کاملا قابل اعتمادی دردرباره خرید خودرو و هرچیز دیگه ای میتونه باشه. پس با فرهنگ ازش استفاده کنیم.

 11. حامد | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

  اون لینک اخری اقا امین هم یه نظرسنجی هست که خودش توضیح داده لیست زیر الزاما شامل مشخصات خودرو سبز نیست اما اگه شما بخوایید یکی از خودروهای زیر را انتخاب کنید به نظر ما یکی از خودروهای زیر میتواند دربارنده مشخصات خودرو سبز باشه نظر شما کدومه ؟ اقا امین هر لینکی توش اسم green car باشه میذاری تا فقط حرف شما به کرسی بشینه اقا خودت رو اذیت نکن اصلا من اشتباه کردم اون لیستم از خودم در اوردم اون سایتم مال خودم بود وسلام

 12. حامد | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

  دوست عزیز اقای linkoln این سایت اسپانیایی زبان هست والبته اگه دو تا لینک اخر صفحه رو که این صفحه از اون سایتا لینک شده مشاهده میکنید که اتفاقا جزو سایت های معتبر هست حالا من دقیقا نمیدونم سوال شما چیه بپرسید در خدمت هستم واما اقا امین گل که یکم هم اتیششون تند هست من نمیدونم شما واقعا چه خودرویی رو ثبت نام کردید یا دارید هرچی هست مبارکتون باشه اما خطاب کردن دوستانی که خودروی دیگری انتخاب کردن با عبارات فوق بنده رو از ادامه بحث با شما به شدت دلسرد کرد اگر منبع نباشه میگید منبع بعدش که منبع رو میکنم میگید معتبر نیست بعدش هم حتما بهانه های دیگه خب از اول بگید هیچی رو قبول ندارید تا مردم الکی خودشون رو برای اگاه سازی شما خسته نکنن البته امیدواری بنده اینه که تعدادی از مشتاقان واقعی از این مطالب استفاده کنن شما سرتون رو تو برف کردید دوست خوبم اگه توجه گرده باشید خودروی مذکور فقط تو یه گزینه جزو رده بندی بود شما تحمل اونم ندارید خوب شد گزینه اول یا همون بهترین خودرو نبود اینهمه خودرو بالا دست اون نوشته چون چانگان توش بود کلا دیگه این لیست غلط اون لیست شما که اصلا رنبه بندی نبود سال تولید خودرو وقیمت بود واقعا متاسفم حالا چون سایتش زباننش رو اسپانیایی هست معتبر نیست؟خب از اون بالا زبانش رو انگلیسی کن تا برات معتبر بشه قابل توجه شما که معتبر ترین مجله های خودروی دنیا به زبان ایتالیایی هست وهمین اتووب شما ترجمه اونا رو چاپ میگنن پس اوناهم نا معتبرن واقعا متاسفم که بهانه بهتری پیدا نکردید موفق باشید

 13. ام جی | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

  دوستان linkoln6ft و امین بجای مخالفت بی مورد به مطلبی که دوستتون نوشته دقت کنید. قابل توجه شما که این لینک در جایی بررسی شده که خودروی مورد نظر شما جک اس 5 هم حاضر هست. این بررسی در مورد خودروهای بنزین سوز هست. خودروی الکتریکی و هیبریدی دسته بندی جدا دارند. لطفا در مورد تکنولوژی blue core و مزایای این سیستم نوین کمی تحقیق کنید و بعد انتقاد کنید . داوران این بررسی هم از شناخته شده ترین های جهان هستند. اگر شما متن انگلیسی را مرجع میدونید که در اشتباهید. زبان رسمی چند کشور انگلیش هست ? حتی آمریکا هم دو زبانه هست. انگلیش -اسپنیش هست. شما میتونید متن را توسط مترجم های مرسوم ترجمه کنید.
  لزومی به نقد ناعادلانه نیست.نمیدونم چرا هر خودرویی که کیفیت مطلوب و ثابت شده ای دارد مورد تاخت و تاز شما دوستان قرار میگیرد. برترین کارشناسان بین المللی آرای خودشون را اعلام کردند ولی شما خودتان را از آنها هم ارجحتر میدانید؟ اینهمه مخالفت با واقعیت برای چه هست؟ ام جی بده ، چانگان بده ، فورد بده و خلاصه همه بدند که چه چیز را ثابت کنید؟ که جک خوبه؟ یکم مثل دوستان همه چیزدان صحبت نکنید. رویه شما درست نیست. لطفا اینهمه اشتباه مکرر خودتان را اصلاح کنید. قرار نیست که سایر کاربران این سایت با شما همفکری کنند و از برند جک خوششان بیاید. اینهمه تبلیغ همراه با تخریب برای چه هست؟ اصلا از اینهمه تبلیغ و توهین به دیگران چی عاید شما میشود؟ لطفا به نظرات دیگران احترام بگذارید. در این چند ماه هر طور که خواستید رفتار کردید ، فکر کنم بس هست. چون تخریب ناعادلانه شما فقط به ضرر خودتان تمام شده. هم ام جی و هم چانگان به واسطه کیفیتشان گرانتر هم شدند ولی شما چه طور؟ واقعا رفتارتان زشت هست. کسی نظر نده ، چون شما دوست ندارید ؟،؟،؟

  • در پاسخ به: ام جی

   امین | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

   دوست من خیلی حرفت خنده داره. این کامنت میتونه لقب غیر منطقی ترین و غیر فنی ترین کامنت سایت دنده 6 (البته بعد از کامنتای تخریبی و بی پایه و اساس استاد آ.اس ) قرار بگیره. برادر من این سایت من دراوری کارشناسای درجه یک دنیا رو داره؟
   دوستان کسی تا حالا همچین سایتی دیده بود؟
   اسمشو شنیده بود؟
   منم یه سایت میزنم توش مینویسم پراید بهترین خودرو جهانه و بعدشم 405 و 206. آیا به نظر شما این قابا استناده؟
   من براتون لیست بهترین خودرو های سبزو از سایت معتبر اتواکسپرس اوردم ولی متعصفانه تعصب بی جاتون اجازه نمیده واقعیتو بپذیرین. ولی یه سایت ناشناخته رو قبول دارید . در ثانی همه خدارو شکر میدونن که تو این سایت کی تخریب میکنه. متاسفانه شما و افرادی چون آ. اس که انگشت شمار هم هستید تمامی سایت های معتیر خودروی ایران از تی تی تا پدال خودرو بانک عصر خودرو و… و حتی همین اقا سپهرو متهم به دلالی برای کرمان خودرو میکنید و در حرکتی مضحک نظر سنجی که مردم توش شرکت کردن و به جک رای دادن رو زیر سوال میبرین. نه عزیز من شما دو سه نفر نمیتونید با انتخاب مردم که جک هست به اصطلاح مقابله کنید. همانطور که کسی با شمایی که چانگان خریدی کاری نداره. متعصفانه طرفداران چانگان جز بی منطق ترین و با تعصب بیجا ترین طرفدارای خودرو ان. دوست من تخریب گر اصلی شما و امثال شما هستین .سعی نکنید با امار و ارقام کذب خودروی مورد علاقتونو بالا ببرین.

   • در پاسخ به: امین

    ام.جی | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

    دوست عزیز، قبلا در سایر پستهای همین سایت ، کاربران توانمند و با معلومات با شما زیاد بحث کردند و اکثریت به این نتیجه رسیدند که شما یا سن بسیار پایینی دارید یا بحث میخ آهنی و سنگ هست که هیچ رقم توجیه نمیشید.
    ادبیات بچه گانه و لج بازی در اثبات حرف غلط به شما وجاهت نمیده و بیشتر مورد تمسخر اهالی فن قرار میگیرید. نتایج رسمی هم مجدد منتشر شد و بازهم همان نتایج مثل همیشه تکرار شد. خودرویی که کابوس شبانه شما شده و خواب و خوراک را از شما گرفته ، بازهم در بالای جدول و جک اس 5 شما هم مثل همیشه در انتهای جدول بودند.
    شما اصلا به کسی که در حال بحث با شما هست احترام نمیذارید. و همه را در سطح خودتان فرض میکنید. برای اطلاع شما که بیجهت تبلیغ میکنید ، میگم که فقط در یک نمایندگی و در عرض 2 روز تعداد 7 انصراف ثبت شده . ولی شما کلا همه چیز را برعکس مینویسید و نگران دروغ پردازی هم نیستید. مشکل شما با آقای آس که گفتید به من چه ربطی داره؟ نظرات سایر مباحث را که مطالعه و دنبال میکردم متوجه شدم که خیلی از افراد شیطنتها و درورویی امثال شما که مسئول اسطوره سازی خودرویی از رده خارج و از مد افتاده هستید را بارها گوشزد کردند و اتفاقا ثابت هم کردند. ولی شما همچنان نقش سنگ را بازی میکنید و به قول دوستمون از شیوه کبک برای استدلالهای عجیبتون استفاده میکنید. لطفا رعایت کنید و همه را مثل خودتان نبینید که بشه هر جور که دلتان بخواهد صحبت کنید. کمی مطالعه و پذیرش واقعیت ، قبل نظر دادن بد نیست.

  • در پاسخ به: ام جی

   linkoln6ft | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

   دوست عزیز کسی به شما نگفته که نظر ندین ، هرکسی حق داره اگه اطلاعاتی رو داره مطرح کنه و دیگران هم میتونن درمورد مواردی که با هم مخالف هستن ، با بررسی و دلیل با هم تا روشن شدن موضوع بحث کنن.
   درمورد تکنولوژی blue core هم خوب شد که شما تذکر دادین تا درموردش بیشتر تحقیق کنم ولی اطلاع داشتم که در دو خودرو ایدو و cs35 به کار برده شده اما درمورد طرز کارش اطلاع دقیقی ندارم که امیدوارم آقای زنگنه در آینده درمورد این تکنولوژی مطلبی تهیه کنند.
   اما درمورد این منبعی که دوستمون حامد گذاشتن همونطور که خودشون گفتن اگه میخواین توضیح بیشتر بدم ، من از ایشون خواستم چون منبع ارائه شده به زبان اسپانیای بود و به مترجم گوگل که نمیشه اعتماد کرد و اشتباه بالایی داره خودشون توضیح بیشتری بدن.
   درموردداوران و کارشناسان بین المللی و جهانی گفتین،نمیدونم منظورتون چه کسانی بود؟
   اگه منبع معتبر و نتیجه گیری درست بود در سایت های معتبر ، چکیده ای ازش می آوردن ، ولی من از حامد خواستم منبع معتبر (شناخته شده) رو بیان کنن ، اما بحث کیفیت نبود که شما عنوان کردین ، یا مثلاً جک s5 یا ام جی .

 14. حامد | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

  هر جاش هم خواستید بگید من ترجمه کنم صرفا mejor یعنی بهترین .de یعنی در مثلا قسمت اول نوشته mejor car de 2014 یعنی بهترین خودروهای سال 2014 با استفاده از این راهنما دوستان میتونن گزینه های دیگه هم تشخیص بدن هر جای متن هم مشکل ترجمه داشتید بگید تا ترجمه کنم

  • در پاسخ به: حامد

   linkoln6ft | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

   با سلام منبع بهتری نداشتی؟(انگلیسی-فارسی)
   نمیدونم این ماشینایی که شما میگین چه ربطی به خودرو سبز داره؟
   میگین نوع سوخت ، چه سوختی؟ توضیح بیشتری بدین، منکه از منبعتون چیزی نفهمیدم.

 15. حامد | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

  اقا امین این لینکی که شما گذاشتید خودروهای سبز با استفاده از سوخت های غیر بنزین هستن مثل برقی سبز وهیبریدی سبز ودیزل سبز که اصلا رتبه بندی نیست دوست گلم فقط توضیح داده خودروهایی هستند که تو رده های مختلف از جمله suv وغیره به دلیل نوع سوختشون میشه بهشون گفت خودروی سبز حالا من لینک زیر رو قرار میدم قسمت I رو مطالعه کنید البته تو هر قسمتی سه تا خودرو قرار داره تو قسمت سبزترین خودروها وکم مصرف ترین های 2014 دقیقا نوشته لینک سایت های اصلی هم اخر متن به زبان انگلیسی هست چون شما پیدا نکردی دلیل نمیشه کسی بخواد خدایی نکرده دروغ بگه ضمنا جک رو خواهشا قاطی کیفیت نکنید بنده رفتم از نزدیک دیدم خودروی چینی که داشبوردش دقیقا توسان حتی نتونستن یه داشبرد جدید طراحی کنن اینم لینک:
  http://rsmotor.cl/2013/12/eligen-en-chile-los-mejores-automoviles-de-2014/

  • در پاسخ به: حامد

   امین | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

   برادر احساس نمیکنی این منبعی که گذاشتی یکم بی نام و نشون و نا معتبره؟
   من تا بحال نشنیده بودم اسمشو. شما عبارت the best green car of 2014 رو توی نت سرچ کن. اگه تو 10 صفحه اول اسمی از چانگان بود . در ضمن خودرو سبز بیشتر مواقع به خودرو های الکتریکی و هیبرید گفته میشه تا خودرو های کم مصرف.
   قابل استناد ترین نتیجه جستجو ام لینک زیره که توش اسمی از چانگان نیست :
   http://www.autoexpress.co.uk/best-cars/86338/best-low-emissions-green-cars

 16. حامد | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

  اقای سانمارتین خدمت شما عرض کنم که چانگان برنده جایزه دومین خودرو سبز وکم مصرف در سال ۲۰۱۴ وهمینطور پژو ۳۰۱ اول و مزدا ۶ سوم شده شما طراحی موتور بلو کور را ببینید که انقدر دقیق طراحی شده ومنظم کار میکنه مگر نه جایزه گرفتن تو این همه خودرو معروف ساده نیست برند چانگان برنده جایزه فعالترین برند درزمینه تحقیق وتوسعه در دنیا شده در سال ۲۰۱۴

  • در پاسخ به: حامد

   كريمي | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

   از شما دوست گرامي (حامد) ممنونم. البته به شخصه ، كمتر در پستها مشاركت ميكنم. ولي نقدهاي كاملا غلط و از روي غرض ، گاها اجازه سكوت نميده. بعضا اگر سكوت كنيد ، كساني كه اطلاعات غلط در اينترنت منتشر ميكنند ، خودشان هم باورشان ميشه و دروغهاي مكررشان را جدي ميگيرند.

   براي تاييد نظر شما رتبه 1 تا 3 برترين خودروهاي سبز دنيا در سال 2014 را مينويسم. دقت كنيد دنيا نه چين !
   انشالله كه دوستان با اين همه آمار تاييد شده ، يكم از ذهنيات غلطشون دست بردارند.

   1.- Peugeot 301/Citroën C-Elysée

   2.- Changan CS35

   2.- Mazda 6 SkyActiv

   كيفيت كره و ژاپن و البته چين در بدترين حالتش از ساخت يا مونتاژ ايران بهتر هست.
   همين الان ام جي كه در چين و توسط سايك موتور ساخته ميشه و نمونه اون در ايران كم نيست را كنترل كنيد . كيفيت بالايي در مونتاژ مشاهده ميكنيد. چون سر تيم انگليسي بالاي سر كار هست. مگر اينكه تا الان ام جي را از نزديك نديده باشيد.

   يا همين چانگان كه وارد ايران شده را ببينيد ، كيفيت مونتاژ اين خودرو بسيار بسيار عالي هست. . چون سر تيم آمريكايي و ايتاليايي بالاي سر كار هست. اما مونتاژ داخلي ها را هم ببينيد. خودروي چيني اي كه در هايپر گذاشتند ، الان ديگه اجازه باز و بسته كردن دربش را به افراد نميدن . چون مونتاژ داخل دستش رو شده و دربها مجددا نياز به رگلاژ پيدا كرده و اگر اجازه بدند تاثير بدي روي ذهن مشتري خواهد گذاشت. در صورتي كه نمونه چيني همين خودرو به اين مشكل بر نخورده.

   اينترنت به همان اندازه كه مفيد هست ، به همان اندازه و يا بيشتر هم مضر هست و سراسر اطلاعات غلط هم ميباشد.
   براي خريد ماشين اينترنت منبع خوبي نيست . چون ممكن هست كه يك نفر كه از يك مدل خوشش نمياد و يا راضي نيست در اين فضا فعاليت زيادي داشته باشه و مدام برندي را تخريب كنه . ولي 1000 نفر بدون مشكل از اون مدل استفاده كنند ولي در سايتهاي مختلف نظر نگذارند يا اصلا وقت نظر دادن نداشته باشند.

   • در پاسخ به: كريمي

    امین | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

    جناب کریمی لطفا منبع ذکر کنید چون هرچی گشتم تو نت چیزی در مورد این رتبه بندی شما نبود و گرین کار های 2014 همه بی ام و و شورلت و کرایسلر و دوج بودن :
    http://www.onlydrivegreen.com/greenvehicles.cfm?Year=2014
    هرچی فکر میکنم چانگان خودرو بنفشم نیست چه برسه به سبز
    در اینکه کیفیت و طراحی خودرو های چینی بالا رفته شکی نیست.
    در ضمن حساب لیفان و ام وی ام با ماشینای مثه ام جیو جکو حتی چانگان جداست. الان اس فایو ببینی شما هم از لحاظ کیفیت رنگ و هم مونتاژ با بقیه خودرو های کرمانخودرو قابل مقایسه نیست و در حد همون نمونه وارداتیه.

 17. alireza_r | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

  آقای سان مارتین حرفای شما به شدت عجیب و گمراه کنندس. اولا کیا و هیوندای هیچوقت به کیفیت و دوام بالا مشهور نبودن. تنها دلیل پر فروش بودن اونا فقط و فقط قیمت پایین و شرایط فروش عجیب و غریبشونه. مثلا توی بازار آمریکا اگه شما یک هیوندای بخرین و به هر دلیلی راضی نباشین می تونین تا یک سال ماشین رو به خود شرکت پس بدین. یا گارانتی های طولانی مدت و واقعی که اثری از هیچکدوم از اونا توی ایران نیست. طبق بررسی موسسه JD Power از نظر کیفیت هیوندای رتبه 23 و کیا رتبه 21 رو در بین برند ها داشتن. در واقع این دو برند برندهای ارزون قیمتی هستند که با قیمت پایین و شرایط فروش مناسب تونستن به اینجا برسن. طبق کدوم بررسی هیوندای و کیا استعلاک کمی داشتن؟ فکر می کنم شما در مورد تعریف کلمه استهلاک دچار مشکل هستین! قطا اگه شما چند وقتی سوار یه خودروی کره ای بشین دیگه هیچوقت این حرفو نمیزنین. سانتافه پدرم با کارکرد حدود 100 هزار کیلومتر و بدون اینکه حتی یکبار آفرود یا حتی جاده های خراب رفته باشه جلوبندیش دچار ایراد شد و یک میلیون تومان خرج رو دست ما گذاشت. پسر خاله من یک سراتو 2015 داره و اخیرا یک مزدا 3 مدل 87 خریده و از مزدای مدل 87 خیلی راضی تره. میگه هم شتابش بیشتره و هم مصرفش کمتره.
  ضمنا گفتین “شما اگر در تست معتبری برند mg یا چانگان را از نظر کارشناسان برتر و یا حتی برابر با کیا هیوندا دیدید رفرنس را ارسال کنید”. پس برای بار چندم من لینک تست مجله ماشین که بین ام جی 6 و سراتو و مزدا3 و مگان بود رو براتون میذارم.
  http://www.car.ir/news/New-Technology/Mazda3-Megane-MG6-Cerato
  توی این تست ام جی 6 به راحتی اول شد و سراتو هم سوم. توی این تست به کیفیت پایین ساخت سراتو و مصرف سوخت بالای هم اشاره زیادی شده. از جمله گفته:
  ” کیا، طی سال‌های گذشته تغییرات متعددی روی سراتو اعمال کرده تا بتواند در این بخش بازار، مقابل حریفان کهنه‌کار خود، حرفی برای گفتن داشته باشد اما علیرغم بهبودهای حاصل آمده، سراتو در بحث کیفیت کلی، همچنان یک قدم از رقبا عقب‌تر است. شاهد این ادعا را می‌توان کارکرد 7 هزار کیلومتری و بروز ایرادهای متعدد در خودرو (که باعث شده مالک چندین‌بار به نمایندگی رجوع کند)، دانست!”

  فک نمی کنم پراید هم چنین مشکلاتی رو داشته باشه!!!
  کیا و هیوندای کیفیت خوبی دارند اما نسبت به خودروهای وطنی. نه نسبت به خودروهای روز دنیا!
  ضمنا برای بار صدم تاکید می کنم که ام جی یک برند انگلیسیه و هیچ ربطی به برند هایی مثل چانگان و جیلی و … که صد درصد چینی هستند نداره.

  • در پاسخ به: alireza_r

   | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

   خودروی روز دنیا!!!!
   میشه چند تا کشور روز دنیا رو نام ببرید که از زمانی ام جی چینی شد اجازه داده باشن ام جی وارد کشورشون بشه!!
   در حالی که هنوز ام جی اجازه ورود به کشورهای اروپایی و آمریکا را ندارد خودتونو با خودروهای کره ای و ژاپنی مقایسه نکنید!!

   • در پاسخ به:

    alireza-r | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

    میشه شما فقط یک کشور رو نام ببرین که ام جی میخواسته واردش بشه ولی به هر دلیلی بهش اجازه نداده باشن؟

 18. sunmartin | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

  “ام جی” گرامی خواهش میکنم و از ادب و بزرگواری شما متشکرم درسته هر خودرویی معایبی داره بنده هم در میان ساخته های چین MG را برتر میدونم اما شرایط فروش نمایندگی های کم قطعات نایاب و کم یاب افت قیمت در مدل استوک همه و همه کفه ترازو را به سمت خودروهای امتحان پس داده ای مثل سراتو و اپتیما و النترا میکنه یکی از افراد همسایه دارای mg6 مگنت هست این فرد برای دریافت قطعه ای 3 ماه اتومبیلش خوابید و کلا چند بار که بنده را سوار کرد متوجه شدم که از کخارج سنگین توربو شکایت میکنه اما خودروهای کیا هیوندا نه به کفته بنده بلکه اکثر رسانه ها و مجلات و انجمن های تست و بررسی دارای کمترین استهلاک هستند نقش رسانه ها در این مورد خیلی ارزنده بوده و اخبار صحیح در مورد کمیت و کیفیت خودرها را میتوان از سایت های بروز و دارای آرشیو پیدا کرد

  • در پاسخ به: sunmartin

   نریمان | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

   همسایتون ام جی ۶ داره ، سه ماه دنبال قطعات بوده و از مخارج سنگین توربو گفته !!!!!!!!!
   اولا همسایتون این ام جی رو پیدا کرده که نمیدونه ۵ سال گارانتی داره و اگر هر عیبی داشته باشه ، شرکت بدون دریافت هزینه ای تعمیر یا تعویض میکنه ، این پرخرج بودن واسه چی بود اونوقت ؟!!!!
   قطعات مگر در دیگر خودروها وضعشون عالیه ؟!!!
   کارنیوال شرکتی ما فقط بدلیل اشکال در میل تعادل عقب ، ۶ ماه معطل شد تا اطلس خودرو بیاورد که نیاورد و آخر از طریق دبی ، بخش خرید راسا اقدام کرد .
   آپتیما ۲۰۱۳ برادر خانومم ، زه دورهواکش جلو را نداشت و جزو ایرادات تحویل قید کردند ، یکسال و نیم گذشته ، تو هر سرویس میگن خبرتون میکنیم ،
   اسپرتیج شرکتی زیرپای من ، مدل ۲۰۱۵ ، ۱۵۰۰ کیلومتر کارکرد ، دو روز پیش ۵ کیلومتر راه شوسه با رانندم رفتم و برگشتم ، از روز گذشته ماشین تعمیرگاه خوابیده بدلیل ، مشکل ساز شدن جلوبندی ، صدا افتادن کابین ، ول شدن سینی زیر موتور .
   ماشینهای کره ای اکونومیک ، نه کیفیت متناسب با قیمتشوت در ایران دارند و نه قابل اعتمادند.
   در ضمن اینقدر هم در چینی بودن ام جی تلاش نکن که دیگه با افزایش سطح آگاهی مردم ، داره تبدیل به جوک میشه .
   الان رولز رویس انگلیسی هست یا آلمانی ؟
   جگوار هندی هست یا انگلیسی ؟
   ولوو سوئدی هست یا چینی ؟

   مسلما برند اصیل ام جی رو یه عده دلال ماشین حلبیهای کره ای نمیتونند خدشه دار کنه ، اسمش میاد از اعصبانیت حمله ور میشند در گزارش بعدی که در ایرانجیب آورده شد از ویرایش ام جی ۶ و رونمایی در انگلیس ، دیدند که هیچ راه دیگه ای برای برچسب زدن چینی ندارند ، شروع به تخریب انگلیس کردند ،
   http://www.iranjib.ir/shownews/11090/%D8%B1%D9%88%D9%86%D9%85%D8%A7%DB%8C%DB%8C-%D8%A7%D8%B2-%D9%86%D8%B3%D8%AE%D9%87-%D8%AC%D8%AF%DB%8C%D8%AF-MG6-%D8%AF%D8%B1-%D8%A8%D8%B1%DB%8C%D8%AA%D8%A7%D9%86%DB%8C%D8%A7—%D8%AA%D8%B5%D8%A7%D9%88%DB%8C%D8%B1/

 19. sunmartin | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

  پیام عزیز من اصلا پافشاری نمیکنم اما شما یه هیوندای i20 و یک mg 350 با هم مقایسه کنید تفاوت کیفیت حتی در پایین ترین رده های هیوندای مشهود هست من از پیشرفت چین مطلع هستم اما اقبال عمومی غیر از فرمایشات جنابعالی است بیشتر مردم به برندهای کیا هیوندا اعتماد دارند دلیل این نکته هم واضح است هیوندای و کیا در ابتدا خوب ظاهر شدند به کیفیت بتلا رسیدند و اکنون جزو برندهای مطدح شدند که در هر تست و نمایشگاهی از اونها به نیکی یاد میشه نمونه این 1حبت دریافت جوایز متعدد برای کیا پروسید و کیا اپتیما و کیا ربو ،دریافت جایزه کیفیت همراه با نوآوری برای سانتافه و ix35 جدید هست . شما اگر در تست معتبری برند mg یا چانگان را از نظر کارشناسان برتر و یا حتی برابر با کیا هیوندا دیدید رفرنس را ارسال کنید
  در جواب شما “ام جی”که بنده را به چرند گویی و بی پولی متهم کردید و فخر فروشی میکنید بله اکثر اقشار ایران متمول نیستند افرادیکه از راه حلال کسب روزی میکنند با این تورم و گرانی سرسام آور قیمت های دروغین و کیسه دوزی مقامات خودرویی و دست اندرکاران امور اگر بتوانند یک خودروی ناایمن مانند پراید 3 ملیونی را 21 ملیون خریداری کنند هنر کرده اند اما این دلیلی بر بی اطلاعی افراد نسبت به آن خودروی بخصوص نیست بنده حتی اگر بودجه کافی خرید ام جی 6 یا 550 را داشتم با این مقدار پول ترجیح میدادم یک سراتوی 2015 و یا یک دستگاه تویوتا کمری نیوفیس خریداری کنم و یا از برند معتبر هیوندا به سراغ اکسنت و یا النترا 2015 بروم که هم آسایش دارم و هم ایمنی و خودروی دست دوم من را در مدل استوک با حداقل ضرر بفروش میرسانم

  • در پاسخ به: sunmartin

   ام جی | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

   آقای محترم سانمارتین، من رفتار شما را به خودتان یادآوری کردم. میبینید که دوستمون پیام هم از تناقضات شما حرف زده. قصد فخر فروشی ندارم.ولی شما فکر میکنید کسی که 100-120 میلیون پول پای چانگان و ام جی میده از بازار سر در نمیاره ؟ یا کارش را بلد نیست ؟ اتفاقا بازار را خوب میشناسه و آدم موفقی هست که توان پرداخت این مبلغ را پیدا کرده. برادر یا خواهر من ، این فخر فروشی نیست. این دو برند را اسم بردم ، چون شما اسم بردید . وگرنه بحث من کلی هست . شما به عنوان بحث نگاه کنید.تاثیر اینترنت هست. دوستمون آرش مطلبشون درست هست. واقعیت هم همینه که گفتن. اما با اینکه چینی ها همه بدند مخالفم. اما شما اومدید از در و دیوار و غیر مرتبط حرف میزنید. بهتون هم بر میخوره. متوجه شدم که علاقه زیادی به حاشیه دارید تا اصل ماجرا. از من رنجیده خاطر نشید. من به شما فخر فروشی نکردم. ولی شما سوار نشده نظر میدید. همین هیوندا و کیا را هم اگر بلند مدت سوار بشید متوجه ایرادات بسیاری میشید که شاید نظرتون را کلا عوض کنه. حداقل خودم چندین مورد تحربه بلندمدت داشتم . بهرحال اگر فکر میکنید بهتون توهین شده ، عذرخواهی منو بپزیرید.

  • در پاسخ به: sunmartin

   نریمان | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

   این هم یک نظر من درآوردی دیگه ار سن مارتین :
   اگر ولش کنیم میگه من معتبرترین سایت تخصصی خودرو در اروپا رو قبول ندارم :
   MG3 مطابق بررسیهای سایت اتوکار ۳.۵ ستاره گرفته با هیوندای آی ۲۰ یکی هست . و در سال ۲۰۱۴ جزو ۱۰ خودروی پرفروش در کلاس سوپر مینی در انگلستان شده است .
   http://www.autocar.co.uk/car-review/hyundai/i20
   http://www.autocar.co.uk/car-review/mg-motor/mg3
   ایشون حتی نمیدونه که کلاس خودرویی رووی ۳۵۰ ( صادراتش به خارج از چین با نام برند ام جی تا سال ۲۰۱۵ بوده ) متفاوت با آی ۲۰ هست .
   در ضمن همین ام جی ۲۵۰ ، باکیفیت ترین خودرو از دید سازمان بازرسی کشور شده و جالبه جایگاه آی ۲۰ از نظر رده کیفی در بخش قیمتی بین ۷۵ تا ۱۰۰ میلیون زیر ام جی ۳۵۰ هست :
   http://iran-mg.com/news/show/55/%DA%A9%D8%B3%D8%A8-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%87-%D8%A7%D9%88%D9%84-MG-350

   مشخصه که ایشون تلاش به تخریب داره و فکر میکنه اینقدر جملاتش معتبر هست که چیزی میبافه دیگران چک نمیکنند و اگر افرادی مثل بنده با مستندات ، زیرسوال میبرنش ، تلاش به تخطئه میکنه.

   • در پاسخ به: نریمان

    | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

    نکته جلب تر اینکه در همین جدول ام جی ۶ بی کیفیت ترین خودرو در رده ۱۰۰ تا ۱۲۵ شناخته شده!! هه

 20. payam | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

  جناب سان مارتین جدا شما یکی از عجیب ترین آدمهایی هستید که من دیدم که خیلی راحت میتونید اظهار نظر کنید ( و بیشتر از همه منو یاده دکتر میندازید که تناقض گویی زیاد داشت و حرفهایی که امروز میزد فردا عوضش میکرد و از افتخاراتش این بود که یک ماشینی که دومیلیونی بود تونست به قیمت بیشتر از دو میلیارد بفروشد)
  بهر صورت بیشتر جهت آگاه کردنتون که بعید میدونم روی تناقض گویی شما تاثیری داشته باشه چند مطلب به عرضتون میرسونم.
  در جایی فرموده بودید که چینی خودشون بیشترین ماشینو که میخرن هیوندا و حتی بهترین برندشون که mg هست را نیمخرن،خوب میخوام خدمتتون عرض کنم که الان ماشین MG3 جز یکی از پرفروشترین ماشینها هست توی انگلیس که من یک کپی کوتاه از مقاله اش براتون میزارم :
  خودرو MG3 به تازگی از طرف سایت اتوکار یکی از 50 خودروی برتری که در حال حاضر به فروش می رسند انتخاب شده است و در بین مدل هایی از برندهای مشهوری چون استون مارتین، فراری و پورشه با جایگاهی بالاتر از خودروهایی چون آئودی TT و واکسهال VXR8 قرار گرفته است.
  در مورد برند mg مشخصه که توی اروپا و انگلیس یرند شناخته شده ای و جزء پرفروشها محسوب میشود حالا بازم بنظر شما چون چینی ها هیوندا بیشتر میخرن دلیل بر بی کیفیت بودن mg ؟؟؟
  یا اینکه بنظر شما توی لندن عقلشون نمیرسه ماشین هیوندا بهتر از mg و عقل چینی ها بیشتر میرسه ؟؟؟؟؟
  در مورد اینکه چینی ها چرا ماشینهای خودشونو نمیخرن خوب دلیل خیلی ساده است یه نگاه به این دو ماشین و قیمتهای فروشش توی چین بنداز :
  اولی هیوندا النترا :
  http://chinaautoweb.com/car-models/beijing-hyundai-elantra-langdong/
  دومی بسترن b50F ( که توی ایران به نام آسا معروفه)
  http://chinaautoweb.com/car-models/besturn-50/
  همانطور که در قیمت این دو لینک میبنید قیمت الانترا 132.800 یوان و قیمت آسا 125.800 که نزدیک بودن قیمت این دو ماشین (البته در حالت اینکه هردو فول هستن) نشون میده، به زبان ساده تر اینکه تقریبا در یک رنج قیمت هستن، با این اوصاف بنظر خودت اگه توی چین بودی و میخواستی بخری کدوم ماشین انتخاب میکردی؟؟؟
  علت پر فروش بودن هیوندا در چین بخاطر قیمت پایینش هست که با ماشینهای چینی ساخت خودشون از نظر قیمت برابر و خوب در اینکه هیوندا از نظر استهلاک و تجربه از ماشینهای چینی سرتر شکی نیست … ولی اینم بدون که علت انتخاب شدن فقط بخاطر نزدیک بودن قیمتشه…
  ولی اینم شما در نظر بگیر اگه ایران فابلیت فضای رقابتی داشت و قیمت همین j5 با قیمت 206 اتومات یکی بود(حدود 45میلیون) طبعا دیگه کسی سراغ ماشین های تولید داخل نمیرفت و همه j5 میخریدن.
  اینم بگم من طرفدار هیچ ماشینی نیستم نه کره ای نه آمریکایی نه چینی…ماشین باید کیفیت داشته باشه و هیچ فرقی نمیکنه که مال کجا باشه، و اگه قراره انتخاب ماشین باشه بحث کیفیت مهمه…
  اما متاسفانه افراد زیادی مثل شما هستن که فقط برند ماشین براشون مهمه و اگه مثلا هیوندا یه ماشین خیلی آشغالم تولید کنه فقط به تملق و تمجید اون ماشین میپردازن و اگه چین یه ماشین خیلی با کیفیت تولید کنه چون برند نیست ازش خرده میگیرن و دنبال ایراد میگردن…
  ولی بهرصورت این نکته فراموش نکن که با سرعت پیشرفت چین ( و بازار انحصاری در ایران) تا چن سال دیگه ماشینهای چینی برای ما مثل هیوندا و جزء آرزوهامون میشه…

 21. محمد | فروردین 26, 1394 | لینک نظر

  انصافا سایتهایی مثل خودرو بانک ،دنده 6،car.ir ،مجله ماشین،پدال و… با توجه به محدودیت حضور خودروها در ایران وبحث و تبادل نظرهای انجام شده واقعا مفید هستند.

 22. sunmartin | فروردین 26, 1394 | لینک نظر

  آرش خان کی گفته جک s5 حتی نزدیک اسپرتیج میتونه بشه ؟بله افرهدی نظیر نریمان و علیرضا که جزو دلباختگان بر ند mg هستند و فردی با نام مستعار آسه (یا آچار) و نام های دیگه چه دخترانه و چه پسرانه مدتی سعی در تبلیغ چانگان و ام وی ام ایکس 33 نیو (چری فیس لیفت) داشتند اما تمام مردم و حتی افراد نابلد هم میدونن که کیفیت مثال زدنی کره ای حتی برای چینی ها هم محرض شده و ب ند کیا هیوندای بالاترین آمار فروش در چین داشته این ب ند جهانی عمده صادراتش به آمریکای شمالی استرالیا انگلیس آلمان و سوئد و فنلاند و کشورهای حوزه خلیج فارس هست اما برند های آزمون و خطلی چینی فقط در ایران کشورهای زیر خط فقر آفریقایی و برخی کشورهای جنگ زده عربی مانند بحرین و سودان و نایروبی و یمن و عراق و نیز بلاروس و اکراین و نیجر بفروش میزسن اون هم با قیمتی بسیار رقابتی و عادلانه درست برعکس جینی ها در ایران در جایگاه بالای 70 ملیون قرار گرفتند بنده یک سراتوی دنده دستی مونتاژی سایپا را با تمام محصولات چین عوض نمیکنم .تا بحال از آپشن های دروغین و جعلی خودروهای چینی چی عاید مردم شده ؟یادمه در سالهای نچندان دوز موبایل های چینی با امکانلت 4 تا 8 سیم کارت صفحه تاچ و تلوزیون جی پی اس و و به قیمت 100 هزار تومان وارد شد مردم بع سرعت خریدند اما بعد از مدتی همه اون خرید ها وهزد سطل recycelbin شد و مردم دریافتند که آپشن ها و کیفیت جینی یعنی یک دروغ بزرگ من بارها گفتم اجناس چین درجه بندی هستند اما همشون از درجه 3 شروع میشن

  • در پاسخ به: sunmartin

   ام جی | فروردین 26, 1394 | لینک نظر

   جناب سان مارتین تا جایی که من توی این سایت مطالعه میکردم همه متوجه شدند و ثابت شده که شما نفر چند شخصیتی این سایت هستید و از اسامی کاملا دروغین استفاده میکردید. اما تمام افرادی که شما اسم بردید علمی و فنی و با مدرک صحبت میکردند و اگر هم دفاعی داشتند از برندهای درجه یک بوده که اروپایی ها و آمریکایی ها بهشون اعتماد کردند. وگرنه پرفروشترین محصولات خودشان را نمیدادند که تولید کنند. شما از mg و changan بدت میاد و اگر جسارت نباشه توان خریدشون را ندارید بهتر هست که درباره این برندها صحبت نکنید و نظر هم ندید. دوست عزیز تا الان تمام تحلیلهای شما غلط بوده و اگر هم منبعی معرفی کردید , از اعتبار پایینی برخوردار بوده که در برابر منابع این دوستان پشیزی ارزش نداره . بیشتر سلیقه شما بوده تا واقعیت.
   من با آرش در اینکه کره خودروهایی با کیفیت تولید میکنه موافقم . ولی این دلیل نمیشه که تمام چینی ها بد باشند. شما هم لطفا سو استفاده به نفع خودتون نکنید. شما را دیگر همه میشناسند. کاری میکنید که خوانندگانی که کمتر نظر میدند نسبت به شما اعتراض کنند.

  • در پاسخ به: sunmartin

   alireza_r | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

   آقای سان مارتین بدون شک شما عجیب ترین پدیده وب فارسی هستید! من همیشه بعد از خوندن کامنت های شما حیرت می کنم که چطور ممکنه یک نفر چنین کامنتی رو بنویسه! اولا این بحث چه ربطی به ام جی داشت که پای ام جی رو وسط کشیدین؟ شما در هر جایی و هر مطلبی بدون توجه به موضوع مطلب پای ام جی ر وسط میکشین و یک سری مطالب کذب رو به اون نسبت میدین و من و سایر دوستان رو مجبور به واکنش میکنین. توی کامنتتون از من و آقا نریمان اسم بردین در حالی که هیچ کدوم از ما زیر این مطلب کامنت نداده بودیم و این بحث هیچ ربطی به ما نداشت. من اصلا درک نمی کنم که شما از این همه تهمت و تخریب چه نفعی می برین؟
   دوما اگر یک کامنت از من یا آقا نریمان در تبلیغ هر گونه برندی چه چینی و چه غیر چینی پیدا کردین بیاین و بگین تا من دیگه وارد این سایت نشم. هر کسی حق داره هر نظری داشته باشه. ما همیشه اگر نظری دادیم سعی کردیم که تا حد امکان مستند و مستدل باشه و فقط جهت روشن شدن موضوع و جلوگیری از انحراف افکار عمومی به واسطه کامنت های مغرضانه شما و امثال شما بوده. اگه به این میگین تبلیغ، پس کار شما که کامنت های شدیدا مبالغه آمیزی رو در مورد یه برند خاص میگین چه اسمی داره؟
   سوما طبق آمار سایت chinaautoweb پرفروش ترین برند بازار چین فولکس واگن و بعد از اون وولینگ بوده و هیوندای رتبه سوم رو داره. سایت دنده 6 هم منبع و مدرک خاصی رو برای اثبات درستی مقاله چند روز پیش خودش ارائه نداده که ما بفهمیم این آمار رو از کجا اوردن.
   http://chinaautoweb.com/2015/01/2014-passenger-car-sales-by-brand/
   چهارما فکر می کنم برای بار پنجم هستش که دارم برای شما توضیح میدم که بزرگترین بازار های خودروهای چینی ایران، کشورهای جنوب شرقی آسیا، روسیه، برزیل، الجزایر، مصر و عربستان سعودی هستند. برزیل، روسیه و عربستان جزو 20 اقتصاد برتر دنیا و گروه 20، الجزایر یکی از آرام ترین و مترقی ترین کشور های قاره آفریقا و کشورای جنوب شرقی آسیا(ازجمله اندونزی، مالزی، سنگاپور، ویتنام و فیلیپین) در زمره اقتصاد های پویا و با پیشرفت بسیار سریع هستند. به شدت بعید می دونم که حتی یک دستگاه خودروی چینی توی اکثر کشورایی که شما اسم بردین(غیر از عراق) وجود داشته باشه.
   http://chinaautoweb.com/2015/02/chinese-auto-exports-fell-below-900000-vehicles-in-2014/
   می خواین بدونین کدوم برند ها بیشترین فروش رو توی سودان و نیجر و یمن و عراق دارند؟ تویوتا، نیسان و هیوندای! این روزها تلویزیون ما تصاویر زیادی از یمن و عراق نشون میده. می تونین چند دقیقه ای وقت بذارین و به خودروهای موجود توی تصویر ها دقت کنین.
   پنجما نایروبی اسم کشور نیست و پایتخت کشور کنیاست! بلاروس و اوکراین هم نه عرب هستند و نه آفریقایی! به نظرم سطح اطلاعاتتون از علم جغرافیا دست کمی از دانش خودرویی شما نداره!
   اما اگه یک حرف درست زده باشین همون حرفتون در مورد گوشی های چینی بود. تا چند سال قبل همه به خاطر داریم که گوشی های چینی کپی هایی بی کیفیتی بودند که عمر مفیدی در حد کمتر از دو هفته داشتن. اما پس از گذشت چند سال الان برند هایی مثل هواوی، لنوو، ZTE، شیائومی و … در زمینه کیفیت و تکنولوژی تنه به تنه بزرگانی چون سامسونگ و ال جی میزنن و تونسن تا حدودی بازار فروش سامسونگ و سونی و ال جی رو تحت تاثیر قرار بدن. خیلی منطقیه که همین روند رو برای خودروهاشون هم در نظر بگیریم. سرعت پیشرفت خودرو های چینی فوق العادس. سرعت پیشرفت اونا اونقدر زیاده که مقایسه مدل های اونا با مدل های 5-6 سال قبلشون واقعا باعث حیرت آدم میشه.

  • در پاسخ به: sunmartin

   نریمان | فروردین 27, 1394 | لینک نظر

   سان مارتین ، در صورت ادامه اینگونه رفتارهای بیخود و نادانسته از شما ، از طریق پلیس فتا اقدام میکنم .
   بهت تذکر میدم که وقتی دستت بیشتر از ریو نرسیده و حتی نمیتوانی درباره برند ام جی درست تحقیق کنی و مدام به تخریب روی میاوری ، بهتره ساکت باشی ،
   همه متوجه کمبود شخصیت ، گزافه گویی و ناتوانی علمی شما شدند ، تو یک جمله از بنده در دفاع از خودروهای چینی بیاور ( هر چند که تلاش چینی قابل تقدیره ) بهت جایزه میدم وگرنه تهمت و افترا ،بار حقوقی داره و مسیرش را هم بنده خوب بلدم .

   • در پاسخ به: نریمان

    رسول | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

    اقای نریمان میشه بگید سانمارتین تو کامنتش چه تهمتی زده یا چه بی احترامی کرده نظرشو گفته مثل اینکه کامنتاتونو یادتون نیست اا اگه ام جی خوبه خوب سوار شین حالشو ببرین چه دلیلی داره هی وقتتونو بزارین کامنت بنویسین از ماشین مورده علاقتون

   • در پاسخ به: نریمان

    | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

    واقعا آدم تاسف میخوره کامنتهای این مالکین خودروهای چینی رو می خونه که چقدر مضحکانه طرفداری می کنن!
    آقای سان مارتین شما آزادانه هر نظری داری بگو مردم باید آگاه بشن نه فقط نظر چینی سواران رو بشنوند! مخصوصا ام جی چینی!!
    کلی از این پلیس فتا خندم گرفت!!! خیلی ترسید بنده خدا!!
    ام جی یک برند کاملا چینی محسوب میشود.
    اینم لیست ماشینهای چینی:
    http://chinaautoweb.com/chinese-brands/

    • در پاسخ به:

     alireza_r | فروردین 29, 1394 | لینک نظر

     دوست عزیز بی نام اگه توانایی بحث فنی و منطقی ندارین بهتره صحبت نکنین تا اینکه با این لحن صحبت کردن فضای سایت رو متشنج کنین. اگه من و آقا نریمان چیزی میگیم و کامنتی میذاریم برای افزایش اطلاعات مردم و جلوگیری از گمراهی اوناست. مثلا همین آقای سان مارتین تا دیشب فکر میکرد واحد پول انگلیس دلار هستش نه پوند! خب نباید اینو بهش می گفتیم که بعدا جایی تکرار نکنه؟
     سرچ کردن اسم ام جی توی گوگل یا ویکیپدیا اصلا کار سختی نیست. ام جی یه برند 91 ساله انگلیسیه که در حال حاضر هم دفترش و تمامی بخش های تحقیق و توسعه و طراحی و مهندسی و همچنین اصلی ترین سایت مونتاژش توی انگلستانه. آدرسشم انگلیس، بیرمنگهام، لانگ بریج. این آدرس جاییه که 91 ساله برند ام جی اونجا بوده و هنوزم سر جای خودش هستش و با قدرت به کارش ادامه میده. غیر از این سایت، یک سایت مونتاژ در چین، یک سایت مونتاژ در تایلند، یک مرکز تحقیق و توسعه در دیترویت و… فقط بخشی از سایت های ام جی هستند. باز هم تاکید می کنم که تمامی مراحل طراحی و مهندسی ام جی توی لانگ بریج انجام میشه و مهندسان انگلیسی در تمامی مراحل ساخت مونتاژ و قطعات نظارت دقیق دارن. اگه زبانتون خوبه می تونین اطلاعات مربوط به ام جی رو که از قسمت سوالات پرتکرار سایت رسمی خودش واستون کپی کردم بخونین:

     COMPANY

     ?WHO OWNS MG
     SAIC, China’s largest vehicle manufacturer. Find out more at http://www.saicmotor.co.uk.

     ?ARE MGS CHINESE NOW
     No, all MGs are designed, engineered and final assembly in the UK offices in Birmingham.

     ?DID YOU BUY MG ROVER
     No, MG Rover Group collapsed in 2005. The group was not deemed viable as an ongoing concern by their administrators who then sought buyers for the firm’s assets. The MG Brand was the primary asset and the new company was formed after the brand and all the associated imagery and rights were purchased.

     ?WASN’T MG BOUGHT BY A COMPANY CALLED NAC
     Yes, NAC merged with SAIC in 2007.

     ?WHAT ARE ROEWE CARS
     Roewe is SAIC’s other wholly owned brand.

     WILL YOU BE SELLING ROEWE CARS IN THE UK?
     There are no plans to introduce Roewe vehicles outside China. MG will be the brand used for international markets

     ضمنا اگه نگران عرضه ام جی توی آمریکا و سایر کشورای اروپا هستین توی همونجا گفته به زودی میشه محصولات ام جی رو توی آمریکا و سایر اروپا خرید.

 23. آرش m1 | فروردین 26, 1394 | لینک نظر

  اينترنت اونم تو ايران تاثيرش بيشتر منفي هست تا مثبت. يعني گمراه كننده ترين نقش را ايفا ميكنه.
  همين دنده 6 و جانبداري مديرانش از يك مدل بسيار ضعيف و بي كيفيت را ميشه مثال زد كه جولانگاه وابستگان يك شركت مثلا خودروساز شده كه با تبليغات مستقيم و غير مستقيم قصد دارند كه كم طرفدارترين و بي كيفيت ترين خودروي چيني را به مردم ايران بفروشند. كساني كه شب و روز و بدون لحظه اي درنگ در اين سايت و تمام سايتها فقط كارشون تبليغات هست و بس.
  جالب هست كه ماشيني كه طرف خودش ادعا داره كه اصلا سوار نشده را نتيجه گيري كرده كه چنان است و چنان نيست.
  الان بعضي از دوستان باورشون شده و يك خودروي بينهايت بد كپي شده چيني به اسم جك اس 5 را با كيا اسپرتيج كه يك چرخش به كل جك ميارزه و يا هيوندا توسان مقايسه ميكنند . جالب هم اين مسئله هست كه به محض نظر مثبت در مورد جك اس 5 در آن واحد 5 نفر لايك و به محض ثبت نظر منفي در مورد جك اس 5 به همان سرعت 5 نفر ديسلايك ميزنند. اين ماشين در ابتدايي ترين بحث كه موتور توربوي بي كيفيتش هست و با بنزين ايران مشكل داره ، مونده . در قطعات بي كيفيت مصرفي ، رنگ بينهايت ضعيف ، عدم هماهنگي ديداري مابين فرمان و داشبورد ، گيربكس خنده دار دستي در عصري كه همه چيز خودكار و اتوماتيك هست ، مونده ، ولي همچنان از سوي بعضي افراد به شدت در فضاي مجازي تبليغ ميشه . اينقدر اين افراد باورشان شده كه صحبت از اسپرتيج و توسان ميكنند .
  اينترنت فقط گمراه كننده اي بيش نيست. البته فعالين بازار خودرو و مردم هم به اين مطالب دروغين كاري ندارند و وقتشان را تلف نميكنند . نهايتا 0.1 دصد مردم گول تبليغات گمراه كننده را بخورند . 99.99 درصد مردم ميدونند كه خودرويي فاقد اعتبار مثل جك اس 5 كه از يك شركت ايراني ، اما كاملا چيني شده درجه 4 بيرون مياد ، حتي ارزش بحث و مقايسه با برندي مثل كيا و هيوندا را نداره . براي همين هست كه حاضر ميشوند 160 ميليون براي كيا بدند اما نروند 70 ميليون براي يك مثلا شاسي بلند تك ديفرانسيل ، اون هم از ضعيفترين برندهاي خود كشور چين پرداخت كنند.

  • در پاسخ به: آرش m1

   علی | فروردین 26, 1394 | لینک نظر

   دوست گرامی، حالا خود شما که اینقدر بی طرفانه نقد می کنی، وابسته به کدوم شرکتی؟ تست کیفیت هر خودرو در عرصه بین المللی کاری بسیار ساده است. چونکه افکار عمومی نظر واقعی رو بیان می کنند و جانبداری بی ملاحظه از یک خودرو سریعاً آشکار میشه. بنایراین بجای قضاوت و متهم کردن دیگران صرفا نظر یا تجربه شخصی خودتو نسبت به یک خودرو بگید. شاید فراموش کرده باشید که همین شرکت های معروف کره ای تا همین 10 سال پیش کسی تحویلشون نمی گرفت و فقط برند های بسیار شناخته شده رو مردم قبول داشتن. نکته مهم اینه که کشور چین راه کاملا درستی رو در صنعت خودرو شروع کرده و در صورت تولید موتور اونهم بزودی وارد بازی کشورهای صاحب برند میشه. خواهش می کنم نظر خودتون یا ارزیابی خودتون از یک موضوع رو با جانبداری یا الفاظی از این دست مخلوط نکنید. ممنون

  • در پاسخ به: آرش m1

   امین | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

   به به برادر آ.س با نام آرش جدیدا کامنت میزاری. اخه خسنه نشدی از کوبیدن این ماشین؟؟؟
   بابا جان پشتکاری که تو تو کوبیدن اس 5 داشتی اگه فرهاد داشت کله کوهای ایرانو کنده بود. اخه برادر من سایپا چقد بهت میده بیای جنسای بنجلشو بالا ببری و ماشینای دیگه رو بکوبی؟
   من امروز صب نمایندگی کرمان موتور بودم. تو اون یه ربی که برای تکمیل مدارک بودم 5 نفر ثبتنام کردن اونم برای مهر. به کوری چشم منتقدان بی منطق این خودرو جک اس 5 مالک بی چونو چرای بازار خودرو های شاسی بلند زیر صد تومن هس . شمام برو با چوچانگت حال کن. اینم بدون با هزار تا اسم دیگم بیای پشت سر این ماشین حرف بزنی بازم در اخر ضایع میشی. لطفا برو برا ماشین خودت کامنت بزار. مردم نیازی به نظرای بی سرو ته شما ندارن.

  • در پاسخ به: آرش m1

   ع اولادی | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

   جک از بی ام و ایکس 6 هم بهتره از من بپرس .اسمو بچسب ااا

  • در پاسخ به: آرش m1

   پویا | اردیبهشت 28, 1394 | لینک نظر

   سلام دوست عزیز بنده به خاطر مشکل مالی اسپورتیج رو فروختم و یه اس5 گرفتم حالا شما باور کنی یا نه درست اسپورتیج کلاس بالاتری داشت و به خاطر اتومات بودن ادم با هاش راحت تر بود ولی نرمی که اس5 داره رو اسپورتیج نداشت و کیفیت شون هم خیلی به هم نزدیکه به جز کیفیت رنگ که اسپورتیج خیلی بهتر بود شتابم که اصلا قابل قیاس با اس5 نیست. اس5 شتابش حرف نداره و اینو هم در نظر داشته باش که اگر اس5 وارداتی بود با این امکانات دور و ور 120 . 130 آب میخورد بهتره که یکم فرهنگمونو ببریم بالا و به حرف بی پایه و بی اساس دیگران اهمیت ندیم و خودمون بعد از تحقیق و تست این حرفو بزنیم که این خوبه ( واقعا )یانه؟!به امید ان روز
   به نظر من اس5 خیلی بیشتر نسبت به قیمتش ارزش داره . حالا تصمیم با شما

 24. نويد | فروردین 26, 1394 | لینک نظر

  متاسفانه تو ايران امكان تست حضوري خودرو قبل ز خريد وجود ندارد و هيچ نمايندگي اين امكان رو به مردم نميده. مجبوريم همين خودروهاي عهد بوق رو به قيمت بالا بخريم.