بی ام و – شرکتی خلاق

افشین خالدی | جمعه، ۲۸ فروردین ۱۳۹۴ | 1 نظر

دنده 6 :به یاد نداریم زمانی بوده باشد که بی ام دبلیو در خط مقدم اختراعات نبوده باشد. هر هفته، به نظر می رسد، یک نوآوری جدید از باواریا ظهور می کند، و به احتمال زیاد سرعت این روند کم نخواهد شد. خواه این اختراع یک تکنولوژی جدید، یا تغییری جدید در بی ام و به نظر می رسد که برای همیشه چیزی برای رو کردن دارد.

بی ام و ، مسلما، اولین سدان اسپورت را ، با مدل 2002 تولید کرد.  آلفا رومئو ممکن است مدعی این ویژگی باشد، اما بهتر است بگوییم که هر خودروساز به دنبال کپی کامل مدل 2002 بود.  2002 انقلابی نسبت به خودروی سواری کوچک خانوادگی بوجود اورد و اینکه چگونه این گونه خودرو ها می توانند سرگرم کننده و نه کسل کننده باشند.

bmw_5_series_e28_m535i_1-750x425

باواریا با E28 M5 اولین سدان فوق العاده را تولید کرد. در آن زمان، سدانی  که می توانست سرعتی بیشتر از پورشه 911 داشته باشد. مرسدس بنز، آئودی، لکسوس و کادیلاک همه تلاش خود را برای تولید خودرویی همانند M5s کردند. زمانی که بخواهیم جنیه های مکانیکی را در نظر بگیریم، بی ام دبلیو اولین شرکت تولید ماشین در اروپا بود که توربو شارژ را تولید کرد. 2002 توربو اولین ماشین تولید توربوشارژی بود که به خارج از اروپا صادر شد.اگرچه  بی ام دبلیو اولین استفاده کننده از  توربو شارژر دوقلو (توین اسکرول) نبود، اما موتور N55 یکی از خلاقانه ترین استفاده کنندگان از توین اسکورل بود.

BMW-N55-Engine-011-750x561

بی ام دبلیو همچنین سیستم تفریحی-اطلاعاتی را ابداع  کرد. iDrive مادر تمام سیستم هایی است که ما در حال حاضر استفاده می کنیم. اگر چه زمانی که آن را برای اولین بار بیرون آمد، انتقادات شدیدی به آن شد و حتی عده زیادی از آن متنفر بودند- همانند بسیاری از فن آوری های جدید – هر خودروساز پس از آن به دنبال کپی iDrive بوده. در حال حاضر، استانداردی برای کیفیت و قابلیت استفاده از سیستم های تفریحی-اطلاعاتی در صنعت خودروسازی شده است.

idrive-second-generation-01-750x500

 بی ام و برای اولین بار به تولید و توسعه چراغهای جلو لیزری پرداخت، با این حال به نظر چراغهای جلو لیزری قرار بود اولین بار در بی ام دبلیو i8 بکار روند، به عنوان اولین ماشینی که تا کنون آنها استفاده کرده است. با این حال، آئودی آنها را بر روی نسخه ویژه R8 LMX بکار برد که فقط در اروپا موجود است ، و پرتوهای لیزری بالا تنها در سرعت های بیش از 37 مایل در ساعت کار می کنند. بنابراین آئودی ممکن است در مسابقه تولید اول باشد.

The-New-iDrive-Controller-04-750x513

در حال حاضر بی ام و  اولین خودروساز در معرفی کنترل حرکتی در سیستم تفریحی ، در سری 7 بعدی خواهد بود. قابلیت بالا بردن یا پایین آورد صدا و یا پاسخ به تماس ها فقط تکان دادن دست خود و چشم نگرفتن از جاده شگفت انگیز است. اگر همانند انچه در تبلیغات آمده، کار کند، کنترل حرکت بی ام دبلیو دوباره استانداردی برای خودرو ها خواهد بود. این تنها تعداد کمی نوآوری های بی ام دبلیو است، که همه ی آنها می تواند کتابی را پر کنید. البته خودروسازان دیگر به ویژه آلمانی ها، همچنین سهم خود را در نوآوری داشته اند. پورشه، مرسدس بنز، آئودی، ولو، جنرال موتورز و فورد همه به روش خود نوآورای داشته اند. بنابراین بی ام دبلیو تنها شرکتی نیست که به چشم انداز صنعت خودرو شکل داده است. اما نام تجاری باواریا قطعا در کنار بهترین آنها قرار دارد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. linkoln6ft | فروردین 28, 1394 | لینک نظر

    فک کنم به بی ام و ۲۰۰۲ ، بی ام و ۲۲ میگفتن!!!
    این عکس که از بی ام و گذاشتین باید M5 باشه چون بی ام و ۲۰۰۲ دوتا چراغ گرد جلوش داشت ، دو تا هم عقب.

    http://8pic.ir/images/q7b4rc5q3hhqw3n66aqj.jpg