نارنجی جهنمی بازهم قربانی گرفت

سپهر زنگنه | شنبه، ۱۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ | 2 نظر

بار دیگر تصادفی خونین و وحشتناک
چه کسی مقصر است؟؟؟؟
راننده بی احتیاط و مغرور؟؟
خودرو فرسوده؟؟؟
جاده های غیر استاندارد؟؟؟
ایران خودرو دیزل که هنوز به تولید این ارابه های مرگ ادامه میدهد؟؟؟

امیدیه (خوزستان) در روز پنجشنبه تصادفی خونین روی داد و باعث کشته شدن 2 سرنشین وانت شد. این بخش از جاده حدود 40 روز پیش هم شاهد تصادف دیگری با 2 کشته بود.

به نقل از ماشین نیوز – تصادف کامیون-2

بیش از 30 سال از تولید کامیون های مرسدس بنز فوق میگذرد…..و البته سالهاست که این سنگواره های متحرک بدون هیچ تغییر در ظاهر و ایمنی همچنان تولید میشوند…در این بین ارتفاع بیش از حد استاندارد شاسی خودرو از زمین باعث میشود در کوچکترین تصادفات با خودروهای سواری و کوچک فاجعه ای اینچنین رخ دهد..و خودرو در زیر کامیون دفن شود…..براستی کی و چه زمانی میخواهیم پاسخگو باشیم….اینجا نه پای چین در میان است و ماشین چینی نه بحث تحریم و ……..بلکه پاسخ در جای دیگریست حداقل بخشی از پاسخ این اتفاق دردناک ……مسئولیت پذیری آنهم در بزرگترین کارخانه تولید کننده خودروهای سنگین ایران یعنی ایران خودرو دیزل…..یکبار هم که شده ابر و باد و خورشید را مقصر ندانیم و از خودمان شروع کنیم.

 

تصادف کامیون-1

 

 

دنده 6 – در آخرین نمایشگاه های بین المللی خودرو تهران که در اوایل دهه 80 برگزار میشد، ایران خودرو دیزل از نمونه فیس لیفت شده کامیون نارنجی رنگ و معروفش پرده برداری کرد که می توانست از نظر ایمنی به دلیل ارتفاع کمتر سپر نسبت به سطح زمین، نمونه ای قابل تامل و بهتر از مدل های تولیدی قدیمی باشد اما متاسفانه به بهانه عدم استقبال رانندگان از این طرح جدید، تولید این مدل هرگز به صورت مستدام انجام نشد و این طرح جذاب و متفاوت به آرشیو گروه ایران خودرو سپرده شد.شاید اگر این مدل به شکل کامل جایگزین طرح اصلی و قدیمی شده بود، امروزه نیز کمتر شاهد از بین رفتن هموطنانمان در تصادف های این چنینی بودیم.

 

کامیون جدید ایران خودرو

 

 تفاوت ایمنی کامیون های استاندارد با کامیون های مورد استفاده در ایران

تست تصادف کامیون

 

تصادف کامیون-5

 

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. محمود | خرداد 27, 1395 | لینک نظر

    ننگ بر مديران پست و بي لياقت

  2. reza | اردیبهشت 12, 1394 | لینک نظر

    بی مسئولیتی مسئولان؟اتفاق تازه ای نیست .مگر بقیه خودرو های تولیدی کشور (سبک و سنگین) حداقل ایمنی را دارند؟ آمار کشته شدگان و مجروحان سوانح رانندگی خود بهترین پاسخ به مسئولان بی مسئولیت است.واقعا متاسفم از این جبر جفرافیایی