کاهش سود لیزینگ خودرو

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۴ | 1 نظر

با مصوبه شورای پول و اعتبار، نرخ سود شرکت‌های لیزینگ خودرو به 21 درصد کاهش یافت. 

شرکت‌های لیزینگ خودرو به طور میانگین 28 درصد و در مواردی تا 32 درصد نیز بهره بابت تسهیلات پرداختی به مشتریان دریافت می‌کنند. با این حال شورای پول و اعتبار در جدیدترین جلسه خود نرخ سود شرکت‌های لیزینگ را به 21 درصد کاهش داد؛ بنابراین شرکت‌های لیزینگ خودرو نیز موظف هستند سود تسهیلات خودرو را به حداکثر 21 درصد کاهش دهند.

در مصوبه شورای پول و اعتبار در این رابطه آمده است: نرخ سود مورد عمل شرکت‌های لیزینگ معادل 21 درصد تعیین می‌شود. دریافت هرگونه وجه اضافی از سوی شرکت‌های مزبور برای اعطای تسهیلات ممنوع است.

طبق آنچه اعلام شده، مصوبه جدید شورای پول و اعتبار از نیمه ماه جاری (اردیبهشت‌ماه) لازم‌الاجرا خواهد بود؛ بنابراین شرکت‌های لیزینگ خودرو نیز تنها چند روز فرصت دارند تا بهره تسهیلات پرداختی به مشتریان برای خرید اقساطی خودرو را به 21 درصد کاهش دهند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. حمیدرضا | اردیبهشت 13, 1394 | لینک نظر

    مشکل اعظم اقتصاد کشور تا به امروز احکام حکومتی در رابطه با اقتصاد بوده است …باید ببینیم شرکتهای لیزینگ با این قانون میتونند به بقای خودشون ادامه بدهند یا نه … تجربه دنیا نشون داده که اقتصاد و بازار پول سرمایه با دستور و حکم حکومتی میانه خوبی ندارند و از یک جا که فشار بیاری از یه جای دیگه اش میزنه .این که میبینی پولها و سرمایه های سرگردان مردم یه روز از بازارمسکن ،یک روز از بازار خودرو و روز دیگه از بازار طلا سر بلند میکنه نتیجه همین تصمیم گیریهای دستوری وغلط برای اقتصاد کشوره..در یک اقتصاد سالم سود بانکی و سود تسهیلات تنها بر اساس عرضه و تقاضا تعیین میشود نه با دستور و حکم حکومتی….