حذف میتسوبیشی،پیروزی L90 – نتایج رالی شیراز

سپهر زنگنه | جمعه، ۱۸ اردیبهشت ۱۳۹۴ | 11 نظر

سه کشور از حضور در رالی مرک حذف شدند

رئیس کمیته فنی فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی ایران گفت: پس از انجام تست و به دلیل همولوگ نبودن خودروها سه کشور از حضور در رالی مرک حذف شدند.

به گزارش مهر، رامین وطن دوست با اشاره به حذف سه کشور در رقابت های رالی مرک تصریح کرد: صبح روز گذشته تست فنی خودروهای 13 شرکت کننده در رقابت های رالی خاورمیانه انجام شد که در این تست ها، سه کشور از شرکت در رالی مرک به دلیل همولوگ نبودن اتومبیل های آنها از دور رقابت حذف شدند.

وی افزود: دو تن از شرکت کنندگان از ایران، یک شرکت کننده از عمان و یک شرکت کننده از قطر از رقابت رالی مرک حذف شدند.

رئیس کمیته فنی فدراسیون موتور سواری و اتومبیلرانی ایران ادامه داد: این دو نماینده ایران که در مسابقات رالی خاورمیانه شرکت کردند پس از انجام تست فنی به دلیل همولوگ نبودن خودروهای این دو شرکت کننده که با اتومبیل میتسوبیشی به نمایندگی از شرکت یوتاپ بودند از رقابت حذف شدند.

وطن دوست تصریح کرد: این دو شرکت کننده ایرانی می توانند در مسابقات قهرمانی کشور همزمان با رالی مرک شرکت می کنند و همچنین سه شرکت کننده خارجی حذف شده از مرک نیز در بخش ملی ایران حضور خواهند یافت.

وی تاکید کرد: حذف این خودروها با حضور لوکاگیبلو نماینده فنی فدراسیون اتومبیلرانی جهانی انجام شده است.

 

لاله صدیق و حسن اکبرنژاد انصراف دادند

لاله صدیق و حسن اکبرنژاد، دو راننده شرکت کننده در مسابقات رالی قهرمانی کشور از دومین روز رقابت هاانصراف دادند.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، با توجه به اینکه طبق قوانین رالی ، شرکت کننده ها در طول مسیر حق سوخت گیری و استفاده از خودروهای امدادی را ندارند و بر اساس اعلام نظر کمیته برگزاری و ناظران مسابقه رالی قهرمانی کشور  این دو شرکت کننده به دلیل آگاه نبودن از قوانین مسابقات در طول مسیر رقابت ها ، از این دور انصراف دادند. این دو شرکت کننده به دلیل توقف و سوخت گیری امتیاز منفی گرفتند که در نهایت از ادامه رقابت انصراف دادند. لاله صدیق به دلیل توقف غیرقانونی 5 دقیقه ای و حسن اکبرنژاد با توقف 10 دقیقه ای چند امتیاز منفی از سوی ناظران برای آنها ثبت شد.طبق قوانین مسابقات  رالی، هر یک دقیقه توقف و سوخت گیری غیر مجاز در خارج از جایگاه ، یک امتیاز منفی محسوب می شود. براین اساس، مسابقات قهرمانی کشور با 8 شرکت کننده ، یک خانم و هفت راننده مرد در حال برگزاری است. مرحله نخست مسابقات رالی قهرمانی کشور که روز گذشته به طور رسمی آغاز شده بود با برتری حسن اکبرنژاد از استان تهران و با سرعت 36.81 کیلومتر به پایان رسیده بود.

میتسوبیشی رالی-5

 

صیدانلو: اعتراض اکبرنژاد و صدیق از سوی فدراسیون اتومبیل رانی پیگیری می شود

سرپرست فدراسیون اتومبیل رانی گفت: اعتراض لاله صدیق و حسن اکبرنژاد دو شرکت کننده در مسابقات قهرمانی کشور از سوی این فدراسیون و براساس قوانین و مقررات مربوط پیگیری خواهد شد.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی و به نقل از خبرگزاری ایرنا محمود صیدانلو روز جمعه گفت: درباره تخلفات لاله صدیق و حسن اکبرنژاد دو اتومبیل ران کشورمان در رقابت های قهرمانی کشور و اعتراض آن ها به رای صادر شده، افزود: گروه ناظران مسابقات قهرمانی کشور اعلام کرده اند که به دلیل آگاه نبودن از مقررات رالی مرتکب خطا شده اند و در عین حال این موضوع از سوی این دو شرکت کننده ایرانی نیز مورد اعتراض واقع شد.
صیدانلو افزود: ما نیز به همین منظور و برای رسیدگی به اعتراضات این دو شرکت کننده دستور تشکیل کمیته رسیدگی به این موضوع را دادیم که از سوی فدراسیون اتومبیل رانی مورد پیگیری قرار گیرد.
وی تصریح کرد: آنچه مهم است رعایت مقررات و قوانین در حین برگزاری رقابت ها و جلوگیری از تضییع حقوق فردی است.
لاله صدیق و حسن اکبرنژاد به دلیل ناآگاهی از قوانین رالی و تخلف در توقف و سوخت گیری و خطای زمانی در دومین روز از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور کنار گذاشته شدند.
این دو شرکت کننده نیز به رای صادر شده توسط ناظرین برگزاری رقابت ها اعتراض کردند.
سرپرست فدراسیون اتومبیل رانی اظهارداشت: برگزاری رقابت های رالی چه داخلی و چه بین المللی از مقررات و آیین نامه های مختص خود برخوردار است.
صیدانلو افزود: این مقررات نیز زیر نظر ناظران و مدیران اجرایی فدراسیون اتومبیل رانی جهانی است که این مقررات در برگزاری رالی اعمال می شود و شرکت کنندگان نیز باید مطابق با قوانین در رقابت ها حضور یابند و آن ها را رعایت کنند.
وی با بیان این که حضور در رالی از دو مرحله برخوردار است، گفت: در مرحله نخست افرادی که شرایط حضور در رقابت را دارند، ثبت نام می کنند و مرحله دوم نیز تست فنی خودروها است.

سیتروئن رالی-2
سرپرست فدراسیون اتومبیل رانی ادامه داد: در مرحله دوم تست فنی خودروها طبق مقررات توسط ناظرین و متخصصین امر مورد بررسی قرار می گیرند تا این خودروها متناسب با شرایط استانداردهای لازم ،مجوز شرکت آن ها در رقابت های داخلی و بین المللی صادر شود.
صیدانلو اضافه کرد: براین اساس در تست فنی خودروهای شرکت کننده در رقابت های رالی خاورمیانه و مسابقات قهرمانی کشور دیدیم که خودروی چند شرکت کننده چه داخلی و چه خارجی به دلیل همولوگ نبودن خودروهای آن ها براساس استانداردهای لازم فدراسیون جهانی از حضور در این رقابت ها بازماندند.
لاله صدیق و حسن اکبرنژاد از ایران، یک اتومبیل ران از کشور عمان و یک شرکت کننده زن قطری در رالی خاورمیانه به دلیل همولوگ نبودن خودروهای آنان طبق استانداردهای فدراسیون جهانی اتومبیل رانی از شرکت در رالی خاورمیانه حذف شدند.
همچنین در مسابقات قهرمانی کشور نیز یک شرکت کننده مرد به دلیل استاندارد نبودن خودروی وی در تست فنی از شرکت در این مسابقات باز ماند.
صیدانلو خاطرنشان کرد: در مسابقات داخلی و یا بین المللی تابع مقررات و آیین نامه های مربوط به این رشته ورزشی هستیم که براساس آیین نامه های اجرایی شرکت کنندگان نیز در طول مسیر مسابقه موظف به رعایت آن هستند.
سرپرست فدراسیون موتورسواری و اتومبیل رانی در عین حال متذکر شد رعایت قوانین و آیین نامه ها در هر رشته ورزشی از سوی شرکت کنندگان باید رعایت شود.
صیدانلو همچنین اظهارداشت: تاکنون مشکلی در برگزاری مسابقه رالی خاورمیانه که با حضور 10 شرکت کننده خارجی در حال برگزاری است، به وجود نیامده است.
مراسم اختتامیه سومین دوره رالی خاورمیانه و همچنین مسابقات قهرمانی کشور عصر امروز برگزار می شود.

 

ناصر العطیه اتومبیلران قطری فاتح مسابقات رالی خاورمیانه شد

ناصر العطیه، اتومبیلران قطری به همراه نقشه خوان فرانسوی خود فاتح مسابقات رالی خاورمیانه و شمال آفریقادر شیراز شد .

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، در این مسابقات که عصر جمعه در محل دروازه قرآن شیراز پایان یافت، عبدالعزیزالکواری از دیگر رانندگان قطری به همراه نقشه خوان انگلیسی خود در جای دوم  و شیخ خالد القاسمی از امارات به همراه نقشه خوان ایرلندی برسکوی سوم ایستاد.
همچنین در این رقابت ها زیدان سهیل و عبداله اوزیل هر دو از قطر چهارم و پنجم شدند .

فورد رالی-1
علاوه بر این در زیر گروه مسابقات رالی خاورمیانه موسوم به ‘N’ صالح بن عیدان از کویت اول و شیخ النعیمی از قطر دوم شد.
در مراسم اختتامیه این مسابقات ، جوایز قهرمانان توسط سرپرست فدراسیون اتومبیلرانی و معاون سیاسی امنیتی استانداری فارس به آنها اهدا شد .
در این رقابت ها که از روز 17 اردیبهشت آغاز شد 10 شرکت کننده از امارات، عمان، قطر و لبنان حضور داشتند .

برتری محسن نوبخت از خراسان رضوی در رالی قهرمانی کشور

مسابقات رالی قهرمانی کشور با معرفی نفرات برتر در شیراز پایان یافت.

به گزارش روابط عمومی فدراسیون موتورسواری و اتومبیلرانی ، این مسابقات که طی دو روز در شیراز برگزار شد، محسن نوبخت ازخراسان رضوی بر سکوی قهرمانی ایستاد.
مهدی ابوترابیان از قزوین دوم شد و حمیدرضا رمضان پور از مازندران به همراه فرزاد شاهرخی از خوزستان مشترکا سوم شدند.
همچنین فیروزه سید مهدی تنها اتومبیلران زن شرکت کننده نیز در جایگاه پنجم ایستاد.

تندر رالی-1
در مسابقات رالی قهرمانی کشور که به مسافت 660 کیلومتر و همزمان با رالی خاورمیانه برگزار شد، 9 اتومبیلران شرکت داشتند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

11 دیدگاه

 1. پانا توربو | اردیبهشت 21, 1394 | لینک نظر

  خخخخخخخ .لنسربا ید با رنو 5 مسابقه بده شاید یه فرجی بشه .رنو کجا لنسر کجا .ماشین مالزی و هندی بهتر از این نمیشه .فقط ژاپونی (: خخخخخخخخخخخخخخخخ حداقل اگه پیکان بود شاید اخر میشد ولی حذف نمیشد

 2. ali | اردیبهشت 20, 1394 | لینک نظر

  دم ال 90 لوگان گرم
  فکر کن اگه کره ای ها بودن الان کل ماشین زواراش در میرفت
  لوگان نسل جدید جز برترین های اروپا از لحاظ کیفیت و قابل اعتماد بودن شد

 3. linkoln6ft | اردیبهشت 19, 1394 | لینک نظر

  سلام آقای زنگنه ،درمورد استاندارد همولوگ یه توضیح کوتاهی میدین؟

  • در پاسخ به: linkoln6ft

   linkoln6ft | اردیبهشت 23, 1394 | لینک نظر

   سلام سپهر خان من هنوز منتظر جوابم ‎;-)‎

   • در پاسخ به: linkoln6ft

    ُSepehr | اردیبهشت 23, 1394 | لینک نظر

    سلام ، همولوگ بودن اصطلاحی هست که برای استاندارد بودن قطعات از نظر کیفیت ساخت، مشخصات فنی،جنس و تاریخ مصرف مطابق با استاندارد های فدراسیون جهانی مطرح میشه، برای مثال کمربندی ایمنی همولوگ FIA دارای مشخصات دقیق و تاریخ انقضاست ،ولی ظاهرا در مورد نمونه 1.6 لیتری میتسوبیشی لنسر، موردی وجود داشته که با استاندارد های FIA هماهنگ نبوده یعنی فیا چنین ماشینی رو مجاز به شرکت در این سطح از مسابقات رالی نمی دونسته

 4. حجت | اردیبهشت 19, 1394 | لینک نظر

  کلا ماشینهای رنو سخت جان و جون میده توی خاکی و آسفالت برونی جلوبندی ال 90 مثل یک ماشین رالی قوی هست . در یک کلمه ال90 ماشین نیست یک اسب وحشی در جاده های خاکی و نا هموار هست.

  • در پاسخ به: حجت

   alireza-r | اردیبهشت 19, 1394 | لینک نظر

   احساس کردم دارین هامر رو توصیف میکنین! ال نود: اسب وحشی در جاده های خاکی و ناهموار؟؟؟؟

 5. linkoln6ft | اردیبهشت 19, 1394 | لینک نظر

  رالی شیراز بود یا قطر؟؟؟

  حیف اون دوتا میتسوبیشی که دادن به این دوتا …

  باید در پایان مسابقه بررسی میکردن شاید طی پنج دقیقه توقف،لنسر۱۶۰۰ با Evo عوض کردن 🙂

  درمورد ماشین نفرات برتر خاورمیانه چیزی گفته نشد،توی عکسا فکر کنم یه فورد و c3 حضور دارن.

  طی چند سال برگزاری مسابقات من هنوز فیلمی ازش پیدا نکردم! اگه کسی خبر داره به ماهم بگه ، در کل برگزاری چنین مسابقاتی خیلی مفیده که امیدوارم طی سال های بعد از ایران ماشین های استاندارد بیشتری شرکت کنن و شاهد حضور نماینده های بیشتری از خودرو سازها باشیم.

  • در پاسخ به: linkoln6ft

   آریا | اردیبهشت 19, 1394 | لینک نظر

   اتفاقا عوض کردن لنسر 1600 با اولوشن کاریه که از این خانم صدیق بر میاد!!!!
   (تقلب کلاس 1600 جی تی ایشونو که یادمون نرفته؟؟؟)