تجربه فرمول یک در شهر

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۷ خرداد ۱۳۹۴

با کوانتوم GP700

چندی پیش در استرالیا شاهد معرفی کوانتوم GP700 در قالب یک سوپراسپرت کوچک ولی بسیار قدرتمند بودیم که با تولید حداکثر قدرتی 700 اسب بخاری پیشرانه و برابر با وزن کلی 700 کیلوگرمی، نسبتی 1:1 بین وزن و قدرت را بدست آورده است،نسبتی که مشابه خودروهای مسابقه ای و ابر خودرویی چون کونخزیگ ONE:1 است. این سوپر اسپرت به واسطه همین ویژگی خارق العاده توانست در کمتر از چند ساعت، توجهات بسیار زیادی را به سوی خود جلب کند.
 

کوانتوم-GP700-2

این سوپر اسپرت کوچک با نام کوانتوم GP700 ((Quantum GP700 که با توجه به سگمنت تولیدی آن، رقیبی جدی برای دو محصول صاحب نام بازار یعنی آریل اتم و KTM X-Bow خواهد بود که در مقاطعی عملکردی بالاتر از این دو محصول را بر روی کاغذ ارائه کرده است که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا خواهید شد.

کوانتوم GP700-3

 

در محدوده قدرتی این خودروی سوپراسپرت کوچک، به طور طبیعی یک پیشرانه 2.7 لیتری چهارسیلندر مجهز به دو سوپرشارژر قدرتمند قرار خواهد گرفت که به لطف وجود آن‌ها بر سر راه مجراهای ورودی هوا، حداکثر قدرتی 700 اسب بخاری و حداکثر گشتاوری 654 نیوتن متری از این پیشرانه چهار سیلندری به دست می‌آید. این نیروی عظیم تولیدی از یک جعبه دنده شش سرعته انتقال پی‌درپی به چرخ ها می شد که موجب به ثبت رسیدن شتابی صفر تا صد 2.6 ثانیه‌ای برای کوانتوم GP700 شده است و این در حالی است که آریل اتم با پیشرانه‌ای 3 لیتری هشت سیلندر V شکل تنها توان تولید 500 اسب بخار قدرت را دارد، ولی به لطف شاسی و بدنه 550 کیلوگرمی، موفق به ثبت شتابی 2.7 ثانیه‌ای از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت شده است.

کوانتوم GP700-4

 

براساس اعلام شرکت سازنده، کوانتوم GP700 با قیمت تخمینی و سرسام آور 700 هزار برای بازارهای جهانی عرضه خواهد شد و این در حالی است که با پرداخت چنین هزینه‌ای تنها یک خودروی عملاً غیرقابل استفاده با موتوری قدرتمند نصیبتان خواهد شد که به جای آن می‌توان دو لامبورگینی سوپر اسپرت یا دو پورشه پانامرا را خریداری کرد.

کوانتوم-GP700-5

از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه