نوآوری فوق العاده سامسونگ

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۲ تیر ۱۳۹۴ | 3 نظر

تکنولوژی کامیون شفاف

در هنگام رانندگی در پشت‌سر یک کامیون بزرگ در جاده‌ها، سبقت‌گرفتن از آن با خطرات زیادی همراه است؛ چرا که ابتدا باید از خط کنونی بیرون بیایید تا بتوانید خط روبرو را ببینید و برای سبقت تصمیم‌ بگیرید. این موضوع به‌ویژه در جاده‌های دو خطه با یک مسیر رفت و یک مسیر برگشت بسیار خطرناک است. زیرا این مانور حتماً باید در خطی از جاده انجام شود که خودروها از روبرو در جهت مخالف به سمت شما در حرکتند. ولی اکنون «سامسونگ» با قرار دادن دوربین‌ها در جلو و استفاده از نمایشگرهای بزرگ بر روی عقب کامیون، نمایی واضح از خط روبرو برای رانندگان پشت‌سر فراهم کرده و تا حدود زیادی این مشکل را رفع کرده است.

به نقل از پدال –  دوربین‌های جلوی کامیون، تصویر جاده جلوی آن را دریافت کرده و آن را به صورت لحظه‌ای از طریق وایرلس به چهار نمایشگر LCD نصب‌شده در پشت تریلر منتقل می‌کنند. در نتیجه، یک تصویر از خط روبرو همیشه در اختیار رانندگان پشت‌سر قرار خواهد داشت. این سیستم می‌تواند هم در روز و هم در هنگام شب کارآیی داشته باشد و گفته می‌شود که پتانسیل بالایی در کاهش تصادفات ناشی از سبقت دارد. همچنین این سیستم اطلاعات زیادی از خطرات پیش‌رو در جاده در اختیار رانندگان کامیون قرار می‌دهد تا بتوانند در زمان مناسب تصمیم‌گیری کنند.

کامیون دوربین-3
سامسونگ پس از تست طولانی‌مدت نمونه اولیه خود در آرژانتین، از قابل‌استفاده نبودن وسیله نقلیه تست خود می‌گوید، ولی در همین حال، اعتقاد دارد که این تکنولوژی کارآیی خود را اثبات کرده است.
کامیون دوربین-2

Samsung’s transparent Safety Trucks
برنامه‌هایی برای انجام بررسی‌های بیشتر وجود دارد و برای هماهنگی این تکنولوژی با قوانین و مقررات جاده‌ای تلاش خواهد شد. البته در مورد هزینه و یا زمان در دسترس گرفتن این سیستم به صورت تجاری، هیچ صحبت خاصی نشده است.

از سراسر وب
پیشنهاد از

3 دیدگاه

 1. carnoter.com | تیر 26, 1394 | لینک نظر

  چند وقت پیش هم این طرح رو به صورت کانسپت روی یک اتوبوس اجرا کرده بودند و ایده اولیه متعلق به این شرکت کره ای نیست

 2. ali | تیر 2, 1394 | لینک نظر

  چه ابتکاراتی انصافا زندگی به کامشونه
  اینجا ایرانخودرو هنوز کامیونایی تولید میکنه که غیر استاندارده

 3. sunmartin | تیر 2, 1394 | لینک نظر

  سامسونگ بازهم عالی کار کرد با سامسونگ زندگی میکنیم