ساندرو RS، رویایی برای ایران

سپهر زنگنه | شنبه، ۶ تیر ۱۳۹۴ | 3 نظر

145 اسب بخار با شتاب 7.6 ثانیه

رنو فرانسه به تازگی از تولید مدل جدید ساندرو RS در کشوری غیر از فرانسه برای اولین بار خبر داد. برزیل، مکانی است که رنو خط تولید آخرین مدل ساندرو RS را در آن جا افتتاح کرده است.

 چون بازارهای آمریکای جنوبی و آمریکای لاتین، هدف اصلی رنو برای عرضه این محصول است و این یعنی اینکه بازارهای اروپایی و سایر بازارهای جهانی غیر از آمریکای لاتین و آمریکای جنوبی از این محصول بی‌بهره خواهند ماند.

به نقل از پرشین خودرو – در خصوص مشخصات فنی این محصول و عملکرد این خودرو، رنو چندان اطلاعاتی را منتشر نکرده است، ولی این خودرو پیشرانه‌ای 2 لیتری چهار سیلندر تنفس طبیعی با حداکثر قدرت 145 اسب بخاری که می‌توان انتظار شتابی حدودا 7.6 ثانیه‌ای و حداکثر سرعتی بیش از 200 کیلومتر بر ساعت را از آن داشت، جعبه دنده‌ای شش سرعته دستی و همچنین ترمزهای دیسکی بر روی هر چهار چرخ خودرو، فرمان اسپرت ارگونومیک، صندلی‌های اسپرت با روکش‌های چرمی، سیستم تعلیق اسپرت و… می‌شود.

تولید ساندرو با ۴۰درصد داخلی سازی

عضو انجمن قطعه سازان از تولید ۱۵ هزار دستگاه رنو ساندرو(B۹۰ ) تا پایان سال ۹۴ خبر داد.

 به نقل از تسنیم، رضا رضایی، با اشاره به افزایش همکاری شرکت رنو با خودروسازان و قطعه سازان ایرانی، اظهار داشت: قرار است تا پایان سال جاری با همکاری شرکت رنو و پارس خودرو حدود 15 هزار دستگاه از خودروی رنو ساندرو ( B90 ) تولید شود.

وی با بیان اینکه در گام نخست این خودرو با 40 درصد ساخت داخل تولید می‌شود، افزود: هم اکنون در تولید خودروی ال 90 به 70 درصد ساخت داخل دست پیدا کرده ایم که این رقم در آینده به 90 درصد خواهد رسید.

رضایی اضافه کرد: علاوه بر تولید B 90 سه خودروی دیگر در قالب CBU به بازار عرضه می شوند.

ساسان قربانی سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو پیش از این با اشاره به اینکه رنو در برنامه‌های جدید خود اعلام کرده که در آینده نزدیک تولید محصولات خود را در ایران افزایش داده و از ظرفیت‌های ایجاد شده در قطعه سازی کشور استفاده بهینه می کند، به تسنیم گفته بود: شرکت رنو چندین پروژه جدید را در دستور کار خود دارد بر همین اساس به زودی خط تولید محصولات جدید رنو از جمله B 90 ، U90 و ساندرو با وضع قرارداد با قطعه سازان آغاز خواهد شد.

وی در پاسخ به این پرسش که سطح همکاری های جدید رنو با شرکت های قطعه ساز داخلی به چه شکل خواهد بود، افزود:سیاست شرکت رنو توسعه ساخت داخل محصولات در ایران است و شرکت‌های قطعه ساز هم همکاری بیشتری با آنها خواهند داشت.

سخنگوی شورای سیاستگذاری خودرو اضافه کرد: در حال حاضر این شرکت تعداد زیادی شرکت تأمین کننده قطعه در کشور دارد که براساس استانداردهایی تعریف شده رنو فعالیت می کنند. البته از رنو خواسته‌ایم تا شبکه‌های تأمین کننده قطعه خود در ایران را در شبکه جهانی رنو قرار دهد تا از ظرفیت این شرکت ها در خارج از کشور هم استفاده شود.

از سراسر وب
پیشنهاد از

3 دیدگاه

 1. رامتین | تیر 6, 1394 | لینک نظر

  یعنی مدل RS را قراره تولید کنند در ایران، یا همون مدل پایه با ظاهر نسل قبلی که زشته و توان 110 اسب؟؟؟

  • در پاسخ به: رامتین

   ُSepehr | تیر 6, 1394 | لینک نظر

   تو متن به صراحت گفته شده که مخصوص بازار امریکای لاتین هست….

 2. محسن | تیر 6, 1394 | لینک نظر

  یه سوال، وقتی قراراه رنو آخرین تکنولوژی خودش رو به ایران بیاره، چرا تصمیم گرفته نشد که نسل آخر ساندرو، که الحق برخلاف نسل های قبلی از ظاهر خوبی هم برخورداره، تو برنامه تولید قرار گرفته بشه؟!