افت قیمت در بازار خودروهای دست دوم

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۷ تیر ۱۳۹۴ | 7 نظر

بین سه تا 40 میلیون تومان

به گفته کارشناسان قیمت خودروهای دست دوم خارجی به طور میانگین بین سه تا 40 میلیون تومان و قیمت خودروهای دست دوم داخلی بین یک تا پنج میلیون تومان کاهش یافته است.

 در ماه‌های اخیر قیمت خودروهای وارداتی و داخلی در بازار کاهش یافته است. البته روند کاهش قیمت‌ها بازار خودروهای دست دوم را نیز تحت تاثیر قرار داده است.

یک کارشناس بازار خودرو در زمینه تحولات بازار خودروهای دست دوم در ماه‌های اخیر می‌گوید: روند کاهش قیمت به بازار خودروهای دست دوم نیز سرایت کرده و در سال جاری شاهد افت قیمت‌ها در این بازار هستیم.

پورحسنی با بیان اینکه در سال جاری قیمت خودروهای وارداتی دست دوم بین سه تا 40 میلیون تومان کاهش یافته است، خاطرنشان می‌کند: در برندهای خارجی چون بنز و بی‌ام‌دبلیو میزان کاهش قیمت به طور میانگین 40 میلیون تومان بوده است.

وی ادامه می‌دهد: در سال جاری قیمت خودروهای وارداتی دست دوم کره‌ای و ژاپنی نیز به طور میانگین بین سه تا 15 میلیون تومان کاهش یافته است.

این کارشناس بازار خودرو اضافه می‌کند: در این مدت قیمت خودروهای داخلی دست دوم در بازار نیز به طور میانگین بین یک تا پنج میلیون تومان کاهش یافته است.

به گزارش ایسنا، وی با بیان اینکه در حال حاضر میزان تمایل خریداران به خرید خودروهای دست دوم بیشتر از خودروهای صفرکیلومتر است، تصریح می‌کند: خودروهای دست دوم ارزان‌تر از خودروهای صفرکیلومتر هستند به همین دلیل بخشی از مشتریان به این بازار جذب می‌شوند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

7 دیدگاه

 1. sunmartin | مرداد 10, 1394 | لینک نظر

  آوررین تحریم ها باعث بالا رفتن قیمت ها نشد بلکه دستاویزی برای مفت خوران و رانت بازان شد که بله عجب ظالمانه تحریم شدیم و حالا پس قیمت ها بالا میبریم همین تفکر اشتباه و خبثاته باعث شد که قیمت ها بالارفتند حالا هم که آقایان و بالا دستی ها اعتقادی به کاهش حدارند و عملا دارن حرف های چند ماه پیش خود را به چالش میکشند این کاعش قیمت ها مقطعی نیست بلکه بخاطر تحریم خرید خودرو از سوی مشتری ناچار ایرانی هست و بس

 2. فرامرز | مرداد 10, 1394 | لینک نظر

  اون چیزی که باعث افزایش قیمت خودروميشه تحریم نیس .خودروخريدن مردمه که هراسباب بازی روميخرن وخودروسازاهم ازاعتمادمردم سواستفاده نگرون ميکنه…..الان که کسی نميخره تحریمی هم برداشته نشده میبینیم قيمتامياد پايين

 3. مهدی | مرداد 10, 1394 | لینک نظر

  این کاهش قیمت ها مقطعی است . وقتی که قطعنامه 598 امضاء شد هم همین حالت و شاید بدتر اتفاق افتاد . اما چند ماه که گذشت و اتفاق خاصی نیافتاد نه فقط قیمت ها به جای قبلی خودش برگشت بلکه اجناس گرانتر هم شدند . این بار هم با سری قبل چندان تفاوتی ندارد !

  • در پاسخ به: مهدی

   همایون | مرداد 10, 1394 | لینک نظر

   شما فکر کن قیمت ها برمیگرده و همه چی گرونتر میشه دوست من !
   حالا که بعد از سال ها ملت فهمیدن نباید از گاری سازی های داخلی خودروی صفر بخرند و فضا داره به سمت برگشتن قیمت ها به قیمت واقعیشون کشیده میشه زدن این حرف ها و مقایسه با قطعنامه 598 کار زیاد قشنگی نیست…
   همه چی یه شبه بدست نمیاد باید صبر کرد حدود 10 سال واسه رسیدن به این توافق زمان صرف شد,نباید انتظار داشت کمتر از یه ماه همه چی به حالت قبلش برگرده.چیزای خوب با صبر بدست میاد !

   • در پاسخ به: همایون

    مهدی | مرداد 10, 1394 | لینک نظر

    دوست من
    توی این مملکت قیمت ها وقتی بالا میرود دیگه پائین اومدنی تو کارش نیست ! شاید بازار چند وقتی شل کنه و رکود حاکم بشه اما قیمت بالا عملاً جا پای خودش را محکم کرده و میشه کف قیمت برای جهش بعدی . یادتون هست که سال 91 پراید هفت میلیون بود و مگان سی تومن . ix55 حدود 75 تومن ؟ مگه ندیدید که چه بلایی سر ما اوردند ؟ الان همشون 3 برابر شدند ! دیشب توی مصاحبه یکی از مسئولین عملاً میگفت که انتظار نداشته باشید دلار به قیمت سابق برگرده و اظهار امیدواری میکرد که بتونن روی سه هزار تومن ثابت نگهش دارند . با این اوصاف شما تصور میکنید که قیمت خودرو پائین بیاد ؟ منهم خیلی دوست دارم این اتفاق بیافتد اما تجربه این 37 سال چیز دیگه ای به ما آموخته !

    • در پاسخ به: مهدی

     همایون | مرداد 10, 1394 | لینک نظر

     مهدی جان حرفات درمورد چندبرابر شدن قیمت ها کاملا صحیح و درستٍ,ولی به نظرت بهتر نیست دیگه به گذشته و اتفاقاتی که در دوران تحریم سر مردم اومد فکر نکنیم ؟!
     ولی به نظرم برای یک بار هم که شده مردم باید تکلیف این ظلم و دیکتاتوری که در صنعت خودرو هست رو برای همیشه معلوم کنند و از بین ببرند.بدون خودرو و ماشین کسی تا به حال نمرده، اونم با این ماشین های ساخت که خودشون عامل مرگ و میر هستند. پس برای یک بار هم که شده باید متحد شد و این انحصار رو از بین ببریم !
     آره این 37 سال خیلی چیز ها به خیلی از ما یاد داد و اصلی ترینش این بود که هیچ موقع مردم ما با هم متحد و یک پارچه نبودن !

     • در پاسخ به: همایون

      نه آقای عزیز، این دیگه چه آرزوییه واسمون میکنی.
      یه بار مردم باهم متحد شدن بی فکر زمین و زمانو بهم دوختنو باعث شدن دیگه صعنت خودرویه بروزمون فاصله ی خیلی دوری از دنیا بگیره، باعث شدن دیگه توو خوابم ساختن که هیچ، لمس کردن و سوارشدن به ماشینای کادیلاک رو هیچوقت دیگه نبینیم، چون بی فکر متحد شدن.
      کی باورش میشه یه زمانی ایران سازنده ماشینای آمریکایی بوده، سازنده کادیلاک، دیگه توو خوابم نخواهیم دید.