خودروسازان اروپایی از چین می روند ؟!

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۴ | 2 نظر

در پی افزایش هزینه های تولید

درپی کاهش مزیت هزینه‌ای چین ، شرکت‌های خودروساز درحال بازگرداندن برخی کارخانه‌های خود از این کشور به اروپا هستند. این مساله برای کشورهای اروپای مرکزی فرصتی را فراهم می‌کند که سرمایه‌گذاران صنعت خودرو را جذب کنند.

به گزارش بلومبرگ، مارتین یاهن، مدیر ارشد فولکس‌واگن با اعلام این مطلب گفت: «گرچه سال‌ها پیش انتظار می‌رفت به دلیل هزینه‌های پایین نیروی کار، انتقال گسترده فعالیت‌های خودروسازی به آسیا صورت گیرد، اما اکنون شاهد روندی معکوس هستیم. هزینه نیروی کار درچین رو به افزایش است و این مساله به همراه احتساب هزینه‌های حمل و نقل، به این معنی است که تولید در چین دیگر باصرفه نیست.»

به نقل از دنیای اقتصاد – صنعت خودرو اروپا در یک سال و نیم گذشته نشانه‌هایی از رشد از خود نشان داده و فروش خودروهای سواری جدید در سال 2014 با رشد 7/ 5 درصدی رو به رو شده است. این روند برای کشورهایی مانند جمهوری چک که از توانایی افزایش تولید در صنعت خودرو برخوردارند، فرصت مناسبی ایجاد می‌کند.

 دنده 6 – شایان ذکر است که فولکس واگن یکی از قدرتمند ترین و پرفروش ترین برند های خودروسازی در بازار داخلی چین به شمار می آید و در میان 10 خودرو برتر پر فروش در بازار چین محصولات متعددی را ارائه می دهد.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. چه بهتر

  2. sunmartin | تیر 11, 1394 | لینک نظر

    با تشکر از درج خبر سریع توسط اقای سپهر همونطور که اشاره شد در گزارش این کوچ اجباری صنایع خودروسازی اروپا بدلایلی از جمله نداشتن توحیه اقتصادی گرانتر شدن هزینه های تولید و مسائلی از این نوع بود البته آمریکا هم در سال 2013 این تصمیم گرفت و اکثر کارخانه های خود را د اروپا تعطیل کرد همونطور که انتظار میره این کشور هم قثد داره شرکت های معتبر خود را در جای دیگری احداث کنه بغیر از چین