BoS ؛سازنده ماکت های کمیاب

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۱۰ تیر ۱۳۹۴ | 2 نظر

معرفی و بررسی ماکت های برند خاص BoS

علیرضا مرادی -ماکت های رزین به دلیل جذابیت های بصری همانند کیفیت رنگ کم نظیر و وضعیت بهتر قالب گیری در کنار عوامل دیگری همانند تولدی محدود بودن و خاص بودن امروزه سهم بزرگی از بازار ماکت های کلکسیونی را به خود اختصاص داده اند. بیشتر سازندگان این ماکت ها به سراغ خودروهای اسپرت و سوپراسپرت های خاصی می‌روند که معمولاً توسط برندهایی که در دنیای فلزی فعالیت دارند نیز عرضه شده اند و یا بعدها حتما عرضه خواهند شد.

ماکت خودرو برند BoS

یکی از برندهایی که با هوشمندی خاصی به سراغ ماکت هایی خاص که مورد توجه برندهای فلزی ساز نیستند می‌رود BoS است. نام این برند که برگرفته از مخفف عبارت Best of Show است، مدتی است که به دنیای ماکت های کلکسیونی وارد شده است و محصولاتی از جنس رزین را در مقیاس های 1:18 و 1:43 به بازار عرضه می‌کند. مهمترین عوامل موفقیت این برند اما در سه نکته خلاصه می‌شود: عرضه خودروهایی خاص که تاکنون کمتر برندی به سراغ آن ها رفته است، کیفیت بالای ساخت و قالب گیری و محدود بودن تولید ماکت ها به کمتر از 2000 نمونه.

Modellauto Volkswagen Polo II Steilheck (1:18, BoS-Models)

برند BoS همانند سایر برندهای رزین ساز دقت خاصی در قالب گیری و رنگ آمیزی ماکت ها از خود نشان می‌دهد و در کنار این باید به کیفیت مناسب کروم کاری و دقت خاص این برند در شبیه سازی جزئیاتی همانند نوشته های فلزی روی بدنه اشاره کرد. با آن که کیفیت ماکت های برند BoS در برخی موارد دست کمی از برندهای فوق گرانی همانند BBR ندارد، اما قیمت نمونه های 1:18 این برند چیزی در حدود یک سوم تا یک چهارم ماکت های BBR است. شاید بتوان یکی از دلایل اصلی این تفاوت قیمت را در اندکی جزئیات و محدودتر بودن تعداد نمونه های تولیدی از هر ماکت BBR دانست.

ماکت خودرو برند BoS

تفاوت اصلی برند BoS با سایر برندهای رزین سازی که در محدوده 350 تا 600 هزار تومان در بازار کشور حضور دارند (همانند OTTO و GT Spirit) در نوع خودرو هایی دانست که این برند برای تولید انتخاب می‌کند. ترکیبی از خودروهای خاص کلاسیک دهه های سی تا هشتاد میلادی در کنار خودروهای مدرن و نیمه مدرن چند دهه اخیر که کشورهای گوناگون اروپایی و آمریکا را پوشش می‌دهد. برخی مرسدس های خاص، ب ام و های کمیاب و محصولات خاص لینکلن، کادیلاک و فورد برندهای دیگری همانند اپل، کرایسلر، آئودی، پورشه، پونتیاک، رولزرویس، لانچیا و شورولت و فولکس واگن از تولیدات اصلی BoS هستند. شاید یکی از نقاط قوت این برند تولید نمونه های تک و پیش نمونه ها (پروتوتایپ ها) و خودروهای مفهومی برندهای پرطرفداری همانند مرسدس بنز و پورشه است. برای مثال نمونه های خاصی از مرسدس های پرطرفدار معماری (W114 و W115) و پورشه پان امریکانا کانسپت و لینکلن کانتیننتال کوپه 1978 و کادیلاک الدورادو توسط BoS به بازار عرضه شده اند. ماکت هایی که قطعاً مورد نظر مجموعه داران ایرانی قرار گرفته و بسیاری به دنبال افزودن آن ها به کلکسیون خود هستند. اگر با باز نشدن درها و جزئیات کمتر بخش های فنی همانند پیشرانه و برخی قسمت های کابین ماکت های رزین مشکل چندانی ندارید و به دنبال آن هستید که حتماً ماکت خودروهای مورد نظر خود را به کلکسیون خود بیافزایید، BoS می‌تواند انتخابی مناسب و کم هزینه تر از بسیاری برندهای دیگر باشد.

ماکت خودرو برند BoS

با آن که حضور برند BoS تا چندی پیش در کشورمان بسیار محدود و عرضه ماکت های این برند با قیمت های غیر منطقی و بسیار سلیقه ای بود، اما به تازگی شرکت نیترومدل با عرضه تعداد زیادی از محصولات این برند آن هم با قیمتی متناسب با قیمت جهانی این برند، راه کلکسیونرهای ایرانی برای افزودن ماکت های خاص این برند به مجموعه شان را هموار کرده است.

برای تهیه و سفارش ماکت های برند BoS و سایر برند های شاخص صنعت ماکت سازی می توانید به وب سایت نیترو مدل مراجعه فرمایید.

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. جالب بود.

  2. محمدمهدی | تیر 31, 1394 | لینک نظر

    دیگه از خرید ماشین واقعی با این قیمت های عجیب مجبوریم به خرید ماکت ها رو بیاریم!!!!