بهترین خودروسازان جهان از دید مصرف کنندگان

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۱۱ تیر ۱۳۹۴ | 14 نظر

مجله کانسامر ریپورتس هرساله گزارشی را منتشر می‌کند که در آن بهترین برندهای خودرو در سراسر جهان بر اساس معیارها عملکرد تست جاده‌ای، قابلیت اطمینان و دیگر معیارها معرفی می‌شوند.

 

کانسامر ریپورتس یک مجله آمریکایی است که به‌طور ماهانه توسط اتحادیه مصرف‌کنندگان منتشر می‌شود . در گزارش سال 2015 این مجله که به تازگی منتشر شده است، لکسوس برای دومین سال متوالی در صدر قرار گرفته و پس از آن مزدا، تویوتا و آئودی در رتبه‌های دوم تا چهارم قرار دارند. انتهای این فهرست نیز به فورد، دوج، مینی، جیپ و فیات اختصاص یافته است.

در این رتبه‌بندی، خودروسازان براساس یک نمره کل که ترکیبی از نمره تست جاده‌ای هر برند و میانگین نمره قابلیت اطمینان برند است، رده‌بندی می‌شوند. نمره تست جاده‌ای از میانگین نتایج تست‌های فراوان انجام شده توسط کانسامر ریپورتس از خودروها به‌دست می‌آید و رتبه قابلیت اطمینان نشان می‌دهد به‌طور متوسط هر برند چقدر دوام دارد.

همه خودروسازان در رتبه‌بندی گزارش کانسامر ریپورتس قرار نگرفته‌اند. برندهای جگوار، لندرور، مازراتی، میتسوبیشی، رام، اسمارت و تسلا در این رتبه‌بندی جایی ندارند، چون آمار کافی برای نقد و بررسی‌این برندها وجود نداشت.

اما نگاهی بیندازیم به رتبه‌های برتر این رتبه‌بندی در سال 2015.

لکسوس

لکسوس با کسب 78 نمره، بهترین نمره کل را به‌دست آورد و عنوان بهترین برند سال 2015 را ازآن خود کرد. کانسامر ریپورتس، لکسوس را برندی نامید که به دلیل«ساخت خودرو‌های بدون صدا، شیک و قابل‌اطمینان مشهور است.» این خودروساز همچنین بالاترین رتبه قابلیت اطمینان و نمره تست جاده‌ای را کسب کرد.

 لکسوس

مزدا

مزدا توانست نمره کل 75 را به‌دست آورد. کانسامر ریپورتس اعلام کرد مزدا برندی است که «خود را می‌شناسد و خصوصیات خوش آب و رنگش را در همه خودروهای جدیدی که می‌سازد، منعکس می‌کند.» این خودروساز همچون لکسوس نمره تست جاده‌ای 76 را کسب کرد و از نظر قابلیت اطمینان یکی از بهترین برندها نام گرفت.

 مزدا 2 اسلایدر

تویوتا

تویوتا با کسب نمره کل 74، نمره تست جاده‌ای 72 و رتبه«پیش‌بینی شده بالا» در زمینه قابلیت اطمینان، موفق شد جایگاه سوم را به خود اختصاص دهد. کانسامر ریپورتس درباره تویوتا گفت: «تویوتا بر ساخت خودروهای محکم و قابل‌اطمینان تمرکز کرده است. این خودروها دلپذیر، راحت و بسیار محبوب هستند.»

 تویوتا کرولا 2015-2

آئودی

با نمره کل 73، نمره تست جاده‌ای 81 و رتبه بالای «قابلیت اطمینان»، آئودی در جایگاه چهارم فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو قرار گرفت. کانسامر ریپورتس در باره این برند می‌گوید: «این یک برند لوکس است که با تکنولوژی‌های روز، طراحی داخلی لوکس و سیستم چهار چرخ محرک در بازار شناخته شده است.»

 آئودی فراخوان

سوبارو

سوربارو با کسب نمره کل 73 رتبه 5 را در فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو کسب کرد. این خودروساز نمره تست جاده‌ای 80 و رتبه پیش‌بینی شده بالا در زمینه «قابلیت اطمینان» را به‌دست آورد. کانسامر ریپورتس اعلام کرد: «این خودروساز سرانجام می‌تواند خود را در زمره شرکت‌های مشهور در زمینه تکنولوژی پیشرفته به‌شمار آورد.»

 سوبارو BRZ از خط تولید خارج می شود

پورشه

گرچه پورشه بالاترین نمره تست جاده‌ای یعنی نمره 84 را به‌دست آورد، اما در فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو در رتبه ششم جای گرفت. نمره کل این خوروساز آلمانی 70 بود و رتبه «متوسط» را در زمینه قابلیت اطمینان به‌دست آورد.

پورشه_911_s (15)

بیوک

بیوک با کسب نمره کل 69 و نمره تست جاده‌ای 76 و رتبه«پیش‌بینی شده بالا» در زمینه قابلیت اطمینان در جایگاه هفتم فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو قرار گرفت. کانسامر ریپورتس درباره این خودروساز می‌گوید: «این شرکت با تولید رگال اسپورت، که قابل‌رقابت و مقرون به صرفه محسوب می‌شود، درحال پاک کردن تصویر کسالت‌بار خود است.»

 ماشین چینی

هوندا

هوندا با کسب نمره کل 69، نمره تست جاده‌ای 71 و رتبه«پیش‌بینی شده بالا» در زمینه قابلیت اطمینان، در رده هشتم فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو قرار گرفت. کانسامر ریپورتس درباره این خودروساز گفت: «این شرکت خودروهایی تولید می‌کند که از نظر سوخت به صرفه هستند، قابلیت اطمینان بالایی دارند و ارزش فروش مجدد آنها بالاست.»

 هوندا آکورد 2014

کیا

کیا موفق شد نمره کل 68، نمره تست جاده‌ای 73 و رتبه«پیش‌بینی شده بالا» در زمینه قابلیت اطمینان را به‌دست آورد. به گزارش کانسامر ریپورتس: «کیا خودروهای خوبی عرضه می‌کند که با قیمتی کمتر از قیمت برندهای پیشتاز فروخته می‌شوند.»

 کیا اپتیما جدید-1

بی‌ام‌و

کانسامر ریپورتس، بی‌ام‌و را «دلپذیر، راحت و دارای بهره‌وری سوخت» توصیف کرد. این برند با کسب نمره کل 66، نمره تست جاده‌ای 82 و رتبه «متوسط» در زمینه قابلیت اطمینان، جایگاه دهم فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو را به خود اختصاص داد.

 قیمت ب ام و وارداتی

اکیورا

اکیورا، خودروساز ژاپنی، با کسب نمره کل 65، نمره تست جاده‌ای 78 و رتبه «متوسط» در زمینه قابلیت اطمینان در جایگاه یازدهم قرار گرفت. کانسامر ریپورتس درباره این خودروساز می‌گوید: «گرچه اکیورا یک خودروساز لوکس است، اما پرستیژ و فضای داخلی دلپذیر دیگر برندهای لوکس را ندارد و تجربه رانندگی با آن بیش از آن که جذاب باشد، معمولی است.»

 هوندا 4

ولوو

ولوو موفق شد با به‌دست آوردن نمره کل 65، نمره تست جاده‌ای 76 و رتبه«پیش‌بینی شده متوسط» در زمینه قابلیت اطمینان، در رده دوازدهم فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو قرار بگیرد. کانسامر ریپورتس درباره این خودروساز می‌گوید: «مدل‌های سدان، واگن و شاسی‌بلند ولوو محکم و موقر بوده و با جدیدترین سیستم ایمنی و اجتناب از تصادف، بسیار امن هستند.»

 ولوو-پیست آزادی-10

هیوندای

این خودروساز نمره کل 64، نمره تست جاده‌ای 73 و رتبه«پیش‌بینی شده متوسط» در زمینه قابلیت اطمینان را به‌دست آورد و در جایگاه سیزدهم فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو قرار گرفت.

هیوندای توسان جدید

جی‌ام‌سی

این خودروساز آمریکایی در فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو در جایگاه چهاردهم قرار گرفت. جی‌ام‌سی توانست نمره کل 61، نمره تست جاده‌ای 73 و رتبه «پیش‌بینی شده متوسط» در زمینه قابلیت اطمینان را به خود اختصاص دهد.

 GMC-Sierra-World-July-2013

فولکس‌واگن

فولکس‌واگن نمره کل 60، نمره تست جاده‌ای 76 و رتبه «پیش‌بینی شده متوسط» در زمینه قابلیت اطمینان را به‌دست آورد و در رده پانزدهم فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو جای گرفت.

 پاریس-فولکس واگن2

در فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو همچنین فورد با کسب نمره کل 53، نمره تست جاده‌ای 72 و رتبه «پایین» در زمینه قابلیت اطمینان در جایگاه بیست و چهارم قرار گرفت. دوج جایگاه بیست و پنجم این فهرست را به خود اختصاص داد و نمره کل 52، نمره تست جاده‌ای 71 و رتبه «پایین» در زمینه قابلیت اطمینان را به‌دست آورد. مینی با کسب نمره کل 46 نمره تست جاده‌ای 72 و پایین‌ترین رتبه ممکن در زمینه قابلیت اطمینان مکان 26 فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو را به خود اختصاص داد و جایگاه بیست و هفتم این فهرست به جیپ تعلق گرفت. این برند نمره کل 38، نمره تست جاده‌ای 59 و پایین‌ترین رتبه ممکن در زمینه قابلیت اطمینان را کسب کرد. و سرانجام فیات در انتهای فهرست بهترین برندهای صنعت خودرو جای گرفت. این خودروساز پایین‌ترین نمره کل؛ یعنی نمره 32، پایین‌ترین نمره تست جاده‌ای یعنی 55 و پایین‌ترین رتبه ممکن در زمینه قابلیت اطمینان را به خود اختصاص داد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

14 دیدگاه

 1. sunmartin | تیر 13, 1394 | لینک نظر

  15 خودرو وارداتی بعنوان خودروهای بی دردسر با عمر بالا و بی آزلر و کم استعلاک در ایران بررسی و نتایح به شرح زیر است :
  وارداتـی‌های کم‌دردسر
  عصر خودرو: استهلاک و دوام خودرو، از جمله موارد مهمی هستند که معمولا مشتریان ‌هنگام انتخاب و خرید اتومبیل، توجه خاصی نسبت به آن دارند و در واقع این مسئله برای خیلی‌ها از طراحی ظاهری و چیدمان داخلی یا حتی تنوع آپشن‌ها نیز مهم‌تر است. طبیعتا هرچه استهلاک یک خودرو‌ کمتر و دوام آن بالاتر باشد، هزینه نگهداری کمتری را بر دوش خریدار تحمیل می‌کند و افت عملکرد فنی آن در دراز‌مدت نیز پایین‌تر خواهد بود، البته بحث کیفیت و دوام خودرو، تنها در مورد میزان مشکلات فنی آن مطرح نمی‌شود و در این میان باید مسائل مختلفی از جمله ایرادات الکترونیکی، نقص کارکرد ادوات داخلی و حتی سلامت پوشش‌ها و تزئینات داخلی را نیز مد نظر قرار داد که یقینا هرچه تعداد دفعات مراجعه یک خودرو به تعمیرگاه جهت حل این مشکلات کمتر باشد، دردسر کمتری را برای مالک خود ایجاد می‌کند.

  به گزارش پایگاه خبری «عصرخودرو»، بدین جهت نظر تعدادی از کارشناسان خودرو و همچنین جمعی از مالکین اتومبیل‌های وارداتی (که در 2 سال گذشته به بازار عرضه شده‌اند) را در مورد علت و دفعات مراجعه آنها به تعمیرگاه جویا شدیم که در نهایت 15 خودرو از نظر آنها به عنوان مدل‌هایی کم دردسر و با حداقل میزان خرابی در میان همکلاسان خود (در بازار داخلی) انتخاب شدند. مالکان این خودروها معتقدند که معمولا به جز انجام سرویس‌های دوره‌ای، علت خاصی برای مراجعه به تعمیرگاه نداشته‌اند، هرچند که بدون شک این مسئله به شیوه نگهداری و نحوه استفاده از خودرو نیز بستگی داشته است.

  کلاس‌ هاچ‌بک‌ها:

  هیوندای i20

  هیوندای i20 نسبت به بسیاری از ‌هاچ‌بک‌های همکلاس خود در بازار داخلی، سواری نرم‌تری دارد و ضمنا علیرغم ابعاد کوچکش و در مقایسه با اکثر رقبا، فضای بار رضایت‌بخشی را ارائه می‌دهد.
  از دیگر مزایای i20 می‌توان به تنوع مناسب امکانات رفاهی و همچنین طراحی ظاهری مطلوب آن اشاره کرد و در کل می‌توان گفت که مالکان i20 از ویژگی‌های فنی و همچنین وضعیت استهلاک و هزینه‌های نگهداری آن، راضی هستند.

  تویـوتا یاریس

  قرار گرفتن یاریس، به عنوان یک مدل کوچک و اقتصادی از کمپانی تویوتا در این لیست، چندان عجیب و دور از انتظار نبود و این درحالی است که این خودرو نسبت به رقبای کره‌ای، تنوع آپشن‌های کمتری را به نمایش می‌گذارد و ضمنا فضای سرنشینان و محفظه بار آن نیز چندان قابل توجه نیست اما خریداران یاریس، بیش از هر معیار دیگری، استهلاک پایین و همچنین دوام خوب قطعات آن را مد نظر قرار داده‌اند و البته در این نظرسنجی مشخص شد که مالکین مدل‌های بالای 2012، نسبت به کیفیت اتومبیل خود رضایت بیشتری دارند.

  کلاس سدان‌های کوچک و متوسط‌

  از همان ابتدا مشخص بود که پر‌فروش‌ترین محصول کمپانی تویوتا که اتفاقا به عنوان یکی از بادوام‌ترین و اقتصادی‌ترین مدل‌های این خودروساز ژاپنی نیز شناخته می‌شود، نمره قبولی را در این نظرسنجی دریافت می‌کند و حتی منابع معتبر خارجی نیز این مسئله را تایید می‌کنند که کرولا در سخت‌ترین شرایط آب و هوایی نیز عملکرد و دوام خوبی را از خود نشان می‌دهد. یقینا اگر کرولا با آپشن‌هایی در حد رقبای کره‌ای در بازار داخلی عرضه می‌شد، محبوبیت و میزان فروش بیشتری داشت، هرچند که فعلا از لحاظ قیمت، برگ برنده در اختیار کره‌ای‌هاست. دوام پیشرانه و سیستم تعلیق کرولا از جمله مهم‌ترین نقاط قوت آن هستند.

  کیا سراتو (نسل جدید وارداتی)

  این روزها سراتو در بازار داخلی، محبوبیت زیادی پیدا کرده‌ و طبیعتا این امر تا حد زیادی به تنوع بالای تجهیزات ایمنی و امکانات رفاهی و همچنین طراحی مدرن و جذاب آن مربوط می‌شود اما بسیاری از مالکان سراتو، به واقع از عملکرد فنی و دوام اتومبیل خود، حتی تحت شرایط رانندگی پرفشار راضی هستند و تعمیرکاران نیز، از جلوبندی و سیستم ترمز آن تعریف می‌کنند. در هر حال پیشرفت کره‌ای‌ها در زمینه کیفیت را نمی‌توان نادیده گرفت و همین موضوع موجب شده است تا سراتو به عنوان یک مدل نسبتا کوچک و اقتصادی، طرفداران زیادی داشته باشد.

  مرسدس بنز C-Class

  C-Class یکی از بی‌دردسر‌ترین و کم‌خرج‌ترین مدل‌های مرسدس بنز است که اتفاقا در بازار داخلی نیز فروش بسیار خوبی را تجربه کرده است و البته بخش زیادی از این موفقیت، مربوط به مدل‌های C200 با پیشرانه 4 سیلندر توربوشارژ می‌شود. از جمله مزایای این مدل می‌توان به مصرف سوخت مناسب و همچنین دوام خوب توربوشارژها، سیستم تعلیق و گیربکس آن اشاره کرد، ضمن اینکه مالکان C-Class از هزینه‌های سرویس و نگهداری آن نیز راضی هستند.

  کلاس سدان‌های بزرگ‌

  تویوتا کمری

  باز هم تویوتا و باز هم یک مدل محبوب دیگر که البته مدل
  2013-2012 آن در بازار داخلی به اندازه نسل پیشین، محبوب و پرفروش نبود. یقینا بسیاری از خریداران کمری این مدل را به خاطر کیفیت و دوام خوب متریال داخلی و همچنین دوام قابل توجه موتور، گیربکس و دیگر قطعات فنی آن خریداری می‌کنند که حتی در دراز‌مدت نیز استهلاک چندان زیادی نخواهد داشت و به قول بعضی‌ها، یک اتومبیل عمری است. از دیگر مزایای این مدل می‌توان به سواری نرم و بی‌صدا و کابین راحت آن اشاره کرد.

  هوندا آکورد

  هوندا آکورد را نسبت به مدل‌های تویوتا، کیا و هیوندای، کمتر در خیابان‌ها می‌بینیم اما این خودرو ژاپنی در بازار خاورمیانه و به‌خصوص کشورهای حاشیه خلیج فارس، محبوبیت بسیار زیادی دارد که بخش عمده‌ای از آن، به خاطر کیفیت و دوام بسیار خوب ادوات داخلی و همچنین استهلاک کم این سدان بزرگ و 4‌سیلندر است. مالکان آکورد در بازار داخلی نیز از دوام فنی این خودرو رضایت زیادی دارند و البته معتقدند که قیمت لوازم یدکی آن در مقایسه با رقبا، کمی بالاست.

  لکسس ES

  معمولا وقتی صحبت از کیفیت و دوام می‌شود، حتما پای مدل‌های لکسس هم در میان است اما در این نظرسنجی فقط «ترین‌ها» را مد نظر قرار دادیم. لکسس ES واقعا نمونه‌ای بارز از یک خودرو با‌کیفیت و با‌دوام است که اگرچه از عمر مدل‌های ES250 آن در بازار داخلی‌ مدت زیادی نمی‌گذرد، اما مالکان مدل‌های ES350 که تعداد محدودی از نسل فعلی آن به کشور وارد شد نیز از کیفیت بسیار خوب متریال داخلی و همچنین بی‌دردسر بودن و استهلاک پایین اتومبیل خود تعریف می‌کنند که این مسئله برای یک سدان لوکس بزرگ، به عنوان یک امتیاز مهم محسوب می‌شود.

  مرسدس بنز E-Class

  مرسدس بنز E-Class همواره از گذشته به عنوان یک مدل با‌کیفیت و با‌دوام شناخته می‌شود که این دوام خوب، نه‌تنها در مورد بخش‌های فنی، بلکه در مورد پوشش‌ها و ادوات داخلی آن نیز صدق می‌کند. همچنین تعمیرکاران مرسدس بنز معتقدند که این مدل از لحاظ ایرادات الکترونیکی و برقی نیز، رضایت‌بخش و بی‌دردسر است و اگر سرویس‌های آن به‌موقع و دقیق انجام شود، به این زودی‌ها عازم تعمیرگاه نمی‌شود!

  کلاس SUV و کراس‌اوورها‌

  رنو کولئوس

  اگرچه محبوبیت و میزان فروش کولئوس در بازار داخلی به پای SUV‌های کوچک کره‌ای نمی‌رسد اما کیفیت خوب ادوات و پوشش‌های داخلی و همچنین پایین بودن میزان ایرادات فنی و الکترونیکی آن باعث شده ‌تا مالکین این SUV فرانسوی، از خرید خود راضی باشند و برخی از آنها معتقدند که با گذشت 2 الی 3 سال از عمر اتومبیل خود، فقط جهت انجام سرویس‌های دوره‌ای به نمایندگی یا تعمیرگاه‌ها مراجعه می‌کنند. از دیگر مزایای کولئوس می‌توان به سیستم تعلیق خوب و همچنین ترمزهای مطمئن و توانمند اشاره کرد.

  تویوتا لندکروزر

  وقتی مدل‌های تویوتا در تمام بخش‌های نظرسنجی ما موفق به دریافت امتیاز شدند، شکی نبود که در کلاس SUV‌ها هم با مدل لندکروزر خودنمایی می‌کند. تویوتا لندکروزر نه تنها در ایران، بلکه در سطح جهانی به عنوان یک SUV فول سایز محبوب، مطمئن، با دوام و کم استهلاک شناخته می‌شود که حتی در مسیرهای خارج از جاده و آب و هوای بسیار گرم یا سرد نیز اعتماد راننده و سرنشینان را نسبت به توانایی‌های خود جلب می‌کند. البته همگان معتقدند که لندکروزر 6 سیلندر به مراتب نسبت به مدل 8سیلندر، استهلاک و هزینه نگهداری پایین‌تری دارد و ضمنا در مقایسه با بسیاری از رقبا، دوام فنی بسیار بالایی را به نمایش می‌گذارد.

  کیا اسپورتیج

  کیا اسپورتیج در بازار آمریکای شمالی نیز به عنوان یک SUV کامپکت با کیفیت انتخاب شده و این درحالی است که مالکان این مدل در بازار داخلی هم از میزان استهلاک و هزینه‌های نگهداری آن راضی هستند و خیلی‌ها می‌گویند که تاکنون با مشکل فنی یا الکترونیکی خاصی مواجه نشده‌اند. البته وضعیت رسیدگی و توجه به انجام به موقع و کامل سرویس‌های دوره‌ای، در کاهش یا افزایش دوام این خودرو اهمیت بسیار زیادی دارد.

  پورشه کاین

  اینکه چطور یک SUV لوکس و نسبتا اسپرت با پیشرانه 6 و یا 8 سیلندر به عنوان مدلی بی‌دردسر و با دوام انتخاب می‌شود را باید از مهندسین پورشه و البته مالکان مدل کاین و کاین S سوال کنیم که واقعا در نوع خود جالب است! مالکان این مدل از پورشه معتقدند که اگرچه کاین و کاین S، مدل‌هایی گران‌قیمت با هزینه سرویس‌های بسیار بالا هستند اما میزان مراجعه آنها به تعمیرگاه، جهت رفع ایرادات فنی یا الکترونیکی، چندان زیاد نبوده است و در کل از دوام فنی اتومبیل خود راضی هستند که این مسئله موجب شده است تا از پرداخت مبلغ قابل توجه برای سرویس اتومبیل‌های خود، چندان هم دلخور نباشند!

  میتسوبیشی ASX

  میتسوبیشی ASX یکی از کوچک‌ترین SUV‌های موجود در بازار داخلی است که تا امروز بسیاری از خریداران خود را از لحاظ استهلاک و هزینه‌های نگهداری، راضی نگه داشته است. از دیگر نقاط قوت این مدل می‌توان به جلوبندی و سیستم تعلیق مقاوم آن اشاره کرد که دوام خوبی را در اختیار مالک می‌گذارد.

  ب‌ام‌و X1

  شاید تعجب کرده باشید! X1 یکی از ارزان‌ترین و کوچک‌ترین مدل‌های کمپانی ب‌ام‌و است که حتی از لحاظ سطح تجهیزات و امکانات رفاهی، با مدل‌های سری 1 یا 2 قابل مقایسه است و طبیعتا از لحاظ کیفیت متریال داخلی نیز به پای مدل لوکسی چون سری5 نمی‌رسد، اما شاید همین سادگی موجب شده تا رضایت مالکان X1 در مورد دوام فنی و میزان خرابی‌های اتومبیل خود، نسبت به مدل X3 بیشتر باشد و خیلی از آنها معتقدند که X1 یک مدل نسبتا بی‌دردسر و کم‌خرج‌تر است.

 2. sunmartin | تیر 12, 1394 | لینک نظر

  جناب سپهر برای رفع شبه در مورد تاریخچه کیا هیوندای و دست آوردها جوایز و رتبه بندی هرساله این دو شرکت و بخصوص کیا یک مقاله جامع در سایت قرار دهید با تسکر ویژه ازشما

  • در پاسخ به: sunmartin

   ُSepehr | تیر 12, 1394 | لینک نظر

   ما مطالب رو فرمایشی نمی نویسیم، اگر مقاله ای داشتید میتونید همینجا قرار بدید، تا بقیه به عنوان یکی از معدود کامنت های مفید شما، ازش استفاده کنند

 3. mili | تیر 12, 1394 | لینک نظر

  yani benz niiiiiiiiist!!!!!!!!!!

 4. وحید | تیر 11, 1394 | لینک نظر

  پس ایران خودرو و سایپا کجان یعنی جز این لیست نیستن?رتبه اول رو باید مشترکن به این دو شرکت درخصوص تولید قدیمی تین وبی کیفیت ترین ماشینای تولیدی رو بگیرن .

 5. کاد | تیر 11, 1394 | لینک نظر

  دنده 6 عزیز خواهشا به عنوان یک سایت حرفه ای در بحث خودرو اسم خودرو ها رو درست بنویس مثلا یا بنویس بی ام دبلیو یا بنویس ب ام و … همچنین بیوک غلطه باید بنویسید بیو ایک با تشکر

 6. علی | تیر 11, 1394 | لینک نظر

  مرسدس کجاست ؟!

 7. iq7 | تیر 11, 1394 | لینک نظر

  کره ی ها تو خیلی چیزا به ژاپن رسیدن ولی تو صنعت خودرو حالا حالا ها باید بیوفتن دنبال ژاپن

 8. sunmartin | تیر 11, 1394 | لینک نظر

  والا بنده خیلی برند کیا رو قبول دارم دلایلم اینه:کیفیت ساخت بالایی دارند و آپشن های کارآمد و گسترده + طراحی زیبایی دارند و دیر رنگ کهنگی به خود میگیرتد اگر در ایران نبودیم و در عمان یا عمارات و یا ترکیه متوجه میشدید که کیا با قیمت بسیار منصفان6 و گارانتی بسبار طولانی مدت خودروهای خوبی را به دست مشتری میرسونه اونم با انواع شرایط نقد و اقساط و مهمترین دلیلم ایتهلاک بسیار کم خودروهای کیا هست شما در هر تست و آزمایش و گزارشی رد پایی از کیا میببنید و اکثرا رتبه های خوبی بدست می آورد که برای یک برند تقریبا جدید اسیایی بد نیست من مطمئنم در سال های آینده کیا در سطح جهانی حرف های زیادی برای گفتن خواهد داشت البته منکر طراحی های عالی و حرف اول جهان یعنی خودروهای آلمانی نیستم اما برندی مثل بی ام دبلیو خیلی قدمت داره و بهترین طرح ها و سیستم های پبچیده مکانیکس در خودروهاش و انجین اونها استفاده میکنه پس جای تعجب نداره طی سالیان متمادی انجین بی ام دبلیو در جشنواره ها بیشترین امتیاز رو بدست آورده.

 9. غلامی | تیر 11, 1394 | لینک نظر

  فقط کیا سراتو 2008.
  من ارزو دارم کیا سراتو بخرم..

  • در پاسخ به: غلامی

   کاد | تیر 11, 1394 | لینک نظر

   ببینید ایران خودرو و سایپا با آمال و آرزوهای ما چه کردند!