احتمال تولید مجدد هیوندای در راین خودرو

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۲۴ تیر ۱۳۹۴ | 4 نظر

سخنگوی خودروسازان راین از احتمال تولید خودروهای هیوندای در ایران خبر داد و گفت: در یک سال گذشته مذاکراتی با شرکت هیوندای و چند خودروساز دیگر ژاپنی و اروپایی برای آغاز همکاری‌ها صورت گرفته است.

سخنگوی خودروسازان راین از احتمال تولید خودروهای هیوندای در ایران خبر داد.

امید تالشیان در نشست خبری اظهار کرد: در یک سال گذشته مذاکراتی با شرکت هیوندای و چند خودروساز دیگر ژاپنی و اروپایی برای آغاز همکاری‌ها صورت گرفته است.

وی با بیان اینکه آغاز همکاری‌های مشترک موکول به رفع تحریم‌هاست، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون زیرساخت‌ها و خطوط تولید شرکت هیوندای در خودروسازان راین موجود است و می‌توان به سرعت همکاری را با این شرکت از سر گرفت. البته همکاری‌ها محدود به هیوندای نخواهد بود و با سه چهار شرکت ژاپنی و اروپایی نیز در حال مذاکره برای آغاز همکاری هستیم.

سخنگوی خودروسازان راین در پاسخ به پرسشی مبنی بر قیمت خودرو پس از توافق هسته‌ای، اظهار کرد: اینکه با توافق هسته‌ای قیمت خودرو کاهش قابل ملاحظه‌ای خواهد داشت ذهنیت اشتباهی است.

وی با بیان اینکه اگر تصور کنیم با رفع تحریم قیمت خودروی 50 میلیون تومانی، 30 تا 40 میلیون تومان می‌شود نادرست است، گفت: ‌در سال جاری هزینه‌های مختلف از جمله قیمت مواد اولیه، بیمه، مالیات، دستمزد و غیره افزایش یافته است بنابراین نمی‌توان به کاهش قیمت خودرو امیدوار بود.

تالشیان ادامه داد: البته توافق هسته‌ای باعث ایجاد تنوع در محصولات و مدل‌های خودروهای تولید در ایران خواهد شد. از آن سو نیز ممکن است با رفع رکود و رونق بازار خودرو شاهد مقداری افزایش قیمت در خودروهای سواری در بازار آزاد نیز باشیم.

وی در پاسخ به پرسشی مبنی بر امکان ادغام شرکت‌های خودروسازی کوچک، اظهار کرد: موضوع ادغام خودروسازان کوچک از نظر تئوری سیاست درستی است به‌گونه‌ای که در کشورهای صنعتی نیز بسیاری از برندهای خودروسازی دنیا با یکدیگر ادغام شده‌اند.

تالشیان با بیان اینکه با این حال ما تاکنون مذاکره و برنامه‌ای در این زمینه نداشته‌ایم، خاطرنشان کرد: شرکت‌های خودروسازی در ایران سهامداران متنوعی دارند و باید دید کدام شرکت‌ها و با چه هدفی می‌توانند ادغام شوند و آیا این کار از نظر اقتصادی به‌صرفه است یا نه؟

وی خاطرنشان کرد: دو محصول جدید در حال شماره‌گذاری است که در دو سه هفته آینده عرضه خواهد شد. یک محصول جدید نیز در اوایل پائیز عرضه می‌شود که قیمت یکی از آنها کمتر از 40 میلیون تومان خواهد بود.

 

منبع: ایسنا

از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

 1. امیر | تیر 24, 1394 | لینک نظر

  کاش یک شرکت ایرانی با اشکودا وارد مذاکره میشد.
  ماشین های خیلی خوبی داره و کیفیت خوب و مصرف پایینی هم دارند.

  • در پاسخ به: امیر

   ُSepehr | تیر 25, 1394 | لینک نظر

   اشکودا در اوایل دهه 80 شمسی با یکی دو شرکت ایرانی در حال همکاری بود اما متاسفانه این همکاری نهایی نشد.

  • در پاسخ به: امیر

   کوروش | تیر 25, 1394 | لینک نظر

   ایرانخودرو که چند ماه پیش وعده کار با اشکودا رو به طور غیر مستقیم داده بود. شاید بعد از این توافق اونم بیاد

 2. sunmartin | تیر 24, 1394 | لینک نظر

  بله خط مونتاژ ورنا و آوانته موجود هست و با تغییرات جزیی میتوان هیوندای اکسنت و النترا در آن مونتاژ کرد البته هیوندای آی 20 و 10 هم در برنامه راین خودرو وحود داره امیدواریم وارد فاز اجرایی بشه و دوخودروی باکیفیت و با دوام هرجه زودتر در دسترس علاقه مندان قرار بگیره اما از شرکت راین انتظار هست کخ با قیمت عادلانه و شرایط بلند مدت اقساط این خودروها ها را دارد چرخه تولیدات خودش کنه