میتسوبیشی آمریکا در آستانه تعطیلی

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۴ مرداد ۱۳۹۴ | 1 نظر

میتسوبیشی موتور قصد دارد به تولید خودرو در آمریکا خاتمه دهد و احتمالا برای فروش تنها کارخانه خود در این کشور با دیگر خودروسازان وارد مذاکره خواهد شد.

به نقل از عصر خودرو – این اقدام که نخستین‌بار توسط روزنامه نیکی افشا شد، نشان‌ می‌دهد این خودروساز ژاپنی به دلیل کندی فروش در آمریکا قصد دارد بر بازار جنوب‌شرقی آسیا تمرکز کند. میتسوبیشی اعلام کرد در سال مالی منتهی به مارس تنها 82 هزار دستگاه خودرو در آمریکا به فروش رساند. به گفته مقامات میتسوبیشی،  آمریکا حدود 8 درصد از فروش جهانی 1/ 1 میلیونی این شرکت را تشکیل داده است. این خودروساز در سال گذشته 64 هزار دستگاه خودروی شاسی‌بلند اوتلندر اسپورت در کارخانه خود در آمریکا تولید کرد که بسیار کمتر از ظرفیت تولید 122 هزار دستگاه خودرو بود. میتسوبیشی در سال 2012 نیز تولید در غرب اروپا را متوقف کرد و کارخانه خود را در هلند به گروه اتوبوس سازی وی‌دی‌ال به مبلغ یک یورو(10/ 1 دلار) و با این شرط که شغل کارگران کارخانه حفظ شود، فروخت. 

با این تفاسیر به نظر می رسد که میتسوبیشی در حال تغییر جایگاه خود از یک برند پیشرو و جذاب با خودروهای اسپرت، به سازنده خودروهای اقتصادی قیمت متوسط برای حضور و عرضه در کشورهای متوسط و در حال توسعه است.شاهد این مدعا نیز می تواند توقف تولید لنسر EVO به عنوان شاخص ترین محصول میتسوبیشی در سال آینده میلادی باشد.

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

  1. محسن | مرداد 4, 1394 | لینک نظر

    پیش بینیش سخت نبود…