لوتوس هم سنت شکنی کرد

سپهر زنگنه | شنبه، ۱۷ مرداد ۱۳۹۴

شاسی بلند لوتوس در راه است

با اینکه مدل «انقلابی» پنج در شاسی‌بلند لوتوس هنوز چند سال با ما فاصله دارد، ولی برای پیش‌بینی شکل و قیافه آن چندان هم زود نیست. ژان مارک گالس (Jean-Marc Gales)، مدیرعامل لوتوس، از این خودرو به عنوان «اولین شاسی‌بلند سبک‌‌وزن دنیا» یاد کرده است؛ خودرویی که تنها می‌دانیم نام آن با حرف E شروع خواهد شد.

لوتوس شاسی بلند-5

چند ماه پیش، «گالس» در یک اظهارنظر دیگر در مورد این مدل گفته بود:

این خودرو در عین داشتن شرایط راحت و راضی‌کننده، تأکید بیشتری بر روی هندلینگ خواهد داشت. این مدل، سریعترین و کم‌وزن‌ترین خودرو در کلاس خودش در پیست خواهد بود.

تمام این موارد خوب و جالب به نظر می‌رسند، ولی اگر گذشته دنیای خودرو یک چیز را به ما آموخته باشد، این است که مالکان کراس‌اورها یا شاسی‌بلند‌ها تمایل کمتری به بردن‌ خودروهایشان به پیست مسابقه دارند. همچنین حتی ممکن است هیچگاه به خارج از جاده نروند.

لوتوس شاسی بلند-3

به نقل از پدال ،وقتی یک خودروی شاسی‌بلند با جهت‌گیری حضور در پیست داشته باشید، احتمالاُ نظر تعداد زیادی از علاقه‌مندان را به خود جلب می‌کنید، ولی این موضوع چندان در مورد مشتریان در بازار خودرو صدق نمی‌کند. مشتریان کسانی هستند که واقعاً به آنها نیاز دارید؛ مخصوصاً اگر انتظار دارید که این خودرو تبدیل به پرفروش‌ترین محصول شما نیز بشود.

لوتوس شاسی بلند-2

اگر این مدل از نظر طول و فاصله محوری مشابه پورشه ماکان باشد، به‌راحتی می‌توان در مورد اینکه کراس‌اور یا شاسی‌بلند است، تصمیم گرفت. ولی به یک «شاسی‌بلند» نزدیکتر است. آنچه از رندرینگ‌های اولیه بر می‌آید، با اینکه طراحی جالبی است، ولی به نظر بسیار ساده است. شاید بهتر است که لوتوس اندکی بیشتر بر جنبه‌های داینامیک آن کار کند تا مشتریان آن را بیشتر جدّی بگیرند.

لوتوس شاسی بلند-4

دنده 6 : از آنجا که تقریبا تمامی خودروهای لوتوس از پیشرانه های ساخت تویوتا استفاده می کنند،میتوان این SUV تازه را معجونی از مهندسی لذت بخش انگلیسی با دوام معروف خودروهای ژاپنی توصیف کرد،اما از آنجا که بازار خودروهای شاسی بلندر در تمام کشورهای جهان بسیار داغ است،قیمت گذاری رقابتی این خودرو که برای کمپانی کوچکی چون لوتوس چندان آسان نیست،می توان نقطه مرزی تقاوت بین موفقیت و شکست اولین SUV لوتوس باشد.گفتنی است که واردات لوتوس به کشورمان نیز در آینده نزدیک صورت خواهد گرفت و در تئوری امکان عرضه این SUV تازه و خاص به بازار ایران هم دور از ذهن نیست.

 

واردات لوتوس به ایران در آینده نزدیک

واردات لوتوس به ایران در آینده نزدیک
از سراسر وب
پیشنهاد از

بدون دیدگاه