بیش از 4 هزار کشته در تصادفات شهری

سپهر زنگنه | سه شنبه، ۱۰ شهریور ۱۳۹۴ | 6 نظر

 

در شهر تهران نیز در سال گذشته 657 نفر در تصادفات جان باختند که 188 نفر از آنهاد موتور سواران بودند.
رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا  از کشته شدن بیش از 4 هزار نفر در تصادفات رانندگی درون شهری در سال گذشته خبر داد.

سرهنگ علیرضا جهانگیری در گفت و گو با خبرنگارعصر ایران  با اشاره به این آمار قابل تامل گفت: باید در زمینه بالا بردن فرهنگ ترافیکی در شهرها و جاده اقدامات بیشتری انجام شود تا عدم تخلف توسط رانندگان کاملا نهادینه شود.

وی در ادامه به میزان تلفات تصادفات رانندگی در سال گذشته اشاره کرد و گفت: در سال 93در کشور 16 هزار 872 نفر در تصادفات رانندگی کشته شدند که از این رقم 3 هزار و 767 نفرآن را موتور سواران تشکیل دادند.

وی ادامه داد: در شهر تهران نیز در سال گذشته 657 نفر در تصادفات جان باختند  که 188 نفر از آنهاد موتور سواران بودند.

121 کشته  فقط در تصادفات رانندگی مرداد ماه سال جاری

سرهنگ جهانگیری با اشاره به تلفات رانندگی در مردادماه امسال گفت: در مردادماه امسال 121 نفر در تصادفات رانندگی سرصحنه تصادف جان خود را از دست داده اند . که قطعا این آمار بعد از اعلام آمار های پزشکی قانونی افزایش هم می یابد

وی ادامه داد: بیشترین تلفات رانندگی در درون شهر ها مربوط به عابران پیاده و موتور سواران  بوده است.

اصفهان رکورد دار بیشترین تلفات موتور سواران 

رئیس پلیس ترافیک شهری پلیس راهنمایی و رانندگی ناجا  با اشاره به بررسی های انجام شده در 8 کلان شهر در زمینه تلفات موتور سواران گفت: مطابق با این بررسی شهر اصفهان بیشترین تلفات  موتور سیکلت ها را در کشور تشکیل می دهد و بعد از آن به ترتیب شهر های تهران، مشهد، اهواز، شیراز ، اراک، تبریز و کرج قرار دارند.

ثبت 20 میلیون تخلف رانندگی فقط در تهران

سرهنگ جهانگیری در ادامه به تخلفات انجام شده در شهر تهران در سال گذشته اشاره کرد و گفت:در سال گذشته در تهران 20 میلیون تخلف رانندگی ثبت شده است که از این میزان 1 میلیون 433 فقره آن را موتور سیکلت سواران مرتکب  شده اند.
وی ادامه داد: در 3 ماهه اول سال جاری نیز 4 میلیون 800 هزار فقره تخلف رانندگی در تهران به ثبت رسیده که 300 هزار فقره از آن را موتور سواران مرتکب شده اند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

6 دیدگاه

 1. علیرضا | شهریور 15, 1394 | لینک نظر

  تو رانندگی ایرانی ها در دنیا بی فرهنگترینن

 2. linkoln6ft | شهریور 12, 1394 | لینک نظر

  امروز صبح که داشتم میرفتم سر کار یه جیلی ec7 چپ کرده بود داشتن با جرثقیل بلندش میکردن ، خود ماشین سقفش ضربه خورده بود و جلوی ماشین هم یه طرفش رفته بود ولی اتاق تکون نخورده بود و حالت ستون ها هم تغییر نکرده بودن ، راننده هم یه نفر بود که صحیح و سالم بود و یه خش هم بهش نیفتاده بود !!!
  با اینکه از جیلی خوشم نمیاد ولی باید آفرین گفت به این چینی .
  حالا فرض کنید یه تولید وطنی بود ، چه اتفاقی میفتاد!!!

 3. مصطفی | شهریور 11, 1394 | لینک نظر

  من خودم مهندس ترافیکم
  اما خیلی چیزا تو نحوه رانندگی تاثیر داره
  ماشین خوب و مناسب ،مسیر مناسب ،علایم خوب و مناسب و فرهنگ رانندگی
  متاسفانه دو تا عامل اول که ماشین خوب و مسیر مناسبه تو خیلی از جاها کلا نیست … وجود نداره

 4. یه پسر | شهریور 11, 1394 | لینک نظر

  اتومبیل های نا ایمن ؛ جاده هایی گاها در حد مسیر های ترن شهربازی و رانندگی های بد
  اینکه می گم رانندگی بد منظورم فقط سرعت بالا نیست متاسفانه مشکل اصلی راننده های ایرانی اینه که یا مثل خیلی از خانم ها یا کلا اعتقادی به فیریک ندارن و اعتقاد دارن آینه یا مال آرایشه و یا تزیینیه مثلا همین امروز یه خانمی از لاین سمت راست بدون اینکه به چپش نگاه کنه خواست تغییر مسیر بده ، بعد که با کلی بدبختی ماشینو جمع کردم ولی اینجا آدم می سوزه که یه جوری به آدم نگاه می کرد که اینگار من مقصرم و یا بدتراینکه مثل راننده های نیسان بعضی ها اعتقادی به انسان های دیگه ندارن و هر جور بخوان به مسیر ادامه می دن مثلا دیشب یه سوناتا دقیقا وسط خیابون پارک کرده بود که سر ده دقیقه یه ترافیک سنگین شروع شد تا اینکه با افتخار تمام اومد ماشینو جا به جا کرد .

  البته جدا از شوخی اگه منصف باشیم خانم و آقا نداره و مسلما به مدل ماشین هم ربطی نداره گاهی هم تو تصادفات و معضلات عبور و مرور فقط یک نفر مقصر نیست و مهمتر اینکه هرکسی هم از بدو تولد راننده نیست و مسلما هرکسی اوایل که رانندگی رو شروع می کنه شاید برای بقیه مشکل ساز بشه هرچند بهتره راننده تازه کار تو موقعیت های شلوغ نره چون هم برای خودش تجربه ترسناکی هست و بقیه گرفتار میشن گاهی هم ماشین های افتضاحی که ما سوار میشیم اینقدر مشکل دارن که رانندگی کردن با هاشون اینقدر اعصاب می خواد که کار به توجه به دیگران نمی رسه

  اما درد اصلی جاده ها و خیابون های ما افرادی هستن که نه تنها آرامش و امنیت دیگران براشون مهم نیس حتی برای خودشون هم ارزشی قائل نیستن از دوبل پارک کردن بگیر تا سرعت بالا رفتارهایی هست که بوی گند خود خواهی و حماقت می دن

 5. کوروش( فقط دنا ) | شهریور 11, 1394 | لینک نظر

  علاوه بر نا امن بودن خودرو ها وضعیت بد رانندگی هم زمینه ساز و باعث مرگ بسیاری از هموطنانمان است.

 6. علی | شهریور 11, 1394 | لینک نظر

  مگه مهمه ؟ نه ! چیزای واجبتر هست متاسفانه جون ادم ارزش نداره بعدش هی فقط میگیم لیاقت ایرانی بیشتره. چون بیشتره اینجوریه