خرید خودروهای اروپایی برای ناوگان تاکسی رانی تهران

سپهر زنگنه | یکشنبه، ۱۵ شهریور ۱۳۹۴ | 9 نظر

معاون شهرداری تهران به عصر ایران خبر داد

ورود خودروهای پیشرفته اروپایی و آسیایی به ناوگان تاکسیرانی تهران

خودروهای داخلی عموما کیفیت لازم را برای استفاده در ناوگان تاکسیرانی تهران ندارند.
 عصر ایران – معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از مذاکره با خودروسازان بزرگ برای تولید خودرو جهت بکار گیری در ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد.

جعفر  تشکری هاشمی در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران در مورد استفاده از “خودروهای با کیفیت” به عنوان تاکسی در تهران گفت: برای بکارگیری تاکسی در سیستم حمل و نقل شهری هر خودرویی که استاندار های لازم را تامین کرده و شرایط یک تاکسی مطلوب را داشته باشد مورد توجه قرار می گیرد.

وی اضافه کرد: برای بروز رسانی ناوگان تاکسیرانی تهران با خودرو سازان بزرگ دنیا در قاره آسیا و اروپا که امکان تولید محصولاتشان در ایران فراهم باشد مذاکره کرده ایم و به این ترتیب در نظر داریم تا از خودروهای باکیفیت بالا با مشارکت سازندگان داخلی استفاده کنیم.

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران خاطر نشان کرد: سیاست ما در شهرداری تهران این است تا از شرکت هایی که تاکسی با کیفیت بالا  را وارد ناوگان حمل و نقل کنند حمایت کنیم و لذا امیدواریم تا در سال 94و 95 تاکسی هایی با کیفیت بالا را در تهران وارد عرصه حمل و نقل کنیم.

جمع آوری تمامی تاکسی های پیکان تا پایان امسال از تهران

تشکری هاشمی در ادامه به جمع آوری تمامی تاکسی های پیکان تا پایان سال جاری در تهران اشاره کرد و گفت: این اولین گام در جهت حذف خودروهای فرسوده در تاکسیرانی است و در مرحله بعد کلیه تاکسی های فرسوده را از سطح شهر تهران جمع آوری خواهیم کرد که در این راستا  نیز ارائه کمک های بلا عوض برای نوسازی  تاکسی های تهران را پیش بینی کرده ایم.

وی ادامه داد: در زمینه کمک به نوسازی تاکسی های فرسوده پیشنهاد ارائه اعتباری بالغ بر 100 میلیارد تومان را به شورای محترم شهر تهران ارائه داده ایم.

تاکسی-1

معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر این که آیا  کیفیت خودروهای تولید داخل برای استفاده در ناوگان حمل و نقل عمومی مناسب است یا خیر؟ گفت: خودروهای داخلی عموما کیفیت لازم را برای استفاده در ناوگان تاکسیرانی تهران ندارند و به عنوان مثال یکی از معایب آنها، نبود دنده اتوماتیک در این خودروها است که این موضوع مشکلات زیادی را به لحاظ جسمی برای رانندگان تاکسی ایجاد کرده است.

تشکری هاشمی ادامه داد: از نظر مدیریت شهری هر خودرویی که استانداردهای مورد نظر یک تاکسی مناسب را تامین کند، چه تولید داخل باشد چه وارداتی، مورد حمایت قرار می گیرد.

دنده 6 : این درحالیست که از چند سال قبل روند تامین اتوبوس های درون شهری از خودروسازان داخلی هم کُند شده است و شهرداری تهران و سازمان اتوبوس رانی بسیاری اتوبوس های BRT مورد نیاز خود را از تولید کنندگان چینی تامین می کند.
از سراسر وب
پیشنهاد از

9 دیدگاه

 1. amirhosein jahangiri | شهریور 17, 1394 | لینک نظر

  این کارو میکنن بعد کرایه 4 برابر میگیرن از مردم

 2. sunmartin | شهریور 16, 1394 | لینک نظر

  کی گفته سوناتا و النترا و محصولات هیوندای من طق و من ظورش چینی ها هستن قراره چینی ها وه فروشش 20 درصد کم شده رونق بدن اینها جز منافعت طلبی و سود جویی فکر دیگه ای ندارن
  حالا که دید داخلی ها به پاپاسی ارزش نداره بفکل افتادن پلان b اجرا کنن

 3. پرهام | شهریور 16, 1394 | لینک نظر

  هیچی دیگه همینجوریش تاکسیا خالی میچرخن دنبال دربستن سوناتا و النترا داشته باشن دیگه میرن ایران زمین دور دور .به خدا همین امروز 20 -30 تا تاکسی از جلوم رد شد همه خالی دهنم کف کرد اینقد ر گفتم کریم خان فک دیگه سر شده بود که یه پراید درو داغون اومد سوارم کرد دمش هم گرم خیلی آد م خوش اخلاقی بود .اینجور آدما باید تاکسی نو با شرایط خوب بگیرن .

 4. عمو پورنگ | شهریور 16, 1394 | لینک نظر

  خودرو سازان بزرگ جهان مثل مزدا وکیاووو… بیشتر بفکر تنوع واول ازهمه راضی نگهداشتن مشتریان ازنظر ایمن بودن خودرو کیفیت مونتاژ قطعات وغیره وبعد دراخر به فکر قیمت گزاری مناسب برای خودرو .
  اما خودرو سازی ایرانی اول پول دوم پول سوم منافع خود ودراخر فروش روز افزون خودرو یافرغون مثل پراید که30سال پیش درژاپن تولید میشود نیسان وانت60سال پیش پژو405درفرانسه30سال پیش البته تولید این ها با حد اکثر بی کیفیتی درکشور.
  همان بهتر هیچ کس خودروی تولید داخل رانخرد وخودرو سازان ورشکست شوند تا درس عبرت شود.

 5. سروش | شهریور 16, 1394 | لینک نظر

  هنوز مردم جونشون رو تو پرایدو و پژو از دست میدن تاکسی همه شهرهای ایران جز کیشو قشم ماشینای پرایدو پژو و سمند هست مردم هر روز کشته میشن اونوقت الانترا و سوناتا تو تهران کنن تاکسی مگه شهرهای دیگه شلغمن؟ مردم چرا باید پراید سوارشن وقتی تاکسی تهرونیا الانترا و سانتافه هس؟

 6. sunmartin | شهریور 16, 1394 | لینک نظر

  بسیار خبر مسخره ای بود چرا؟چون مشخصا منظور آقای هاشمی تشکری از خودروهای با کیفیت اقسام چینی های یکبار مصرفه اینو از من داشته باشید قراره تمام تاکسی ها از برند های چینی و بی کیفیت و یکبار مصرف تامین بشن حالا چه زد و بندی در کاره ما کی بی اطلاعیم یحتمل فروش چینی های معلوم الحال کم شده بمانند آهن پاره های داخلی گ4تن بیاین بریزیم تو خط تاکسی ..عجب کلک هایی هستن واقعا

 7. علی جگوار | شهریور 15, 1394 | لینک نظر

  واقعا هم ندارن.
  جان میلیون ها انسان داره با این گاری ها تهدید میشه
  نه ایمنی مناسبی دارن نه آسایش و رفاه.

 8. حسن | شهریور 15, 1394 | لینک نظر

  خدا کنه از دست سمند ال ایکس پارسال و امسال و اون سال رهایی پیدا کنیم.