کاهش قیمت خودروهای 2015 در ماه های آتی

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۳ شهریور ۱۳۹۴ | 6 نظر

خودروهای مدل 2016 وارد ایران شدند

فعالان بازار خودرو می‌گویند هنوز شماره‌گذاری این خودروها آغاز نشده و احتمالا شماره‌گذاری از ماه آینده (مهر ماه) آغاز خواهد شد.

به گفته فعالان بازار خودرو، واردات خودروهای مدل 2016 به کشور آغاز شده است.

به گزارش ایسنا، خودروسازان جهانی طبق عرف معمول چند ماه پیش از آغاز سال جدید میلادی، عرضه محصولات خود با پلاک و مدل سال جدید را آغاز می‌کنند.

امسال نیز از حدود یک تا دو ماه پیش خودروهای مدل 2016 وارد کشورهای همسایه مانند امارات شده‌اند و به گفته فعالان بازار خودرو، در چند روز اخیر ورود این خودروها به ایران نیز آغاز شده است.

فعالان بازار خودرو می‌گویند هنوز شماره‌گذاری این خودروها آغاز نشده و احتمالا شماره‌گذاری از ماه آینده (مهر ماه) آغاز خواهد شد.

پیش از این پورحسنی – کارشناس بازار خودروهای وارداتی – درباره قیمت احتمالی خودروهای مدل 2016 اظهار کرده بود: اگر در زمان عرضه خودروهای مدل 2016 وضعیت بازار خودرو مانند وضعیت فعلی باشد، احتمالا خودروهای مدل 2016 با قیمت فعلی خودروهای مدل 2015 عرضه شده و قیمت خودروهای مدل 2015 کاهش خواهد یافت.

وی خاطرنشان کرده بود: اما اگر در زمان عرضه خودروهای مدل 2016، میزان خرید و فروش در بازار خودرو بیشتر از میزان فعلی باشد خودروهای مدل 2016 با قیمتی بیشتر از قیمتهای فعلی خودروهای مدل 2015 عرضه خواهند شد.

از سراسر وب
پیشنهاد از

6 دیدگاه

 1. امیرحسین | شهریور 26, 1394 | لینک نظر

  دوست محترم و فیلسوفی فرمودن که کمپین و اراده مردم تاثیری در کاهش قیمت نداشته و نخواهد داشت!!!و قیمت ماشین بالا خواهد رفت!!!هرچند نظرات ایشون همیشه مشعشع بوده ولی چند نکته قابل توجه ایشون:
  1-تعرفه گمرک بر اساس نرخ رسمی بانک مرکزی هست و نه قیمت بازار دوست عزیز.ضمن اینکه 300 تومن گرونی دلار تو یک ماشین 17 هزار دلاری میشه حدود پنج میلیون که در برابر حاشیه سود واردکنندگان رقمی نیست
  2- ایشون فرمودن که اراده مردم تاثیری نخواهد داشت؟؟؟پس از وزیر تا دبیر انجمن خودروسازان و قطعه سازان و مدیر عامل سایپا و ایرانخودرو دیوانه تشریف دارند که درباره کمپین صحبت و با آن مخالفت کردند؟؟؟
  بنظرم با آغاز و عملیاتی شدن برجام دوره حکمرانی کره ای به پایان خواهد رسید و ورود ماشین های اروپایی عملاً باعث کاهش یا در بدترین حالت تثبیت قیمت های فعلی خواهد شد

 2. محسن | شهریور 24, 1394 | لینک نظر

  جالبه مدل 2015 که مدل پارسال ـه، از الان با افت قیمت مواجه شده. اونوقت ایرانخودرو و سایپا چهارچرخ هایی مثل پراید رو 22 سال ـه تولید میکنن و تازه سالی دوبار افزایش قیمت میدن!
  تازه مدعی هم هستن که داریم پیشرفت میکنیم!

 3. اث میلان | شهریور 23, 1394 | لینک نظر

  اصلا هم این حرفها نیست 2016 داره میاد پس 2015 خودبه خود میاد پایین کافی است یک سری به سایت به عنوان مثال شرکت مدیاموتورز بزنید،خودش داره 6 تا 9 تومان زیر قیمت میده،حرفهای حروم زاده ای به اسم نعمت بخش هم هیچ تاثیری نداره که داره مردم را تهدید میکنه،خجالت نمیکشه هم وطن هاش را تهدید میکنه، 60 هزارتا رو دستشون مونده،محرم و صفر هم داره میاد که کسادی بیشتر بازار تپ راهه،مدلهای 2016 هم میاد که نکته ای دیگه است،کمپین به شهرستان ها رسیده، کجای کارین دوستان،به زودی اخبار بیشتری خواهید شنید،دلار هم مطمئن باشین از این گرون تر نمیشه تازه شاید 250 تومان هم ارزانتر بشه،نگران نباشید،فقط به کمپین فکر کنید،ضمنا چینی های حروم زاده خودشون دارن قیمت هاشون را کاهش میدن،

 4. حامد | شهریور 23, 1394 | لینک نظر

  دوست عزیز:
  اصلا کاری به عقاید و تفاسیر عجیب جناب عالی ندارم آقا این طرز نگارشتو اصلاح کن.یه صفحه حرف زدی با یه جمله.نمیدونم چرا اکثر فرمایشات شما مفهوم نیست.

 5. sunmartin | شهریور 23, 1394 | لینک نظر

  بازهم نگید بحث 30 آسی میشه اما قیمت دلار داره بالا میره پس بنظر نمیاد قیمت ها را خود وارد کنندگان و کسانیکه دستی بر این آتش دارن پایین بیارن بلکه با تکیه برافرایش تدریجی و رسیدن به نرخ بالای دلار ظرف اواخر این ماه و احتمال افزایش مجدد و یا ثابت ماندن نرخ افزایشی در ابتدای ماه آینده قیمت این دست خودروها که قالبا کره ای و ژاپنی هستن پایین بیارن اگر کاهش قیمتی پیش بیاد مانند آنچه اطلس خودرو اعمال کرد و کاهش داد فقط بواسطه نخریدن خودروها به امید واهش قیمت هاست بنظر من اصلا کمپین و ساختاری درکتر نیست بلکه دلیل نخریدن خودروها فقط امید به کاهش قیمت ها و بازگشایی اقتصادی است و بس پس زیاد به کاهش قیمت دلخوش نباشید کاهش قیمت یعنی کاهش قیمت قابل لمس وگرنه سه الی 4 ملیون برای یک خودرو که برچسب 125 ملیونی خورده زیاد ملموس نیست

  • در پاسخ به: sunmartin

   ehsan | شهریور 23, 1394 | لینک نظر

   خبر مربوط به امروزد رباره افزایشش قیمت خودروهای وارداتی خوندم که نشان ددهنده افزایش قیمت خودروهای وارداتی خواهد بود در آینده نزدیک
   به نظر تمرکز دولت روی اشتغال زایی و حفظ و کمک به خودروسازهای داخلی هست و برای افراد پولدار یا توانای اقتصادی خودروهای وارداتی رو گرون تر خواهند کرد