فراری F1 شوماخر فروشی شد

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۲۵ شهریور ۱۳۹۴ | 1 نظر

یک حراج تاریخی

چیز زیادی از قرار گرفتن یک فراری با امضای شوماخر برای فروش نگذشته که یک نمونه دیگر، که این بار قبلاً در زیر دستان شوماخر بوده به حراج گذاشته شده است. پیدا کردن یک خودروی فرمول یک برای فروش، به نوبه خود، یک موقعیت استثنایی است. ولی این مدل از بسیاری جهات شرایط ویژه‌ای دارد.

فراری-10

شوماخر افسانه‌ای با دستان خودش در این مدل زیبای F310B، تاریخ فرمول یک را ثبت کرده است. البته این خودرو، هیچ‌گونه قهرمانی برایش به همراه نداشته، ولی باعث شده تا برخی لقب «جنگنده» را برایش به کار ببرند. این خودروی فرمول یک که از یک موتور ۷۵ درجه Tipo046 فراری V10 استفاده می‌کرد، فرصتی فراهم کرد تا شوماخر با قهرمانی در «سوزوکا»، یک دور مانده به انتهای فصل ۱۹۹۷، یک امتیاز از حریف مستقیمش، ژاک ویلنِو (Jaques Villeneuve) پیش بیفتد.

 

فراری-9  فراری-6  فراری-4 فراری-3 فراری-2

قبل از اینکه آخرین دور مسابقات در «خِرِز» شروع شود، شوماخر، ویلنو و فرنزن در دور تعیین خط مقدماتی، دقیقاً به یک زمان دست پیدا کردند و این دقت، حتی به هزارم ثانیه نیز می‌‌رسید؛ چیزی که شاید به‌ندرت در یک مسابقه اتفاق بیفتد. با این حال، مدیریت مسابقات باز هم تصمیم گرفت که بر اساس زمان ثبت بهترین رکورد، جایگاه رانندگان را برای شروع مسابقه تعیین کند؛ در نتیجه، ویلنو مسابقه را اول شروع کرد، شوماخر دوم بود و فرنزن نیز پشت‌سر آنها قرار گرفت. البته این تنها، طرح اولیه اتفاقات آینده در این مسابقه بود.

فراری-1

شوماخر با امید به کسب پیروزی در «خرز» و کسب عنوان قهرمانی فصل، تلاش زیادی به خرج داد و حدود نیمی از مسابقه نیز در جایگاه اول قرار گرفته بود. ولی به صورت ناگهانی، سرعتش را از دست داد و در همین حال، ویلنو با خودروی «ویلیامز» به‌سرعت به وی نزدیک شد. در حالی که رفته‌رفته راننده کانادایی از شوماخر سبقت می‌گرفت، مرد آلمانی سعی می‌کرد که راه وی را سد کند و به خودرویش ضربه بزند. با این حال، شوماخر موفق به این کار نشد، به درون قسمت شنی لغزید و از مسابقه کنار گذشته شد. ولی «ویلنو» بدون اینکه آسیبی ببیند، از محل فرار کرد، مسابقه را ادامه داد و در آخر هم به قهرمانی رسید.

فراری-5

این نمونه که به حراج گذاشته شده، با شماره شاسی 178، همان خودرویی است که شوماخر با آن به سراغ «ویلنو» رفته و سعی کرده است که برای قهرمانی بجنگد.

فراری-8
به نقل از پدال – قیمت پایه این خودروی فوق‌العاده برابر ۷۳۳ هزار و ۱۸۷ دلار در اوکشناتا (Auctionata) درنظر گرفته شده است، ولی همه می‌دانیم که به قیمتی به مراتب بالاتر به فروش خواهد رسید.

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

1 دیدگاه

 1. اما کیت رویس | شهریور 30, 1395 | لینک نظر

  با درود بی کران به دوست عزیز مهندس سپهر
  و پوزش بی کران بخار مزاحمت دوباره ایا کمپانی های اتوموبیل سازی قبول می کنند که بدنه کلاسیک را روی مدل های جدید خود نصب کنند
  بصورت سفارشی مثلا روی شاسی فانتوم جدید بدنه فانتوم 6
  ویا مثل کانسپت فراری انزو که بدنه تستا روسا نصب کرده بود بصورت سفارشی چنین پورزهای را قبول می کنند
  با سپاس از پاسخ و راهنمای شما وقتی که گذاشتید وارزوی بهترین در تمام مراحل زندگی برای شما دوست عزیز
  دوستدار شما اما کیت رویس