5000 تاکسی هیبریدی تویوتا در راه ناوگان تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۳۰ شهریور ۱۳۹۴ | 2 نظر

تویوتا در تهران شرکت تاکسیرانی می زند 

این خودروها هیبریدی هستند و بر این اساس در سال جاری 200 تا 500 دستگاه از این خودروها به ناوگان تاکسیرانی تهران اضافه می‌شود.
 چندی پیش معاون حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران از مذاکره با خودروسازان بزرگ برای تولید خودرو جهت بکار گیری در ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داده و عنوان کرده بود که این اقدام برای به روز رسانی ناوگان تاکسرانی انجام خواهد شد.

جعفر  تشکری هاشمی در گفت و گو با خبرنگار عصر ایران در مورد استفاده از “خودروهای با کیفیت” به عنوان تاکسی در تهران گفت: برای بکارگیری تاکسی در سیستم حمل و نقل شهری هر خودرویی که استاندار های لازم را تامین کرده و شرایط یک تاکسی مطلوب را داشته باشد مورد توجه قرار می گیرد. وی اضافه کرد: برای بروز رسانی ناوگان تاکسیرانی تهران با خودرو سازان بزرگ دنیا در قاره آسیا و اروپا که امکان تولید محصولاتشان در ایران فراهم باشد مذاکره کرده ایم و به این ترتیب در نظر داریم تا از خودروهای باکیفیت بالا با مشارکت سازندگان داخلی استفاده کنیم.

امروز نماینده داخلی شرکت تویوتا نیز از ورود 5 هزار خودروی تویوتا به ناوگان تاکسیرانی تهران خبر داد و گفت: این خودروهابه زودی در ناوگان تاکسیرانی تهران وارد می شود .

به نقل از عصر ایران – عبد الرضا فهیمی در نشست خبری در پاسخ به پرسش عصر ایران در زمینه استفاده از خودروهای تویوتا در ناوگان تاکسیرانی گفت: در این زمینه تفاهم نامه ایی با تاکسیرانی منعقد شده است و بنا داریم تا تحت عنوان یک شرکت زیر نظر سازمان تاکسیرانی و با سرمایه گذاری و ایجاد فرصت شغلی،  5 هزار خودروی تویوتا را در ناوگان تاکسیرانی تهران فعال کنیم.

وی ادامه داد: این خودروها هیبریدی هستند و بر این اساس در سال جاری 200 تا 500 دستگاه از این خودروها به ناوگان تاکسیرانی تهران اضافه می‌شود که این این میزان طی چند سال آینده به 5 هزار دستگاه خواهد رسید.

وی  در پاسخ به این پرسش مبنی بر اینکه آیا این خودروها از سوی تاکسرانی خریداری می شوند یا خیر گفت: این خودروها توسط تاکسیرانی خریداری نمی شود بلکه شرکت این خودروها را  وارد کرده و با استفاده از رانندگانی که استخدام خواهد کرد زیر نظر سازمان تاکسیرانی فعالیت خواهدکرد.

همچنین قرار است بعد از تهران، در دیگر شهرهای ایران نیز از تاکسی های هیبرید تویوتا استفاده شود.
هیبرید به خودروهایی گفته می شود که می توانند با برق و بنزین کار کنند.

از سراسر وب
پیشنهاد از

2 دیدگاه

  1. مانگ | مهر 3, 1394 | لینک نظر

    افرین تویوتا

  2. هادى | شهریور 31, 1394 | لینک نظر

    اگر اين كار ادامه پيدا كند و خود شركت تويوتا اين كار را انجام دهد خود به منزله سرمايه گذارى خارجي است كه البته براى خودشان هم تبليغ است و موجب جذب مشترى مى گردد كه به دنبال آن ديگر غولهاى خودروساز نيز راهى اين بازار خواهند شد كه فرصتهاى شغلى و انتقال تكنولوژى روز در زمينه هاى وابسته را نيز ايجاد مى كند .