رئیس انجمن قطعه سازان؛ مشارکت با فرانسوی ها بی حاصل بود

سپهر زنگنه | شنبه، ۴ مهر ۱۳۹۴ | 4 نظر

بعد از قریب به 25 سال همکاری اعلام شد
رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو اعلام کرد: قرارداد های قبلی بین خودروسازان ایران و فرانسه در زمینه تولید خودرو، 90 به 10 به نفع فرانسه تمام شده است.

به نقل از پرشین خودرو، محمدباقر رجال، با بیان این مطلب افزود: خودروسازان فرانسوی از زمان حضورشان در ایران هیچ گونه سود و منفعتی برای صنعت خودرو به ارمغان نیاوردند و فعالیت های آنها در جهت توسعه و اعتبار خودروسازی داخلی نبوده است.

وی ادامه داد: در ابتدا قرار بود پس از گذشت مدت کوتاهی از تولید خودرو پژو 206 در ایران، بخش قابل توجهی از بازار خارجی را خودرو ساز داخلی تامین کند اما پس از اطمینان از تولید انبوه این محصول، با هر ترفندی که می شد اجازه ندادند این اتفاق بیفتد و از صادرات به بازار های خارجی خبری نشد.

رجال تاکید کرد: همواره به «قرارداد برد- برد» در این گونه معاملات اشاره می شود اما متاسفانه باید گفت حضور شرکت های فرانسوی در ایران بیشتر به نفع آنها بوده تا خودروسازان ایرانی و از این حیث در برنامه های آتی با استراتژی متفاوتی ترسیم شود.

رییس انجمن سازندگان قطعات و مجموعه های خودرو گفت: صنعت قطعه سازی خودرو یکی از افتخارات صنعتی ایران به شمار می رود و اینکه برخی می گویند کیفیت قطعات ساخت داخل برای خودرو تندر 90 بی کیفیت است، شاید اطلاع دقیقی از این موضوع نداشته باشند.

وی با بیان اینکه تمام قطعه سازان طرف قرارداد با رنو تمام تاییدیه های مدنظر این خودروساز فرانسوی را دریافت کرده اند، افزود: کیفیت قطعات خودرو تندر90 ساخت داخل نه تنها با مدل مشابه فرانسوی هیچ گونه تفاوتی ندارد بلکه در برخی از موارد با کیفیتی بالاتر تولید می شود.

از سراسر وب
پیشنهاد از

4 دیدگاه

 1. sunmartin | مهر 6, 1394 | لینک نظر

  حمید خان من از روز اول اسم این لوگان قدیمی گذاشتم ال نوت.. تازه بی نوت هم اومده ساندرو

 2. حمیدرضا | مهر 6, 1394 | لینک نظر

  جناب sunmartinعزیز”ال نوت”؟؟؟؟؟

 3. sunmartin | مهر 5, 1394 | لینک نظر

  این اشخاص که همچین داد سخن سر میدندچرا اون موقع سکوت کردن حالا بعد از سالیان سال بیدار شدن یا خودشون خواب گرفته بودن؟
  جناب رجال شما اظهار میکنی که مایه افتخار صنعت پر از افت داخلی قطعه هست و از قطعات ال نوت این خودروی 13 سال پیش با تعریف یاد میکنی عایا اطلاع داری که این خودرو داره منسوخ میشه و قطعات تولیدی شما در واقع اکثرا چینی هست با لیبل ایرانی فرض بر این میگسریم که کیفیت قطعات شما از انواع فرانسوی بالاتر هست که همچین ادعایی خیلی گرافه گویی هست اما حتی در این صورت منظورتون کدام قطعات هست شاید همین قطعات 405 و 206 از رده خارج شده و ال نوت سه نسل پیش اکسپیر شده تا کی میخواین بااین صحبت ها برای خودتون شخصیت کاذب درست کنید واقعیت همه الان دیگه میدونن

 4. همایون | مهر 5, 1394 | لینک نظر

  12 سال 206 تولید شد بعد تحریم شد و پژو مجبور شد از ایران بره .شما نتونستید قطعات 206 رو تامین کنید و تولیدش متوقف و بعدش با قطعات بی کیفیت چینی دوباره شروع به تولید کردید اونوقت چطور میخواستید عمده صادرات 206 از ایران خودرو انجام بشه حتما انتظار داشتید پژو تولید کنه بده شما صادر کنید.یعنی واقعا در اون 12 سال پژو نگذاشت شما قطعاتشو تولید کنید؟!من که باور نمیکنم اینها همش از کم کاری خودمون هست .