تسلا و ساخت سریعترین SUV جهان

سپهر زنگنه | پنجشنبه، ۹ مهر ۱۳۹۴ | 3 نظر

سوپر اسپرت زیر پوست شاسی بلند به نقل از خبرآنلاین، ایلان ماسک،چهره مشهور فناوری آمریکا که به بنیانگذار شرکت‌های تسلا موتورز و پی‌پال و اسپیس اکس در مراسمی خودروی جدید الکتریکی تسلا را معرفی کرده است که تسلا مدل X نام دارد. این شاسی بلند که نان مدل ایکس روی آن گذاشته شده به گفته الون ماسک ایمن‌ترین شاسی بلند یا SUV به حساب می‌آید که امتیازهای رکوردشکنی در تست ایمنی داشته است.

در تست ایمنی این خودرو 5 ستاره دریافت کرده و به انبوهی از دوربین ها و سیستم های راداری پیش گیری از تصادف مجهز است. علاوه بر این سیستم ترمز اضطراری و همچنین مکانیزم های جانبی پیشگیری از تصادف از خصوصیات ایمنی این شاسی بلند است. این خودرو که با یک بار می‌تواند 400 کیلومتر مسافت را طی کند حتی مجهز به سیستم پیشرفته تصفیه هواست که می‌تواند سرنشین‌هایش را از حمله بیولوژیکی نجات دهد. درهای عقب این خودرو که می‌تواند 7 سرنشین داشته باشد به سمت بالا باز می شود تا اسپرت بودن آن را به نمایش بگذارد.در این خودرو همچنین یک نمایشگر 17 اینچی در نظر گرفته شده است. قیمت اولیه این خودرو حدود 140 هزار دلار در نظر گرفته و الون ماسک می‌گوید تاکنون 25 هزار نفر آن را پیش خرید کرده‌اند.

دنده 6 – تسلا مدل X از نظر مشخصات فنی یک معجزه تکنولوژیک تمام عیار به حساب می آید و در دو گونه متفاوت عرضه می شود.مدل اول از دو موتور برقی 259 اسب بخاری برای هر یک از محور ها نیرو می گیرد و می تواند شتاب صفر تا صد 4.8 ثانیه را نصیب سرنشینان کند اما مدل بعدی علاوه بر موتور 259 اسب بخار برای محور جلو به یک موتور بزرگتر 503 اسبی برای محور عقب مجهز شده است و شتابی در حدود 3.2 ثانیه دارد که رقمی سریعتر از تمامی خودروهای شاسی بلند ساخته شده تا به امروز است.

از سراسر وب
پیشنهاد از

3 دیدگاه

 1. آریا | مهر 10, 1394 | لینک نظر

  متاسفم برای خودم و سایر هموطنام که خودروهایی مثل تسلا هرگز وارد کشور نمیشن

  • در پاسخ به: آریا

   مهرداد | مهر 14, 1394 | لینک نظر

   دوست عزیز

   بنا بر قوانین وارداتی خودروهایی که وارد می شن باید امکانات و پشتیبانی براشون قابل ارائه باشد خودروی تسلا فعلا اماکانات کافی برای ترددش موجود نیست پس مجوز تردد داده نمی شه و همینطور بیمه ها این نوع خودرو ها رو بیمه نمی کنن و قیمت هم مقوله دیگه ای هست این خودرو در خیلی از کشورهای دیگه که وضعی به مراتب بهتر از ایران دارن مجوز تردد ندارن .

 2. aref | مهر 9, 1394 | لینک نظر

  خیلی عالیه اما به پای پراید نمی رسه و عمرا” اگه فروشش به انذازه پراید بشه