پژو 208 جایگزین 206 می شود ؟!

سپهر زنگنه | شنبه، ۱۱ مهر ۱۳۹۴ | 68 نظر

ایران‌خودرو و پژو در شرایطی تا چندی دیگر شراکتی دوباره را با هم آغاز خواهند کرد که قرار است محصول ۲۰۸ پژو در ایران به تولید برسد. به گفته‌های مسئولان گروه صنعتی ایران‌خودرو، با توجه به سرمایه‌گذاری مشترکی که قرار است این شرکت انجام دهد، حداقل یک‌سوم تولیدات این گروه صنعتی به محصولات پژو اختصاص خواهد داشت.

پژو 208

به گفته مدیران این شرکت در صورت سرمایه‌گذاری شرکت پژو در ایران و تولید مشترک، زیان وارد شده به ایران بر اثر خروج شرکت پژو در زمان تحریم‌ها نیز جبران خواهد شد.

پژو 208

پژو 208 برای نخستین بار در سال 2012م در انگلیس و فرانسه عرضه شد. خودرویی که به اصطلاح سوپرمینی به شمار می‌رفت و در 4 مدل یک لیتری، 1/2 لیتری، 1/4 لیتری و 1/6 لیتری ساخته شد و ازآنجاکه گفته می‌شود، قرار است جای پژو 206 را بگیرد، پیش‌بینی می‌شود مدل 1/6 لیتری آن روانه ایران خواهد شد.

نرخ بیمه شخص ثالث

به فاصله 3 سال از عرضه جهانی 206، پای این خودرو به بازار کشورمان باز شد تا کمی به بازار خودرو ایران و به خانواده شیرهای سالخورده جاده مخصوص تازگی و هیجان ببخشد اما تولید این خودرو در کشور نه با عرضه نسل جدید 207 متوقف شد، نه با رسیدن پسوند کد 2 پژو به 8 و امروز که 208 وارد سومین سال تولید خود شده، تداوم تولید 206 در کشورمان و تعدادی از بازارهای رو به توسعه دیگر باعث شده تا فروش این سوپرمینی سالخورده اما همچنان محبوب فرانسوی، به مرز 8میلیون و 500هزار دستگاه نزدیک شود. در واقع، 206 با اختلاف زیادی، پرفروش‌ترین ساخته تاریخ پژو لقب می‌گیرد اما خبر خوش اینکه با از سرگیری همکاری ایران‌خودرو با شریک دیرینه خود، پرفروش‌ترین ساخته‌های این روزهای پژو یعنی هاچ‌بک 208 و کراس‌اوور کوچک 2008 نیز برای عرضه در بازار کشورمان به صف شده‌اند تا بالاخره شاهد عرضه نسل جدید 206 باشیم.

پژو 208 نمای داخل

ایران‌خودرو به احتمال زیاد از اواسط سال آینده عرضه 208 را به‌صورت «سی‌بی‌یو» آغاز خواهد کرد. این خودرو جزو خودروهای کم مصرف پژو به‌شمار می‌رود و با قیمتی بیش از 50 میلیون تومان در ایران عرضه خواهد شد.

208 جی تی آی پژو-4
رشد روزافزون تقاضای بازار برای شاسی‌بلندهای کوچک شهری، پژو را بر آن داشت تا کراس‌اووری برپایه 208، در کلاس ساب‌کامپکت عرضه کند که این 208 قد کشیده پژو در این بازار رقابتی نیز چه قدر هم موفق شد. پژو تنها در 2سال، نزدیک به 200هزار دستگاه 2008 در بازار اروپا عرضه کرده و این تازه آغاز کار است، چراکه محبوبیت این نیمچه شاسی‌بلند شهری هر روز بیشتر و بیشتر می‌شود و درحال‌حاضر هم پشت سر رنو کاپتور، پرفروش‌ترین کراس‌اوور ساب‌کامپکت بازار اروپا به حساب می‌آید.

208 جی تی آی پژو-2

همکاری‌های ایران با 2 شرکت خودروسازی رنو و پژو در سال‌های گذشته در قالب «سی‌کی‌دی» بود که در سال‌های تحریم، این همکاری‌ها قطع یا کاهش یافت اما درحال حضور دوباره فرانسوی‌ها، زمزمه همکاری‌های خودرویی دوباره با رنو و پژو را قوت بخشیده است.

محمدرضا نجفی‌منش، عضو هیات‌مدیره انجمن قطعه‌سازان نیز با اشاره به سابقه همکاری 26ساله ایران با پژو اظهار کرد: این شرکت به‌دلیل فشارهای امریکا در زمان تحریم‌ها ناگزیر به ترک ایران شد، بنابراین برای جلوگیری از تکرار این روند باید به‌گونه‌ای رفتار کرد که دیگر گرفتار چنین تله‌هایی نشویم.

پژو 208

نجفی‌منش در پاسخ به این سوال که چطور باید آسیب‌ها را در همکاری با شرکت‌های خارجی به حداقل رساند، گفت: امروز روز دیگری است و ما باید به آینده نگاه کنیم. در ارتباط با شرکت‌های خارجی باید با سرلوحه قرار دادن اصول اقتصاد مقاومتی، کاری کنیم که کمتر آسیب ببینیم. برای این کار باید عمق ساخت داخل را بیشتر کنیم. باید به جای خرید، مشارکت کنیم. «سی‌کی‌دی» باید جمع شود و به این سمت حرکت کنیم که با کمک شرکت‌های خارجی، بازارهای صادراتی جدیدی پیدا کنیم.

وی درباره جدیدترین مذاکرات خودرویی با شرکت‌های فرانسوی گفت: درحال‌حاضر رنو مشغول گسترش روابط است اما هنوز امکانات بانکی لازم ایجاد نشده، در حالی‌که قرادادهای پژو آماده است و دو طرف منتظر اجرایی شدن برجام هستند تا بتوانند از امکانات انتقال پول بین‌المللی استفاده کنند. نجفی‌منش با اشاره به اینکه دیگر سیستم «سی‌کی‌دی» را قبول نخواهیم کرد، گفت: این شرکت‌ها برای ساخت خودرو 3 مدل درنظر گرفته‌اند که همه مدل‌های خوب و به روزی هستند و قرار است به زودی با قطعه‌سازهای ایرانی و این شرکت‌ها قرارداد همکاری ببندند تا همکاری‌ها بین انجمن قطعه‌سازان ایران و فرانسه توسعه یابد.

پژو 208 نمای داخل

در همین حال یک مقام شرکت پژوی فرانسه اعلام کرد که این شرکت در مراحل پیشرفته مذاکره با ایران‌خودرو برای ازسرگیری همکاری‌ها قرار دارد و در همکاری جدید، برای تولید خودروها از آخرین طرح‌ها و موتورهای شرکت استفاده خواهد شد. شرکت پژو سیتروئن فرانسه اعلام کرد، این شرکت در مراحل پیشرفته مذاکرات با شرکت ایران‌خودرو در زمینه تولید خودرو در ایران است و انتظار دارد این مذاکرات پس از دستاورد دیپلماتیک اخیر در زمینه لغو تحریم‌ها، پیشرفت سریعی را شاهد باشد. «ژان کریستوف کومارد»، مسئول بخش افریقا و خاورمیانه شرکت پژو گفت، توافق انجام‌شده بین ایران و قدرت‌های غربی «مسیر را برای پیشرفت قابل توجه در مذاکرات ما هموار خواهد کرد. »

پژو 208 هاچ بک

به گفته کومارد، بر خلاف شراکت فعلی پژو و ایران‌خودرو که براساس آن خودروهای مدل قدیمی شرکت پژو در ایران مونتاژ می‌شوند، در همکاری جدید، برای تولید خودروها از آخرین طرح‌ها و موتورهای شرکت استفاده خواهد شد که این پروژه موجب ایجاد جهشی تولیدی خواهد شد.

پژو 208 نمای بغل

پژو که تا قبل از تشدید تحریم‌ها در سال 2011م، یکی از بازیگران مهم خارجی در صنعت خودروسازی ایران بود، با توجه به ورود خودروسازان چینی به بازار ایران، اکنون با رقابت سرسختانه‌تری مواجه خواهد بود، به طوری که شرکت خودروسازی رنوی فرانسه نیز قصد دارد تولید خودروی تندر در ایران را احیا کند.

 

دنده 6 – پژو 208 از نظر پلت فرم و مشخصات فنی چندان تفاوتی با پژو 206 ندارد،چرا که بر روی پلت فرم کوچک پژو به اسم PSA PF1 شناخته می شود.با این حال 208 نسبت به نسل قبلی خود (207) کاهش وزنی 170 کیلوگرمی را تجربه کرده است و بین 975 تا 1295 کیلوگرم وزن دارد. مجموعه از موتورهای چهارسیلندر 1.0 تا 1.6 لیتری بنزینی و دیزلی و گیربکس های 4 سرعته اتوماتیک و 5 سرعته دستی، قوای محرکه و انتقال قدرت این خودرو را تشکیل می دهند اما برای 208 بعید نیست که به جای موتورهای 1.6 لیتری سری پرینس که حدود 120 اسب بخار قدرت دارند، از موتورهای شناخته شده و تولید داخل TU5 استفاده شود.هرچند تاکنون اطلاعات قطعی در این خصوص از سوی ایران خودرو یا پژو اعلام نشه است.

شما چه قیمتی را برای پژو 208 مناسب می دانید؟

از سراسر وب
پیشنهاد از

68 دیدگاه

 1. رضا | بهمن 7, 1394 | لینک نظر

  سلام به همگي
  تنها شركتي كه كلاهبرداريهاي ايران خودرو را قبول ميكنه پژو هستش حاضره به هر قيمتي محصولات فروش بره
  براش برند مهم نيست
  مگر تو برنامه تاپ جر نديديد چطوري پژو سيتروئن رو مسخره ميكنن
  كلا شركتي هست كه آبرو واسش مهم نيست عين همون چينيها مي مونن فقط بفروشن واسشون برند مهم نيست حالا درجه ٨ باشه يا درجه ١
  بخاطر همين هست كه ايران خودرو دست از سر پژو بر نميداره بقيه خودروسازها حاضر نيستن حتي تو دورافتاده ترين جاهاي دنيا خدشه اي به برندشون وارد بشه پس هيچ حقه بازي رو قبول نميكنن

 2. sunmartin | مهر 17, 1394 | لینک نظر

  بخث مقایسه صنعت آلمان با آمریکا بقط کنی معقول هست وگرنه در تمام صنایع حرف اول میزنه بخصوص خودرو

 3. امين | مهر 17, 1394 | لینک نظر

  و فرانسه داره از كثيف ترين و تاريخ مصرف گذشته ترين نوع انرژي استفاده ميكنه.

 4. امين | مهر 17, 1394 | لینک نظر

  آقا فرانسويها هميشه به دروغ و كلك معروفند. هيچ صنعتي تو ايران از شراكت با فرانسه خيري نديد. آلمانيها هم از نظر تكنولوژيكي و هم از نظر شخصيت خيلي از فرانسويها سرترند و گزينه بهتري براي شراكت هستند. تو همين نظرسنجي دنده ٦ كه ملت به شراكت با VW راي دادن گوياي همه چي هست. فولكس واگن از هر جهت از پژو يا رنو يا سيتروئن سرتره حالا شما ٦٠٠ خط ديگه هم بنويس. بحث مسخره ايه كه آلمان رو با فرانسه مقايسه ميكني!!! تو اروپاي سبز و پاك طبق اصلاحات انرژي و زيست محيطي جديد مصوب سال ٢٠١١ تو شرايطي كه آلمان به عنوان پرچمدار انرژيهاي پاك تمامي رآكتورهاي هسته ايشو داره تعطيل ميكنه و تماما داره به Regenerative Energy رو مياره فرانسه هنوز ٩٠ درصد توليد برقش از نيروگاههاي هسته ايشه!!! و تازه داره باز هم چند رآكتور جديد ميسازه و هنوز در حال استفاده از انرژي تاريخ مصرف گذشته و از رده خارج هسته اي است و نه از نظر مالي و نه از نظر تكنولوژيكي توان اجراي زيرساختهاي Renewable Energy رو نداره. . انرژي به عنوان المنت اصلي پيش رفت در آينده ازش ياد ميشه و در اين شرايط آلمان تميزترين منابع انرژي با آينده بسيار درخشان و

 5. آوش | مهر 13, 1394 | لینک نظر

  خنده دارترين جوكي كه اينجا شنيدم اين بود كه فرانسه تو تكنولوژي ساخت ماشين هم رده آلمانه!!! به نظر من پژو حتي انگشت كوچيكيه تويوتا و هوندا و مزدا و نيسان هم نميشه چه برسه به آلماني ها… فرانسويها تا چند سال ديگه قافيه رو به كره اي ها هم ميبازند. مطمئنم همين الانم باختند. مگه پژو جز ٢٠٦ و ٤٠٥ خودروي ديگه اي هم داشته كه فروش جهاني بالايي داشته باشه؟ مطمئنم شاهكارشون در زمان خودش همين ٢٠٦ بوده. از هيچ خودروي پژويي در اين حد استقبال نشد. در حالي كه دهه هاست كه مردم در روياي سوار شدن سري هاي مختلف پورش و مرسدس و ب ام و و آئودي و لكسوس هستند و فولكس واگن گلف و پولو با هر قيافه اي كه بيان مهم نيست چون همه ميخرنشون. فرانسوي ها هيچ وقت اينقدر خواستني نبودن. پژو و رنو و سيتروئن هيچ وقت تو روياها جايي نداشتند. فرانسويها استاد دغل كاري و كلاهبرداري هستند. برج ايفل كه ساخت خودشون نيست. آثار هنري كشورهاي ديگه رو دزديدن و تو موزه لوور گذاشتند. شما فقط تو فيلمهاي خود فرانسويها يه فرانسوي جنتلمن و با شرف رو ميتونيد پيدا كنيد :)))

  • در پاسخ به: آوش

   کاوه | مهر 13, 1394 | لینک نظر

   جناب آوش اینگونه گفتگوها که در باره کلیات یک کشور و صنعت یک کشور انجام میشه اگر با قصد رد و بدل کردن اطلاعات و آگاهیها باشد بسیار نتیجه مطلوبی خواهد داشت البته به شرطی که افراد شرکت کننده در گفتگو اطلاعات جامعی از موضوع بحث داشته باشند.برای نمونه تاریخ معاصر فرانسه را خونده باشه و تاثیر فرانسویها و تعداد کشته هائی که برای ایجاد جمهوری و دمکراسی در دنیا دادند را تا حدودی بداند.و دست کم یک کتاب رمان از برجسته ترین رمان نویسان جهان که فرانسوی هستند خوانده باشد مانند کتابهای رومن رولان و یا شاهکار بی بدیل دنیا رمان “سرخ و سیاه” اثر استاندال که به همه دوستان پیشنهاد میکنم مطالعه کنند اثر شگرفی بر زندگی و دیدگاه و درک معنای عشق خواهد گذاشت . ولی اگر به دلیل لجبازی با هم و صرفا به کرسی نشاندن حرف خودمون صورت بگیره نتیجه ای بجز اتلاف وقت و ایجاد یکسری مکتوبات بی پایه و اساس که شان و اعتبار یک سایت رو پائین بیاره نخواهد داشت.
   در دنیای صنعتی امروز که رقابت عنصر اصلی اون هست مسلما تمامی بنگاههای صنعتی و در اینجا صنعت خودرو در تکاپوی بدست آوردن جایگاهی مطمئن تر هستند و هر کدام از خودروسازها هم رتبه و جایگاه خاص خودشون رو دارند که در نشریات و سازمانهای معتبر بر اساس شاخصهای ویژه رتبه بندی شده ,میشوند و خواهند شد و از دست ما هم کاری بر نمیاید چون متاسفانه بازیگر این میدان نیستیم .
   در طول هر سال خودروسازها بر اساس شاخصهای متفاوت جایگاه خاص خودشون رو بدست میارند و اینگونه نیست که یک خودروساز در تمامی شاخصها رتبه اول رو داشته باشد.این شاخصها 1-از نظر میزان سرمایه 2-تیراژ تولید سالانه 3-ارائه کانسپتهای خلاقانه و آینده نگرانه 4-برترین موتور سال 5-خودرو سال اروپا و یا جهان 6-پاکترین خودرو 7- زیباترین خودرو 8- ارزش برند و…..
   بنابراین اگر بخواهیم در هرکدام از این موارد خودروساز برتر رو انتخاب کنیم باید به نتایج و گزارشهای ارائه شده در اون سال رجوع کنیم و بگیم با توجه به این سند این خودروساز این جایگاه را دارد.و اصلا نمیشه گفت آلمان,فرانسه,ژاپن, ایتالیا,سوئد,انگلیس,آمریکا و…چون ممکنه در همون زمانی که برای نمونه ب ام و بهترین شرایط رو داره فولکس واگن در آستانه متلاشی شدن باشد.یا در زمانی که خودروساز صاحب سبکی مانند میتسوبیشی شرایط بسیار سختی را از نظر فروش سپری میکنه مزدا و یا سوبارو در اوج باشند و به همچنین سایر خودروسازها در کشورهای دیگر.
   دقیقا در زمانی که ما همانند تعصب روی یک تیم فوتبال داریم روی کشورهائی و خودروسازهائی تعصب نشون میدیم اون خودروسازها دهها تفاهم نامه همکاری با هم دارند و اصلا مانند ما فکر نمیکنند و از توانائیهای تکنولوژیک همدیگر بهره میبرند .برای نمونه همکاری پژو سیتروئن و ب ام و در ساخت موتور و یا مشارکت کامل نیسان و رنو و بسیاری که من قبلا در موردشون خوندم ولی چون دقیق به یاد ندارم نام نمیبرم.
   حالا حساسیت ما چرا روی فرانسه هست و چرا محکومش میکنیم یه ضرب المثل هست به این مضمون که نامه نا نوشته غلط ندارد. چون ما رفتار و رویه شرکتهای فرانسوی بیشتر در جلو چشممون هست فکر میکنیم اینها خطاکار هستند و چون با بقیه ارتباط کاری نداشتیم گمان میبریم دیگران شرکتهائی بسیار درست و بدون خطا و حتی برخی فکر میکنند در راه خدا کار میکنند باید با اونها هم از نزدیک صنعت خودرو ما ارتباط پیدا کند تا اون موقع معلوم میشه هر کسی چند مرده حلاجه .کی باور میکرد فولکس واگن همچین خطای مرگباری انجام بدهد. و یا 2سال پیش شکایت از هیوندا در آمریکا پیش اومد و ….پس در صنعت باید صنعتی و منطقی فکر کرد و تصمیم گرفت نه احساسی .
   در مورد شاهکار گفتید به گفته نشریه car and drive : این خودرو روی زمین ساخته نشده است روزی ناگهان از آسمان فرو افتاد تجربه رانندگی با این خودرو را با هیچ چیز دیگری نمیتوان مقایسه کرد .سیستم تعلیق خیره کننده اش یک شاهکار است از 1955 تا 1975 یک و نیم میلیون فروخت دنیای آئرو دینامیک و تعلیق پس از سیتروئن DS مسیر جدیدی را طی کرد.
   نرمترین خودرو تمام دوران و زیباترین خودرو اروپاست و بهترین محصول سیتروئن .
   به امید روزی که روی خودروسازی خودمون تعصب نشون بدیم و ادعای برتری در دنیا را داشته باشیم.

   • در پاسخ به: کاوه

    ساسان | مهر 13, 1394 | لینک نظر

    درود بر شما جناب کاوه
    واقعا نوشته خوب و مفیدی بود

 6. patrol | مهر 13, 1394 | لینک نظر

  فکردن تویوتا یاریس منطقه ازاد50تومن
  خاک تو سر فروشنده…
  خاک توسر خریداران اینده

 7. علی جگوار | مهر 13, 1394 | لینک نظر

  اگر همین قیمت 206 عرضه بشه میتونه بازارشو پیدا کنه و فروشش خوب باشه مثه 206
  اما با 50 تومنی که شما گفتید ماشینای خیلی بهتر از این میشه چه نو و چه دست 2 خرید و اینکه کلا 50 تومن برای خودرو خارج از رده قشتر متسوط و رو به پایین هست . در نتیجه فروشش تا قیمت 37 تومن میتونه منطقی باشه.(البته اگر ایرانخودرو میخواد از موتور TU5 ایرانیزه روی این هم استفاده کنه حتی 37 تومن هم براش زیاده .

 8. david | مهر 12, 1394 | لینک نظر

  بابا باز که میخوان اینا فرانسوی آشغال گاری رو بندازن 4 برابر به ما,این میخواد قیمتش پایه ملت تموم شه خدا میدونه!تورو جان اجدادتون بیخیال شید بابا خودروساز آلمانی و امریکایی و ژاپنی رو ول کردید گیر دادید به فرانسه….

 9. امیرحسین | مهر 12, 1394 | لینک نظر

  دوستانی گفتن که قیمتگذاری من برای 55 میلیون نامناسب بوده؟؟شما بفرمایید کدوم ماشین با موتور 120 اسبی و گیربکس 6 سرعته اتوماتیک زیر 55 میلیون هست؟؟؟والا به خدا کمی منطق و خرد چیز بدی نیست.
  دوستی گفته که خودروهای فرانسوی بهتر از کره ای ها نیستن؟؟؟ برای هزارمین بار تکرار میکنم که فروش بالا دلیل بر برتری و کیفیت نیست و نبوده و عوامل زیادی در فروش دخیل هستند.ماشین های فرانسوی همیشه در لیست بهترین ماشین های اروپایی بودن و کافیست مقداری تحقیق کنیم
  اسطوره کره ای مثل اقتصاد چین بزودی به پایان میرسه.تولید ارزان و خدمات پس از فروش طولانی و گسترده و تسهیلات بلند مدت خرید در دراز مدت امکان بقا نداره.بنابراین وقتی مزیت قیمتی کره ای نباشه فروش آنها افت خواهد کرد چون به لحاظ فنی و مهندسی کره ای ها برتری نسبت به اروپایی ها و آمریکایی ها ندارن

 10. مسعود | مهر 12, 1394 | لینک نظر

  آره مثل پژو 301 که الان 4 ساله قراره جایگزین پژو 405 بشه ، اینم یه 5-6 سالی کار داره هنوز حسابی که خز شد خط تولیدشو میدن ایران

 11. sunmartin | مهر 12, 1394 | لینک نظر

  هیچ گاه خودروهای فرانسوی از ژاپنی و کره ای برتر نبوده اتد نمیدونم این استدلال که قرانسوی عالیه از کجا آوردی هودروهای5 فرانسه به مهندسی پیچیده و تعمیرات سخت و استهلاک زیاد معروف هستن دیگه لازم نیست شما براشون آستری از کیفیت مطلق درست کنی ایت خودرو هم اگه با انجین ارتقا بافته tu5 یا پرینس ارائه بشه بلحاظ شاسی و رام مشترک و اندکی قوی تر و نیز وزن کمتر در محدوده 35 تا 40 معقول بنظر میرسه چون کلاسش سوپر کامپکت هست و نه سدان

  • در پاسخ به: sunmartin

   مجتبی | مهر 12, 1394 | لینک نظر

   فرانسوی از ژاپنی و کره ای برتر نیست؟؟!
   این کلمه “کره ای”که بکار بردی اصلا حقیقت نداره!!!!

 12. هادى | مهر 12, 1394 | لینک نظر

  آزموده را آزمودن خطاست اينا خيانت كردن چرا دوباره به اين زودى واسشون بغل وا كردين بابا اينقدر زود گول نخورين وايسين ببينين محصول نهايى چيه بعد روش قيمت بذارين آلمانا و ژاپنى ها بهترن مگه قحطيه تحريم كه برداشته بشه پيشنهادهاى بهترم مياد قبلا هم گفتم خودرو نُون شب نيست الان هم كمبودي وجود نداره در بازار مطلوب قيمتهاى به مراتب ارزانتر ميشود با ادامه كمپين همه چيز بهتر ميشود اندكى صبر سحر نزديك است.

 13. nima | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  این ماشین با موتور tu5 از میلیون 43 بیشتر ارزش ندارهو من 206 فع5 دارم از قدرت و مصرف سوختش اصلا راضی نیستم همچنین صدایی که داره به نظرم موتور حکم قلب ماشین رو داره و اگه بخوان tu5 رو روش سوار کنند همون بهتر که اصلا نخرید.

 14. امیرحسین | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  دوستان عزیزی که دلباخته کره ای ها هستند و سایر کمپانی ها رو میکوبند،لازم به ذکر هست که پژو همیشه به ساخت ماشین های اقتصادی و با دوام مشهور بوده ولی نه این پژویی که در ایران مونتاژ میشه
  سیتروئن هم در دنیا به سواری عالی مشهور بوده و هست.سیستم بادی-روغنی ابداع سیتروئن بوده.جرمی کلارکسون سیتروئن رو با bmw تو پیست اسب دوانی تست کرد و سیتروئن برنده شد.زانتیا بخصوص نمونه های اولیه به لحاظ سواری عالی بودن و از نظر سیستم تعلیق و سواری از بسیاری از کره ای ها سر بوده و هستن.بقول استاد کار جلوبندی کسی که از سواری زانتیا بد میگه اصلاً هیچی از ماشین نمیفهمه
  ما سال 1373 پژو405 خریدیم و تا سال 1381 بدون هیچ خرجی کار کرد.منصفانه نقد کنیم
  بنظرم با توجه به قیمت‌های بازار اگر با گیربکس اتوماتیک و موتور 120 اسبی وارد بشه تا 55 جا داره.وقتی لیفان دستی 42 میلیون و جک اتوماتیک 58 میلیون هست پژو باید 40 میلیون باشه؟؟؟؟

  • در پاسخ به: امیرحسین

   مهدی | مهر 11, 1394 | لینک نظر

   شما با این قیمت گذاری که کردید (55 میلیون) پس ببین دیگه ایران خودرو چیکار میکنه !!!؟؟؟
   تا وقتی که مردمانی مثل شما برای سایپا و ایران خودرو دلسوزی کنه دیگه نیازی به حمایت های دولت از اون ها نیست !!!
   آخه انسان مومن، وقتی شما میگی 55 مناسبه پس اونا میدونن 60 هم بفروشن ، مردم میخرن ………..

  • در پاسخ به: امیرحسین

   آوش | مهر 12, 1394 | لینک نظر

   پژو و سيتروئن و رنو در دنيا به هيچ چيز مثبتي مشهور نيستند. آخه مثلا تو اروپا تا فولكس واگن پولو و فورد فيستا و اپل آسترا و كورسا و حتي تويوتا ياريس و آيگو به عنوان ماشينهاي ارزان وجود داره مگه يارو ديوانه است بره ٢٠٨ بخره؟ پژو و سيتروئن و رنو خودروهاشونو دارن با اقساط دراز مدت بدون بهره تو اروپا ميفروشند. دقيقا تو اروپا خودروهاي فرانسوي حكم خودروهاي چيني رو تو ايران دارن. حتي سئات ايبيتزا رو تو آلمان بهتر از ٢٠٨ ميخرند.

   • در پاسخ به: آوش

    همایون | مهر 12, 1394 | لینک نظر

    آقای آوش جون خودت جک نگو فقط یه نگاه به لیست خودروهای برتر اروپا از 1960 تا الان بنداز ببین چند تاشون فرانسوی هستند؟
    مدلی مثل 504 برو همون برنامه تاپ گیر که دوستان اشاره کردن رو نگاه کن ببین چه نظری در باره ش داده.
    قطعات فرانسوی اگر سرتر از آلمانیها نباشه سر سوزنی کیفیتش پائینتر نیست اونوقت شما یه ماشین چینی خریدی زمین و زمان رو به هم میدوزی که یه جورائی اسم فرانسه و چین را کنار هم بیاری.
    سیتروئن اولین خودروساز اروپاست که تولید انبوه رو در اروپا شروع کرد.
    سیتروئن متخصص و غول سیستم تعلیقه که حتی بنز و رولزرویس تا سال 2000 از سیتروئن کمک میگرفتند.
    همین الان سیتروئن بعنوان یک خودروساز پیشگام در ارائه تکنولوژیهای جدید است .
    رنو موتور برای فرمولا وان میسازه.
    با کیفیت ترین لاستیک ساز دنیا فرانسویه
    همین الان هیئت بلند پایه چینی تو پاریس هستند که شاید بتونن با فرانسویها قرارداد انتقال تکنولوژی ببندند یه اخبار گوش کنید بد نیست
    فرانسه که البته هیچ نفعی هم برای ما نداره بالاترین تکنولوژی در ساخت قطارهای سریع السیر رو داره که در یک مسابقه مانندی که هدفش انتخاب بهترین و کاملترین قطار دنیا بود قطار جی تی بی فرانسه اول شد.
    فرانسه یکی از قطبهای تکنولوژی فضائی در دنیاست
    فرانسه جزء معدود کشورها با تکنولوژی پیشرفته ساخت هواپیماست.
    فرانسه معروفترین لوازم آرایشی و بهداشتی دنیا رو داره
    فرانسه بالاترین درامد توریست در دنیا رو داره
    آخه وقتی اطلاعات نداریم مگر مجبوریم صحبت بکنیم.
    اتحادیه اروپا روی انگشت 3تا کشور میچرخه فرانسه ,انگلیس,آلمان
    6امین اقتصاد قدرتمند دنیا با جمعیت یک چهلم چین و خاک یک دهم چین.
    حالا اگر میگفتی فولکس گلف یه حرفی که غول هاچبکهاست و تنها خودروئی که به سلطنتش پایان داد پژو205 جی تی بود بازهم قبول نمیکنی برو همون برنامه تاپ گیر رو نگاه کن.
    آقا سپهر هر کجای این گفته های من بی ربط و وجود خارجی نداره شما لطف کنید به صراحت بیان کنید.
    لازم نکرده ما جایگاه فرانسه رو نعیین کنیم به فکر کشور خودمون باشیم که از هر نظر ورشکست شده.
    و در آخر فرانسه بوگاتی رو داره.حتما الان میگید نخیر بوگاتی سازندش ایتالیائی و الان مال فولکس به هر حال اون سازنده ایتالیائی یه چیزی از فرانسه دیده که ماشینشو برده تو فرانسه تولید کرده و الان بوگاتی در خاک فرانسه تولید میشه.

    • در پاسخ به: همایون

     رامتین | مهر 12, 1394 | لینک نظر

     همایون خان کاملا حرفهاتو قبول دارم. فرانسه در صنعت خودرو واقعا عالی است. البته بنظرم در اروپا کشورهای آلمان، ایتالیا و انگلستان صنعت خودروی قویتری دارند، گرچه انگلستان و ایتالیا در همون حدود فرانسه است اما آلمان با اختلاف معناداری برتره، چرا که همواره صنعتی ترین کشور اروپا شناخته میشه. 6 خودروسازی مانند بنز، bmw، پورش، آئودی، فولکس، اوپل و… اونقدر قوی هستند که میشه هر نوع اتومبیلی در هر سگمنتی و با بالاترین کیفیت یافت. چیزی که در محصولات انگلیسی یا ایتالیایی اصلا وجود نداره و اونها تنها به اتومبیلهای رده بالا توجه دارند. بنابراین بنظرم از بین این کشورها و خودروسازها، محصولات فرانسوی و آلمانی (فقط فولکس) گزینه خوبی برای ایران هستند، چرا که قیمت پایینتری دارند. امیدوارم محصولات خوب فرانسوی مانند رنو مگان اسپرت، تالیسمان، پژو308 و… وارد شند و در نهایت بهترین گزینه برای کشور ما که قرارداد همکاری بتونیم ببندیم فولکس است.

    • در پاسخ به: همایون

     ساسان | مهر 12, 1394 | لینک نظر

     آقا همایون انتقاد از خودروهای فرانسوی دلیل بر خوب بودن خودروی چینی یا کره ای نیست. شما دارید برای دفاع از خودروسازهای فرانسوی دست به مغلطه میزنید و مثلا با مطرح کردن تکنولوژی قطارهای سریع السیر و بوگاتی سعی دارید به خواننده تلقین کنید که لزوما خودروهای فرانسوی هم عالی هستند در صورتی که اینها هیچ ربطی به هم ندارند. این مغلطه آشکار شما مثل این است که بگویید خودروهای پاکستانی بهتر از خودروهای ژاپنی هستند چون پاکستان تکنولوژی ساخت کلاهک هسته ای دارد ولی ژاپن ندارد.
     صحبت و نقد و مقایسه خودروهای فرانسوی با دیگر خودروهای اروپایی بسیار فنی است و در یک کامنت نمیگنجد ولی برای روشن شدن بی کیفیتی خودروهای فرانسوی سری به ebay آمریکا بزنید و ببینید این خودروها در یک اقتصاد آزاد مثل آمریکا چقدر طرفدار دارند. یا حتی شیخ نشینهای خاورمیانه چندتا خودروی فرانسوی در سال میخرند.

     • در پاسخ به: ساسان

      همایون | مهر 13, 1394 | لینک نظر

      آقای ساسان خیلی بیهوده ست با شما بحث بکنم چون شما در حالی که معترف هستی سیستم تعلیق هیدروپنوماتیک سیتروئن همزمان هم نرمی و راحتی و هم تعادل رو ایجاد میکند که یک شاهکار مهندسی است دوباره یادت میفته که حتما باید این برند رو بکوبی شروع میکنی به مغلطه کردن که بیخوده و نمیدونم پرهزینه است و الی آخر مشخصه از یک منطق استوار پیروی نمیکنید.
      گفته شما مثل اینه که بگی گیربکس cvt که نیسان گسترشش داده بیخوده چون تعمیر و هزینه هاش از یه گیربکس ساده اتوماتیک 4دنده بیشتره و یه جورائی باحال هم نیست.و یا موتور دورانی مزدا هم بیخوده چون فقط خودش در چند مدل معدود ازش استفاده کرده و هزاران تکنولوژی دیگه که اگر نباشند پیشرفتهای بعدی ناممکنه.

      نمیدونم وقتی میگید تعادل براش ایجاد کرده چطوری میتونید بگید ایمنی رو فدای تعادل کرده مگر تعادل خودش ایمنی نیست؟
      اگرم منظورت اون 2ستاره تست تصادف است که با یک ایربگ بدست اومده و حتما اصلاحاتی هم ایجاد کردن که 1200000دستگاه ازش فقط در اروپا که بیشترشم انگلیس و حوزه اسکاندیناوی که سخت گیرترین نقاط دنیا هستند فروختن در نسل بعدیش با همین سیستم تعلیق یعنی c5 پنج ستاره کامل یورو ان کاپ رو هم گرفته.پس سیستم تعلیق هیچ ایرادی نداره.اتفاقا فوق العاده پیشرفته هست و اینکه این سیستم گرانقیمت که در اروپا فقط روی ماشینهای گرانقیمت سوار میکنند در ایران روی زانتیا و با قیمت بسیار مناسب در اختیار ما قرار گرفته نشان از تعالی سازمانی در سیتروئن است.که اگر این کار را نمیکرد ما فقط چهار تا کمک فنر و فنر را سیستم تعلیق میدونستیم.

      به هر حال چون من دلیل دشمنی واقعی شما را با صنعت خودرو فرانسه و مخصوصا زانتیا نمیدونم بیشتر از این نمیتونم توضیح بدم.ولی شخصا یک خودرو رو بر اساس اینکه از یه کشوری بدم بیاد قضاوت نمیکنم. مثلا مدلهای تا این اواخر ولوو اصلا زیبا نبودن نمیشه الان xc90را بر اون اساس رد کرد.یا تویوتا نمونه های کسل کننده ای میسازه دلیل نمیشه جی تی 86 رو رد بکنی و در باره ش بد بگی.در مورد بازار آمریکا این 2عامل داره یکی سلیقه آمریکائها که فرانسویهاتلاشی برای
      به هر حال کارشناسان خودرو اروپا یه چیزی در زانتیا دیدن که در سال 1994با اختلاف خیلی کمی خودرو دوم اروپا انتخابش کردن و یا سایت تخته گاز در موردش میگه یکی از بهترین خودروهای خانوادگی دیگه آقا ساسان اگر اجازه بدی نمیگم این کارشناسها در سطح شما هستن ولی یه کمی از ماشین میفهمند !ها !قبول نداری !و یا در ایران آقای اندو بازیکن تیم ملی فوتبال که در انگلیس بازی کرده و نابترین ماشینها رو سوارشده میگه بهترین مسافرتهام اونهائی بود که در ایران با زانتیا شمال میرفتم .

      بگذریم آقای ساسان شما 14سال در هشدار در مورد زانتیا تاخیر داشتی چون زانتیا 14سال پیش تو ایران اومده و 5سال هم هست تولیدش متوقف شده در جواب اون عده ای که میگن سیتروئن به سایپا انداخته الان از سایپا هزاران نفری که دوست دارند هنوزم زانتیا صفر بخرند میپرسند چرا تولیدشو متوقف کردی و سایپا میگه سیتروئن دیگه اجازه نداد.اگر انداخته چرا با وجودی که روز به روز محبوبتر شده اجازه تولید نداده؟این مردم هستند که نعیین میکنند چی خوبه و چی بده و مردم رای بر عالی بودن زانتیا دادن.

   • در پاسخ به: آوش

    مهدی | مهر 12, 1394 | لینک نظر

    من نمیدونم اگه پژو این قدر که شما میگید مذخرف هست پس چرا اکثر خودروهای پژو به عنوان پرفروش ترین های اروپا هستند و حتی چند سال هم به عنوان خودروی سال اروپا انتخاب شده اند ؟
    نکنه به نظر شما (ساسان) همه ی مردم اروپا احمق هستند ؟؟؟؟؟!!!!!!!!!!

   • در پاسخ به: آوش

    ساسان | مهر 13, 1394 | لینک نظر

    همایون دوست عزیز و خوبم نمیدونم چرا فکر میکنی من با برند فرانسوی دشمنی دارم درحالی که فعلا خودم در ایران خودروی فرانسوی دارم و به نظرم از تمام برندهای ایرانی و چینی بهتره !
    من سالهاست که پژو 407 مونتاژ خود فرانسه سوار میشم پس هیچ دشمنی با این برند ندارم.
    من دارم برند فرانسوی رو با برندهای دیگه اروپایی مقایسه میکنم نه در کشوری مثل ایران بلکه در کشورهایی که اقتصاد نسبتا باز و آزاد دارند.
    سخن در این مورد زیاده و در کامنت نمیگنجه ولی من باب مقایسه بازار شما تشریف ببر سایت ebay آمریکا ببین حتی یک دونه 407 یا زانتیا از سال 2000به بعد پیدا میکنی؟ برو نمایندگی های امارات و قطر و بحرین و عربستان رو ببین که بازار آزاد داره و مردمش نسبتا پولدار هستن ببین چندتا پژو در سال 2015 فروخته شده؟
    پژو 407 ماشین خوبیه ولی برای ماشین ندیده هایی مثل من ایرانی وگرنه در مقابل برندهایی مثل آئودی و ولوو و ولکس و اوپل که ماشینهایی هم قیمت با 407 و با کیفیتی بسیار بسیار بسیار بالاتر از پژو 407 هم دارند واقعا حرفی برای گفتن نداره.

  • در پاسخ به: امیرحسین

   ساسان | مهر 12, 1394 | لینک نظر

   سواری زانتیا خوبه ولی به چه قیمتی؟ به قیمت یک سیستم پیچیده و پراستهلاک هیدروپنوماتیک که مصرف سوخت را هم افزایش میدهد!
   زانتیا خودرویی بود که در اروپا به تابوت متحرک معروف شد و به خاطر نداشتن حداقل ایمنی تولیدش متوقف شد زیرا کمپانی سیتروئن همه چیز را فدای نرمی و تعادل کرده بود حتی ایمنی را!
   لازم به ذکر است که همین تعادل و نرمی با سیستم کم استهلاک و کم هزینه کمکهای مغناطیی هم قابل دست یابی است
   هیچ کمپانی خودروسازی از این سیستم پراستهلاک و پیچیده سیتروئن استفاده نمیکند به جز یک کمپانی ساخت تانک که برای هدف گیری بهتر در موقع حرکت از آن استفاده میکند

   • در پاسخ به: ساسان

    رضا | مهر 12, 1394 | لینک نظر

    آقا ساسان با تشکر از کامنت خوب و مفیدتون باید به عرض بقیه دوستان برسونم دلیلی که پای زانتیا با ایران باز شد همین گرفتن یک ستاره ایمنی از 5 ستاره موسسه EuroNCAP بود.زمانی که عرضه زانتیا در بریتانیا و حتی خود فرانسه با شکست روبرو شد شرکت سیتروئن برای جلوگیری از ورشکستگی به شرکت سایپا که قبلا هم شریک تجاری در مورد مونتاژ سیتروئن 2CV (همون ژیان خودمون) بود روی اورد و در سال 1379 قرارداد 10 ساله ای تا سال 1389 بسته شد و یکی از ناایمن ترین خودروهای اروپا شد بهترین و لوکس ترین ماشین ایران بعد ماکسیما(اون موقعایی که واردات کلا ممنوع بود) و این جور بود که یه ماشین ورشکسته شده به یکی از پر فروشترین و سود آور ترین محصول سیتروئن تبدیل شد!!!

   • در پاسخ به: ساسان

    mehrdad | مهر 13, 1394 | لینک نظر

    حتی ایمنی…خیلی خندیدیم….
    ینی قشنگ سطح سواد و اطلاعات خودتونو…بماند! ولی لطفا در مورد عدد جی و پایداری خودرو ها و تاثیرش در ایمنی و همچنین کارایی این سیستم هیدرو پنوماتیک کمی تحقیق بفرمایید بعدا اینجوری صراحتا! بیاید نظر بدید که فلان سیستم فلانه و غیره و ذالک!

    • در پاسخ به: mehrdad

     ساسان | مهر 13, 1394 | لینک نظر

     بله حق با شماست من بی سواد هستم و شما کاملا با سواد ولی یه لطفی بکن برو زانتیای خودمون رو از نزدیک نگاه کن و در مورد ستون A این ماشین هرچی دیدی بیا اینجا بنویس . اینترنت هم که انشاالله دارید و سرچ هم که بلدید چون با سواد و تحصیلکرده هستید یه زحمت دیگه هم بکش به همین زبون مادری تصادفات زانتیا رو سرچ کن و فقط عکسهاشو نگاه کن و اگر وقت گرانبهاتون اجازه داد به زبون بلاد کفر(انگلیسی) تست Ncap زانتیا رو هم ببین و به من بی سواد و نادون بگو زانتیا چندتا ستاره ایمنی استاندارد تصادف اروپا رو گرفته بود.
     و اما در مورد سیستم هیدروپنوماتیک معروف سیتروئن. به نظرت اینکه یک پمپ هیدرولیک با توان بالا مدام در حال کارکرد در ماشین باشه انرژی مصرف نمیکنه؟ مصرف زانتیا میدونی چقدره؟ سیستم کمکهای مغناطیسی میدونی چیه؟ میدونی سیستم کمکهای مغناطیسی همین کارکرد سیستم هیدروپنوماتیک پیچیده و پر استهلاک رو داره با این تفاوت که مصرف و استهلاکش بسیار بسیار کمتره؟

     • در پاسخ به: ساسان

      mehrdad | مهر 13, 1394 | لینک نظر

      بنده کاملا قبول دارم که زانتیا ماشین ایمنی نیست و تاریخ مصرفش خیلی وقته گذشته و نتایج تست یوروانکاپ سال 97 اش رو هم دیدم. اما این حقیر هنوز متوجه نشده که چرا فرمودین سیستم تعلیق زانتیا مسئول یه بخشی از کم بودن ایمنیشه؟؟؟
      شما که بهتر از ما میدونی آقای ساسان .سیتروئن از زمان سیتروئن دی اس تا این اواخر از این سیستم استفاده میکرد و سی 5 هم با همین سیستم تو سال 2009 5 ستاره از یوروانکاپ گرفت.
      (ضمنا فکر نمیکنم اون پمپ هیدرولیک همیشه تو مدار باشه. حتی اگر دائما کار کنه وظیفش تنظیم فشاره و دایم تو مدار نیست و دبی اضافه اش برمیگرده! مثل هیدرولیک فرمان. پس همش زیر فشار نیست که بخواد توان خیلی قابل توجهی از موتور بگیره. بازم اساتید که بیشتر از ما تخصص دارن اگر اشکالی وارد هست خوشحال میشیم مارو هم آگاه کنن.)
      درباره ساز و کار کمک های مغناطیسی هم کم و بیش اطلاعاتی دارم و چیزی که میدونم اینه که تکنولوژِی بسیار جدیدتری هست نسبت به سیستم سیتروئن و مسلما تکنولوژی های جدیدتر عملکرد بهینه تری دارن. (البته تا اونجایی که بنده با خبرم این تکنولوژی بعضا رو ماشینهای گرون قیمت نظیر آئودی r8 دیده میشه که جا داره مسایلی نظیر قیمت تمام شده و صرفه اقتصادی هم بررسی بشه که اون رو بنده نمیدونم و شما اگر در این زمینه اطلاعاتی دارید ممنون میشیم یه مقایسه ای بینشون برامون بکنین که این مسایل هم جز اون باشه.)
      ضمنا با مغالطه کار پیش نمیره! شما از تعلیق سر از ایمنی و ستون a در آوردین از اونجا چسبوندین به مصرف و هیدرولیک و پمپ . همش هم وقتی قافیه تنگ میشه پای این زانتیای پیرمرد و ایمنیش میاد وسط!

     • در پاسخ به: ساسان

      ساسان | مهر 14, 1394 | لینک نظر

      این که سیستم تعلیق هیدروپنوماتیک زانتیا چه ربطی به ایمنیش داره دلیلش کاملا واضحه. دلیلش قیمت بالای این مجموعه است که جایی برای تحقیق در مورد ایمنی نذاشت. همونطور که میدونید تحقیق در مورد ایمنی یک خودرو فقط اضافه کردن لوله به داخل داشبورد و پروفایل به داخل ستونها نیست بلکه یک پروژه بسیار پیچیده و زمانبر است که گاها طراحی اولیه را هم تغییر میدهد و به قول معروف کار به جاهای باریک میکشد و هزینه ها چند برابر میشود. انرژی ضربه در حالتهای مختلف باید جذب شود نقاط جذب ضربه در سرشاسی و منحنی ستونها و سقف به اصطلاح تخم مرغی شکل بودن و یکپارچگی ظاهری و براکت های کف اتاق و هزار و یک متغیر دیگر در این مسئله دخیل هستند .
      زانتیا به خاطر سیستم تعلیق گرانقیمتش دیگر جایی برای تحقیق در مورد ایمنی نداشت چون اگر قرار بود این خودرو ایمن تر شود قیمتش بالاتر میرفت و در آن سالها هم اصلا زیاد ایمنی در تصادفات مهم نبود. البته به قول شما در مدل C5 زانتیا این مشکل را حل کرد.

     • در پاسخ به: ساسان

      همایون | مهر 14, 1394 | لینک نظر

      آقا ساسان با تمام احترامی براتون قائلم نمیتونم حتی یک درصد حرفتون رو قبول کنم .اولا زانتیا ناایمن نیست البته به شرطی که معنی کامل ایمنی رو بکار ببریم یعنی 1-پایداری و تعادل 2-ترمز و توانائی توقف 3-نتیجه تست تصادف 4-مسائل رفاهی که اگر نباشند اعصاب راننده خورد میشه و تمرکزش از بین میره و احتمال تصادف پیش میاد مثل یک کولر خوب-کنترل سیستم صوتی روی فرمان -سنسور باران -آینه های مجهز به گرمکن و…زانتیا در 1و 2 فوق العاده ست هر کجا میخواید مراجعه کنید سخت ترین دشمنان زانتیا 1و 2 زانتیا رو میگن فوق العاده.مورد 3 با یک ایربگ تست انجام شده و در همون زمان همه ماشینها از بنز و ب ام و و ..همین اندازه ستاره میگرفتن 1.5 و یا 2تا بعد هم از 1997 که این تست انجام شد سیتروئن اصلاحاتی در زانتیا ایجاد کرد که تونست تا سال 2001 به تولیدش ادامه بده.و اگر نسبت به ماشینهای چینی که 5ستاره چین رو گرفتن و تبلیغ میکنند همین زانتیا با 2ایربگ و میله های اضافه شده در درها مطمئنم نتیجه بهتری از چینیها خواهد گرفت ضمن اینکه ما داریم در مورد 15 تا 20 سال پیش صحبت میکنیم ولی با معیار امروز داریم زانتیا رو میسنجیم که بازهم مدلهای 2014 و 15 در خیلی از ویژگیها به گرد پای زانتیا نمیرسند.مورد 4 هم که زمانی که سیتروئن که شما میگید دیگه صرف نمیکرد بیشتر خرج کنه فول آپشنترین ماشینو به بازار ایران داد.تهویه اتوماتیک 2-سیستم تنظیم ارتفاع که فقط ماشینهای با قیمت بالا دارند 3- کنترل سیستم صوتی روی فرمان با کیفیت فوق العاده بالا 4- سنسور باران 5- سیستم تعلیق اتوماتیک که سطح ماشینو همیشه در یک سطح نگه میداره بازهم ماشینهای خیلی گرون قیمت دارند6- آینه های برقی و گرمکن دار 7- تمامی شیشه ها برقی و….بنابراین در 4هم وضعیتش خوبه.
      شما میگید پمپ فشار بالا رو چون دائم باید بچرخونه مصرفش میره بالا مگر بقیه ماشینها پمپ هیدرولیک فرمون ندارندکه دائم تسمه بهش وصله و میچرخه آخرین میزان مصرفی که ما برای زانتیا اندازه زدیم ترکیبی با کولر روشن و خیلی اوقات فشار زیاد و سرنشین تکمیل 8.5 لیتر بوده.روشش هم باک رو لبریز کردیم میگم کردیم چون زانتیا مال من نیست و خودم زانتیا ندارم بعد از یک هفته 582 کیلومتر رفتیم پمپ بنزین 49 لیتر بنزین زدیم لبالب شده حتی از 49 لیتر 1لیتر هنوز بنزین 700 تومانی تو کارتش بود و 48 لیترشم برای اولین بار بنزین 1000تومانی ریختیم.بله زانتیا ماشینی با لذت رانندگی بسیار بالاست و پرشتاب و نرم هر کی پشتش میشینه با تمام شتاب حرکت میکنه احتمالا مصرفشون بالاتر از این رقم بره.
      شما نشستی روی مبل و نسکافه میل میکنی و در مورد سیستم تعلیق ایراد میگیرید که چرا مغناطیسی نذاشتن !ما داریم در مورد 25سال پیش صحبت میکنیم که خیلی از ماشینهای آمریکائی که خودم عاشقشون هستم فنر تخت داشتند حتی فنر لول نداشتند که سیتروئن سیستم تعلیق هیدرو پنوماتیک رو ساخته بود و اگر منظورت از تعلیق مغناطیسی سیستم ایروماتیک بنز هست که روی مدلهای گرون قیمتش میزاره خود بنز تا سال 2000 روی کلاس اس تحت لیسانس سیتروئن همین سیستم تعلیق رو داشت و بعد از اون ایده گرفت و سیستم خودشو گسترش داد.
      به هر حال خیلی ساده س بیرون گود بشینیم و بگیم لنگش کن.ما داریم ماشینی که 22سال پیش طراحی شده با معیارهای امروز میسنجیم .دمش گرم که همچین وجودی داره.

     • در پاسخ به: ساسان

      mehrdad | مهر 14, 1394 | لینک نظر

      دلیلش بیشتر همون سطح اهمیت مبحث ایمنی در اون سالهاست! نه صرفا یه مجموعه گرانقیمت! (این مجموعه ظاهرا در دو مدل و شاید هم بیشتر بصورت آپشنال عرضه میشده که مدلی که به ایران راه یافته ظاهرا از نوع نیمه هوشمند و نیمه فول هست)
      میشه گفت تست تصادفی که روی زانتیا انجام شده جزو اولین تست های این مجموعه بوده. (همونطور که زانتیا اولین ماشینی هست که با برند سیتروئن در این موسسه تست شده!)
      حالا جالبه بدونین ب ام و هم به عنوان یه برند خواستنی (که بنده هم از هوادارانشم) و معروف تستی با نتایج مشابه داره! در همون سال!
      http://www.euroncap.com/en/results/bmw/3-series/15459
      نتیجه 1.5 ستاره هست!
      و ب ام و هم با سطح امکانات ایمنی بسیار شبیه به زانتیا تست شده! (تک ایربگ و مجهز به محدود کننده کمربند)
      این یعنی ب ام و با این که صد در صد خودروساز رده بالاتریه و با کیفیت تره و از مهندسی برتری استفاده میکنه تو همون سال با اختلاف خیلی کم ایمنی سری 3 اش نزدیک به زانتیاست! (طوری که این اختلاف به نیم ستاره هم نمیرسه!)
      مرسدس هم با سی کلاس یه همچین تستی توی همون سال داره. منتها تفاوت فقط نیم ستاره هست .
      http://www.euroncap.com/en/results/mercedes-benz/c-class/15464
      و جالب تر اینه که بنز علاوه بر محدود کننده و ایربگ راننده دارای کمربند پیش کشنده و ایربگ سرنشین و ایربگ بغل هست (مجموعا 4 عدد) و بنز باز هم بیشتر از 0.5 ستاره نتونسته از ب ام و (و همچنین زانتیا) بهتر باشه.
      اما هیچ کدوم از این سه کمپانی دیگه تستهایی مشابه این و با این نتیجه نداشتن و یه امر طبیعی هم هست.
      ضمنا اگر احیانا القابی مانند تابوت متحرک به زانتیا داده شده حتما ب ام و و بنز هم اینطور بودند! درسته؟
      تازه ب ام و و بنز کمپانی رده متوسط نیستند که همچین مسئله ای براشون کم اهمیت باشه . تعلیق هیدرواکتیو هم نداشتن!
      تولید ب ام و e36 و مرسدس w202 هم تا سال 2000 در اروپا ادامه داشت. (زانتیا هم تا سال 2002. و این نکته که چرا تا سال 2010 با علم به این سطح ایمنی در ایران تولید میشد خودش یه بحث دیگه هست)
      ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
      در آخر میخواستم بگم این سه خودرو همانند دارندگانشون که افرادی بسیار محترم هستند، به عنوان سه خودروی کلاسیک ارزشمند تلقی میشن و جز بخشی از شناسنامه و سابقه شرکتهای سازندشون هستن.

    • در پاسخ به: mehrdad

     ساسان | مهر 16, 1394 | لینک نظر

     بله سطح ایمنی در آن سالهایی که زانتیا طراحی شد خیلی پایین بود چون اصلا ایمنی در تصادفات استاندارد فراگیر و اجباری نداشت ولی ما در همان سالها شاهد طراحی مدلهای ایمن volvo saab opel bmw benz و اوپل و بسیاری از برندهای دیگر هم بودیم که سطح ایمنی در تصادفات بسیار بالاتری نسبت به زانتیا داشتند و اینکه چرا کمپانی سیتروئن به ایمنی در تصادفات در آن سالها اهمیت نمیداد بحثش دقیقا به مسائل مالی برمیگردد. چون سیستم پیچیده و گران هیدروپنوماتیک که روی این خودرو نصب شده بود قیمت تمام شده را بالا برده بود و به قول معروف چوب خط قیمتی آن پر شده بود و دیکر جایی برای بالاتر رفتن قیمت و توان رقابت با رقبایی مثل فولکس و … نداشت.
     درمورد مقایسه انرژی که یک پمپ هیدرولیک برای چپ و راست کردن فرمان آن هم به صورت کمکی نه مستقیم مصرف میکند با انرژی که یک پمپ هیدرولیک برای تحمل تمام وزن بدنه در طول رانندگی و میرا کردن ارتعاشات و میرا کردن وزن و انرژی خروج از مرکز هنگام دور زدن و… مصرف میکند کاملا واضح است که مقایسه درستی نیست. این کجا و آن کجا؟
     فشار تمام وزن بدنه در تمام لحظات رانندگی و فشار تمام دست اندازها و نیروی خروج از مرکز روی این پمپ هیدرولیک سیستم تعلیق است پس مصرف انرژی آن هم بالطبع باید خیلی بالاتر از یک پمپ کمکی هیدرولک فرمان باشد.
     اگر در این مورد شک دارید یک کار تحقیقاتی انجام بدهید مثلا با یک زانتیا که مصرفش مشخص است در جاده های خاکی پر دست انداز رانندگی کنید و افزایش مصرف را در دست انداز محاسبه کنید.

     • در پاسخ به: ساسان

      mehrdad | مهر 16, 1394 | لینک نظر

      اتفاقا ساب هم یه تستی با همچین نتیجه ای داره. تازه سابی که مهندسینش مدعی ایمنی بودند!
      http://www.euroncap.com/en/results/saab/900/15474
      ساب 900 که هم کلاس e36 و زانتیا و w202 دسته بندی میشه!
      ضمنا با دو اربگ و پیش کشنده. (حتی نتیجه ظاهری تست هم قابل قبول نیست! چه برسه به کارشناسی!)
      ضمنا در مورد بنز و ب ام و عرض شد دو ماشین هم دوره اشون چیکار کردن! اگر بعد از تست زانتیا ماشین های بهتری توسط بقیه شرکتها طراحی شده این کارو پژو سیتروئن هم کرده. ( حتی تست یه مدل نسبتا قدیمی مثل 306 که یه هاچبک شهریه با نتیجه 3 ستاره تو سال 98. حتما به این واقف هستین که هرچی مقیاس ابعاد خودرو پایینتر میاد دست طراح برای ایمنی بسته تر هست) 307 و 206 و 607 مدل های ایمنتر سال های بعد بودند که موفق به کسب 4 ستاره شدند.
      406 (با همون پلتفرم زانتیای ملعون!) هم با تغییراتی تونست از 2 ستاره که مربوط به تست اول (قبل فیس لیفت) بود خودشو به 3 ستاره ایمنی برسونه.
      سیتروئن هم با سارا و پیکاسو و سی 5 هم تونست نتایج بهتری تو سال های بعد کسب کنه و توی سی 5 2001 (با همون تعلیق منحوس که شما هی تو سرش میزنی) 4 ستاره گرفت و تونست رقابتم بکنه که تا حالا هم داره نسل های جدیدش تولید میشه.
      ولی در کل ولوو از اولین تستهاش نتایج خیلی عالی ارائه میداده که جا تحسین داره. اما بنز و ب ام و هم محدودیت قیمتی داشتن که مثلا بیان با فولکس پاسات رقابت کنن که به ایمنی ماشینشون فکر نکنن؟؟؟یا مثلا تیپ خریداراشون با خریدارای اپل وکترا و فولکس پاسات یکی بوده؟؟؟ (یا نه فقط زانتیا بوده که به فرموده شما کمش گذاشتن که ایمنیش کم شده!!)
      +++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++
      در مورد هیدرواکتیو هم جالبه بدونین کادیلاک سوییل و کاپریس کلاسیک نسل چهارم هم یه همچین سیستمی رو برای تعلیق عقبشون دارن. منتها از نوع ساده تر. که صرفا کارش تنظیم ارتفاع و مقدار بازی کمک هاست. اون سیستم هم پمپی داره که وظیفش تنها تنظیم فشار محفظه داخل کمک هاست که از این طریق مقدار بازی کمک ها رو کنترل میکنه! (ب ام و های e34 سفارش اروپا هم یه سری کمیابشون یه همچین پمپی برای جلوبندیشون داشتن که در اصل یه پمپ دو کاره بوده که یه خروجی به سمت جعبه فرمان و یه خروجی دیگه به سمت جلوبندی و تشکیلات تعلیق داشتن که این تنظیم رو برای فرمانپذیری بیشتر توی جلوبندی انجام میداده.)
      خیلی معذرت میخوام ولی کاملا ساده لوحانه است اگر بخوایم فکر کنیم کل هیکل ماشین همیشه روی یه پمپ سواره! چون هم استهلاک پمپ فوق العاده بالا میره و نیروی بسیار چشمگیری از موتور میگیره و اگر هم اینطور باشه خیلی پمپ گردن کلفتی میخواد که دائما صدای زوزه اش تو گوش سرنشینه !
      اصل کار این سیستم یه تعداد شیر برقیه که حتی اون اهرم تنظیم ارتفاع کنسول زانتیا هم به دوتا از این شیرا متصل هست که امکان تنظیم ارتفاع رو به شما میده که همون لحظه پمپ را وارد مدار میکنه و بعد از عملکرد خارج میکنه پمپ رو.
      حالا با توجه به شرایط جاده و همچنین میزان هوشمندی سیستم (بسته به آپشنال بودن) این پمپ گاهی وارد و خارج مدار میشه تا فشار گوی های موجود در تعلیق رو تنظیم کنه و در کل کاری کنه که همیشه (حتی در پیچ تند) ارتفاع و فرمانپذیری چهار چرخ برابر باشه.
      و اینطوریه که زانتیا جلوی کم فرمانی رو توی پیچ های تند میگیره.
      http://www.aparat.com/v/ehsJm/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87_%D8%B9%D9%85%D9%84%DA%A9%D8%B1%D8%AF_%D8%B3%DB%8C%D8%B3%D8%AA%D9%85_%D8%AA%D8%B9%D9%84%DB%8C%D9%82_%D8%B2%D8%A7%D9%86%D8%AA%DB%8C%D8%A7
      ================================================================
      دوست عزیزمون همایون یه حرف خوبی زد. ظاهرا بحث با شما بیفایدس و در برابر ادله علمی و فنی و حتی اقتصادی هم تنها حرف، حرف خودتونه و این سیستم رو مسئول ناایمنی این ماشین میدونین.
      مطمئن باشین مهندسین عهد تیرکمون پژو سیتروئن هم کارشونو خوب بلد بودن و بیشتر از منو شما به این حرفا فکر کردن.
      ضمنا مصرف سوخت زانتیا های ایران بیشتر برمیگرده به تکنولوژی دهه هشتادی موتور های سری xu که شما داری با موتور های جدید تر مقایسشون میکنی. وگرنه پژو سیتروئن تو سری ew (که روی 406 هم نصب شده) تونسته از 2 لیتر 180 اسب بدون توربو بگیره .

  • در پاسخ به: امیرحسین

   پویان | بهمن 13, 1394 | لینک نظر

   دوست عزیز قیمت ماشینی که توی کشور خودمون ساختة می شه رو چرا باید با قیمت خودروی وارداتی مقایسه کنیم؟
   اگه داخلی سازی قرار نباشه قیمت تمام شده را کاهش بده این همه قرارداد چه سودی برای مردم خواهد داشت ؟
   چرا باید این همه از سود خودروسازان حمایت بشه؟!
   ماشین های کره ای بنا بر تعرفه واردات با این قیمت ها در بازار بفروش می رسند نه قیمت تمام شده خودروهایشان ، حالا شما خودروی تولیدی ایران خودرو را از روی قیمت خودروی وارداتی قیمت‌گذاری می‌کنی ؟! طبق کدام منطق و اصول !!!!

 15. آریا | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  قیمت این ماشین رو توی سایت های انگلیس و استرالیا دیدم و با احتساب قیمت پند و دلار استرالیا ، حدود 60 میلیون در میاد. البته با موتور پرینس و گیربکس اتوماتیک 6 سرعته .
  فکر کنم تو ایران بخوان با tu5 و گیبرکس اتوماتیک 4 سرعته بیارنش حدود 50 !
  کلا ماشین های اروپایی گرون هستن و Price/Performance پایینی دارن ! بهترین ماشین ها از این نظر ژاپنی ها هستن (مثل Nissan Sentra) و کره ای ها هم در راه پیشرفت که برخی محصولاتشون توی آمریکا هم جزو پرفروش ترین هاست (الانترا 2016 با قیمت 60 میلیون تومان در ده تای پرفروش خودرو سواری)

 16. امیر نوری | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  اون سری که 206 پلاس برزیلی رو جای 207 با اسم 207 فرانسه به ملت قالب کردن ! خدا میدونه این سری چه بازیی در میارن از کدوم کشور با چه مشخصات و تغییرات ابتدایی تحویل مردم بدن

 17. مهدی | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  شما چه قیمتی را برای پژو 208 مناسب می دانید؟
  به نظر من اگه با کیفیت مشابه پژو208 فرانسوی (اروپایی) و با موتور فرانسوی مونتاژ بشه تا قیمت 50 میلیون ارزش داره نه بیشتر ، در ضمن این قیمت رو برای همین لحظه مناسب میدونم ولی با توجه به این که گفتید در سال آینده مونتاژ میشه ، برای اون موقع حداکثر قیمت 40 میلیون یا کمتر باید به فروش برسه .
  اگه هم که با کیفیت مشابه پژو های ایران خودرو و با موتور tu5 قرار هست تولید بشه به نظر من که 0 تومن هم ارزش نداره و همون بهتر که اصلا تولید نشه .
  در ضمن باید به کسانی که اینقدر از پژو انتقاد میکنن و میگن خائن هست بگم که اکثر محصولات پژو پرفروش ترین محصولات اروپا هستن و علتش هم تولید خودروهای ارزان و کم مصرف و اقتصادی هست.
  اگه میبینید که وضعیت پژو در ایران با سایر کشور های دنیا متفاوت هست ، باید بدونید که مشکل از طرف ایرانی (ایران خودرو یا همون ایران اخاذ)هست .

  • در پاسخ به: مهدی

   ساسان | مهر 11, 1394 | لینک نظر

   دوست عزیز با صرفه و اقتصادی به برندهایی مثل تویوتا میگویند که هم ارزان هستند هم استهلاک کمی دارند و هم ایمن نه به برندهایی مثل سیتروئن که مدل زانتیای پر استهلاک و ناایمن آن در اروپا لقب تابوت متحرک گرفت یا برندی مثل پژو که در اروپا به آن میگویند خودروی احمقها و … .

   • در پاسخ به: ساسان

    همایون | مهر 12, 1394 | لینک نظر

    خوبه بالاخره دلیل حضور پژو در ایران رو فهمیدیم.ممنون آقا ساسان که روشنمون کردی.
    حالا شما که اطلاعاتت زیاده ماشین داناها چیه در اروپا؟اونم معرفی کنی بازم ممنون میشیم.
    ماشین شرو شورها و روانیها و…. اینارا هم یه باره بگی تکمیل میشه.
    در آخر به نظرت تویوتا یاریس خیلی ارزونه؟

    • در پاسخ به: همایون

     ساسان | مهر 12, 1394 | لینک نظر

     تویوتا یاریس در انگلیس زیر ده هزار پوند است یعنی حدودا زیر 50 میلیون تومن
     یک سر به سایت ebay بزنید و خودتان قیمتها را ببینید.
     اگر قرار بر مقایسه با یک خودروی هم رده فرانسوی باشد مثلا میتوان آنرا با 206 پلاس مقایسه کرد که البته استهلاک این تویوتا بسیار کمتر از 206 پلاس فرانسوی است و ایمنی تویوتا بیشتر است و مصرفش بسیار کمتر است و…

   • در پاسخ به: ساسان

    همایون | مهر 13, 1394 | لینک نظر

    آقا ساسان 10سال پیش که تازه 6سال از تولید 206 تیپ5 با اون شتاب و هندلینگ عالی و آپشنهای خوب گذشته بود تویوتا یاریس حتی دور شمار موتور هم براش نزاشته بودن(نمونه های اولیه تویوتا یاریس در ایران رو اگر دیده باشی متوجه میشی)
    ضمنا اگر یک سند معتبر از این لقب زانتیا ارائه کنی جایزه داری.جای تعجبه 1200000 دستگاه زانتیا در اروپا فروخته اونوقت مردم اروپا بدبختی گرفته بودشون که اینهمه زانتیا خریدن.

 18. علیرضا | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  همش مفت گرونه ما میگیم 206 نهایت باید بیست تومن باشهرشماها میگید 50 اینم بیست و شش هفت بیشتر نمیرزه در هر صورت ما که نمیخریم

 19. mahsa | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  فروش به صورت «سی‌بی‌یو» یعنی چی؟ یعنی همون پیش فروش؟

 20. سروش | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  اخه با 50 میلیون کی میره 206 بخره که این با 50 میلیون بشه جایگزین والا 206 36 میلیون هست جایگزین که باید قیمت حداکثر تا 42 باشه 50 کجا

 21. سعید | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  فرانسه هم مثل کره و چین بر تن مارمولک لباس پلنگ میپوشونه و اونرو به قیمت شیر نر میفروشه.

 22. حمید | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  ای کاش اون برنامه Top Gear رو همه ایرانیها میدیدند که جرمی کلارکسون(مجری ) داشت خودروی پژو 407 رو نقد میکرد. نقد همراه با طنز بود . پژو -رنو-سیتروئن در اروپا خودروهای درجه 3 محسوب میشوند که به جز چند برند آن هم برای کار بقیه بازاری ندارند.
  مثلا خودروی 206 که در انگلیس به فروش میرسید توسط یک کمپانی انگلیسی مونتاژ کننده تغییرات زیادی در آن داده شده بود و به عنوان خودری بسیار ارزان قیمت شهری برای قشر دانشجو و جوانان بود یا مثلا داچیا(همین ال ممد خودمان) به عنوان خودروی ارزان کار استفاده میشده آن هم با آپشنهایی بیشتر و کیفیتی بالاتر از ال ممد خودمان.
  تعرفه خودرو را بردارید و واردات و تولید و مونتاژ را از مافیای مفتخور خودرو بگیرید و به بخش خصوصی بسپارید

  • در پاسخ به: حمید

   همایون | مهر 12, 1394 | لینک نظر

   آقا حمید اگر بر اساس نقد فقط تاپ گیر بخوای نظر بدی که ساندرو یکی از محبوبترین خودروها از دید جیمز می هست و بعدش 99درصد تولیدات ژاپنی از دید تاپ گیر مزخرف و کسل کننده هستند مخصوصا تویوتا و بصورت اختصاصی تویوتا پریوس.دلیلشم اینه که انتظارات اونها خیلی بالاتر از سطح خواسته های ماست و چیزی که اونها شاید بگن آشغاله برای ما آرزو باشه.

  • در پاسخ به: حمید

   رضا | مهر 12, 1394 | لینک نظر

   آقا حمید اگه شما هم بیننده برنامه تاپگیر هستید باید اون قسمتی که ریچارد هموند پژو 208 GTi و رنو مگان RS و فورد فیستاST رو مقایسه کرد باید دیده باشید (فصل 20 قسمت 1)و اگه به توضیحاتش گوش کرده باشید گفت پژو و رنو خیلی خیلی خوبن و حتی در مورد پژو 208 گفت همون حسی که پژو 205 GTi افسانه ای به ادم منتقل میکرد رو داره.ولی فورد یه چیزی داره که اونا ندارن که طبیعی هم هس چون آلمانی ها ساختنش .ولی از پژو و رنو هم ایرادی نگرفت.در مورد اون قسمت هم که به صورت طنز در مورد پژو اجرا شد که واقعا هم خنده دار و بامزه طراحی شد و دیدنش رو به همه توصیه میکنم پژو های استفاده شده 407 و 308CC کروک بود که از مدل های قدیمی و از چشم افتاده هستن(حتی تو ایران چه برسه به بریتانیا) و بیشترین نقدی که بهش شد طراحی زشت و ناموزون اونا بود که واقعا هم حق باهاشون بود ولی اگه دقت کنی ماشین ها مشکل فنی نداشتن و داشتن مثه ساعت کار میکردن و دیگه برای جنبه طنز الکی تصادف میکردن که بامزه بود و نقد دیگش هم این بود که راننده های پژو راننده نیستن و باید ازشون فاصله گرفت مثل نقدی که در دهه 90 به روور و در دهه 80 به ولوو زده بودن و طنز اونا هیچ دلیل و مدرکی به بد بودن پژو نیست.

   • در پاسخ به: رضا

    حمید | مهر 12, 1394 | لینک نظر

    مشکل فنی نداشتن؟ استهلاک بالا و نداشتن دید خوب نداشتن دید از بغل گلگیرها و نداشتن دید کافی از کاپوت و … که باعث شد جرمی کلارکسون به طنز این مسئله رو بزرگنمایی کنه و موقع دور زدن بره کنار جاده مشکل فنی و عیب طراحی نیست؟ آمدن صدای موتور تراکم بالای پژو به داخل کابین در برابر خودروهای اروپایی مثل آئودی و ولوو که اصلا صدای موتور شنیده نمیشه مشکل فنی نیست؟
    اگر یادتون باشه جرمی کلارکسون در مورد دفتر طراحی پژو به طنز گفت احتمالن در دفتر طراحی پژو تعدادی فرانسوی با سیبیلهای بلند و تاب داده نشستن و پنیر فرانسوی و شراب میخورن و در مورد طرح هاشون با هم حرف میزنن :)))))))))

 23. رامتین | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  اگه موتور پرینس که در واقع ارتقا یافته tu5 فرانسوی است (نه ایرانی) باشه و قیمت 40 گزینه خوبیه. اما با tu5 ایرانی همون 30 تومن خوبه. یعنی کلا 206 را حذف و اینرا بجاش بیارند. ضمنا شنیدم 207 هم قراره از آخر سال تولید شه. کسی اطلاع بیشتری داره؟
  در کل اگر کیفیت پژوها واقعا مثه سابق خوب باشه در محدوده زیر 50 تومن، گزینه های بهتری از چینی ها هستند.

 24. علیرضا | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  چی بگم؟!!
  فقط درباره قیمت با همه این شرایط قطعا مدل دستی باید زیر 40 و اتومات زیر 50 باشه وگرنه توجیهی نداره.
  خدا شر سودجویان و شیادان را از سر این مملکت کم کنه….

 25. sunmartin | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  با تشکر از اطلاعات وامل دنده 6 بله فاصلع محورها افزایش پیدا کرده و قطعا در 208 از موتور پرینس استفاده میشه که ارتقا یافته tu5 هست

  • در پاسخ به: sunmartin

   ُSepehr | مهر 11, 1394 | لینک نظر

   این قطعیت از کجا به شما اعلام شده؟

   • در پاسخ به: ُSepehr

    sunmartin | مهر 11, 1394 | لینک نظر

    اظهارات اخیر ریس سازمان گشترش و خدمات ایران خودرو و دبیر انجمن قطعه سازان نشان از استفاده سری جدید موتورها را نشان میده البته فکر نمیکنم براحتی دست از tu5 بردارن اما از هر نظر نگاه کنید 208 براری ظاهری حداقل نسبت به 206 داره در ترکیه ازین خودرو خیلی استقبال شده بود

 26. محمد | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  چرا حال دیگه دست از سر این شرکت های فرانسوی خائن و منفعت طلب بر نمیدارید،یک بار خنجر از پشت به ما زدن بس نبود،بهتره به جای این شرکت ها با شرکت های تویوتا و هوندا وارد مذاکره شوید که مطمئنا خیلی بهتر از اینها هستند،گر چه شما هم فقط فکر سود خودتون هستید و حاضر نیستید این خط تولید هاتون را عوض کنید،بالاخره هزینه داره دیگه.

  • در پاسخ به: محمد

   ساسان | مهر 11, 1394 | لینک نظر

   فکر کنم آقازاده ها و… یه دستی توی سهام های شرکت پژو و رنو دارند.
   چسبیدن به برندهای فرانسوی و ول کن معامله هم نیستن.

  • در پاسخ به: محمد

   reza | مهر 12, 1394 | لینک نظر

   چون دو تا … خیلی راحت میتونن با هم کنار بیان!!

 27. علیرضا | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  دروغ
  ریا
  رانت
  فساد
  گرونی
  بی پولی
  مشکلات
  مذاکره
  تحریم
  موتور TU5
  پلتفرم 405
  نادرقاضی پور
  نعمت زاده
  نجفی منش
  نمی دونم چرا هرچی به ایران فکر می کنم این کلمات تو ذهنم میاد؟

 28. mg | مهر 11, 1394 | لینک نظر

  عاقا چرا دست از سر کچل این TU5 بر نمی دارن
  TU5 موتور خوبیه 110 اسب قدرت داره، ولی این چیزی که ایران تولید می کنه معلوم نیست چه بلایی سرش آورده که ضعیف تر شده و مثلا روی رانا 105 اسب شده اونم معلوم نیست واقعی باشه شاید اگه یه جای درست و حسابی تست بشه 100 اسب هم نباشه