نارضایتی فرانسوی ها از خودروهای فرانسوی

سپهر زنگنه | شنبه، ۹ آبان ۱۳۹۴ | 16 نظر

با استناد به تحقیق انجام شده توسط مجله تخصصی ماشین «موتور پرس»

فرانسوی ها هم خودروی ژاپنی و آلمانی سوار می‌شوند

 خودروهای فرانسوی در مقایسه با برندهای ژاپنی یا آلمانی، کمترین میزان اعتماد در جهان حتی در خود فرانسه را دارا هستند.

 چندسال پیش روزنامه لاتریبون فرانسه با استناد به تحقیق انجام شده توسط مجله تخصصی ماشین «موتور پرس»(Motor Presse) در مورد پنج کشور سوئیس، برزیل، آلمان، فرانسه و چین، در گزارشی اعلام کرد که بازارهای این کشورها کمترین میزان اعتماد را نسبت به خودروهای فرانسوی داشته اند.

این آمار نامطلوب شرکت های فرانسوی در حالی نشان از اوضاع ناگوار آنها دارد که از سال 2012 تاکنون به دلیل تحریم ایران وضعیت آنها بدتر نیز شده است و کمتر می توانند برای تحقیق و توسعه هزینه کرده و مدل های خود را به روز کنند.

بر اساس مطالعات این مجله ماشین؛ در خود کشور فرانسه، تنها 24 درصد از دارندگان رنو و سیتروئن و 21 درصد از دارندگان پژو از ماشینهای خود رضایت کامل را دارند در صورتیکه میزان پذیرش و رضایتمندی از خودروهای ژاپنی و آلمانی به 70 درصد رسیده است.

آمارهای سال 2013 نشان می دهند که خودروهای فرانسوی پژو و رنو رتبه های 29 و 30 را [در مقایسه با سایر برندهای ماشین] در آلمان به خود اختصاص داده اند و این وضعیت برای سه برند معروفِ فرانسه در کشور لهستان بسیار ناامیدکننده تر است به این صورت که این خودروها، از لحاظ میزان رضایتمندی مشتریان در سه رتبه آخر قرار گرفته اند.

روزنامه فرانسوی لاتریبون نگاه بازارهای جهانی نسبت به خودروهای فرانسوی را نگران کننده دانست و براساس تحقیقات موتور پرس اذعان داشت که شرایط خودروهای فرانسوی در سایر کشورهای اروپایی مانند اسپانیا، سوئد و ایتالیا نیز چنگی به دل نمی زند.

منبع: تسنیم

از سراسر وب
پیشنهاد از

16 دیدگاه

 1. مهدی | آبان 9, 1394 | لینک نظر

  بالاخره ایران خودرو با پژو قرارداد بست.

 2. آرشام | آبان 9, 1394 | لینک نظر

  رتبه بندی فروش برندها در اروپا از آگوست 2014 تا آگوست 2015:
  *******************************************************************************

  1 Volkswagen
  2 Ford
  3 Renault
  4 Opel/Vauxhall
  5 Peugeot
  6 Audi
  7 Mercedes-Benz
  8 BMW
  9 Fiat
  10 Skoda
  11 Nissan
  12 Citroën
  13 Toyota
  14 Hyundai
  15 Kia
  16 Dacia
  17 Seat
  18 Volvo
  19 Mazda
  20 Suzuki
  _____________________________________________

  Source: BestSellingCars

 3. علیرضا | آبان 9, 1394 | لینک نظر

  من نمیدونم ولی فکر کنم تو آلمان کم اصطحلاک ترین خودرو پژو 508 شناخته شده

 4. رضا7 | آبان 9, 1394 | لینک نظر

  بازار کشور ما که انحصاریه، هرچی این دوتا مونتاژ کار بیارن باید مردم سوار شن حالا شما هی برید آمار خودروی باکیفیت و میزان رضایت مندی در بیارید…

 5. مهدی | آبان 9, 1394 | لینک نظر

  اگه مردم فرانسه یه روز بیان تو ایران زندگی کنن ، بر میگردن به کشورشون و صداشون هم در نمیاد !!!

 6. احمد | آبان 9, 1394 | لینک نظر

  چند تا لینک میگدارم ببینید فرانسوی ها چه رتبه ای دارند
  میزان قابل اعتماد بودن برندهای خودروسازی دنیا.اول زاپن ودوم فرانسه
  http://www.reliabilityindex.com/news/52/States%20of%20Repair%20%E2%80%93%20Japanese%20and%20French%20brands%20top%20international%20league%20table%20of%20car%20reliability
  این هم پرفروش ترین برندها در اروپا.فروش رنو حدودا3 برابر تویوتاوکیا وهیوندای بوده.همچنین بسیار بالاتر از رنز وبی ام و .رنو بعد از فولکس واگن در رتبه دومه.سال 2015
  http://www.best-selling-cars.com/europe/2015-q1-europe-best-selling-car-manufacturers-brands-and-models/
  قضاوت با شما

  • در پاسخ به: احمد

   احمد | آبان 9, 1394 | لینک نظر

   احمد اقا که تصادفا همنام هم هستیم خیلی ممنون بابت لینکها و توضیحاتتون این مقاله همونطور که گفتین کاملا جهت داره و جالبه که تو همون لینک به رضایت پایینتر از ماشینهای کره ای هم اشاره شده ولی انتخاب تیتر نویسنده در نوع خودش منحصر بفرد بوده! جالبه که هر خبری تو این سایتای ماشینی بسادگی کپی پیست میشه و صد البته سایتها اعتبار خودشون رو با انتشار این دست از مقالات نشون میدن!

  • در پاسخ به: احمد

   کاوه | آبان 9, 1394 | لینک نظر

   جناب احمد از پیگیری و بررسی این موضوع سپاسگذارم . از وقتی پژو برای دادن 2مدل 301 و 2008 به ایران خودرو اعلام امادگی کرد بسیاری که متاسفانه از همه گروههای سیاسی و صنعتی هستند شامل نمایندگان, مسئولین وزارت صنعت ,مدیران ایران خودرو و برخی روزنامه نگاران حمله همه جانبه ای به این تفاهم نامه کردند و شروع کردند از پژو یک دشمن فرضی بسیار قویتر و خبیثتر از دشمن بزرگه ! ساختند.و واژه ها و جملاتی که مطلقا در الفبای دیپلماسی دنیا جائی ندارند استفاده کردند.
   خیانتکار……نامرد……خسیس(بنا به گفته یکی از مقامات سازمان گسترش مسئولین پژو برای اینکه هزینه ناهار را پرداخت نکنند جلسات را در ساعت 2 بعد از ظهر برگزار میکردند.!!!!!) وووووو
   حالا یک پرسش اینجا مطرح میشه اگر ما به شرکتهائی که بعد از وضع تحریم به اجبار و فشار کشورهای متبوعشون ایران را ترک کردند چنانچه بخواهند بر گردند بگوئیم خائن و صد تا انگ دیگر هم بچسبانیم پس برای بازگرداندن کدام شرکتها اینهمه هزینه مذاکره کردیم و اون همه سرمایه ای که در اون راه هزینه شده بود را یک شبه درشو قفل کردیم و سرمایه ای بود که از کف دادیم.
   غیر از این است که اگر توتال اعلام آمادگی بکند دستشم میبوسیم .مگر هموطن همین پژو خائن نیست .
   جالب اینجاست که برخی خیال میکنند تمامی خودروسازان دنیا پشت مرزهای ایران صف کشیدند و اونهائی هم که نتونستند هنوز خودشون رو برسونند زنبیل یا شیشه شیر بجای خودشون گذشتند و منتظر اشاره ایران هستند که سریع خط تولید ساخت لوکسترین و ارزونترین خودرو کهکشان را در ایران دایر کنند. بنا به گفته معاون چندین دوره پیشین سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران که عضو گروه مذاکره کننده با پژو ئیها بوده پیش از مذاکره با پژو درخواستشون رو به فولکس واگن داده بودند که حتی یکساعت هم برای بررسی این موضوع وقت نگذاشته بودند و پیشنهاد ایران را رد کرده بودند.
   شکی نیست خودروسازان برتری نسبت به پژو هستند و انسان نیز تا حد زیادی تنوع طلب هست و دوست دارد ماشینهای دیگری را نیز تجربه کند ولی این نوع حمله بجز احساس خطر کردن برای از دست دادن منافع شخصی و نهایتا گروهی نیست.
   در نوشتار بعدی دوران طلائی پژو و سپس افول پژو بخاطر یکی 2تا تصمیم اشتباه و نه کیفیت پائین و دوران اوجگیری تازه پژو که از 3 , 4 سال پیش طرحریزیش آغاز شده را برای دوستان بیان میکنیم.

 7. احمد | آبان 9, 1394 | لینک نظر

  خبر جعلیه.جنگ زرگری پزو وایران خودروه.پژوگفت افشاگری میکنه علیه ایران خودرو.این هم جو جوسازی ایران خودرو علیه پزوه.اخه سمند و405 و206 تولیدیه ایران واقعا پزوهستند؟مسلما خیر.اوایل تولید 405 و206 واقعا با کیفیت بودن.الان شدن چینی وهندی
  ال نود خودروی بی کیفیته؟خیر
  ماشین های جدید رنو تمام قطعات فنیشون با نیسان مشترکه.ایا میتونه بی کیفیت باشه
  هیچ سایت داخل هم لینک اصلی خبررانگذاشته…میخوان جای پزو ورنو چینی بیارن.چون پول مابه المانی خریدن نمیرسه.مدیر عامل رنو پارس مدتی قبل گفته بود پارس خودرو داره ساندرو را قیمت بالایی میزنه که برلیانس چینی را بفروشه.مشکل ما داخله.هوشیارباشید

 8. احمد | آبان 9, 1394 | لینک نظر

  http://www.best-selling-cars.com/france/2015-q1-france-best-selling-car-manufacturers-brands-and-models/
  لینک امار فروش خودروهادر فرانسه 2015
  این هم 2014
  http://www.best-selling-cars.com/france/2014-full-year-france-best-selling-car-models/
  اگر ماشین های فرانسوی بد و بی کیفیت هستند پس چرا پژو 308 در سال 2014 میلادی،خودروی سال اروپا شد؟آیا واقعا یک رنو و یا پژو ساخت فرانسه تا این حد بی کیفیت هستند؟این سری از مقالات یک هدف را دنبال می کنند و آنهم اختصاص بودجه به یک جریان مرموز ولی بسیار پرقدرت در خودروسازی ماست که با ورود و مونتاژ هر نوع خودرو چه ژاپنی،چه کره ای، و چه فرانسوی و چه چینی و….شدیدا مخالف بوده و با شعار خودکفایی دنبال اخذ بودجه های میلیاردی هستند تا شاهکارهای زشتی مانند تیبا و سورن و.. را بیرون بدهند که حتی از آشغال هایی چون پراید و 405 هم بدترند،جالب اینجاست که این جریان مرموز با طرح مسائلی همچون استفاده از استعدادهای جوانان داخلی (منظور فامیل ها و نورچشمی ها بی سواد و….) شدیدا مشغول اغفال مردم است و حتی از کمپین هم حمایت می کند! این جریان طرفدار انحصار مطلق است.

 9. احمد | آبان 9, 1394 | لینک نظر

  دنده 6 شما دیگه چرا.من هر چقد جستجو کردم اصل این خبر پیدا نشد.اگر شما لطف کنید لینک اصلی خبر را قرار بدید ممنون میشم.متاسفانه این جو سازی ایران خودروه در جواب پژو که گفته افشاگری میکنه.
  واقعیت فروش خودروها در فرانسه اینه
  خبر واقعی و نه جعلی:
  پر فروشترین خودرو های سال 2015 اروپا:

  گروه فلکس واگن (volkswagen & audi & skoda &seat & porche & 2 others)
  887000 خودرو

  گروه پژو سیتروئن (peugeote & citroen &ds )
  385569 خودرو

  گروه رنو (renault & dacia)
  339901 خودرو

  گروه اپل 243525

  گروه بی ام دبیو 227152

  گروه مرسدس 179335

  گروه تویوتا 155785

  گروه نیسان 164365

  گروه هیوندای 119885

  گروه کیا 96092

  • در پاسخ به: احمد

   • در پاسخ به: ُSepehr

    احمد | آبان 9, 1394 | لینک نظر

    این مقاله اصلش اینه که نوشته فروش خودرودر فرانسه در چند سال منتهی به 2013 کمتر شده.درواقع مردم تمایل به خرید هیچ خودرویی ندارن.هیچ کجا نگفته از خودرهای برانسوی ناراصی اند.فقط اشاره کرده به فروش بیشتر فولکس نسبت به برندهای فرانسوی.سالش هم 2013 است
    لینک های شما تماما 2010 و2013 هستند.ایا واقعااخبار به روزی اند؟
    د همین لینک های شما کره ایها پایینتر از برانسوی ها هستند.چرا راجع به رصایت پایینتر از کره هیها مقاله ای نوشته نمیشه
    اقا سپهر در چند روز گذشته خبر نارضایتز فرانسوی ها!!!بین سایت هاز داخلی کپی پیست میشه.خیلی مشکوک نیست به نطر شما؟؟البته من به حسن نیت شما شکی ندارم.روی صحبت با شروع کننده کاره؛!!

    • در پاسخ به: احمد

     ُSepehr | آبان 9, 1394 | لینک نظر

     متاسفانه جریان رسانه ای که می فرمایید عموما در میان مطبوعات چاپی و اینترنتی کشور وجود داره، بنده بازم سرچ میکنم اگر به منبع اصلی خبر نرسیدم، این مطلب رو حذف میکنیم.