معاون کیفیت ایران خودرو :فقط 4% مشتریان از محصولات ناراضی هستند

سپهر زنگنه | چهارشنبه، ۱۳ آبان ۱۳۹۴ | 31 نظر

 

مجتبی استادرحیمی با حضور در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبرافزود: تحریم ها موجب شد تا آنها به آن باور برسند که در شرایط تحریم هم می توانند سالی 600 هزار دستگاه خودرو تولید کنند بدون اینکه حتی یک قطعه از پژو یا شرکت های خارجی مادر وارد کنیم.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا اکنون اوضاع خودروسازی از نظر تحریم بهتر شده است یا خیر گفت: اکنون اوضاع فرقی نکرده ، امیدواری ها و دلگرمی ها زیاد شده است اما از نظر انعقاد قرارداد و یا وارد کردن قطعات تفاوت چندانی با گذشته نکرده است.
استادرحیمی افزود: قبلا با خودروسازهایی مانند پژو، رنو، سوزوکی کار می کردیم و اکنون مذاکرات ادامه دارد و مذاکرات جدید از زمان آغاز بحث برجام شروع شد و هیئت هایی مرتب در حال تردد هستند و پروتکل هایی تنظیم می شود و تفاهمنامه هم نوشته شده اما اطلاعی نداریم که قطعی شده است یا خیر.
وی در پاسخ به این پرسش که ماجرای شرکت پژوی فرانسه که حتی تهدید به افشاگری کرده بود چه بود؟ گفت: این افشاگری را مدیر منطقه ای این شرکت در خاورمیانه تکذیب کرد.
استادرحیمی افزود: خودمان هم نمی دانیم موضوع افشاگری چیست؟
وی ادامه داد: شرکت پژو در سال 91 به صورت یک طرفه همه صادرات قطعه به ایران را قطع کرد یعنی شوک بسیار بزرگ و سنگینی به ایران خودرو وارد شد و اگرچه این موضوع تبعاتی داشت و ما توانستیم روی پای خود بایستیم و تولیدات را پیش ببریم اما شوک بزرگی به صنعت ما وارد شده است که باید پاسخ این خسارت را بدهد.
معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: از آن طرف هم این شرکت ادعاهایی دارد که باید در محافل حقوقی درباره آن بحث و تصمیم گیری شود.
استادرحیمی درباره تولید محصولات جدید گفت: کار تولید برخی از این محصولات را از پارسال آغاز کردیم که امسال به تولید رسید از جمله وانت اریسان که در سایت تبریز در حال تولید است.

وی افزود: موتور توربوشارژ هم امیدواریم تا چند ماه آینده به مرحله تولید انبوه برسد و الآن در مرحله طرح است که روی سمند نصب و به عنوان خودروی جدید وارد بازار می شود.
استادرحیمی اضافه کرد: خودروهایی مانند 409، x502، x301، 208 و 2008 به احتمال زیاد در سال 95 وارد بازار می شوند.
وی گفت: زمانی کیفیت ، مطلوب است که مشتری مراجعه به شبکه برای رفع مشکلات کیفی نداشته باشد.
استادرحیمی ادامه داد: برای این منظور در نخستین گام بر روی محصولات رانا طرح هایی را تعریف کردیم که تا 10 هزار کیلومتر نخست، رانا مراجعه به تعمیرات و شبکه خدمات پس از فروش نداشته باشد که امیدواریم این طرح را در اسفند نهایی کنیم و خودروهایی که از اسفند دست مشتری می دهیم تا 10 هزار کیلومتر مراجعه به شبکه نداشته باشند.
وی افزود: برنامه ای داریم که میزان گارانتی خودروی رانا و دیگر خودروها را افزایش دهیم و به زمان و کیلومتر بالاتر برسانیم.
معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو تاکید کرد: با همه وجود تلاش می کنیم به کیفیتی که شایسته مشتریان ماست برسیم و خودروی با کیفیت عرضه کنیم.

معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو گفت: به شکایات مردم حق می دهیم و وظیفه خودمان می دانیم تا هر چه زودتر ، مشکلات را برطرف کنیم و خودرویی تحویل جامعه دهیم که در شأن مردم باشد.
وي در پاسخ به اینکه چقدر از کیفیت محصولاتی که به مردم می دهید راضی هستید؟ گفت: ما خودمان از گلایه های مردم به شدت ناراحتیم زیرا نتوانستیم آن خدماتی را که باید در شأن مردم باشد، عرضه کنیم.
وی با تأکید بر اینکه ما و مدیران ارشد خودروسازی از کیفیت خودروهای تولیدی رضایت نداریم افزود: هدف تعریف شده ما این است که خودرویی بی عیب مانند خودروسازهای بزرگ دنیا تولید کنیم که حداقل تا 20 هزار کیلومتر مراجعه به خدمات پس از فروش نداشته باشد.
استادرحیمی درباره سرمایه گذاری های انجام شده بر روی تحقیق و توسعه گفت: این موضوع بسیار مهم است اما حمایت های لازم از سوی بانک ها و یا صنایع مادر برای این منظور وجود ندارد.
وی با اشاره به اینکه در این زمینه کارهایی هم انجام شده است افزود: بیش از 160 تا 170 میلیارد تومان برای خرید سخت افزار و انجام آزمایش های مختلف در این زمینه هزینه شده است.
به نقل از خبرگزاری صدا و سیما – معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: برخی از محصولات اخیر حاصل همین تحقیقات بوده است مانند دنا، آریسون که اولین وانتی است که در ایران خودرو طراحی، تولید و به بازار عرضه شد.
استادرحیمی درباره میزان رضایت مشتری گفت: یک شرکت ثالث که زیر نظر وزارت صنایع است با مشتری ها درباره محصولاتی که به بازار عرضه می کنیم تماس می گیرد و بر اساس این نظرسنجی میزان رضایت مردم از محصولات ما اندازه گیری می شود.
وی گفت: 65 درصد مشتریان ما از کیفیت محصولاتی که استفاده می کنند راضی هستند و 31 درصد در سطح متوسط قرار دارند و 4 درصد آنها ناراضی هستند.
معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو افزود: برای همه این موارد که در سطح متوسط رضایت و یا ناراضی هستند طرح هایی را در دست اجرا داریم تا این نارضایتی ها را از بین ببریم.
استادرحیمی درباره طراحی پلتفرم مشترک میان خودروساز و قطعه ساز گفت: در صنعت قطعه سازی هنوز آن بلوغی را که در صنعت قطعه سازی جهان ایجاد شده ایجاد نشده است.
وی افزود: اکثر قطعه سازان توانایی سرمایه گذاری بر روی پلتفرم و ارائه دانش فنی و ایده را به جز تعداد محدودی از آنها ندارند.
استادرحیمی گفت: برای پلتفرم های طراحی شده داخلی خودمان بیش از 200 میلیارد تومان در طول دو سال گذشته سرمایه گذاری شده است.
وی درباره سیستم های نظارتی گفت: ایران خودرو با شرکت هایی مانند پژو و رنو چند سال کار کرده است و برخی دانش فنی را از آنها گرفته و برای مدتی آنها را در خود نهادینه کرد که برخی از آنها کمرنگ شد.
استادرحیمی با بیان اینکه 1200 نفر نیروی بازرسی در فرایندهای داخل سایت مرکزی داریم ادامه داد: از این تعداد 300 نفر در ورود کالا هستند و 900 نفر در دیگر فرایندها مشغول به کار هستند.
وی در پاسخ به این پرسش که جرا با وجود این نظارت ها هنوز برخی از خودروهایی که به بازار عرضه می شوند مشکل دارند؟ گفت: این مشکلات عمدتاً از جنس دوام هستند.
استادرحیمی افزود: این مسئله ناشی از این است که 60 صنعت دیگر مشغول تغذیه صنعت خودروسازی هستند و این صنایع هم باید کنترل های لازم را بر روی قطعات تولیدی خود انجام دهند و اگر این کار را نکنند خودرو دچار مشکلاتی می شود و این مشکلات از روی ظاهر قابل تشخیص نیست بلکه در فرایند استفاده ظاهر می شود.
وی ادامه داد: این ایرادات بیشتر از طرف سازنده ها می آید و به علت ماهیت عیب در سیستم ما شناسایی نمی شود و به دست مشتری می رسد که برای رفع این مشکل هم برنامه جامعی داریم.
معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو درباره خدمات پس از فروش و میزان رضایت از آن گفت: دو مشکل در گروه خودروسازی ایران خودرو داریم یکی کیفیت محصول و کیفیت خدمات که به هیچ کدام نمی توانیم نمره قبولی بدهیم و قبول داریم که یکسری مشکلات دارد.
استادرحیمی افزود: در خدمات پس از فروش هم مشکلاتی داریم که در شأن یک خودروساز نیست که مشتری دچار آن شود و از آن شکایت و گله کند.
وی گفت: بر اساس این نظرسنجی، 72 درصد مشتریان از محصولات ایران خودرو راضی هستند و 19.4 درصد سطح متوسطی از نظارت دارند و 8.5 درصد مشتری ناراضی داریم.
معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو ادامه داد: در بررسی های انجام شده میدانی و نظارتی، برخی از مسائل موجب نارضایتی مشتریان شد ازجمله نبود پذیرش خودروهای گارانتی در نمایندگی ها که تا سه ماه پیش جزو نخستین یا دومین علت نارضایتی مشتریان بود.
استادرحیمی با بیان اینکه علت کمبود قطعات یکی دیگر از علل نارضایتی مشتریان است گفت: این کمبود شاید تا 6 ماه پیش 30 هزار خودرو داشتیم که مراجعه کرده بودند و ما قطعه مورد نظر را نداشتیم که اکنون این تعداد به 3 هزار خودرو رسید.
وی افزود: دستور اکید مدیر ارشد این بود که هر قطعه ای را که در قسمت فروش دچار کمبود آن می شدیم از خط تولید برداریم و با این کار امیدواریم این 3 هزار خودرو هم به صفر برسد.
استادرحیمی، کیفیت نامطلوب قطعات را از دیگر عوامل نارضایتی مشتریان دانست و گفت: که از دو ماه پیش مقرر شد که خدمات پس از فروش تنها از قطعاتی می تواند استفاده کند که تأییدیه خودروساز را اخذ کرده باشد و خودش حق ندارد از بازار مستقیم تهیه کند.
وی گفت: تشخیص و دانش فنی نمایندگی ها از دیگر عوامل نارضایتی مشتریان بوده است که با رعایت اخلاق حرفه ای نمایندگی ها این مشکلات برطرف می شود.

معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو گفت: بیش از 850 هزار نفر به طور مستقیم در این صنایع اشتغال دارند.
او درباره اوضاع کنونی تولید خودرو در کشور به 4 مؤلفه اصلی کیفیت، تولید و انجام تعهدات ، هزینه ها و توسعه در ارزیابی این مسئله اشاره و اضافه کرد: صنایع فولاد، آلیاژها، ورق، آلومینیوم، رنگ و مواد وابسته، پلیمرها، بنزین، انواع روغن، الکترونیک، شیشه، تایر و لاستیک، پلاستیک، نساجی، صندلی، ریخته گری، چراغ ها و 60 صنعت دیگر از صنایعی مرتبط با صنعت خودرو هستند.
وی گفت: این صنایع باید همگن باشند و رشد آنها با صنایع خودروسازی به صورت همگن انجام شود و صنعت خودرو را تغذیه کنند.
استادرحیمی با اشاره به اینکه این رشد وابسته به فضای صنعتی کشور است افزود: عواملی مانند فناوری ازجمله دانش فنی و سخت افزار روی این فضا تأثیر می گذارد و این فناوری باید مدام به روز شود.
وی با بیان اینکه سیاست های بانکی و حمایت بانک ها از این صنایع و میزان نقدینگی خودروساز بر صنعت خودرو تأثیر می گذارد، ادامه داد: منابع انسانی و مهارت های او و قوانین و مقررات حاکم بر صنایع خودروسازی از دیگر عوامل مؤثر بر صنعت خودرو است.
استادرحیمی افزود: استانداردها و سختگیری در این زمینه هم بر روی صنعت خودرو تأثیر می گذارد اما نکته مهم این است که آیا همه عوامل با این استانداردها رشد می کند و همچنین اینکه صنایع پتروشیمی، فولاد و آلیاژ تا چه اندازه می توانند هم گام با توسعه صنعت خودرو پیش بروند؟
وی گفت: اخلاق حرفه ای و فرهنگ کیفی حاکم بر جامعه هم بر روی صنعت خودرو تأثیر می گذارد، اینکه در کارشان اخلاق حرفه ای را رعایت می کنند یا نه؟
استادرحیمی افزود: محصول تولیدی صنایع خودروسازی حاصل فعالیت های همه عوامل فوق است.
معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو با بیان اینکه پارسال به رغم تحریم ها تولید بسیار خوبی داشتیم و بیش از 600 هزار دستگاه خودرو تولید کردیم افزود: امسال تا کنون حدود 283 هزار خودرو تولید کردیم که نسبت به برنامه تدوین شده حدود 14 درصد انحراف منفی داریم.
استادرحیمی با اشاره به علت های این موضوع گفت: نخستین علت این بود که به علت مشکلات کیفی که در شبکه خدمات پس از فروش داشتیم و مشکلات مشتریان و مسائل فرایندهای تولید، سخت گیری هایی را بر روی کیفیت قطعات انجام دادیم و این سخت گیری ها موجب شد که صلاحیت تعدادی از سازنده ها باطل شود و اجازه ندهیم قطعات تولیدی آنها وارد شرکت شود.
وی با اشاره به اینکه عامل دوم، تطبیق عرضه و تقاضا بود ادامه داد: در 2 تا 3 ماه اخیر به علت کاهش تقاضا برای اینکه به خودروهای کف پارکینگ اضافه نشود و خواب سرمایه نداشته باشیم بر اساس تقاضا تولید را کاهش دادیم که امیدواریم تا ماه های آخر سال این کاهش را جبران کنیم.
معاون کیفیت گروه صنعتی ایران خودرو گفت: عامل مهم دیگر که بسیار مهم بود و از سال 93 برای نخستین بار به طور قاطع در ایران خودرو پیاده شد موضوع جلوگیری از تولید خودروی با کسری بود.
استادرحیمی افزود: در انتهای سال 92 حدود 35 هزار دستگاه خودرو با کسری داشتیم که به علل مختلف ازجمله کسری سپر، چراغ، کسری ای سی یو نمی توانستیم این خودروها را تحویل مشتری دهیم.
وی اضافه کرد: دستور اکید صادر شد که حق تولید خودرو با کسری را نداریم و از سال 93 اجرا شد و اکنون علت برخی از افت تولیدات ما ناشی از همین مسئله است.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

از سراسر وب
پیشنهاد از

31 دیدگاه

 1. رضا | آبان 16, 1394 | لینک نظر

  من که فکر میکنم اشتباه کردن اون 4%بسیار راضی اند اشتباه تایپی بوده

 2. وطن دوست | آبان 16, 1394 | لینک نظر

  راست میگه از 100 تا ماشینی که امسال فروختن یکی جرمی ناراضی بوده یکی هموند یکی جیمز یکی هم خودم بقیه هم دعا گویند .

 3. علیرضا | آبان 16, 1394 | لینک نظر

  یا شمردن بلد نیستن یا نمیدونن رضایت یعنی چی

 4. آريا | آبان 14, 1394 | لینک نظر

  اقا اشتباه لپي بوده . آقا ميخواسته بگه 4 درصد راضي هستن. اشتباهه گفته ناراضي هستن. شما به دل نگيريد

 5. مهدی | آبان 14, 1394 | لینک نظر

  الان فحش بدم میگید بی ادب…

 6. reza | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  حدود 30 سال تو ایران زندگی میکنم و هنوز هم از حماقت آقایون حیرتم میگیره!!!

  • در پاسخ به: reza

   عباس | آبان 14, 1394 | لینک نظر

   حیرت نداره،خود ما باعث میشیم که افراد دارای قدرت و در راس امور اینقدر وقیح بشن

 7. نیما | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  سلام. من 8 ماه پیش یک 206 اس دی وی8 فول صفر خریدم.
  گیربکس و صفحه کلاچ و مه شکن و چراغ خطرش و … خرابه به هر دری زدم کسی مشکلم رو رفع نکرد و هیچ جا هم واسه شکایت نیست.
  من خواهش میکنم یه نطر سنجی تو سایت دنده 6 بزارید و سوالش این باشه.
  مه شکن خودرو شما هر چند وقت یک بار میسوزد و آیا با مراجعه به نمایندگی مشکلاتان رفع میشود؟
  من که هر دو هفته میسوزه و سه بار تعویض و کردم و الان هم بیخیال شدم و نمایندگی هم با بی احترامی تمام رفع نکرد و گفت همینه که هست.
  در مورد تمام پژو ها همین طوره.

  • در پاسخ به: نیما

   محسن | آبان 13, 1394 | لینک نظر

   وقتی همه گلو پاره میکنن که این آشغالا رو نخرین تا یه روزی برسه که همه خودروی با کیفیت و به روز دنیا رو داشته باشیم، امثال شما میرن میخرن و با اینکار یه دهن کجی به بقیه میکنن.

  • در پاسخ به: نیما

   ویروگردی | آبان 14, 1394 | لینک نظر

   برادر من مه شکن و چراغ خطر که اینقدر ناراحتی نداره
   اگر مدام می سوزه به خاطر خرابی آفتومات دینام هست که زیاد شارژ می کنه و لامپ ها می سوزن، به نمایندگی بگو انجام نداد .
   بیرون عوض کن . سیم کلاچ اتومات ریگلاژ ساخت مشهده آشغاله بازمانده تحریمه ، یه سیم خوب بخر یا لیست خرید باز بذار تو نمایندگی دیگه فوقش دستیش می کنن
   صفحه کلاچش ایرانی هست و جنس آشغال (نقطه ای ول می کنه به این معنی که بازه زمانی نیم کلاچ تا خاموش کردن ماشین بسیار کوتاه هست) 20 هزار کیلومتر وقت سرویساش بگو اختلاف قیمت رو می دم برام والئو بندازین 350 تومنه ایرانیش شاید 70 تومن باشه ، خودت رو راحت کن.
   گیربکسش مشکلی نداره احتمالن فقط مشکل از سیم ریگلاژ باشه
   مشکلی بود در خدمتیم

   • در پاسخ به: ویروگردی

    ishpateka | آبان 14, 1394 | لینک نظر

    بحث اینجا کیفیت و خدمات پس از فروش خودروهای ایرانیه. اگه حل مشکل ایشون اینقدر که شما میگی راحته چرا نمایندگیهای خدمات پس از فروش خودروسازها این کارو انجام نمیده ؟

   • در پاسخ به: ویروگردی

    دانیال | آبان 14, 1394 | لینک نظر

    طرف خودرو صفر خریده، این همه هم باید روش از جیب خرج کنه. خودرو صفر نخره بهتره که

 8. Amir | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  دیگه تویوتا هم این ادعا رو نمی کنه.

 9. سعید | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  بله دقیقا همینطوره چون همه خریداران خودروهای صفر ایران خودرو راضی هستند و صف های طولانی خودروهای صفر در جلوی درب تعمیرگاه های مجاز ایران خودرو برای تشکر از مدیران محترم است. خریداران خودروهای صفر هر روز صبح با گل و شیرینی جلوی در تعمیرگاه های مجاز صف میکشند تا از شما مدیران تشکر کنند.

 10. من از خرید پژو 206 تیپ 5 فول خیلی راضی هستم و بعد از 700 کیلومتر استفاده و 24 بار مراجعه به تعمیرگاه ایران خودرو دارای اشکالات زیر است:
  1-رگلاژ نبودن دربها
  2-کیفیت پایین رنگ
  3-کیفیت پایین دیسک و صفحه که باعث میشود بعد از چند کیلومتر کارکرد کلاج سفت شده و دنده ها خوب جا نرود
  4-مصرف بالای بنزین (12 لیتر در هر صد کیلومتر شهری)
  5- صدای عجیب موتور
  6-صدای کمپرسور کولر
  7-خرابی جلوبندی
  8-خشک بودن و کوبش کمکها
  9- صدای تقه هنگام حرکت و گاز دادن یا ول کردن پدال گاز
  10- دسته موتور بی کیفیت که لرزش موتور را به داخل کابین انتقال میدهد و زود مستهلک میشود(تعویض دسته موتور در کیلومتر 400)
  11- صدای پلاستیکهای خشک داخل کابین

 11. Morteza | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  ماشيناتون اينقدر كيفيت پاييني داره كه مردم ترجيح ميدن به ماشين چيني رو بيارن تا اشغالاي بي كيفيت شما من خودم ماشين چيني دارم و خيلي هم راضي هستم نسبت به قيمتي كه پرداخت كردم و شرف داره نسبت به ماشيناي اشغال ايران خودرو و سايپا

 12. ali | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  حتی بزرگترین خودرو سازهای دنیا تویوتا ، فولگس واگن ، فورد ، هیواندی و و و سایر برند های معتبر این چنین ادعای نمیکنند …
  کار اینا از ادعا گذشته و رسما دروغ گویی میکنند .
  من شخصا سه بار از ایران خودرو خودروی صفر خریدم
  91 پارس فروختم بدلیل صدای گیربگس و صدای جعبه فرمان
  92 پژو 405 بعد از 5000 کیلومتر فروختم بدلیل صدای بیش از حد موتور و زوزه ی گیربکس
  93 باز یه 405 دیگه خریدم به امید اینکه این عیب هارو نداشته باشه ولی بدتر از همشون پشیمونم که چرا پارس رو فروختم !!!

  کافیه یه بار 096440 زنگ بزنید تلفن رسیدگی به شکایت ایرانخودرو هست / نیم ساعت طول میکشه بهتون نوبت برسه تا جواب بدن !!!

 13. یه پسر | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  وقتی کل ملت از یه چی ناراضی ان مسئولین منکر کلش می شن

  حالا ببینین اوضاع چه خیته که رو 4 درصد حرفی ندارن!!!!

 14. علی | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  کیا رنگ می کنند ؟!
  کافی ی سر به نمایندگی ها بزنی
  دروغ گو ها

 15. رامتین | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  شنیدم این وام را فقط به کسایی میدن که خودروی فرسوده داشته باشند. انشالله همین باشه ، چراکه فکر نمیکنم دولت بتونه این حجم وام را در اختیار مردم بده. شرایط خودروسازها به شدت به ورشکستگی نزدیک میشه و بنظرم همینطور خواهد شد.

 16. حمیدرضا | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  خوبه اشان در ادامه فرمایشاتشان نفرمودند که این چهار درصد ناراضی هم به اعضای سایت Dande6 خلاصه میشن !!!!!

 17. reza | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  خخخخخخخخخخ این دیگه از کجا اومده ادم باید انسانیت داشته باشه .خون مردم رو کردن توشیشه ماشین رو چند برابر می فروشن با کیفیت اشغالtبعدش می گن که مردم راضی هستن….

 18. گرفتار | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  از روباه پرسیدند شاهدت کو گفت دمم

 19. iq7 | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  دمش گرم میزان رضایت مشتری های ایران خودرو از تویوتا و لکسوس و آئودی هم بیشتره … فقط 4 درصد که مطمئنن اون 4 درصد هم میخوان مسخره بازی دربیارن مثلا ماشین صفرشون تو حرکت خاموش میشه بعد ناراضی هستن هیجان و استرس رو دوست ندارن

  • در پاسخ به: iq7

   دانیال | آبان 13, 1394 | لینک نظر

   بعد این گزارش مدیر عامل تویوتا پیغام داده به ایران خودرو یک دوره مشتری مداری، خدمات پس از فروش و تضمین کیفیت کالا برای تویوتا و لکسوس بر گزار کنه.
   در همین حین خبر رسیده که هر لحظه از سایر خودرو سازهای دیگه مانند بنز، هوندا، نیسان، بی ام و و … دارن پیغام می فرستن و خواهشمند هستند که دوره ای که ایران خودرو قراره برای تویوتا برگزار کنه مشابه اش رو برای اونها هم برگزار کنه

 20. مصطفی | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  هه هه !
  یاد اون 63 % افتادم!
  خدا از سر تقصیراتش نگذره!

 21. Zonda R | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  چقدر امار دقیقی دارید
  اگه مردم راضیند پس چرا دارن این حجم از وام رو میدن برای خرید ماشینای شما؟

 22. رافال ام | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  احتمالن منظورش این بوده که فقط 4 درصد راضی هستن که باز هم خوش بینانه گفته چون کمتر از این مقدارم هست!

 23. آرش میم. شین | آبان 13, 1394 | لینک نظر

  بازم دروغ؟! بازم ماست مالی؟! فقط 4درصد؟!
  چرا ما اشتباهاتمون رو نمی پذیریم. وقتی مشکل رو نبینی یا نخوای ببینی نمی تونی راهکار درستی هم برا برطرف کردنش ایجاد کنی.
  این پوزیشن ها و رانت های مدیریتی دولتی چنان افراد رو آلوده کرده که دیگه استثنا بشه کلامشون به حرف راست مزین شه.

  • در پاسخ به: آرش میم. شین

   امیر | آبان 13, 1394 | لینک نظر

   جدی نگیرید دوستان وقتی پولو رسانه قدرت یه جا باشه اینجوری میشه،یکی هم میاد با پر رویی تمام میگه فقط ۴درصد از چیزای ما ناراضین.

   • در پاسخ به: امیر

    امیر | آبان 14, 1394 | لینک نظر

    عجب سانسوری.۷تا خط کامنت نوشتم شد ۲خط.نکنه معیار نفوذ بود کامنتم .از فتنه رسید به نفوذ خدا بعدیشو بخیر بگذرونه