مدارک لازم برای دریافت وام 25 میلیونی خرید خودرو / سفته به جای چک

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۴ | 29 نظر

 نیاز به دسته چک 10 برگی بر اساس شرایطی که خودروسازان به نمایندگی‌ها برای خرید خودرو با وام ۲۵میلیونی ابلاغ کردند، اولاً علی‌رغم مصوبه دولت مبنی بر اعطای تسهیلات ۷ساله خودروسازان فقط ۴ساله وام می‌دهند، ثانیاً متقاضیان باید حداقل یک دسته‌چک ۱۰برگی برای این وام ارائه کنند.

   

  به نقل از تسنیم، شرکت ایران خودرو شرایط فروش اعتباری محصولات خود را در قالب وام 25میلیون تومانی خرید خودرو به نمایندگی‌ها ابلاغ کرد. افراد متقاضی برای خرید محصولات این شرکت، باید فرم قرارداد فروش رهنی، وکالت‌نامه فک پلاک، فرم تعهد‌نامه، پرینت حساب جاری صادر کننده چک (30 گردش آخر)، گواهی امضای محضری متقاضی و صادر کننده چک و صادر کننده چک ضمانت را به‌همراه یک فقره چک ضمانت به‌همراه کل مبلغ اصل و فرع وام از شخص ثالث یا از شخص صاحب چک با امضای شخص ثالث را کنار کپی شناسنامه و کارت ملی خود و صادر کننده چک به نمایندگی‌های فروش این شرکت ارائه کنند.

  نمایندگی‌های فروش این شرکت بعد از اعتبارسنجی مدارک دریافتی فرد متقاضی از بانک مرکزی در قالب یک پیامک به گوشی همراه فرد اعلام می‌کنند که وی حائز دریافت وام است یا خیر.

  نکته قابل توجه در شرایط محصولات این شرکت ارائه تعداد مختلف چک در خودروهاست، به‌عنوان مثال در فروش 24ماهه دنای تریم دورنگ با پیش‌پرداخت 17میلیون و 718هزار تومان متقاضی باید 8 چک سه‌ماهه به نمایندگی ارائه کند. در شرایط پرداخت 48ماهه این خودرو با پیش‌پرداخت 18میلیون و 250هزار تومان باید 12 چک 4ماهه به نمایندگی تحویل دهد.

  جزئیات کامل پرداخت تسهیلات 25میلیون تومانی برای محصولات ایران خودرو را اینجا ببینید.

  همچنین در طرح فروش 25میلیون تومانی وام خرید خودرو شرکت سایپا جزئیات فروش انواع محصولات خود را به نمایندگی فروش ابلاغ کرد.

   

   

  مدارکی که می‌بایست در پرونده مشتری درج و به شرکت ارسال گردد:

  1. رسید اسناد مالی 2. قرارداد 3. چک اقساط 4. تعهدنامه 5. گواهی امضا (در صورت ارائه چک توسط شاخص ثالث).

  مدارکی که می‌بایست نزد نمایندگی‌ها بایگانی شود:

  1. قبض تلفن 2. قرارداد 3. اصل حواله واریزی 4. کپی چک‌های شخصی.

  ویژگی‌های طرح:

  پیرو تصویب وام بانکی قرار است 80 درصد قیمت خودرو تا سقف 25میلیون به متقاضیان خرید خودرو وام داده شود. در شرکت سایپا سقف مدت بازپرداخت 48ماهه و به‌انتخاب مشتری (یک‌ساله، دوساله، سه‌ساله، 4ساله) است.

  در بازپرداخت یک‌ساله مشتری باید 6 چک دوماهه،در بازپرداخت دوساله مشتری باید 6 چک چهارساله، در بازپرداخت سه‌ساله 6 چک 6ماهه و در بازپرداخت 4ساله 8 چک 6ماهه به نمایندگی‌های فروش ارائه کند.

  سفته به جای چک

  مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی گفت: اگر متقاضیان دریافت وام کالا یا خودرو دسته چک نداشته باشند، می توانند از سفته هم استفاده کنند.

  به نقل از واحد مرکزی خبر، علی اصغر میرمحمد صادقی در نشست خبری افزود: بسیاری از مردم توانایی پرداخت 48 قسط از طریق چک را ندارند به همین دلیل متقاضیان می توانند از سفته هم استفاده کنند.
  وی گفت: اطلاع رسانی این طرح از سال گذشته صورت گرفته و هدف اول بانک مرکزی هدایت تسهیلات پرداختی به سمت سرمایه در گردش تولید کننده ها و واحدهای صنعتی است.
  میرمحمدصادقی ادامه داد: در سال گذشته حدود 60 درصد تسهیلات پرداختی در خصوص سرمایه در گردش واحدهای تولیدی بوده و در شش ماهه سال جاری از 160 هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداختی 102 هزار میلیارد تومان آن که حدود 63،2 دهم درصد تسهیلات پرداختی است به سرمایه در گردش واحدهای تولیدی اختصاص یافته است.
  وی با اشاره به اینکه جلسات متعددی با وزارت صنعت ، معدن و تجارت و بانک های عامل برگزار شده است ، گفت: وام خودرو تا سقف 25 میلیون تومان و سود 16 درصد و وام کالا تا سقف 10 میلیون تومان و با سود 12 درصد به مردم ارائه خواهد شد.

  دریافت وام خودرو فقط از طریق نمایندگی های خودرو

  میرمحمدصادقی با بیان اینکه مردم برای دریافت وام خودرو فقط باید از طریق نمایندگی های خودرو اقدام کنند، گفت: مردم اصلاً نیازی ندارند که به بانک ها مراجعه کنند چون خودروسازها اسناد مربوطه را در بانک ها خرید دین می کنند.
  وی ادامه داد : این طرح که در جهت رونق تولید و تأمین مالی و هم  در جهت تقویت عرضه و تقاضا بوده، ممکن است بعد از شش ماه به صورت دائم اجرایی شود.

  مدیر کل اعتبارات بانک مرکزی در ادامه گفت: با 5 بانک طرف قرارداد هستیم که اگر این بانک ها موارد مورد نیاز بانک مرکزی را رعایت کنند همکاری های خود را ادامه خواهیم داد.
  وی درباره ضمانت نامه های دریافتی از طرف بانک ها افزود: در خصوص وام خودرو اعتبارسنجی را نمایندگان خودروساز انجام می دهند و در طرح عرضه کالا اعتبارسنجی خریدار در مرحله اول در بانک ها انجام می شود و اگر اعتبار مشتری محرز شد ، کارت اعتباری به او ارائه می شود.

  میرمحمدصادقی ادامه داد : در صورتی که خریدار خودرو قادر به پرداخت دین خود نباشد بانک ها با مشتریان و دارندگان چک کاری ندارند بلکه به صورت مستقیم با خودرو سازها سر و کار دارند.

  نرخ سود تسهیلات 16 درصد به شرط اقساط ماهیانه

  وی گفت: درخصوص خودرو نیز نرخ سود تسهیلات 16 درصد به شرط اقساط ماهیانه خواهد بود.
  میرمحمدصادقی افزود: با توجه به طرح اجرا شده هم تولید کننده و هم مصرف کننده به پول مورد نیاز خود دست پیدا می کنند و هر دو به رونق می رسند.

  وی درخصوص تأمین  مالی این طرح گفت: تأمین منابع از طریق بانک مرکزی و بانک ها خواهد بود و ما این اقدام را تا جایی ادامه می دهیم که خودروسازها دیگر نخواهند طرح ادامه پیدا کند.

   

  کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

    کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

   لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

  ‏«Telegram» را در بازار:
  http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

  برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
  https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

  تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
  https://tdesktop.com/win

  محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

  از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

   

   

  از سراسر وب
  پیشنهاد از

  29 دیدگاه

  1. صدا | اسفند 13, 1395 | لینک نظر

   این همه شعار میدین چه فایده داره متاسفم

  2. علی | آبان 25, 1394 | لینک نظر

   این یه نوع کلاهبرداریه ، کلاهبرداری جدید خودوسازان به کمک بانک ها . واقعا خجالت آوره که ماشین 3 میلیونی را با وام 25 میلیونی بخرد و 47 میلیون پس بدهد.» خودروسازان با این کار می خواهند کمپین مردم را بشکنند و بگویند دیدید آخرش یه کاری کردیم که شما ماشین بخرید و به ریش ما می خندند

  3. حسین | آبان 24, 1394 | لینک نظر

   اولا برای کمپین هیچ اتفاق بدی نیافتاده و فروش این ۱۱۰ هزار لگن با قیمت غیر عاقلانه وکیفیت افتضاح بزودی عمق فاجعه را بخوبی نشان میده … ثانیا هنوز صد ها هزار فرغون ولگن تا آخر سال باید به افراد ساده لوح بفروشند وهنوز خیلی راه پیش رو دارن

  4. امير | آبان 22, 1394 | لینک نظر

   اكثر كسايي كه رفتن ماشين بخرن، قشر ضعيف جامعه هستند( مثلا دانشجوها و جوون ها)
   اين ها فكر مي كنن مثلا راحت ماهي ٤٠٠ تومن قسط ميدن، شايد بعدالظهرها رو ماشين كار مي كنن و قسط ش رو ميدن.
   نمي دونن كه اين ماشين ها اگه كار كنن هر روز خراب ميشن و حتي اندازه خرجشون هم كار نمي كنن.
   از صبح دنبال زندگي و بعدالظهر ها كار روي ماشين كه قسطش رو در بياره و خيلي زود لذت ماشين نو رو فراموش مي كنن
   اينها از سال اينده مي فهمن چه كلاهي سروشون رفته و بايد ماشين رو با الباقي قسط هاش به مفت بفروشن و اونجا ميشن يه مشت جوون سر خورده و ضد همه چيز

  5. حسین | آبان 21, 1394 | لینک نظر

   خودروی ۱۵ میلیونی را کردند ۳۵ میلیون حالا میگن بیان قسطی بخرین ۵۵ میلیون !!! جالبه ۱۵ میلیونیش قطعات فرانسوی بود و۵۵ میلیونیش قطعات چین !!!! جالبتر آدمایی هستن که رفتن اسم نوشتن لایق دلسوزی هستن حتما خیلی بی ماشینی کشیدن که حاضرن ماشین قلابی رو ۴۵ تا ۵۵ میلیون پول بدن !!!!!

  6. ایمان | آبان 21, 1394 | لینک نظر

   ما حکایت زمانی شدیم ک صرب المثلب بود ک میگفت دمه دروازه فقط …………..زیاد کنیم میخواهیم برسیم ب زندگی مون ما ایرانی ها فقط اعداع میکنیم و گرنه اگه اینطور نبود حقوق ملت مون این نمیشد ک داریم میبینیم

  7. به خیلی دوستان و خیلی جاها نوشتم که اینجا ایران است!!! چه شد کمپین ؟؟؟؟

  8. بي نام | آبان 20, 1394 | لینک نظر

   چه مردم بخرن چه نخرن اوضاع همينه كه هست
   الان چند ساله خودروهاي خارجي تو خوزستان آزاد شده اما وقتي اون همه محدوديت هست همه از خريدش پشيمون ميشن و دوباره دنبال پلاك ملي ميرن و نصف قيمت بايد خودرو خارجي رو بفروشن
   بنظر من اونا در هر صورت بفكر منفعت خودشون هستن
   ٤ساله ديگه پرداخت ماهيانه ٤٩٣ هزار تومن رقمي نيست پس هرچقدر كه بگذره ارزش پول و سود كمتر ميشه

  9. پژمان | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   عااااااامو..عاااااامووو..نکونین با من همچین،!

  10. خرد جمعی | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   مساله خودرو به سادگی قابل حل است .
   راه حل :
   ایجاد خرد فردی و جمعی در انتخاب درست در تمام مسایل و این مهم فقط از طریق شکل گیری نهادهای مردمی و ان جی او قابل انجام است . داشتن رسانه ای کاملا مردمی مثلا شبکه ای رادیویی یا تلویزیونی که تمام مشکلات در آن مطرح و تصمیمات جمعی مردم از طریق آن تا حصول نتیجه پیگیری گردد .این نهاد باید آنقدر قدرت داشته باشد که بتواند در هر سطحی دخالت نموده و تصمیمات خود را اعمال کند .

  11. محمد | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   آیا زمان پیش فروش سکه را یادتان هست ا؟ خودروی موجود حالا زیر پات باشه چقدر براتون تمام میشه؟ چک دادی بعد نمیتونی بفروشیشااا بنزین و بیمشااا در نظر داری میدونم دوست داری ماشین داشته باشی منم دوس دارم پس دو دوتا 4 تا بشه بعد برو ماشین بی کیفیت بخر بعد حسرت یه ماشین خوب خارجی به دلت باشه با کمترین قیمت فکر کن اگه دوس داری برو بگیر من دیگه نمیتونم از این واضح تر بگم

  12. مردم نباید اسیر تبلیغات رسانه ای برای خرید خودروی در بازار انحصاری می شدند. اگه فقط یه سال کمپین ادامه پیدا می کرد، مطمئناً خودرو های بی کیفیت و از همه مهمتر خودروسازان سودجو از صحنه محو می شدند. مثل اینکه مردم عادت کردند جور بی کفایتی مدیران این شرکت ها را بکشند هر چقدر بیشتر بخرید بیشتر بی کیفیتی محصولات و سوئ مدیریت و بی کفایتی مدیران شرکتهای سود جو را در جامعه رواج دادید
   با تشکر

  13. چه بخرید چه نخرید آشغال همون آشغاله . صد رحمت به فرغون ،حداقل بار جابجا میکنه سیستمش هم تمام اتومکانیکه .
   اگه عرضه دارین ماشین در حد استاندارد بسازین نه لگن .
   تا قابل مقایسه باشه با دیگر رقبای خارجی.
   اگر واقعا دلسوز مردم هستید و از خدا پیغمبر میترسید ماشین خارجی رو آزاد کنین با همون قیمت جهانی خودرو.
   مطلقا پول دادن به این قضیه حرام است حرام.
   پس به فکر بدبخت کردن این جماعت مسلمان نباشید . بترسید از اعمالتان ، پس خداوند بر همه چیز آگاه است.

  14. ashkan | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   شمایی که این حرف ها رو میزنین نفس تون از جای گرم در میاد ..اون ادمی که مثل منه و حسرت داشتن يه ماشين و داره این شرایط واسش حکم معجزه و داره هرچند که من بازم نمیتونم از این شرایط استفاده کنم چون نه پول پیش دارم نه میتونم قسط بدم ..دمشون گرم خیلی ها رو دارن از بی وسیله گی نجات میدن .

   • در پاسخ به: ashkan

    دانیال | آبان 19, 1394 | لینک نظر

    اگه می خریدی و زیر پات بود و بابات در میومد می فهمیدی معجزه چیه!

   • در پاسخ به: ashkan

    حامد | آبان 19, 1394 | لینک نظر

    همین شما ها با این طرز فکرتون ملتو بیچاره کردین تاوان خریت شما ها رو معلوم نیس تا کی باید بپردازیم

  15. ساقی | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   ایرانیا مثل ملت کوفی میمونن حزب بادن هر طرف که به ضررشه میره از من میشنوین فرش زیر پاتو بفروش ماشین بخر این خودرو سازا بیچاره ها ندارن فقیرن باید بهشون کمک کرد

  16. رامتین | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   دوستان لطفا توجه کنید: پیشنهاد جالب یکی از کارمندان شرکت بیمه ایران در مورد وام 25 میلیونی (یعنی یا خودروی قسطی بگیرید یا اگر وام خودرو را در یکی از شرکتهای بیمه سرمایه گذاری کنید بعد 7سال چه اتفاقی میوفته؟)
   1- شما خودرو میخرید و 7 میلیون را نقد و حداکثر 25 میلیون را طی اقساط 7ساله ماهانه 496هزار تومن می پردازید. در پایان سال هفتم یک خودروی 7ساله با کارکرد حدود 200هزار داری که 49 میلیون براش پرداختی (چون علاوه بر 7 تومن نقد که اول دادی (مثلا برای خرید 206 با قیمت32تومن) مجموع اقساطت در میاد 42 تومن که جمعش میشه 49 تومن و یعنی 17 تومن سود به خودروساز دادی) و حالا حدود 18 تومن برات میارزه.
   2- شما بجای خرید خودرو ماهانه 496هزار تومن در یک شرکت بیمه عمر سرمایه گذاری کرده و 7 میلیون هم در یکی از بانکها سپرده بلندمدت بگذارید. در پایان سال هفتم شما از شرکت بیمه با سود تضمین شده حدود 106 میلیون بابت بیمه عمر و از بانک هم حدود 31 میلیون گرفته و مجموعا 137میلیون پول خواهید داشت.
   کدوم گزینه جذابتره؟؟؟
   خواهشا کسی سراغ وام خودرو نره و خوب فکر کنند.

   • در پاسخ به: رامتین

    پژمان | آبان 20, 1394 | لینک نظر

    ببخشید شما مثل اینکه بیشتر مردم رو بی سواد فرض کردید .کدوم بانک واسه هفت میلیون سپرده بعد ار هفت سال 31میلیون میده .کدوم بانکه که به گفته شما سالی حدود شصت درصد ثود سپرده میده .یا کدوم قانون بیمه عمر بعد هفت سال میاد به میل شما 106میلیون پول بهت میده.)مگه بعد از فوت که به درد نمیخوره

  17. mehran | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   منم امروز دم نمایندگی سایپا شهرمون فقط دیدم مردم همدیگه را تیکه پاره نکردن
   کمپین واین چیزام همش الکی بود
   تا حماقت هست کمپین واین چیزا معنا نداره
   واقعا متاسفم!!!

  18. پیمان | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   خبر رو کار کن دنده 6:
   گزارش مستند فارس از اجرای طرح فروش خودروهای روی دست مانده
   – 17:58
   1394
   آبان
   18

   فیلم/ مردمی که ناامید از نمایندگی‌ها برگشتند/ از بازپرداخت 4 ساله اقساط تا شیوه جدید محاسبه سود

   http://www.farsnews.com/MediaDisplay.aspx?nn=13940817001424

  19. غمگسار | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   چه خبرتونه؟مگه دزد،گروگان گرفتید؟؟؟مال بد بیخ ریش صاحبش.من خیلی هنر کنم شکم زن و بچه هامو سیر کنم.ماشین نون شب که نیست.بنجلهای شما هم سی سال که خار تو چشم ماست.یکی خریدم هفت سال پیش واسه هفت پشتمون بسه.یا خارجی یا هیچ.

  20. پیمان | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   ادامه قبلی: که این خودش میشه یه سیکل یعنی خودروساز مجبور میشه قیمت رو به بازار نزدیک کنه بازار هم برای اینکه ماشینش رو رد کنه قیمت رو دوباره میاره پایین تا جایی که قیمتها جذاب میشه و باعت میشه خریدار دست به خرید بزنه.

  21. پیمان | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   این قضیه در هر دو حالت به نفع مردم هستش (مردمی که این لگنها رو الان نمی خرن):
   – یا از این فروش استقبال نمی شه که هیچی
   – اگر هم که استقبال بشه همین یک ذره تقاضایی هم که تو بازار هست با این قضیه اشباع میشه و باعث میشه قیمت بازار باز هم پایین بیاد لگن سازها هم یا باید تولید رو متوقف کنن یا قیمت رو به بازار نزدیک کنن.

  22. Zonda R | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   چی از این بهتر
   با یه همهمه و مبالغه ی خبری اشغالای بی کیفیتشونو میفروشن به کسانی که خودشونو زرنگ فرض میکنن در واقع با این روش هم انبارا خالی میشه هم پول گرفته میشه هم سود پول
   دقت کنید چرا h320 رو میفروشن چون ساندرو رو میخوان عرضه کنن
   ملتی که میخرید بدونید بعد از تموم شدن موجودی انبارها خودروسازان از خودروهای جدید و قراردادهایی که با خودروسازان خارجی بستن رونمایی میکنن
   120000×500000 =60000000000 میلیارد تومن ماهانه میزنن به جیب
   در یکسال 720 میلیارد تومن خدروسازا صاحب میشن
   حالا کی برندست؟؟؟؟
   شمایی که میری میخری و صاحب یک دستگاه ماشین بی کیفیت و با کلی دردسر میشی که همیشه خرابه و باید 20 درصد قیمت ماشینو بدی و 7 سال قسط بدی و بعد 7 سال ماشینتو به نصف قیمت شایدم کمتر بفروشی و 20 تومنم سود پول بدی
   یا
   خودرو ساز که هم ماشینه اشغالشو پول میکنه هم سند در رهنشه هم انباراشو خالی میکنه هم سود پولشو میگیره

  23. علیرضا | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   ایرانی لایق زندگی در بدترین شرایطه چون خودش دوست داره.
   چون خودش می خواد….
   وای بر ما.
   امروز داشتم از دم نمایندگی ایران خودرو در خیابان دماوند رد می شدم خیلی شلوغ بود.
   وای از این همه حماقت……..
   افسوس که ایرانی هیچگاه درست بشو نیست.

   • در پاسخ به: علیرضا

    محمد رضا | آبان 19, 1394 | لینک نظر

    این که خوبه دوست عزیز من دیروز که رفته بودم نمایندگی سایپا به غیر از شلوغی یه آقایی دیدم جعبه شیرینی گرفته بود داشت به کارمندا و مردم تعارف میکرد.خیلی محترمانه سرش رو کلاه گذاشته بودن ذوق هم میکرد بنده خدا!!!

  24. جهان سومی | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   مدارک لازم:
   1- مافیای خودرو
   2-مرزهای بسته و تعرفه بالای واردات
   3- ملت ناآگاه که از کیفیت پایین خودروهای داخلی و قیمتهای نامنصفانه آن بیخبرند و در هیچ امر اجتماعی اتحاد ندارند و حتی با حقوق انسانی خود آشنا نیستند.

  25. رحمت | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   آدم باید بدبخت باشه که با این شرایط و بعد از این مدت تحریم خودرویی، این ماشین ها را بخره
   به امید خدا این شیوه فروش نیز به جواب نرسد.