بهره مرکب؛ زاویه تاریک وام 25 میلیونی خرید خودرو! + شرایط نهایی وام

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۱۸ آبان ۱۳۹۴ | 37 نظر

بهره مرکب با نرخ بیش از 16 % در انتظار دریافت کنندگان وام !

به نقل از مهر -امیر حسین قناتی، مدیرکل صنایع خودرو و نیرومحرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت با بیان اینکه با نظر بانک مرکزی، بهره مرکب برای آن دسته از تسهیلاتی که در قالب چک و در فواصل زمانی بیش از یک ماه بازپرداخت می‌شود، در نظر گرفته خواهد شد.

گفتگو با مدیرکل صنایع خودرو و نیرو محرکه وزارت صنعت، معدن و تجارت در ادامه می‌آید:

– مسئولان بانک مرکزی امروز اعلام کردند که چنانچه بازپرداخت اقساط 25 میلیون وام بانکی خودرو، هر ماه از سوی مشتری پرداخت شود، اقساط با بهره 16 درصد محاسبه خواهد شد، در غیر این صورت بهره به صورت مرکب محاسبه خواهد شد و نرخ موثر بهره بالاتر خواهد رفت. این موضوع درست است؟

– بله

– در مراجعه ای که صبح امروز به نمایندگی ایران خودرو داشتیم، فرم‌های نمایندگی در قالبی تهیه شده است که مشتری را ملزم به بازپرداخت اقساط در قالب چک‌های 4 ماهه می‌کند، بنابراین بهره مرکب محاسبه می شود؟

– اگر چک برای بازپرداخت ماهانه از مشتری دریافت شده باشد، بهره 16 درصد محاسبه خواهد شد.

– آن گونه که در فرم‌ها لحاظ شده است، بازپرداخت در قالب چک‌های چهار ماهه یا امثال آن باید بازپرداخت شود.

– بنابراین نرخ از 16 بالاتر خواهد رفت.

چه دلیلی دارد که دولت این موارد را به صورت شفاف با مردم در میان نمی گذارد؟

– آقای میرمحمدصادقی(مدیرکل اعتبارات بانک مرکزی) این موضوع را اعلام کرده‌اند.

– این روش فروش به مردم، به نظر خود شما و از دیدگاه مصرف‌کننده توجیه دارد؟

– این توجیه بانک است.

– به نظر می رسد هر چقدر که زمان از اجرای طرح می‌گذرد، زوایایی از طرح نمایان می شود که به نظر نمی رسد طرح به نفع مصرف کننده باشد؟

-این را من نمی دانم. مصرف‌کننده خود باید تصمیم بگیرد. این نرخی است که بانک مرکزی گذاشته است.

– اگر خود شما مصرف کننده بودید، از این طرح باز هم خرید می‌کردید؟

– بله

– چرا؟

– همین الان اگر شما به عنوان یک مصرف کننده یک جنس را اقساطی بخرید، بانک حداقل با نرخ 27 تا 28 درصد وام به شما می دهد، در حالی که اکنون می توانید خودرو را با نرخ 16 درصد خریداری کنید.

– نرخ موثر بهره چقدر است؟

– اگر ماهانه بازپرداخت شود، 16 درصد خواهد بود.

– اگر سه ماهه باشد چقدر؟

– نمی دانم. آن ضوابط بانک مرکزی است ولی حتی اگر سه ماهه هم بازپرداخت کنید، نرخ نسبت به وام‌هایی که از قبل برای خرید خودرو می‌دادند، کمتر است. به نظر من طرح خوبی است.

 

شرایط نهایی وام خودرو ////

1 – *به هیچ عنوان خودرو به نام خریدار نمی‌شود و تا پرداخت نشدن آخرین چک، خودرو برای خودروساز محسوب می‌شود.


2 – *بازپرداخت تسهیلات جدید خودرو برخلاف اعلام قبلی 7 ساله نیست و یک تا 4 ساله است.


3 – *حداکثر قسط ماهانه 807 هزار تومان است.


4 -*قابل توجه کسانی که قصد دارند با خرید خودرو، آن را واگذار و از پول آن بهره‌مند شوند: تا سه سال خودروهایی که از این طرح استفاده می‌کنند قابل انتقال نیست.


5 – *سود اسمی این طرح 16 درصد است اما چون چک‌های 3ماهه تا 6 ماهه اخذ می‌شود سود مرکب از خریداران ریافت می‌شود؛ یعنی سود 3 ماهه شدن چک را هم دریافت می‌کنند که تقریبا معادل سود 19 درصدی می‌شود.


6 – *طبق فرم‌های خودروسازان درصورت برگشت هریک از چکهای اقساط ، کل بدهی مؤجل مشتری ، به بدهی حال تبدیل شده و فروشنده مجاز است نسبت به وصول مطالبات مذکور هرگونه اقدام لازم را معمول نمایند. با توجه به اینکه خودرو در رهن خودروساز می‌ماند .


7- *چنانچه متقاضی چک شخصی جهت پرداخت اقساط نداشته باشد، می تواند از چک شخص ثالث جهت پرداخت استفاده کند که در این صورت متقاضی می بایست پشت چک را دو امضاء کند و به همراه گواهی امضاء صادرکننده چک و گواهی امضاء صاحب قرارداد (که توسط دفاتر اسناد رسمی صادر میشود) و به همراه امضای تعهدنامه ها به نمایندگی تحویل دهد.


8 – *چک‌ها باید حتما از حسابهای آنلاین مانند : سپهر، سیبا، همراه، جام، جاری طلایی، مهر و مهرگستر، فراگیر یا سحر، حسابهای بانک مسکن جاری متمرکز که با شماره 1300 شروع میشود و یا کلیه بانکهای خصوصی کشور، صادر گردند.


9 – *به دلیل محدودیت در وصول در شبکه چکاوک، چک بانک های سرمایه و تات(آینده) مورد قبول شرکت ایران خودرو نمی باشد.


10 – *شخص ثالث کافی است یکی از شرایط زیر را داشته باشد : بستگان درجه یک (پدر، مادر، ھمسر، فرزند، خواهر و برادر) بستگان درجه دو (عمو، عمه، خاله، دایی) کارمندان دولت و بازنشستگان (کپی کارت پرسنلی معتبر.


11 – *صادرکننده چک بایستی پرینت حساب جاری خود را که ممهور به مهر بانک است، هنگام ثبت نام به نمایندگی تحویل دهد و تطابق امضا صادرکننده چک و مشتری و تطابق آن با گواهی امضاء محضری توسط نمایندگی بایستی انجام شود.


12 – *در صورت عدم وصول چکھا در زمان سررسید، شرکت ایران خودرو ضمن اقدام حقوقی، وفق تعهدنامه و اخذ خسارت دیرکرد و هزینه وصول عمل خواهد کرد و گارانتی و کارت طلایی کلیه خودروهای مذکور را از درجه اعتبار ساقط خواهد کرد.


13 – *درصورت عدم برداشت وجه چک ھای موضوع قرارداد مشتری تعهد می نماید به منظور اجتناب از تعلق جرایم و بروز مشکلات احتمالی مراتب عدم برداشت را پس از گذشت حداکثر10روز کاری از زمان سر رسید چک، ازشرکت ایران خودرو پیگیری نماید و نسبت به پرداخت مبلغ چک پرداخت نشده اقدام نماید.

14 – *مدارک مورد نیاز: 1- فرم قرارداد فروش رهنی (تکمیل و امضاء شده) 2- وکالتنامه فک پلاک (پیوست بخشنامه می باشد) 3- فرم تعهدنامه (در دو نسخه تکمیل و امضاء شده) 4- پرینت حساب جاری صادر کننده چک (30 گردش آخر) 5- گواهی امضاء محضری متقاضی و صادر کننده چک و صادر کننده چک ضمانت 6- یک فقره چک ضمانت به اندازه کل مبلغ اصل و فرع وام از شخص ثالث یا از شخص صاحب چک با امضاء شخص ثالث در ظهر چک 7- کپی شناسنامه و کارت ملی متقاضی و صادرکننده چک و صادر کننده چک ضمانت


15 – *در صورت عدم ارائه مدارک در مهلت مقرر، خودروساز مختار به اختصاص ظرفیت اعلام شده ارائه خودرو با تسهیلات به فرد دیگری خواهد بود و وجه پرداختی مشتری متعاقبا مسترد می گردد و معلوم نیست چه موقع بازگردانده می‌شود.


16 – *در صورت تاخیر در تحویل خودرو، سود تاخیری معادل 18% سالیانه به ازای مبالغ پرداختی مشتری، از سوی شرکت ایران خودرو محاسبه و پرداخت می شود.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 

 

از سراسر وب
پیشنهاد از

37 دیدگاه

 1. سیامک | آبان 20, 1394 | لینک نظر

  سلام اقایون فرض کنیم پنجاه هزاره دستگاه هم فروش رفت اینایی که چندرغاز پول تو دست و بالشون بود پر میشه بعدش چی به چه کسی میخواد خودرو بفروشه کمپین تحریم خودرو کار خودشو کرده اون ته موندی بازار هم پر شد رفت با این وام .چند ماه دیگه خریداری وجود نداره روزی پنج هزار دستگاه خودرو مشتری نداره .اخرین نفسهای صنعت بنجول با همکاری تدبیر و امید داره تموم میشه.

 2. سپهر | آبان 20, 1394 | لینک نظر

  به زبان ساده: چپاول و شیوه ی جدید کلاهبرداری از مردم عوام

 3. akber tika | آبان 20, 1394 | لینک نظر

  چرا جهان سومی هستیم اه ه ه ه!!! یه چیز رو اصول نیس آدم دلش خوش باشه

 4. علیرضا | آبان 20, 1394 | لینک نظر

  انشاء الله هرکی این نزول رو گرفته خود خدا به زودی جوابشو بده چون نه تنها با خدا داره میجنگه بلکه به تمام مردم کشورش خیانت کرده خدا حق این نزول گیرا و نزول ده هارو کف دستشون بذار الهی آمین

  • در پاسخ به: علیرضا

   خلیل | آبان 20, 1394 | لینک نظر

   علیرضا جان اگر قرار بود خدا کاری کنه که تا حالا کرده بود

 5. ینی حلالت مجتبی جون.
  من خودم میخواستم یه v8 بخرم.
  ولی الان میگم لعنت باد به این آشغالایی که به اسم خودرو بهمون میندازن.
  کسایی هم که ثبت نام کردن رو یه سال دیگه که دهنشون سرویس شد سلا میکنم.
  یاحق

 6. sunmartin | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  کاربران محترم و غیره لطفا قدری رعایت کنیم که بعدا محبور نشیم با شتر شکن (فیل ت ر شکن سابق) بیایم تو سایت ،،
  درد و بدبختی که زیاده اما هرچه که هست تغییری با این ملت حزب بادی که من دیدم در هیچ زمینه ای و بخصوص در حوزه خرید خودروی با کیفیت و ایمن و استاندارد که صد البته خارجی هم است حاصل نمیشه (ایران دست به داخلی سازی هرچی میزنه مث کشور دوست و عزیز و تاج سر چین گند میزنه بهش)
  تمام افرادیکه بفرض سراتو های ساخت سایپا خریدن از سال 94 تو آگهی که زدن بعنوان تبلیغ نوشتن:صندلی ها با مدل کره ای تعویض شد لاستیک ها ژاپنی شدو باطری تعویض شد..خب بابا این چه کاری اصلا نخوایم شما داخلی سازی کنین باید چکار کنیم به کی پناه ببریم پس فقط این جمع قلیق که اوامرشون بر جمع کثیر جاری هست بخاطر نفع شخصی و گرفتن کارکتر قطعه ساز و خودکفا حاضرن بدون لحظه ای درنگ هرقطعه ای ولو با تکنولوژی و ماتریال بالا داخلی سازی کنن بقول خودشون بومی سازی اونم با قطعات بی کیفیت چینی و مونتاژ بی دقت ایرانی

  • در پاسخ به: sunmartin

   علی جگوار | آبان 20, 1394 | لینک نظر

   من یه 206 مدل 83 دارم (چون دیگه میدونستم به این بازار امیدی نیست 1-2 ماه قبل خریدم)
   دیروز با یکی از دوستان که 206 مدل 90 داشت بودم
   همونطور که میگید تفاوت داخلی سازی بیداد میکرد!
   صندلی های ماشین من با وجود 11 سال کارکرد خیلی با کیفیت و راحت تر بود و تا روی صندلی ماشین طرف نشستم متوجهش شدم! طرف هم همینطور!
   کیفیت تزئینات داخل خودرو از بغل درها تا داشبورد! به نحوی که حتی پیچ های بکار رفته در دستگیره بغل در هم آشغال شده بود و همش لق میزد!!!! یعنی به یه پیچ هم رحم نمیکنن!
   از نظر موتور و شتابگیری هم کاملا محسوس مدل 83 برتر بود!

   تنها برتری مدل 90 داشتن ایربگ که نمیدونم تاثیر آنچنانی داره یا نه و ترمز abs بود …

   • در پاسخ به: علی جگوار

    sunmartin | آبان 20, 1394 | لینک نظر

    شما سنگینی درب های 206 های مدل 83 تا 86 ببینید و کیفیت داشبورد وووو.حالا با 206 های 88 و 89 و 90 …94 مقایسه کنید کیفیت داشبورد پلاستیک بازیافتی پیچ ها و اتصالات زنگ زده گرما گیر روی پوسته سیلندر چکش خورده و مچاله شده کیفیت صندلی ها ابری از نوع فراتر از زباله کیفیت گیربکس و دنده افتضاح صدای موتور شبیه تراکتور در روزهای سرد..ایران هر قسمت 206 بومی سازی (چینی سازی)کرد اونو به ورته نابودی کشوند نمیدونم چه اصراری هست به این سیر تسلسل؟؟

    • در پاسخ به: sunmartin

     مجید | آبان 22, 1394 | لینک نظر

     دوست عزیز، تفاوت مدلهای هشتادو سه تا نود اینقدرام فاحش نیست، که اگر بود این کمپین خیلی زودتر از اینا راه میافتاد. ولی در کل کیفیت در ایران سیر نزولی داشته، که از نود و یک افت کیفیت به دلیل چینی شدن قطعات شدیدا مشهوده.
     ضمنا ورطه درسته، نه ورته! شمام قطعاتت چینیه انگار ها!!!!

 7. مجتبی | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  من حدس میزنم دولت با این وام تیر خلاص رو به خودروسازی کشور زده. یه منجلاب برای خریدار و فروشنده.
  یکسال دیگه رو تصور کنید:
  – یه عده که چپو راست تو نمایندگی هستن و از کیفیت ناراضی هستن.
  – یه عده واسه فروش خودروهاشون به دور زدن خودروسازو فروش وکالتی و قولنامه و تعهد پرداخت وام و این حرفا متوسل میشن.
  – برخی به علت سنگینی وام از پس بازپرداخت اقساط برنمیان و چکهای برگشت خورده و بدون پشتوانه بسیار زیادی می مونه دست خودروساز.(قاعدتاً برای این حجم دعوی چک برگشتی دادگستری باید شعبات زیادی رو بهش اختصاص بده)
  در کشور ما خودرو یه جورایی سرمایه در گردش محسوب میشه ، یعنی تا پول لازم میشی اول ماشینو رد میکنی . و متاسفانه قشری که به سمت این وام میرن معمولاً از افراد کم بضاعت هستن که اگر نبودن قطعاً به روشهای نقدی یا لیزینگ و این حرفا خرید میکردن و گیر این وام نمیافتن. حالا تصور کن شما ماشینی داری که در بدتری شرایط زندگیت هم نمیتونی پولش کنی ، کیفیتم که نداره ، ماهی پونصد ششصدم باید علاوه بر خرجای متداول و تعمیراتش باید برای قسط بزاری کنار. واقعاً اگه من تو همچین شرایطی باشم دیوونه میشم.
  اصلاً یه سوال از کسایی که ثبت نام کردن:
  اگه شما نصف این قسط رو واسه رفت و آمد ماهیانه بزاری کنار بقیش هم تو بانک پس انداز کنی ، به صرفه تر نیست؟؟ لطفاً نگید بعد از هفت سال یه ماشین واسم میمونه که همه میدونیم بعد از اون مدت دیگه ماشین (اونم آشغالای امروز ایران خودرو و سایپا) ارزش زیادی نداره!! اصن اسقاطه !!!

  • در پاسخ به: مجتبی

   علی جگوار | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   خودروساز و دولت که ککشون هم نمیگزه
   ضررش رو فقط ملت میبینن!

   //
   این ایرانخودرو گذاشته ببینه مردم چطور اتقبال میکنن . تا دیده یکم استقبال خوبی زده زیر خیلی چیزا و بازی درآورده. اگه استقبال کم میبود با التماس همون شرایط اول رو میپذیرفتن!

  • در پاسخ به: مجتبی

   محمد رضا | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   آقا مجتبی خیالت راحت کار به دادگستری هم نمیکشه چون اول گردش مالی صاحب چک رو نیگا میکنن اگه ببینن طرف با چکش فعالیت اقتصادی میکنه و به قول معروف دستش به دهنش میرسه بهش وام میدن در غیر این صورت وامی در کار نیست!!!

   • در پاسخ به: محمد رضا

    مجتبی | آبان 20, 1394 | لینک نظر

    نه دوست عزیز ، مثل اینکه شما روند استعلام دقیق متوجه نشدی!
    روال کار به این شکله که شماره ملی شما رو از بانک مرکزی استعلام میکنه. در پاسخ استعلام درج شده که شما در حال حاضر ، دقت بفرمایید “درحال حاضر” چک برگشتی و یا قسط معوق دارید یا نه!! یعنی اگر شما قبلا هم چکهای برگشتی داشتید و رفع سوء اثر کردید ، مانع مشمول شدن شما برای اخذ وام نمیشه. استعلام به فعالیت اقتصادی و گردش حساب هم هیچ ربطی نداره.
    من چند بار وام های مختلف گرفتم و کاملاً با روال آشنایی دارم.

 8. كاروني | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  بفکر وام دادن افتادن تا مردم کیفیت خیلی بد وقیمت نا مناسب وتکراری بودن خودروهارافراموش کنند تاهم سود بیشتری ببرند وخودرو های انبارشده بفروش برسند.

 9. علیرضا | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  واقعا مردمو جیگر فرض کردن . اول این جدول قیمت پیش پرداخت رو دادن.

  http://upload.lordia.ir/upload/4oqh4v0zwdnt6h65j8ko.jpg

  بعد موقع ثبت نام 2 میلیون روی این پیش پرداخت ها اضافه کردن ! 206 تیپ 5 که پیش پرداختش 9 تومن بود یهو شد 11.500 و فقط هم چک ضمانت قبول میکنن! که بهره پرداخت اقساطش 18 درصد میشه. واقعا کسانی که میرن ثبت نام میکنن میخوام ببینم ذره ای محاسبه و فکر رو کار و آینده شون کردن؟!

 10. پیمان | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  نیم قرن عقب افتادگی تکنولوژی در صنعت خودرو

  http://www.fardanews.com/fa/news/462508

 11. cok | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  وگرنه چه دلیلی داشت فیلم بگیرن بزارن تو سایتها.یکم فکر کنید مگه قبلا که که مردم گاریاشونو ثبت نام میکردن فیلمبرداری میکردن یا نمایش میدادن .

 12. ایول | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  جناب اگاه لذت بردم واقعا حق مطلب را ادا کردید اونم چه ادایی ( ایول )

  دوستان خدایش یه بار دیگه با دقت و فکر همین چند بیت را بخونیید جواب کل سوالات را میگیرید

  از بهر تشنگان حقیقت دراین کویر————-آب آورد ولی به الک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  از بس به هم تنیده دروغ از پی دروغ————گشته ست خویش هم دوبه شک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  در خدعه و فریب وریا وفسون و غدر————-حقا بود یگانه و تک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  آموخته ست از ادبیات اقتدار————-مشق فریب و درس کلک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  از بس دروغ گفته درآورده تا به حشر———–فریاد انس و جن و ملک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  زان جوکه خورده است ازآخوروتوبره————جفتک زند چو کره خرک آدم زرنگ( دولت زرنگ )

 13. مهدی | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  اگه مردم ایران اینقدر که برای چیزهای مزخرف راهپیمایی میکردن ، یه بار برای اعتراض به خودروسازان راهپیمایی کرده بودن الان وضع ما این نبود !!!
  آقا به نظرم اگه کمپین واقعیت داره ، مردم یه روزی رو مشخص کنن برای اعتراض به خودروسازان، البته به طور مودبانه و خیلی آروم چون خودتون که بهتر میدونید اگه توهین کنید و فحش بدید به خودروسازان ، فاتحتون خوندست!!!!

 14. ممل | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  اقا ما که نه سر از این امار و ارقام رسمی در اوردیم نه سر از این امار و ارقامی که شما میدین. یکی میگه اینقدر یکی میگه اونقد! فکر کنم تنها نقطه در کره زمین که مثلا عدد 1000 ممکنه معنای 1000000 یا شایدم 1 بده همین ایران باشه!
  من نشستم یه دو دو تا چهارتا کردم ببینم چی به چیه. با حساب و کتاب من خود وام مناسبه یعنی با چشم پوشی از چیزی که میخری ولی بعد این خبر رو دیدم یه زره دیگه حساب کتاب کردم دیدم هنوز مناسبه ولی داره کم کم نامناسب میشه. یعنی هی دارن شرط و پیش شرط هاشو زیاد میکنن.
  منظورم اینه کلا از نظر من این وامه بوداره یعنی یه داستانی پشتش هست اگر قصدشون اب کردن ماشین های رو دستشونه دیگه چرا اینقدر بازی در میارن و انگول می رسونن؟ نمیشد تعدادی رو که دارن به ملت بندازن بعد بازی در بیارن؟ فکر کنم 2 سال دیگه تهش دربیاد 4 هزار میلیارد وام بوده 1 میلیاردشو دادن به ملت بقیه هاپولی شده رفته.

  • در پاسخ به: ممل

   مصطفی | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   دقیقاً هدف اصلی از این وام آب کردن خودروهای بی کیفیت موجود در انبارهاست.
   چون من در خبری خوندم که اعتبار اولیه وام تا حدود شصت هزار خودرو بیشتر نیست.
   یعنی انبارها که خالی شد ،
   دیگه بعدش ….
   واممممممم؟؟؟؟
   خودرو؟؟
   پراید توربو 😐
   فرغون
   من 😐
   ابوبکر البغدادی
   حمید معصومی نژاد
   ارمیا (که حقش نبود اول بشه)
   🙂

 15. یه پسر | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  خیلی دولت باحالی داریم
  خیلی مردم باحال تری داریم

  اول به اسم اقساط 16 درصد 7 ساله مردم بیچاره ای رو که چندین سال حسرت داشتن اسباب بازی های فرسوده این بی … رو داشتن به سمت بازار می کشونن
  بعد که اومدن تو نمایندگی و کار از کار گذشته و طرف به خانواده اش قول ماشین داده و کمپین ممپین رو فراموش کرده
  حالا سود رو رسوندن به حدودا21 درصد اونم چهار ساله اونم با اقساط 700 هزار تومن

  بخدا گربه نره و روباه مکار هم خجالت می کشن همچین کلاه زشت و بچگانه ای رو سر پینوکیو بذارن

  یکی هم نیست به ملت شریف تفهیم کنه اونم باغ سبزی که بهتون نشون دادن لجن زاره

  اقا اصلا خود من با خودم گفتم جهنم می رم هفت میلیون می دم به 206 اسباب بازی می خرم ماهی 400 تومنم قسط می دم یه وام خرید لوازم مصرفی و تعمیرگا هم می گیرم
  اما الان با این شرایط فقط داری یه 206 ناقص الخلقه رو به سرپرستی قبول می کنی برجی 800 هزار تومن هم باید قسط بدی

  دوستان برادرانه بهتون می گم ماشینای ایرانخودرو ازتون سواری نگیرن (تازه اگه شانس بیارین) بهتون سواری نمی دن

  – خدایا خودت به دادمون برس زندگی ما از تراژدی رد کرده به کمدی رسیده !!!

 16. محسن | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  اصلاً بحث سر به صرفه بودن مبلغ قسط و قیمت تموم شده نهایی نیست. حتی اگه بدون بهره و از دم قسط هم بخوان بفروشن، باز هم ارزش خرید نداره چون جدا از اینکه خودروی از رده خارج 30 سال پیش رو دارن به ملت میفروشن، قیمت خودروی روز دنیا رو میگیرن که حتی کیفیت همون جنس 30 سال پیش رو هم نداره و مصرف سوختش هم بالاست. حالا اینکه چرتکه بندازیم که بعد 7 سال چقدر تموم میشه و اصل کار رو ول کنیم، ساده دلی ما رو میرسونه.
  دیگه ماشین اونم این ابوقراضه ها که نون شب نیست که نشه ازش گذشت. فقط متاسفم برای سطح فکر کسایی که ثبت نام کردن.

 17. امیرحسین | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  کی حاضره این قرارداد ترکمانچای رو قبول کنه؟گول این بوق و کرنا کردنشونو نخورید،همش طبل تو خالیه!

 18. رضا7 | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  آقا یکی منو دریابه !؟
  همین الان تو سایت فروش اینترنتی ایران خودرو دنا فروش نقدی 42 میلیونو و سیصد زده
  فروش قسطی 6 تا 4 ماهه 4 میلیون و 402 تومن + پیش پرداخت 21 میلیون و 670 = حدود 48 میلیون !!!!!؟؟؟

  ی حساب سرانگشتی دنای 42 میلیونی قسطی در میاد 48 !!؟؟ دقیقا 16 درصد اختلاف !!!

  یکی بگی دارم اشتباه میکنم، تو رو خدا ! اشتباه حساب کردم؟؟ اشتباه دیدم؟؟؟

  داره قلبم وا میسته…

  • در پاسخ به: رضا7

  • در پاسخ به: رضا7

   محمد رضا | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   دوست عزیز شرایط اقساطی ایران خودرو که شما لینکش رو گئاشتید اقساط خود شرکت ایران خودروهه و رابطی به وام 25 میلیونی نداره.ایران خودرو شرایط وام 25 میلیونیشو تو سایت نزده و فقط با مراجعه به نمایندگی میتونین از شرایطش با خبر بشین.در کل گور بابای همشون با این سودای هنگفتی که میگیرن به اسم 16 درصد.شما خودتون حساب کنید وام 25 میلیونی رو بخواین 1 ساله هم تسویه کنید حئودا 2/300/000 ازتون برای 1 سال سود میگیرن!!!به غیر از این 1 میلیون هم اضافه برای مالیات بر ارزش افزوده و شماره گذاری و ایناس که برای این وام اومدن زرنگی کردن و دوبار حسابش کردن.به طور مثال قیمت نقدی 206 تیپ 5 فول 36/600/000 که مالیات بر ارزش افزوده و هزینه شماره گذاریش هم رو قیمتش محاسبه شده ولی اگه بخواین همینو با وام دولت(هر مبلغی)بگیرین قیمت ماشین بدون سودش میشه 37/700/000 که به قول معروف میگن کلاه برداری در روز روشن!!!

   • در پاسخ به: محمد رضا

    رضا7 | آبان 19, 1394 | لینک نظر

    خب همین شرایط اقساطی ایران خودرو که بهتر از وام 25 میلیونی هست دیگه چه نیازی بود به این همه بگیر و ببند..
    از لحاظ پرداخت که با وام 25 فرقی نداره چک چند ماهه باید بدی از لحاظ سود هم همونه..
    ولی کلا حق با شماست همون کلاه برداری تو روز روشن با حمایت دولت..

 19. حامد | آبان 19, 1394 | لینک نظر

  آقا گول این بازار گرمیا رو نخورید تو رو خدا غیرت داشته باشید و خیانت نکنید اگه موضوع فروش این تعداد خودرو تو روز اول صحت داشته باشه باید فاتحه مملکتو خوند

 20. مهدی | آبان 18, 1394 | لینک نظر

  آقا این چه کمپینی بود؟!
  تا الان 17000 خودرو فروخته شد(روز اول اجرای وام!!!) وبراساس پیش بینی خودروسازان تمام خودروهای موجود در پارکینگ خود را تا همین چند روز آینده خالی خواهند کرد!!!
  یا خدا ، تا اون جایی که من یادمه مردم به کیفیت و ایمنی اعتراض داشتند ولی الان چیز دیگری مشخص شد!!!
  به نظر میرسه که فقط کاربران این سایت به کمپین وفادار موندن، درسته ؟؟؟ یا اینجا هم کسی هست خودرو ثبت نام کرده باشه؟؟؟!!!

  • در پاسخ به: مهدی

   ُSepehr | آبان 18, 1394 | لینک نظر

   فهرست مدارک لازم برای وام رو مشاهده کنید، اصلا امکان داره کسی 1 روزه و چند ساعته بتونه این مدارک رو مهیا کنه؟ اونم 17000 نفر؟
   متاسفانه تلویزیون قوی ترین رسانه هست و خودروسازها هم از این قدرت استفاده حداکثری می کنند

   • در پاسخ به: ُSepehr

    سعادتی | آبان 19, 1394 | لینک نظر

    نه داداش یک روزه نیست
    مرحله اول پیش ثبت نامه که تنها کد ملی رو وارد میکنی و صبر میکنی تا حسابت از نظر چک برگشتی تایید بشه
    بعدش مبلغ پیش پرداخت رو میدی که اختلاف مبلغ خودرو با وام هست و چند روز فرصت داری برای دادن چک ها و تکمیل باقی مدارک این 17 هزار نفر هم حداقل پیش پرداخت رو واریز کردن اما مطمینا هنوز مدارکشون ناقصه

  • در پاسخ به: مهدی

   iq7 | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   دوست عزیز همونطور که سپهر گفت امکان نداره یه روزه کسی بتونه این کارها رو کنه شما چرا باور میکنی؟؟ میخوان بگن ملت دارن خودرو میخرن شما هم سریع بیاید و بخرید تا تموم نشده!!!! تازه یه نکته جالب بهتون بگم تایید مدارک خودش 72 ساعت زمان نیاز داره چطوری کار 17000 نفر تو تو 7 ساعت اداری توسط دفترخونه ها ، بانک ها ، نمایندگی ها انجام شده اونم تو ایران انجام شده :))))))))))

  • در پاسخ به: مهدی

   reza | آبان 19, 1394 | لینک نظر

   ببین اینها یکی میگفت 6000 خودرو در انبار داریم یکی دیگه میگفت 1500000 هزار تا .
   حالا فکر کن الان چقدر راست میگن در این مورد . من بهت اطمینان میدهم با این شرایط یکی هم ثبت نشده شاید رزرو شده باشد شاید .
   حداقل برای موجود کردن مدارک سه روز لازم است و نمایندگی هم دو روز وقت میگره تا ثبت نام انجام شود .
   در خاتمه امیدوارم اینقدری حمار وجود داشته باشد تا شر این خودروهای تگرگ خورده و استوک از سر مردم فهمیده کوتاه شود .

 21. اگاه … | آبان 18, 1394 | لینک نظر

  چیزی نمیگم
  اما شعری ازاستاد بزرگ و قصیده سرای بزرگ عباس خوش عمل کاشانی قرار میدهم و به نظرم در این قصیده دوستان بجای
  کلمه ادم زرنگ بهتر اسا کلمه دولت زرنگ را قرار داده و شعر را بخوانند تا به هدف نزدیک تر باشد

  قصیده ی آدم زرنگ! ( دولت زرنگ )

  سربار شد به دوز و کلک آدم زرنگ ———- حق را گرفت با دگنک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  آزار تا کند همه ابناء خلق را————-آورده است چوب و فلک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  تبدیل کرده است به باد سیاه مرگ ———–هرجا بود نسیم خنک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  بر سر به جای تاج کرامت نهاده است———– بوقی کلاه و کهنه لچک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  تا ماهیان قرمز حق را کند شکار————-هرجا کشد چو گربه سرک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  از بهر تشنگان حقیقت دراین کویر————-آب آورد ولی به الک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  اسلام را گرفته به همراه انقلاب————-در هر کجا به باد کتک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  از بس به هم تنیده دروغ از پی دروغ————گشته ست خویش هم دوبه شک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  در خدعه و فریب وریا وفسون و غدر————-حقا بود یگانه و تک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  آورده جای دست نوازش نثار خلق————-اردنگی و سقلمه و چک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  آموخته ست از ادبیات اقتدار————-مشق فریب و درس کلک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  بر خودرو سفاهت و تحمیق خود سوار———–از شوش رانده تا به ونک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  تحمیق خلق را ز جگر نعره ها کشید————آنقدر تا که خورد ترک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  از بس دروغ گفته درآورده تا به حشر———–فریاد انس و جن و ملک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  افتاده در ازار زن و مردوشیخ وشاب————در روستا و شهر چو کک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  در جشن اختناق به سرخاب خون خلق————چون زال گنده کرده بزک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  زخم هزار ساله ی دلهای خسته را————-ناسور می کند به نمک آدم زرنگ( دولت زرنگ )
  زان جوکه خورده است ازآخوروتوبره————جفتک زند چو کره خرک آدم زرنگ( دولت زرنگ )

  امیدوارمحق مطلب را ……..

 22. جهان سومی | آبان 18, 1394 | لینک نظر

  کدوم ماست بندی میگه ماست من ترشه که جناب امیر حسین قناتی بگه؟