تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
3 رای - میانگین 3

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. sunmartin | بهمن 12, 1396 | لینک نظر

  سراتو خودروی با کیفیتیه اما نبود esp و بک لایت زیر بالابرهای عقب و شیفتر و نبود دیلایت و ترمز دیسکی و آینه برقی قدری بی انصافیه که مقصر این حذفیات نه شرکت کیا موتورز بلکه سایپاست که این آپشنهای فابریک بروب خودرو قرار نداده والا در کیفیت و عملکرد سراتو جای شکی باقی نیست سراتو خودرویی که از آمریکا تا برریل و روسیه و آلمان و فنلاند قابلیت های خودسو پس داده و خودش در بازار با کیفیت اثبات کرده

 2. ارسلان | بهمن 12, 1396 | لینک نظر

  ما که نمایندگی سایپا هستیم اگه سراتو نبود باید جمع میکردیم میرفتیم خونه مینشستیم الان ۷۰درصد فروش ما از سراتوست مشتریها راضین کیفیت بالایی هم داره کمپانی کیا هم به شدت نظارت داره روی محصول تولیدیش

  • در پاسخ به: ارسلان

   شما از کارکنان سایپا هستید چه با افتخارم میگید شرکتی که اینهمه مردمو کشته شما هم یکی از شاغلین این شرکت کشتار جمعی با دزدی های فراوان از هر خودرویی بایدم اینچنین تبلیغ کنی همین سراتو خجالت نمی کشید اینهمه ازش زدین شکمتون کی سیر میشه خواهشا دست بکشید از تولید ما نخاستیم

   • در پاسخ به: دکتر مهندس سانمارتین

    ارسلان | بهمن 12, 1396 | لینک نظر

    حالا بیا نمایندگی ما یه کم بهت اگزوز سراتو بدم میل کنی شاید خوشت اومد

    • در پاسخ به: ارسلان

     خخخ حرف حق رو بلد نیستی جواب بدی البته جوابیم نداری ک بدی داری مزه می‌پرونی ولی خیلی بی مزه ای اول رؤسا تون بعدش کارمندان و حتی تعمیرکاراتون همه از دم دزد و از زیر کار دررو مفت خورید ما هم نیازی به شما نداریم چندین ساله خودرو میخرم حتی یک بارم از شما دزدا نخریدم و نمیخرم

     • در پاسخ به: دکتر مهندس سانمارتین

      شهرامی | بهمن 13, 1396 | لینک نظر

      این سایت صاحب نداره کامنت های این دلقک کی پاک میکنی ؟؟
      اینکه داره به همه فحاشی میکنه و مسخره بازی درمیتره با نام کاربری جناب سانمارتین هم شروع به چرند نویسی کزده واقعا کی میخواین جلو همچین فرد بی شخصیتی بگیرید؟؟

     • در پاسخ به: شهرامی

      مثلا الان شما با شخصیت هستین ؟؟؟???
      ینی با شخصیت بودن مثل شماس؟؟!!!!???
      لااقل چیزی به چیزی که خودت میگی احترام بزار
      شما یک مورد از فحاشیهای منو نام ببر بیا بهت جایزه بدم .
      درضمن صفتهایی که در عملم نشون دادی برازنده خودت هست به دیگران نسبت نده با تشکر

  • در پاسخ به: ارسلان

   محسن | بهمن 12, 1396 | لینک نظر

   بعد پراید چند درصد از فروشتون هستش؟! آخه چرا روی هوا حرف میزنی

   • در پاسخ به: محسن

    ارسلان | بهمن 12, 1396 | لینک نظر

    والا نمایندگی ما که پراید و تیبا طالب چندانی نداره دیگه بازار از این دوتا اشباعه و بیشتر ماشینای ایرانخودرو با قیمت کمی بالاتر شرایطی داده میشه دیگه پراید و تیبا کسی نمیخره مثلا طرف بجای اینکه ۲۳ تومن بده پای پراید یا ۲۹ تومن بده پای تیبا۲ میره شرایطی ۲۰۶ تیپ ۲ یا سمند برمیداره

 3. دنا دارم از نوع خوبش بعنی پلوس با سراتوی آشغال چن روز پیش کل و کورس شدم که در یک لحظه شگفت برانگیز تونستم بتوسط دو دنده جلو و شااب فزاینده در آینه جانبی منتهی علیه چپ محوش کنم آری چنین است پلوس که شتابان میرود در ضمن سراتو فرغونی بیش نیست و در کشور موریتانی و پایتخت آن آدیسابابا برای انور خیریه از سراتو سایپایی استفاده مینومایند زنده باد پلوس زنده با چایناز و نابود باد شرکت اسباب بازی سازی کیا هیوندا که از اول آخره…ههه

 4. محسن | بهمن 11, 1396 | لینک نظر

  شنیدم سراتو توی رضایت مشتریان در رده قیمتی خودش از آخر اول شده. درسته؟

  • در پاسخ به: محسن

   محمد | بهمن 11, 1396 | لینک نظر

   آره آقا دنا خوبه چقدر ترحم برانگیزی که لنگ کرایه خونتی ولی میای اینجا در مورد ماشینی که صد سال دیگه پول خریدو نداری نظر میدی ??????????????????

 5. بهنام | بهمن 10, 1396 | لینک نظر

  اقا این همه میگن کیا سراتو فلانه… چرا کیفیتش در نظر سنجی از مالکانش 716 گرفت حتی دنا کیفیتش بالاتر شده و 723 شده.حالا معلوم شد سایپا چه بلایی به سر کیا سراتو اورده معلومه به نسبت پولش راضی نیستن کسایی که خریدن.معایب(کابین بی کیفیت و خشک_فرمان هیدرولیک سفت_فنربندی بسیار خشک_کیفیت رنگ افتضاح_نفوذ کامل صدای موتور و جاده به داخل خودرو_فضای کم سرنشینان_کیفیت بد صندلی ها_نصب اپشن های بی کیفیت توسط سایپا._ارتفاع کم خودرو و گیر کردن به سرعت گیر های بزرگ .افت قیمت شدید و نداشتن بازار فروش خوب به علت اقساط بدون بهره سایپا , ….)_مزایا (شتاب مناسب_هندلینگ خوب) در کل با امدن خودروهای رقیبش با موتور توربو دیگه شتاب این خودرو فقط معمولی هست. در ضمن با اتمام قرارداد سایپا با کیا موتور بر سر خسارت ترک کیا از ایران تولید این خودرو متوقف خواهد شد چون کیا موتورز به شدت با تولید خودروهای از رده خارج خود در هر جای دنیا مخالف هست و برای اعتبار برند خود فقط تولید خودروهای بروز شرکت را موافق است.

  • در پاسخ به: بهنام

   علی | بهمن 10, 1396 | لینک نظر

   کار درست رو تو کردی که رفتی دنا پلوس! خریدی

  • در پاسخ به: بهنام

   فرزاد | بهمن 10, 1396 | لینک نظر

   ولی امتیاز دنده ایش خوبه ولی فکر کنم دیگه تولید نمیشه مدل دنده ایش

  • در پاسخ به: بهنام

   سام پرسیانی | بهمن 11, 1396 | لینک نظر

   شما اینخودرو مجبور نیستی بخری کیفیت کابین افتضاح ؟؟ و اونوقت دنا که همون مشتق 405 دهه 90 کیفیت داره؟؟
   مشخصه که راجع به خودرو چیزی در چنته نداری بازار دست دوم سراتو ضعیفه؟؟? عجب!! خب شد شما فهمیدی و در منجلاب سراتو گرفتار نشدی همون بهتر که دنا (شما بخونید 405 ایرانیزه شده) سواری وگرنه میگفتی سراتو در حد پرایده
   از اون قسمت کامنتت هم که فتی موتور سراتو با قدرت 157 اسل در مقابل رقبای چینی مثل لیوان و چانگان و چری و جک و لوبیا حرفی واسه گفتن ندراه بسی مسرور شدیم

  • در پاسخ به: بهنام

   فضای کم سرنشینان ??
   کیفیت بد داشبورد (وات ؟؟؟)
   فنربندی خشک..?
   شتاب معمولی..?
   بازم کامنت بزار مشخصه که در حسرت سراتو هستی البته الان لاکچری سواری نه ؟؟دنا ملوووس نه پلوس واقعا لذت بردم ازین کامنت سراسر هجویاتی که از خودت ول دادی

 6. sunmartin | بهمن 10, 1396 | لینک نظر

  کاملا با کاربر رواندوست موافقم اگر کامنت های توهین و تمسخر آمیز این شخص بی نزاکت را حذف کنید که مدام به بنده و سایرین توهین میکند بسیار پسندیده خواهد شد زیرا این فرد هدفش تخریب و تهییج بی مورد و بی احترامی به بنده و سایر
  کیا سراتو td دوستان است

 7. آرمانی | بهمن 10, 1396 | لینک نظر

  تو برف و جاده لغزنده مثل چسب به زمین چسبیده بود و حرکت میکرد عملکرد ترمز ها و عدم لغزش کاملا قابل اعتماد هستن
  واقعا این خودرو نه بیش فرمانی داره نه کم فرمانی مهندسیش خیلی پیشرفته است البته عده ای اینقدر عقده ای هستن که با خودروها هم مشکل دارن اما واقعا دست مریزاد کیا موتور چی ساختی

  • در پاسخ به: آرمانی

   ینی یه جمله اینقدر فشار وارد کرد احتمالا تو ترمزهای کفشکی عقبش چسپ ریختن واسه اونه چسپندگیش زیاده????

   • در پاسخ به: دکتر مهندس سانمارتین

    رواندوست | بهمن 10, 1396 | لینک نظر

    لطفا مدیر سایت این پیام های بی مورد پاک کنه ما اینجا داریم بحث در مورد فنی سراتو میکنیم طرف اومده مسخره میکنه و با نام جناب سانمارتین عزیز کامنت ول میده از خودش بازم مهندسه که ما ازش خواستیم جواب همچین افرادیو واسه آرامش تاپیک نده ولی از سردبیر انتظار داریم انتشار نده چنین کامنت هایی که شخصیت افراد ترور میکنه
    من الان 4 ماهه سراتو دارم و از کیفیتش قدرتش امکاناتش راضیم روز برف هم تو جاده بودم ماشاله به سراتو که رو سفیدم کرد چون تو گردنه بودیم لیز بود اما چالاکی و چسیندگیش عالیه و درجه یک جناب اقای آرمانی شما لاستیک چی انداختید از من lassa ترکیه 205 از شما و سار دوستان چیه با تشکر

    • در پاسخ به: رواندوست

     مثلا این بحث فنیه پرقدرت پرشتاب موتور قوی بی رقیب تا 200 میلیون اخه عزیز دل … فنی نیستی حتی ماشین بازم نیستی اینجا اگرم حرفی میزنم فقط بخاطر اینه که دفاع بی مورد و بی دلیل بعضیا از ماشین و جواب بدم اخه خودت قاضی باش ماشین 2نسل پیش حالا میخواد سراتو باشه یا ماکسیما پراید باشه یا اپتیما دیگه این قد جواهر نیس که 800 صفحه نظر بدن در موردش من چن تا از دوستام سراتو دارن منم ماکسیما دستی دارم با اینکه مدل ماشین اونا از مدل ماشین من بالاتره اما من کمتر مراجعه میکنم به تعمیرگاه حالا بحثهای فنیش بماند اما دلیل نمیشه من بیام یه سره از ماکسی تعریف کنم کمری گرند دارند همکارا هنوز آچار نخورده اما کسی تعریف بیخودی نمی کنه اما این دکتر مهندس ای تی که تو یه صفحه دیگه هم رشته تحصیلیشو مرتبط دونسته با خودرو(???) آنچنان جبهه گرفته که آدم … ولش کن حالا اگه اون نیستی خیلی بخودت نگیر

     • در پاسخ به: دکتر مهندس سانمارتین

      رادزیان | بهمن 10, 1396 | لینک نظر

      توهین تحقیرات واسه خودت بزار کنار تو که ماکسیما داری خوش بحالت صدی 18 میسوزونه و کسی زیر بارش نمیره او منیریه تعمیرگاه عمومه که مر از ماکسیما اسقاطیه که شاتون زدن ی وقت وقتی میخوای حرفی بزنی به اینم توجه کن شلید کسی تو جمع باشه یه چیزی حالیش باشه
      ماکسیما ربطی به سراتو تداره یه خودروی با کیفیت و اقتصادی با شتاب بالا و تعمیرات صفر با یه خودروی 3000 سی سی قدیمی که زمانش 12 سال پیش بود نه الان که بنزین گرانه و هوا آلوده
      در ضمن من که الان خودم سراتو 2018 دارم و 1 ماهه
      که سایپایی فروختم واقعا راضی بودم و واسه ارتقا فروختن بازم اگه بخوام ارتقا بدم سراتو میخرم

     • در پاسخ به: رادزیان

      ???????
      خداییش خیلی تابلویی …
      اخه جناب شما متوجه نشدی یا شایدم نمیخوای متوجه باشی ک این دیگه کاریش نمیشه کرد من کجا از ماکسی تعریف کردم درثانی گیرم تعریفم کرده باشم یه ماشین جواب پس داده س اما کره ای تا سال 2013 (سال تولد سراتوی عزیزتون)فقط با چینیا قابل مقایسه س اما یه تکونایی خوردن ولی مونده هنوز ماشینی بیارن مثل تویوتا ژاپن که پدر بزرگ ، پدر و نوه هم بتونه ازش استفاده کنن…

 8. امید | بهمن 9, 1396 | لینک نظر

  قدرت مانور تو برف خوبی داره

 9. sunmartin | بهمن 8, 1396 | لینک نظر

  بی مشکل ترین خودروی داخلی سراتو سایپا است حتی در نمونه های وارداتی با کارکرد 500 هزار گیرباکس و سایر اجزا درست کار میکنند و تعمیر ک تعویض نشدند من قبلا ریو داشتم تا 1 ملیون کیلومتر بی نقص

 10. پرهامی | بهمن 7, 1396 | لینک نظر

  نمره این ماشین بیسته

 11. حسین | بهمن 7, 1396 | لینک نظر

  امروز تحویل گرفتم میخواستم ببرمش کارواش که بارون میومد ?? رانندگیش خیلی باحاله

 12. پیام | بهمن 7, 1396 | لینک نظر

  موتورش طلاست

 13. هاتف | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

  انصافا ماشین بسیار ارزنده اییه تو رنج قیمت خودش

 14. سراتو | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

  به پیج اینستاگرام سراتو سواران بپیوندید
  kia_cerato_td

 15. آرمان | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

  سلام دوستان ، فردا دارم میرم سراتو آپشنالم رو تحویل بگیرم خیلی ذوق دارم لطفا بگین چه جیزایی رو باید چک کنم ؟

  • در پاسخ به: آرمان

   sunmartin | بهمن 7, 1396 | لینک نظر

   مبارکه
   ظاهر خودور
   زاپاس که از نوع رینگ اسپرت و آلمنیومی باشه
   فندک و لیوان جاسیگاری دفترچه کفپوش ها آنتن استاتیک براکت نصب پلاک (1 عدد) جعبه ابزار و مثلث شبرنگ

  • در پاسخ به: آرمان

   ali.bk | بهمن 7, 1396 | لینک نظر

   یه مهندس هست تو این پیچ اسمش سانمارتینه.هر سوالی داشتی از ایشون بپرس کارش خیلی درسته.

   • در پاسخ به: ali.bk

    sunmartin | بهمن 7, 1396 | لینک نظر

    مخلص شمام اقا علی ماشاله خودتون خیلی سررشته دارید و من در مقابل کاربران خوب و با شخصیتی مثل شما کم میارم امیدوارم فقط سالم و سلامت باشید

 16. عماد | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

  ماشین خوبیه دارم دودوتا چهارتا میکنم که تا قبل عید یکی ثبت نام کنم

 17. مرتضی | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

  سلام به همه از همه دوستان خواهش میکنم مطالب فنی و کارشناسی شده در این قسمت مطرح کنند جناب سانمارتین از ابتدا ایرادها و محاسن سراتو چه آپشنال و چه غیر آپشنال را به صورت تخصصی و با مدرک ایراد فرمودند ما الان در ایران زندگی میکنیم و باید با توجه به انتخاب محدود در بازده قیمتی توان خود تصمیم به خرید بگیریم در بازده خرید سراتو فقط رقیب سراتو خودرو کره ای مثل هیوندای i10 و i20 با قدرت کمتر و تقریبا امکانات مساوی و خودروهای ساخت کشور دوست و برادر چین است که آنها هم با کیفیت کمتر و ضریب ایمنی بسیار پایین است
  به نظر من سراتو سایپا به علت محدودیت واردات و کیفیت پایین ایمنی و قطعات خودرو چینی و ایرانی بدون رقیب است
  حالا شما این سراتو را با ال لگن یا تیگو مقایسه میکنید اول باید پول جمع کنید یا قرض کنید تا بتوانید این خودرو بخرید و کمتر حرص بخورید

  • در پاسخ به: مرتضی

   sunmartin | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

   با تشکر از آقای مرتضی که شالوده اصلی صحبت های بنده در چند کلمه بیان فرمودند بله کاملا درسته سراتو تا 130 ملیون ارزش خرید داره و در بسیارری از لحاظ از مزدا 3 مدل 2009 که بنام نیو و با کیفیت رنگ پایین عرضه میشه بهتره فقط مزدا چند تا آپشن داره که برتر از سراتو که فی الواقع اگه سایپا سراتو لخت نمیکرد الان سراتو چند آپشن بیشتر از مزدا 3 داشت در سایر موارد سراتو پیروز میدانه از جمله موتور وحشی و گیربخکس گوش به فرمان 6 دنده و شتابی که دوستان تجربه کردن یکی از موارد مثبت سراتو قطعات اونه که مستقیما از کره میاد و میتونی تمام آپشن های حذف شده از جمله آینه تاشو و گرمکن و آینه وسط الکتروکرومیک و چراغ های زنون afs روش ببندی اونم فابریک مورد بعدی کیت توربو سراتو که شخصی بسته بود و قدرت این خودروی با کیفیت به 176 اسب رسونده بود که بی نظیره و دیگه نمیشه بهش گاز داد خب البته عده ای از سر حسادت و حب و بغض قیاس های بچه گانه ای میکنن که اصلا وقتم اجازه نمیده در اینمورد صحبت کنم از تمام دوسداران برند برتر و بین المللی کیا موتورز که امثال هم چندین جایزه برد میخوام واردبحث با چنین افراد خود باخته ای نشن و بذارت در رویاهای خودشون سوار بر لیوان و امشی در ابرها پرواز کنن

 18. sunmartin | بهمن 5, 1396 | لینک نظر

  نظر کاربران در مورد لوکسژن چیه؟ بنظر خودوری زیبا و مرغوبی میاد مانیتور وسطش هم ساخت htc که انصافا گوشی هاش مرگ ندارن این برند تایوانی

  • در پاسخ به: sunmartin

   ali.bk | بهمن 5, 1396 | لینک نظر

   سانی مشکوکی .نکنه زدی تو تبلیغ لوکسیژن.خدا رحم کنه تا ۱۰ سال دیگه یکی میاد میگه من امروز لوکسیژن تحویل گرفتم تا ۱۵۰ بی رقیبه

 19. هلی | بهمن 5, 1396 | لینک نظر

  سلام به همه دوستان
  من نمیدونم چرا هر کی هر خودرویی داره اونو میبره بالا اونی که نداره رو میاره پایین
  هیچوقت خودروی چینی نمیتونه جای خودروی کره ای را بگیره و خودروی کره ای هم نمیتونه جای خودروی ژاپنی را .این مطلب ثابت شده است
  خواهش میکنم بحث های راهبردی و کلیدی بکنید که به درد همه بخوره .نه موضوعاتی که مثل روز روشنه

 20. sunmartin | بهمن 5, 1396 | لینک نظر

  افراد که این خودرو ثابت شده بلحاظ قوای فنی و مهندسی و ایمنی و رفاهی و در کلاس خود جز برترین خودروهای جهان با ساخته هایی از کشور کپی کار با مهندسی معکوس چین قیاس میکنن در درجه نخست واقف باشند که این مقایسه فارق از بی توجیه بودن فنی و مکانیکی حتی در طراحی هم توجیه درستی نیست
  بلحاظ قیمتی سراتو td خودروی خوش قیمتی محسوب میشه که اتفاقا امکانات رفاهی خوبی داره البته میشه گفت که ظاهر فدبمی این خودرو و نبود esp تنها نقاط منفی هست در سایر موارد بی رقیبه
  البته اگر شما 160 ملیون پول و بودجه در اختیار داشنه باشید بهترین گزینه سراتو 2017 است که موتور 167 اسبی اون در نوع خودش عالیه و امکاناتی چون رادار و کول باکس و گرمکن و سرد کن صندلی و فرمان داره و همچنین صندلی های 8 مموری و تنظیم 12 حالته

 21. بهزاد | بهمن 5, 1396 | لینک نظر

  ظلم در حق این ماشبنه که میاید با چینی مقایسش میکنید ، همون made by korea نوشته شده روی گیربکسش میرزه به کل هیکل چین و حومه

 22. ایوب | بهمن 4, 1396 | لینک نظر

  سلام رفقا میخوام سراتو بگیرم نظرتون راجع به قشنگترین رنگ سراتو چیه

 23. sunmartin | بهمن 4, 1396 | لینک نظر

  امیدوارم که ففط سلامت باشید

 24. محمد | بهمن 4, 1396 | لینک نظر

  منم ماشینمو دوروز پیش از نمایندگی دکتر سانمارتین تحویل گرفتم یه خوشبوکننده رایگانم که لوگوی سایپا بود بهم کادو دادن
  با تشکر فراوان از پرستار سانمارتین عزیز

  • در پاسخ به: محمد

   مرتضی | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

   منم ماشین چینی ام از نمایندگی چینیان چونگ دکتر محمد تحویل گرفتم تازه یک بو گیر چینی هم بهم دادند خیلی خوب است چون بو گیر اونقدر بد بو است که باقیه ماشین ها فاصله صد متری را بآ خودرو فوق لوکس و لاکچری چینی من رعایت میکنند تا ترمز من باعث تصادف نشود ممنون هستم از شما مهندس محمد

   • در پاسخ به: مرتضی

    فرهاد | بهمن 10, 1396 | لینک نظر

    واقعا لوکسه !! خدا نابود کنه این چین و فلسطین رو باهم شاید ما یه نفس راحت بکشیم

 25. نواب | بهمن 4, 1396 | لینک نظر

  سلام روز شنبه تحویل گرفتم خیلی خوش فرمونه و خیلی پر قدرت و پر شتاب??

 26. صالح | بهمن 4, 1396 | لینک نظر

  درود بر روح پر فتوح جناب مهندس دکتر سانمارتین
  منم سراتومو الان تحویل گرفتم خیلی باحاله?
  با تشکر فراوان از استاد دکتر سانمارتین بزرگ

 27. ali | بهمن 3, 1396 | لینک نظر

  سامارتین تو که میگفتی من اصفهانم .حالا میگی نمایندگی تهرانم.مردونه چی میزنی ؟ یه جوری خالی میبندی که صحبتای خودت هم از یادت میره اا .به خودت برس یکم مهندس

  • در پاسخ به: ali

   انوشه | بهمن 4, 1396 | لینک نظر

   شما چرا بحث میکنی ایشان که صحبت بدی نکرده نظرشون اتفاقا محترم و دارای صداق کلامه منم بر این اعتقاد استوارم که کیا خیلی برتد مطرحیه و در سطح جهان خوش درخشیده این همه مقاله تو وب هست یه سرچ بزن ببیندکیا اللن جایگاهش کوجاست کاربر گرامی حالا این بنده خدا اومده میگه چینی باید با کره ای مقایسه کرد بهیچ وجه کلام برحقی نیست و بیشتر شبیه آرزوی این بابا میمونه تا حقیقت وقتی مجله های خارجی که میان و فیاس میکنن محصولات کیا با آلمانی ها و آمریکایی ها اونها کارشناسن و از شما بهتر اطلاع دارن از رو هوا حرف نمیزنن حالا علی اقا ان شاله چری ام وی ام 110 بفروشی یه لیفان 820 بخ ی که البته اونم چینیه اما خب شما در ارزوش هستی از جناب سانمارتین میخوام بزرگواری کنن و در مورد کیا استینگر اگر اطلاعاتی دارن بگن

   • در پاسخ به: انوشه

    جلال | بهمن 5, 1396 | لینک نظر

    جناب دکتر مهندس سانمارتین درست صحبت کن انوش?
    منم سرتومو طبق رهنمودهای جناب پرسفور سانمارتین پریروز تحویل گرفتم فراتز از تصوراتم بود قبلش خودروی بی کیفیت چینی تیگو 6 داشتم اصلا منو ابتیاع نمیکرد ولی این موشک تا 190 میلیون بی رقیبه با تشکر از استاد عظیم و بزرگ

    • در پاسخ به: جلال

     مرتضی | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

     جلال
     شما اشتباه کردید پراید فروختید الان خودرو گران شده باید موتور گازی بخرید
     بهتر است تو لینک موتور گازی پیام بگذارید نه لینک سراتو
     از قدیم گفته شده… دستش به گوشت نمیرسه میگه بو میده

     • در پاسخ به: مرتضی

      sunmartin | بهمن 6, 1396 | لینک نظر

      احسنت بر شما
      این فرد فکر کرده سراتو هم مثل اقمار چینی ها یبی خاصیته که بشه بهش ازین وصله ها زد شما احمد یا مجتبی یا هرکی هستی بهتره بری همون النوت نداشته و اون فاو آسا بسترن بی سی نیو بخری اونم بصورت مجازی البته یکم آرام باشی شاید بتونی یه آرم کیا بخری بزن یجلوی موتور طرح 125 لیوانت

 28. مرتضی | بهمن 3, 1396 | لینک نظر

  سلام رده بندی کیفیت خوروها به نظر من به ترتیب این صورت است اول 1 خودروهای ساخت کشور های درجه یک اروپا 2- خودروهای آمریکای 3 – خودروهای ژاپنی 4- خودروهای کره ای 5- خودروهای ساخت کشورهای درجه دو اروپایی 6- خودروهای چینی و هندی 7-خودروهای ساخت ایران
  حالا در تمام دنیا صنعت خودرو در حال پیشرفت سریع است البته به جز ایران
  کره جنوبی با توجه به سابقه تولید خودرو بسیار باسرعت تر از کشورهای برتر در حال پیشرفت هست حالا چه ما بخواهیم و چه نخواهیم بهتر است به جا تعصب به فکر صنعت خودرو بی سامان خودمان باشیم و از صنعت خودرو نو بنیاد چین که رو به پیشرفت خوده نگیریم
  حالا شما بگید خودرو چینی کپی است و..

 29. dr.عرشیا | بهمن 3, 1396 | لینک نظر

  تحویل گرفتم بسیار عالی پر شتاب وپر آبشن با درود به مهندس سانمارتین که در حهت ارتقا خودرو به من کمک شایانی کرد لازم میدانم توضیح بدم قبلا چری اریزو 7 داشتم که فی الواقع یک کاردستی بود بجای خودرو کیفیت پایینی داشت که دیگه هر کسی میدونه خب من بلافاصله تعویض کردم و یک سراتو خریدم که کیفیت واقعی حس کردم با تشکر از نظرات ارزنده مهندس سانمارتین

  • در پاسخ به: dr.عرشیا

   ارش | بهمن 3, 1396 | لینک نظر

   اولا اریزو 7 هنور ایران نیامده کسی که اسم ماشینی که داشته رو نمیدونه دیگه بقیه حرف هاش معلومه

 30. طاهر | بهمن 2, 1396 | لینک نظر

  امروز تحویل گرفتم خیلی باحاله ?

  • در پاسخ به: طاهر

   Ali | بهمن 3, 1396 | لینک نظر

   میگم سانمارتین شما چند بار ماشینتو تحویل میگیری.دقیقا هدف شما از این کارا چیه با این کارا حتما کارمند سایپا هستی که اینقدر تبلیغ این ماشینو میکنی با اسم های مختلف هر روز میگی منم امروز ثبت نام کردم منم امروز تحویل گرفتم… ول کن دیگه این بچه بازی ها رو دیگه

   • در پاسخ به: Ali

    لویی ویتون | بهمن 3, 1396 | لینک نظر

    جناب حضرت مجتبی نه ببخشید ali یا امین من بین دوراهی خرید خودروی بسیار بی کیفیت و مضحک هیوندای النترا 2018 کرمانخودور و خودوری زیبا و کارآمد جک چینی جی 5 و خودروی پر شتاب و پر قطعه آریزو 7 قرار گرفتم لدفا من از دام جهل بیرون بیار بنظرت فاو آسا بسترن بی پنجاه اف نیو یا فاو آسا بسترن بی پنجاه بی سی بخرم بجای خودورهای بی کیفیت و کم شتابی مثل سراتو و النترا؟ ای استاد چین و چینی راهنمایی بفرما

    • در پاسخ به: لویی ویتون

     دوست شما | بهمن 4, 1396 | لینک نظر

     دوست عزیز تر از جانم شما اگه یه فرازی بر نظرات پر مغز جناب استاد پر فسفر سانمارتین گرانمایه بندازین میفهمین که بین سوپر اسپرتها تنها نام سراتو سایپاست که تا ابد میدرخشد پس بخر تا تموم نشده
     با سپاس فراوان از فوق دکترا مهندس سانمارتین یگانه منجی خالی بند سایت دنده 6??
     راستی دیروز سراتومو تحویل گرفتم خیلی خوبه عالی عالی?

     • در پاسخ به: دوست شما

      غلام | بهمن 4, 1396 | لینک نظر

      منم سراتومو تحویل گرفتم
      بسیار عالی قبلا اریزو 4 داشتم این از اون خیلی بهتره