تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
5 رای - میانگین 2.2

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. احمد | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

  درود
  کسانی که نظر میگذارند سه دسته هسند
  1-کسانی که الان این خودرو را خریداری کرده اند و الان دارن لذتش را میبرند
  2- کسانی که برای تحقیق وارد میشوند و قصد انتخاب دارند که با این محدوده قیمت بهترین انتخاب حال باز است
  3- کسانی مثل کدخدا. ناخدا. بی خدا. داگلاس و.. که در حسرت هستند و فکر میکنند اگر بی دلیل بد گوی کنند و مقایسه بی ربط انجام دهند بازار سراتو را اشباع کنند و قیمت به ال لگن و لیوان خود برسانند
  شرکت کیا بزرگ تر از این است که برند خود را به چالش نکشد شما الان در باز ایران پژو 405 هنوز با ارم پژو تولید میشه ولی آیا کیا اجازه تولید پراید را با آرم کیا داد و یا اجازه داخل سازی ریو را به سایپا داد
  اندکی تفکر

  • در پاسخ به: احمد

   sunmartin | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   احمد جان دوررود دقیقا حرفی از ریشه و اصالت زدی منم با شما کاملا موافقم شرکت کیا اینقدر اعتبار و آبرو داشت که تا ایران میخواست ریو دست ورزس کنه قرار داد لغو کرد مدت 10 سال ریو داشتم عجب خودوریی است این ریو هرچی تعریف کنم کمه ریالی برای من در این 10 سال هزینه نداشت بنظر من برترین خودوری از لحاظ شتاب و کیفیت و مصرف کم و هزینه صفر د رایران مونتاژشد همین کیا ریو بود

 2. داگلاس | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

  این یکی هم ببینید ضرر نداره. آمار تولید کیا فورته یا همون سراتوی جعلی سایپا. البته چینی ها حتی بدنه و … جدید رو هم به سایپا ندادن. طفلکی!!

  http://carsalesbase.com/china-car-sales-data/kia/kia-forte/

  • در پاسخ به: داگلاس

   فرهاد | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   اینقدر به خودت فشار نیار حالا، شب عید کار دست مامان بابات میدی خخخخخخخخخ

  • در پاسخ به: داگلاس

   sunmartin | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   این که در مورد بروش سرانو با نام فورته است چیز عجیبیه بنظرت؟؟
   ??
   اقا یک کلام بگو صغری کبری بی خیال هدفت چیه فروش بالا و بورس شدن سراتو ضربه ای به کسب و کارت زده؟؟ یا شایدم میخواستی بخری نتونستی ها خلاصه یه چیزی این وسط اذیتت میکنخ وگرنه مصرانه دنبال چسبوندن برجسب چینی به کیا سراتو نبودی بهر حال من خیلی هارو دیدم مثل تو که قصد تخریب داشتن اما راهی به جایی نمیبری خیالت راحت این لینک هایی هم که گذاشتی حتی تو بکیش به oem part قطعات کیا سراتو توسط چین اشاره ای نکرده یه پیشنهاد بهت میدم بهتره خودت یه وبلاگ بزنی و توش شروع کنی به شایعه پراکنی در مورد چینی شدن سراتو پس شروع بکار تو اعلام کن و ازون طریق سم پاشی کن

  • در پاسخ به: داگلاس

   مرتضی | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   واقعا کشف بزرگی کردی آقای پرفسور نیوتون
   کشور چین بزرگ ترین قطب اقتصادی دنیا است
   الان مرسدس و فورد و GMC و بسیاری کمپانی های دیگر محصولات خود را تحت لیسانس خود در چین منتاژ یا تولید میکنند
   این نشان از بد بودن آن محصول نیست
   در ایران هم پژو 2008 .سراتو .مگان. تیانا. ماکزیما مزدا 3 و.. تحت لیسانس تولید میشد و میشود
   سراتو سایپا تحت لیسانس کره جنوبی کارخانه مادر kia است این نشان دهنده این میشه سراتو ایرانی است؟
   بهتر است کمی تحقیق کنید چین با خیلی از برند های معتبر دنیا کار میکنه

  • در پاسخ به: داگلاس

   سعید | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   واقعا جالب بود این چیزایی که گفتین.
   تازه فهمیدم اگه سایپا بنز هم تولید کنه نباید ازش خرید چون حتما یک کلکی زده

 3. داگلاس | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

  اینم ببینید بد نیست

  https://carnewschina.com/2013/11/11/facelifted-2014-kia-forte-sedan-is-ready-for-the-china-car-market/

  ای وایییی سراتو با نام فورته در چین!!! دیدی دست کارگران کارخانه جات Yancheng به قطعات کیا که خودشون از صفر تا صد تولید کردن برخورد کرد. وا عجبا

  • در پاسخ به: داگلاس

   amin | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   بله درسته
   در اين منبع به طور واضح ذكر شده كه اين خودرو در چين ساخته و توليد ميشود
   فقط تعجب ميكنم چرا سايپا نسخه فيس ليفت شده رو عرضه نكرد كه البته دليلش ميتونه شناخته شده تر بودن و به اصطلاح جا افتادن نسخه پيش از فيس ليفت باشه

   • در پاسخ به: amin

    sunmartin | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

    آره میتسوبیشی هم تو چین تولید میشه بخصوص لنسر عایا لنسر چینیه ؟؟
    در ضمن کجای لینک به قطعات اشاره کرده؟؟؟ منم بدونم ؟؟!! مونتاژبا ساخت قطعه فرق داره البته میدونم این داگلاس کیه
    همون آقا امین که با نام های نیما و حسن و ali و نریمان و ناخدا و بی خدا با خدا کد خدا و …غیره قبلا هم اظهارات عجیب و عریب و خلاف واقع میکرد الان هم افتاده بجون کیا سراتو
    ماهمگی قبول کردیم که با یه فرد بشدت سایکوپت روبرو هستیم که قصد تخریب روحی داره اما ما گول این حرفها رو نمیخوریم بقول معروف عاقلان دانند شما بشین شب تا صبح خودت خودتو تایید کن .

 4. احمد | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

  سلام بعضی از دوستان میخواهند به زور بگویند که سراتو سایپا چینی است ما هم قبول میکنیم
  ولی باید به چین بابت تولید همچین خودروی با کیفیتی تبریک گفت
  بعد از دوسال و 60000 کیلومتر کارکرد هنوز تغیری در کیفیت این خودرو مشاهده نکردم
  در ضمن قبلا مزدا 3 داشتم و با این کارکرد صدا کابین و آفت قدرت موتور به وضوح قابل مشاهده بود

  • در پاسخ به: احمد

   amin | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   به نظرتون ٦٠هزار كيلومتر كاركرد بالايي محسوب ميشه؟؟؟؟
   خودروهاي چيني هم با اين كاركرد دچار مشكل نميشن چه برسه به كيا

   • در پاسخ به: amin

    احمد | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

    من با مزدا 3 که قبلا خودم داشتم مقایسه کردم
    بله افت کیفیت خودرو در این کیلومتر نسبت به خودرو صفر مشخص میشه

 5. معین | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

  امروز رفتم نمایندگی سایپا سراتو نقدی تحویل ۶۰ روزه ثبت نام کنم گفت ظرفیت پر شده ? رفتم قیمتا رو تو این سایتها چک کردم که یه دونه از بازار بخرم دیدم همه روی ۱۱۴ و ۱۱۵ تومنه شرایطی هم روی ۱۲۰ و بعضاً ۱۲۵ درمیاد شانس ما تا اومدیم بخریم گرون شد . امروز مدیر فروش نمایندگی میگفت سراتو رو خیلی خوب مردم میخرن گفت همین امروز از صبح تو نمایندگیشون ۲۵ تا سراتو تحویل دادن که آمار قابل توجهیه

  • در پاسخ به: معین

   عرفان | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

   منم مثل شما میخواستم اسم بنویسم که دیدم پر شده

  • در پاسخ به: معین

   amin | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   يه سري به سايت اسب بخار بزنيد در مقاله ديروزش ميبينيد كه نوشته سراتو سايپا اصلا حاشيه قيمتي نداره و در بازار هم به قيمت كارخانه فروخته ميشود

 6. Zonda r | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

  سلام خدمت دوستان گرمی
  عنایت میفرمایید لینک تلگرام گروه سراتو سواران یا انجمن سراتو رو بزارین برای بنده

  سپاسگزارم

 7. داگلاس | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

  کسانی که خودشو نو به کوچه علی چپ زدن و نمیخوان باور کنن که کیا سراتوی کنونی سایپا کلا از صفر تا صد ساخت چین هست! روی اتاق و غیره نوشته ساخت کره؛ خب بنویسه! روی خیلی چیزا مینوسن ساخت فلان کشور. چینی ها رو نمی شناسید یعنی! بهتره سری به سایت های http://www.dyk.com.cn و http://www.hyundaimotorgroup.com بزنید تا خیلی چیزا مشخص بشه. لپ تاپ اون دوست عزیزم پیشه خودش باشه تا باهاش تو اینترنت جستجو کنه و حقایق رو بخونه. اون دوست گرامی هم که ایمیل زده باید بگم خیلی ساده و بچگانه دروغ میگه! اون نماینده سایپا هم نمیگه ماست من ترشه! به خاطر نام کره فکر میکنید چینی نیست ولی هست. در ضمن من خودروی شخصیم دی اس 5 ال اس هست و هیچ وقت سراغ خودروهای سطح پایینی مثل سراتو و … نمیرم. من نمایشگاه خودرو دارم و اصلا نیازی به بحث نمی بینم . چون شما ساده و خام هستید و از پیچ خم بازار خودرو بی خبر. بازار خودرو بازار کامپیوتر نیست! خوش بگذره

  • در پاسخ به: داگلاس

   sunmartin | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

   کدخدا ملقب به مجتبی یا ali و صد تا اسم جعل یدیگه پس بهتره بری اینو بخونی
   https://www.carparts2u.com.au/files/results.php?par_make=kia&par_model=CERATO&par_category=CERATO%20TD%20(1/2009-3/2013)&browse=true
   یا این
   https://www.bestpartstore.co.uk/kia-cerato

   100درصد قطعات کره جنوبی هستن حای تسمه ها حتی براکت ها پیج رزوه و مهره حتی واشر
   تو که ds فرانسوی زیر پاته میدونستی رنو توی کره و چین تولید میشه و مدل های ds بخصوص توی چین از صفر تا صد مونتاژمیشن کره جنوبی برنامه ای برا یتولید قطعه در هیچ کشوری نداره بهمین علته هر سال خودورهاش در رده بندی کیفیت حتی خودورهای لوکس بین رتبه های اول تا پنچم هستن و از فرانسوی های متقلب حتی د راین رده بندی اثری نیست
   پس برو فکری بحال خودت بکن ما از کیا سراتو اطمینان داریم که 100% کره جنوبی اما این جلز و ولز تو برام یمقدار عجیبه

   • در پاسخ به: sunmartin

    داگلاس | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

    داگلاس فقط یه دونه هست و آی پی بنده دست مدیران دنده 6 . اگه تشابهی با اون اسم ها داشت من فضای مجازی را ترک می کنم. سایت هایی که گفتید مرجع هولدینگ هیوندای نیستن و هیچ چیزه خاص و عجیبی ندارن و اصلا کمکی به شما نمی کنه. تو سایت دوم که اصلا مشخص نیست که منظور کدوم کیا سراتو هست! کیا سراتوی کنونی یا کیا سراتوی چینی و قدیمی سایپا! در ضمن اینجا کسی از دی اس حرف نزد و مقایسه بین این دو تا خودرو اشتباهی بچه گانه هست.

   • در پاسخ به: sunmartin

    حسن | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

    شما واقعا فکر می کنید که کیا در حالیکه فیسهای جدیدی زده هنوز امکانات و فضای خودش رو صرف ساختن قطعات مدلهای قدیمی در کره میکنه؟؟؟؟!!!!

  • در پاسخ به: داگلاس

   تگزاس | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

   آره حق با توعه این ماشین همش پلاستیک ضایعات چینیه حالا بیخیال این سایت و این ماشین شو برو تیگو و لیفانتو سوار شو

   • در پاسخ به: تگزاس

    داگلاس | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

    تا به حال تیگو و لیفان سوار نشدم. یعنی تا به حال تو برنامه فروش نمایشگاه من نبوده! اگه تونستم به دوستان میگم که یه چند مورد برام تهیه کنن تا سوار شم. حداقل معلومه که چینی چینی هستن نه چینی بزک شده به نام کره و کیا… خخ

    • در پاسخ به: داگلاس

     لاس وگاس | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

     آقا من بعید میدونم کسی که ادعا داره نمایشگاه داره و بی ام و ۷۳۰ معامله میکنه انقدر بیکار باشه که در مورد ماشینی که نداره الکی بیاد اینجا صبح تا شب حرف بزنه ، حرف حسابت چیه دوست عزیز ؟! میگی سراتو چینیه ؟! خب باشه مطمئن باش کمپانی کیا که بازار آمریکا دستشه هیچوقت نمیزاره دست نجس کارگر چینی به جنسش بخوره در ضمن اگر هم تو چین تولید بشه حتما تهیه و متریال و نظارت با خود کره ای هاست

     • در پاسخ به: لاس وگاس

      داگلاس | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

      یه جوری میگی بعید میدونم انگار عصر حجر هست و ما همگی سره زمین مشغول کشاورزی هستیم. الان دیگه بقالی ها هم اینترنت دارن.
      در ضمن لطفا کیا آمریکا و سراتوی جدید اونها رو با این سراتوی چینی سایپا مقایسه نکنید

    • در پاسخ به: داگلاس

     sunmartin | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

     در مورد کیا سراتو همون بس که مواورش طی سال 2013 تا 2015 جزو 5 موتور برتر جهان شناخته شد بلطف طراحی شرکت psa اختصاصی برای کیا هیوندا این موتور قابلیت رسیدن به توان 208 اسب بخار بدون توربو داره و یکی از پیشرفته ترین انجین های ساخته شده 2 لیتری حالا شما بگو چینی باشه ماهم قبول کردیم کیا سراتو td الکی روش زده made in korea برای به تحمیق کشیدن ما بوده و جنسش چینی درپیته شما مطمئنم چینی سواری نمیدونم یه حسی اینو بهم میگه در ضمن مکاتبات من با شرکت کیا موجوده چقدرم سریع جواب دادن کیا هیچ قطعه ای جز آلاباما و پوسان کره جنوبی در هیچ کجا تولید نمیکنه اما مونتاژ بله ولی چند مدل مختص بازار چین از صفر تا صد است که اون چینیه و برای چینه و در هیچ کجا بغیر چین فروش نمیره حالا نمیدونم شما دنبال چی هستی بهر حال موفق باشی

     • در پاسخ به: sunmartin

      داگلاس | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

      مکاتبات!!! انگار مدیرعامل کمپانی ایکس با کمپانی کیا درباره فرایند همکاری ها بعدی با هم گفتگو کردن. چه میشود کرد. دروغ دروغ است دیگر. در ضمن شما میتونی حس کنی که من چینی سوار هستم. که اگر هم باشم صورت مسئله پاک نمیشه و سراتو چینی همون سراتوی چینی هست! اینکه کیا به غیر از فلان جا و غیره جای دیگه قطعه تولید نمیکنه یه کم خنده داره. مثل اینکه دیگه جواب کامل و منطقی نمی تونید بدید و رویا و خیال به سراغ شما اومده.

     • در پاسخ به: داگلاس

      sunmartin | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

      من دیگه با تو بحثی ندارم خدا روزیت جای دیگه بده
      دلت خیلی خوشه بخدا دنبال چیزی هستی که نیست
      بری بالا بیایی پایین سراتو کره ای و کره ای باقی میمونه البته سایپا داره قطعات بتدریج ایرانی میکنه
      منم مکاتباتم با کیا موتور موجوده و همچنین پاسخ کبا موتورز
      شب و روزت بخی

  • در پاسخ به: داگلاس

   مرتضی | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   واقعا یا شما نمیدانید شرکت کیا کره جنوبی میتونه بابت این که کشور چین قطعه ای را تولید کنه و ساخت کره را روی آن قید کنه سلب امنیاز کنه و حتا شکایت کنه .
   شما زیاد اسباب بازی چینی میخری حتما اونا هم بنز ساخت آلمان است
   عزیزم بازار خودو استاندارد های خاص خودش داره

 8. پارسا | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

  ماشین خیلی خوبیه موتور و گیربکس که بسیار عالی ظاهر خوب فضای مناسب سرنشین و صندوق عقب . یه سری کمبودهایی هم داره مثل نبود esp ولی در کل ماشین خوبیه

 9. sunmartin | اسفند 6, 1396 | لینک نظر

  تمام فزعات سراتو made in korea حک شده جالبه که فردی ادعا و پافشاری داره کره ای است من به قسمت روابط عمومی شرکت کیا کره جنوبی ایمیل زدم پاسخ این بود هیچ کدام از فطعات کیا سراتو td مونتاژ گروه سایپا چینی نیست و ما در چین تولید قطعه نداریم برخی خودروهای ما در چین داخلی سازی میشه اما فقط مختص بازار چین نه جای دیگر
  این اسلوب شدکت کیا رعایت میکنه حالا اگر شما هنوز پافشاری میکنی کیا سراتو ساخت چین است اون دیگه دیدگاه خودتونه و میتونید اینطور فکر کنید دارندگان کیا سراتو تقریبا بیشتر راضی هستند از سراتو و اینخودرو بجز چند مورد که بعلت حذف آپشن و مونتاژ اشتباه و سرسری است دیگر ایرادی ندارد

  • در پاسخ به: sunmartin

   مرتضی | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

   اول اینکه در چین هم کمپانی مرسدس بنز – پژو – فورد و… هم تولید میشه نمیشه گفت تولید چین های تحت لیسانس کمپانی های برتر بی کیفیته زیرا به علت نیروی کار ارزان و کمتر شدن هزینه حمل نقل قیمت تمام شده کمتر میشه
   مثلا بزرگ ترین تولید کننده موبابل دنیا مثل آیفون. سامسونگ.و… تولید ات خود را انحصاری در چین تولید میکنند
   البته قابل توجه دوستان من اقوام نزدیک خودم نمایندگی سایپا دارند یک دستگاه سراتو که تصادف شدید داشت در نمایندگی دمنتاژ میشد آقای سانمارتین درست می‌فرماید بر روی همه قطعات باز شد هم برند کره بود و هم گزینه ساخته شد توسط کره
   حالا شما بدون اطلاع نگوید است
   از سایت دنده 6 خواهش میکنم اجازه بده من تا گزارش تعویض اتاق و تصادف و قطعات با کیفیت و ایمنی بالا با عکس ارائه بدم توضیح خودرو به داخل دره به ارتفاع 25 متر افتاده بود و سه سرنشین سالم بودند و….

  • در پاسخ به: sunmartin

   داگلاس | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

   در قسمتی از حرفاتون به PSA اشاره کردید. آیا میدونستید که دانگ فنگ PSA با هم خیلی خوب همکاری مکنن! دانگ فک PSA و دانگ فنگ KIA !! جالبه نه! ارتباط خوبی با هم دارن! نه رود میخ آهنی به سنگ

 10. علیرضا | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

  امروز رفتم دو تا سراتو تحویل گرفتم یکی سفید یکی هم نوکمدادی که سفید رو میخوام بفروشم واقعا ماشین تو دل بورویی هست امروز بارون هم میومد یه دور دوری زدم تو خیابونا

 11. کدخدا | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

  سراتو خودروی بدی نیست دلیل اینکه جناب سانمارتین به شما بد و بیراه گفته میشه دقیقا خود شمایی مثلا در مورد نیسان جوک داره حرف میزنه میاد نظر میده در مورد سراتو …. در مورد خودروهای چینیه فورا یه اسمی از سراتو میاره حتی دیدم در مورد خودروهای وطنی انواع اقسام پژو سمند دنا و غیره میای و در مورد سراتو حرف میزنی ینی بنظرم روت نمیشه وگرنه در صفحات ابرخودروها هم در مورد سراتو سایپایی یه مقایسه انجام می دادی خلاصه عرض کنم خدمتت تعریف و تمجیدهای اغراق گونه و خز باعث این رفتارها میشه و یه چیز دیگه ما کلا بعنوان مصرف کننده (واقعی) نباید خوشحال بشیم از گرونی هر خودرویی ولی شما کلاهتو میندازی بالا که خیلیا دوست ندارن و نبایدم دوست داشته باشیم

  • در پاسخ به: کدخدا

   محمد | اسفند 6, 1396 | لینک نظر

   اتفاقا خز کسیه که میره ماشین چینی میخره بعد میاد اینجا بنجل خودشو با ماشین کره ای مقایسه میکنه

  • در پاسخ به: کدخدا

   sunmartin | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

   من برای گران یخوشحال نیستم اما میدونم که قیمت سراتو خیل یپایینه نسبت به مزدا 3 که تفاوت چندانی باهم ندارند چه بسا سراتو بلحاظ فنی یک پله بالاتره از مزدا 3 اما اختلاف 40 ملیونی واقعا عجیبه مطمئنا سایپا سال بعد اقدام به افزایش منطقی قیمت میکنه

 12. مرتضی | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

  درود
  تمامی نظرات این لینک را من خوانده ام و خودم هم سراتو دارم
  جالب اینجا است که در تمام کامنت ها کسی از ایراد فنی این خودرو اشاره ای هم نکرده خودم هم نتوانستم ایراد فنی بعد از حدود 8 ماه کارکرد در سراتو پیدا کنم
  تنها ایرادی که به این خودرو وارد شد حذف چند آپشن و سیستم کنترل پایداری است که آن هم نسبت به قیمت مدل وارداتی فکر کنم طبیعی باشه
  تمام قطعات خودرو برند کیا روی آن حک گردیده
  به جز صندلی و باطری و لاستیک
  دوستانی که نظر منفی نسبت به سراتو میدهند فکر کنم این خودرو را از نزدیک هم ندیده اند به نظر من بهترین انتخاب میتونه در بازده قیمتی خود باشه قدرت موتور. هماهنگی فوق العاده گیربکس ارگونومی راننده و سرنشین و ترمز بسیار خوب با وجود کاسه بودن ترمز عقب و جا دار بودن صندوق عقب ایمنی بسیار بالا که گواهی آن تست تصادف آن است
  به نظر من فقط رقیب این خودرو مزدا 3 است آن هم با تفاوت قیمت بیشتر از 30 میلیونی

 13. sunmartin | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

  کسی که میاد و میگه مرگ بر من و خودروهای کره ای واقعا حرف سطحی میزنه این نفرت شما از بنده ب چه دلیلیه کاربری که میایی و بدو بی راه میگی مگه من تعرضی به تو کردم مال تورو خوردم بدی در حقت کردم گرفتاری درست کردم واست چیکار کردم بعد یه خودرو که موجودی بی جانه چرا اینقدر ناراحت کرده شمارو کره ای ها دارن مزد زحمات و دانش خودشون میخورن استخدام برجسته ترین طراحان انجین شاسی و طراحان خودرو کسانیکه بتنهایی خودشون یک شرکت و یک برند هستند نامهایی که دنیا رو با طراحی هاشون به حیرت وادار کردن همین کیا استینگر خودروی منتخب اروپا از بین رای 65 ملیون بیننده برنامه کار تک اروپ شد یا کیا ریو امسال برترین خودروی کامپکت جهان لقب گرفت سال پیش کیا سورنتو بهترین اس یووی سایز متوسط شد امسال هیوندا توسان بهترین خودروی سایز کوچک اس یووی شد پارسال سراتو بهترین خودروی سدان خانوادگی سایز کوچک آمریکا شد و جنسبس جی 80 و 90 به ترتیب به عنوان لوکسترین و با کیفیتترین خودروی سال آمریکا شناخته شدند دو برند مطرح کیا هیوندا که قیمت بسیار رقابتی در کنار طراحی و کیفیت ارائه میکنند با مرگ بر کیا هیوندا و مرگ برمن از ارزش های کیا کم نمیشه بجای آرزوی مرگ برای افراد آرزوی خوشبختی و سلامت کنید تا انرژی مثبت بدید به همه

  • در پاسخ به: sunmartin

   داگلاس | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

   اون سراتو که تو میگی قطعا این سراتویی نیست که سایپا قطعاتش رو از چین میاره و به اسم کره ای شما و امثال شما رو خام میکنه

   • در پاسخ به: داگلاس

    sunmartin | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

    قطعات کیا سراتو بجز کره در هیچ کجا تولید نمیشن و همشون OEM اصلی موبیس و ویا هیوندا و چند شرکت موازی با کیا هیوندا واقع در کره جنوبی هستن حتی سیستم صوتی کسا سراتو سایپا متعلق به یک شرکت کره ای بنام suntech است تمام پیچ ها حتی انباری اگزوز بست ها و تسمه ها و …همگی کره ای هستن هیوندای در چین توسط دانگ فنگ مونتاژ میشه درست مثل مزدا و بی ام دبلیو اما قطعه هیر کیا در چین توسط هیچ شرکتی مونتاژ نمیشه و تنها در دوسایت کره جنوبی و آمزیکا آلاباما تولید میشه اتفاقا سایت تولیدی کیا در آمزیکا یکی از پیشرفته ترین سایت های حال حاضر جهانه که یک برنامه کامل هم بهش اختصاص داده شده بود بغیر از رنگ خودرو باطری و لاستیک ها تمامی قطعات حتی درب و پلت فرم و شاسی از کره جنوبی وارد میشه میتونید سوال کنید

    • در پاسخ به: sunmartin

     داگلاس | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

     خب مشخصا تا به حال نام Dongfeng Yueda Kia به گوش شما نخورده! تمام قطعات کیا سراتو کنونی سایپا چینی هست. حالا شما از سایت آمریکا و… حرف بزن. یه جوری به خودت دلگرمی بده تا آروم شی. در ضمن قطعا هیچ قطعه ای از کیا در چین مونتاژ نمیشه. چون همون جا تولید میشه(برای خودروهای قدیمی مانند سراتو سایپا). الان هم فقط کیا سراتو سایپا تو چین تولید میشه. از صفر تا صد. حتی اسپورتج هم تولید میشه و باز هم از صفر تا صد. فقط تحت لیسانس هست و شما رو خام میکنه.

     • در پاسخ به: داگلاس

      نیما | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

      من که قانع شدم برم ماشین چینی بخرم خب حالا به نظر شما جوک بهتره یا لیوان با آرم شبکه ۳ ؟ البته زیاد برندش مهم نیست چون در هر صورت همه به عنوان ماشین چینی خطابش میکنن

     • در پاسخ به: نیما

      داگلاس | اسفند 6, 1396 | لینک نظر

      شما بهتره مرسدس بنز کلاس E و یا BMW سری 3 خریداری کنید.

     • در پاسخ به: نیما

      royksoop | اسفند 6, 1396 | لینک نظر

      وای عالی بود دمت گرررم

     • در پاسخ به: داگلاس

      sunmartin | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

      یه نمونه بمن نشان بده ؟ نام دانگ فنگ هبوندا وجود داره اون هم بعنوان مونتاژ کار مثل کیا سایپا و با ایرانخودرو پژو حتی تو چین چانگان مزدا و چانگان لکسوس و دانگ فنگ پژو سیتروئن و رنو نیسان چری وجود داره که همه مونتاژ کارن البته برخی مدل های اسپورتیج و سا سورنتو نسخه چین که هیچ ربطی به سورنتو و اسپورتیج واقعی ندارن توی چین تولبد میشن که حتی ظاهر و قیافه و قدرت متفاوتی دارن اما د مورد کیا سراتو شما نمیتونی یه قطعه بمن معرفی کنی چینی باشه محض اطلاع شما که مدعی جینی بودن کیا هیتی باید بگم همین نسل دوم سراتو که در ایران مونتاژ میشه همزمان در 3 کشور تایلتد روسیه و ایران تولید میشه
      و تمام قطعات در هر سه کشور کره ای است مثل مزدا 3 نیو بهمن خودرو وه همزمان با ایران در کشور تایلند تولید میشه این نسلش
      در ضمن شرکت کیا موتورز بجای دوسایت پوسان کره جنوبی و آلابامای آمریکا در هیچ کجای جهان تولید نمیشه
      مونتاژ میشه اما تولید خیر

     • در پاسخ به: sunmartin

      داگلاس | اسفند 6, 1396 | لینک نظر

      تایلند، روسیه و ایران هر سه بازار هدف کمپانی دانگ فنگ و به طور کلی چینی ها هستن. در ضمن مقایسه سایت های کیا در کره و آلاباما واقعا خنده داره. چون اونا نسل جدید تولید می کنن و نه نسل قدیم. کیا سراتوی کنونی سایپا قدیمی بوده و برای ساخت آن از قطعات کمپانی مشترک دانگ فنگ و کیا در چین استفاده شده است و برای اثبات این موضوع نیازی به ذکر قطعه در سراتوی سایپا نیست! چون اصلا کیا موتورز کره جنوبی سراتوی سایپا را تولید نمی کنه که بخواد ظرفیت خط تولید و کارخانه های خودشو صرف یه خودروی قدیمی و از رده خارج بکنه. میده به چین تا اونا تحت لیسانس بزنن و به بازارهای درجه سه کره صادر کنن. در ضمن کیا اسپورتج جدید هم در چین از صفر تا صد تولید میشه نه مونتاژ و هیچ نیازی هم به اثبات نیست. جستجوی این موضوع در فضای مجازی وقت شریف شما رو خیلی نمی گیره.

     • در پاسخ به: داگلاس

      royksoop | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

      کاملا حرف هات کذبه من خودم کارم قطعه وامپیوتر تو بازار رضا تهران همه من میشناسن که به لیون کامپیوتر و مقداد قطعه میدم سالی چند بار میرم تایوان و چین اتفاقا خودروی من هم کیا اپتیما 2017 میخواستم یکی از آپشن هاش کامل کنم رفتم چین کد قطعه دادم کره ای اون قطعه بهم دادن گفتم چینی چطور نیس گفت کیا برای قطعه با چین همکاری نمیکنه حداقل اگه میخوای صحبتی بکنی بزرگوار تمام شرایط بسنج شاید کسی کننده کار باشه درضمن من کیا سراتو سایپا برای دم دستم خریدم با اطمینان کامل میگم خودرو 100 % کره ای و این صحبت شما بیشتر شبیه ادعای محضه اا واقعیت اگه شما ثابت کردی حتی تسمه دینام کیا سراتو با اپتیما چینیه من به شهادت تمام کاربران یه لب تاب سری گیمینگ رپوبلیک آف گیمرز اسوس G سریس بهتون تقدیم میکنم
      حالا شما اصرار میکنی باشه ثابت کن ما که هم از چینی ها پرسیدیم هم از خود عاملیت سایپا هم پک قطعات دیدیم که بارکدش بر ای کره جنوبی بود

     • در پاسخ به: royksoop

      داگلاس | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

      شما تشریف بیارید نماشگاه خودروی بنده تا من هم بهتون یه BMW 730i نشون بدم تا بفهمید با چه کسی دارید صحبت میکنید.

     • در پاسخ به: داگلاس

      sunmartin | اسفند 7, 1396 | لینک نظر

      موتور و گیربکس سراتو به ترتیب برای سالهای 2013 و 2015 است و 100 درصد در کره و تحت امتیازpsa پژو سیتروئن تولید میشه شما یه صحبتی میکنی که با هیچ منطقی سازگار نیست در ضمن بدنه یعنی اتاق کامل کیا سراتو که مربوط به سال 2010 تا اواخر 2013 است هم در کره جنوبی تولید میشه شما برو سایپا اتاق کامل ببین ساخت کره روش حک شده و بارکد کره و مبدا ارسالش کره جنوبی من نمیدونم شما روی این حرف بی منطق و کاملا اشتباه چرا مافشاری میکنی هدفت چیه ،،؟؟؟

   • در پاسخ به: داگلاس

    amin | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

    بله درسته،من نميدونستم ولي رفتم درباره اش تحقيق كردم ،اين يك جوينت ونچر ٣طرفه بين دانگ فنگ ،كيا و گروه يودا است كه به توليد و نه صرفا مونتاژ محصولات كيا در چين ميپردازد
    البته صرف توليد و ساخت يك محصول در چين نميتونه دليل بر كاهش كيفيت نسبت به سايت هاي توليدي در كشور اصلي باشه چون اين محصوللت با نظارت دقيق كارخانه مادر ساخته و توليد ميشوند

 14. farid | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

  حیف این ماشین که سایپا گند زد توش. اینقدر افت کیفیت آخه. هنر میخواد واقعا. صد رحمت به ماشین چینی

  • در پاسخ به: farid

   رضا | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

   پیچ چرخش میرزه به کل هیکل چین ، شما هم از الان به فکر فروش لگن چینیت باش اصلا من نمیدونم با چه منطقی صنعت کره رو با چین بنجل ساز مقایسه میکنید

  • در پاسخ به: farid

   sunmartin | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

   چین که کلا فقط کپی کاره حتی نمیاد اون ماتریال و آلیاژ درست و حسابی پیاده کنه فقط در ظاهر میخد و کپی میزنه در کارایی اصلا نمیتونه حرفی برای گفتن داشته باشه حتی برند های چینی خوبی مثل امجی و فاو برندهایی مثل چری و لیفان و بی وای دی و غیره و ذالک هیچ تناسب بصری هم ندارند
   درضمن خودروهای چینی حتی در رنکینگ ها به حساب نمیان و اصلا اونها رو وارد بحث رنکینگ و امتیاز بندی نمبکنن ضعیف ترین خودروهای کره ای مثل پیکانتو و آی 10 و ریو هر ساله در بین برندهای مطرح جهان رتبه اول کیفیت و طراحی کسب میکنند تو سگمنت خودشون مثلا امسال کیا ریو 2018 بهترین خودروی کامپکت جهان شد تا بحال کدوم خودروی چینی بعد از 3 الی 4 سال دفورمه نشده ؟؟ من این صحبت شما اصلا قبول ندارم
   کیا سراتو یکی از با کیفیترین خودروهای دنیا است و این اثبات شده است حالا سایپا چند تا آپشن حذف کرده اما در موضوع یعنی کیفیت خودرو بجز رنگ این خودرو نتونسته خیلی دخل و تصرفی داشته باشه سراتو بصورت پک کامل و ckd از کره وارد میشه

  • در پاسخ به: farid

   همایون | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

   من حاضرم خر سوار بشم ولی چینی سوار نشم

 15. حسن | اسفند 2, 1396 | لینک نظر

  خودرو فقط ژاپتی به زباله کره ای دلخوش کردن اشباس به جون مجتبی مرگ بر سراتو مرگ بر کیا مرگ بر هیوندا سانمارتین بی شرف کم از سراتو تعریف کن که بدرد نمیخوره زیاله اس داشتم دیروز فروختم الات نیسان زیر پامه صد شرف داره به کیا و هیوندا

  • در پاسخ به: حسن

   پهلوان | اسفند 2, 1396 | لینک نظر

   از حرف زدنت معلومه به چه قشری تعلق داری پرواضحه از زیر بته عمل اومدی

 16. sunmartin | اسفند 1, 1396 | لینک نظر

  بعضیا میان و از امید و آرزوهاشون حرف میزنن که اشکالی هم نداره اما باید واقع بینانه باشه مثلا مشخصه که پورشه و لکسوس
  کیفیتی بالایی دارن و یا آئودی و بی ام دبلیو تو سرعت و هندلینگ عالین اما افرادی مثل من و شما که شاید تا آواخر عمرمون هم دستمون به دستگیره های این خودرو ها نخوره چرا در بین انتخاب هایی که داریم بهترین انتخاب نکنیم طبق آمار هر ساله کیا و هیوندا در بین برندهای مطرح جهان قرار دارند چه بسا که طی سالهای گذشته از 2013 تا 2017 حتی دو مرتبه جایگاه اول کیفیت برند کیا تصاحب کرد اگر قدری با چشم باز نگاه کنیم کیفیت قابل قبول محصولات کره ای در کنار قیمت مناسب تر نسبت به ژاپنی و آلمانی و آپشن های کامل باعث شده مشتریان زیادی داشته باشن البته از طراحی فوق العاده کره ای ها نباید قافل شد که بلطف طراحان آلمانی و آمریکایی صورت میگیره
  در بین خودروهای وطنی هم کیا سراتو مونتاژ انصافا کیفیت خوبی داره حالا در برخی موارد بخاطر عدم رعایت استاندارد سایما نتونسته رنگ ابن خودرو مثل نمونه کره ای در بیاره که اونوایراد سراتو نیست ایراد سایپاست و یا حذف esp و دیسک های عقب که همگی بر میگرده به دندون گردی سایپا پس میشه از سراتو بعنوان یک گزینه خوب برای خرید تا رنج 120 ملیون نام برد
  بعد از سراتو هیوندای النترا 2017 کرمانخودرو با قیمت عالی 146 ملیون واقعا گزینه مناسبیه و در جایگاه سوم مزدا 3 شرکت بهمن که قیمت 140 ملیونی داره
  اگر کسی بالای 140 ملیون پول داره بنظرم بهترین انتخاب هیوندای النترا کرمانخودرو و کیا سراتو ydm وارداتی 2017 بهترین گزینه ها هستن روی 150 تا 200 ملیون میشه به کیا اپتیمای زیبا 2017 و سوناتا 2017 و تویوتا کمری 2017 فکر کرد
  پس بهتره واقعیت موجود در نظر گرفت و بعد صحبت کرد
  بله اگر در ایران مثل اروپا آزادی انتخاب وحود داشت و قیمت ها منطقی بود با 100 تا 120 ملیون میشد سواری بی ام دبلیو 530 و یا آئودی a4 شد و لذت رانندگی واقعی چشید

  • در پاسخ به: sunmartin

   حسن از داگلاس | اسفند 3, 1396 | لینک نظر

   من یکی این آمارهای الکی آمریکا و اروپایی های لجن قبول ندارم ماشین فقط نیسان و زانتیا کره ای ها هر سال رشوه میدن وگرنه تا زانتیای جدید و ماکسیما و تویوتا کمری درنده مونده کسی مغز یابو خورده بره پول بده بابت این توسان و سراتو و بقیه آشغالهای کره ای؟ اینها همشون دروغه دیگه کسی کره ای نمیخره بخواد بخره میره چینی میخره که می ارزه کل کره جنوبی

   • در پاسخ به: حسن از داگلاس

    محمد | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

    فکر کنم تو بچگیت از کره جنوبی خاطره تلخ داری !
    جک قرن بود این وری که زدی “کسی کره ای نمیخره همه چینی میخرن”

   • در پاسخ به: حسن از داگلاس

    آده | اسفند 5, 1396 | لینک نظر

    فکر کنم شما پولشو نداری بخری ناراحتی!!آخه زانتیا !!!!!

 17. کیارش | اسفند 1, 1396 | لینک نظر

  ماشین بسیار خوبیه رانندگی باهاش لذتبخشه موتورشم هم که عالی

 18. sunmartin | بهمن 26, 1396 | لینک نظر

  لنسر که اصلا شتاب نداره سرانو هم اگه esp حذف نمیکردن در حد مزدا 3 نیو چسبندکی داشت خودم مزدا 3 هیلی قبول دارم البته لنسر 2016 هم فوق العاده اس اما در مقابل سراتو خیلی حرفی برای گفتن نداره بخصوص سراتوydm که سومین خودروی سدان سال 2016 شد و ایمنیش هم گرید 5 گرفت الان مدل 2017 گرید 5 پلاس گرفته سرانو یکی از خوش ساختترین خودزوهای سدان کوچک کلاس c که رقبایی مثل هوتدا آکورد و تویوتا کمری و الانترا و فولوکس جتا و اشکودا فابیا و سئات ایبیزا و شورولت کروز در مقابل خودش میبینه بهمراه مزدا 3 که در این سگمنت حرف هایی برای گفتن داره سراتو سایپا علیرقم حذف دسته ای آپشن ها و امکانات مثل نگینی درخشانه منم صحبت های اقای حنیه تایید میکنم

  • در پاسخ به: sunmartin

   پروفسور جان
   1- مزدا3 نسل قبل و لنسر رو با سراتو 2018 مقایسه میکنی و بعد واسه خودت نتیجه میگیری سراتو 2018 بهتر از مزدا و لنسر هست، پس در نتیجه سراتو فرغونی نسل قدیم مونتاژی سایپا هم بهتر از مزدا3 و لنسره؟!؟
   2- سایز بندی خودروها رو بلدی؟ همین جوری اسم یه سری خودرو رو ردیف کردی و میگی اینا رقیب هم هستند. هوندا آکورد و تویوتا کمری Midsize Sedan هستند و باید با کیا اپتیما مقایسه شوند و نه کیا سراتو. رقیب سراتو، هوندا سیویک و تویوتا کرولا هستند.
   3- اشکودا فابیا و سئات ایبیزا هم از سراتو کوچکتر هستند، سراتو باید با اشکودا اکتاویا مقایسه بشه. هر چند شما که تا حالا نیسان آبی و بعد هم پراید هاچبک داشتی، باید تو توهماتت سراتو رو با بی ام سری 7 و بنز S کلاس مقایسه کنی.
   4- اگه شما با این سطح معلومات مهندسی، که باید به سردر اون دانشگاهی که این مدرک مهندسی رو به شما داده یه سر بزنیم.
   5- البته که سراتو سایپا به چشم شما نگینی درخشانه ولی نگینیه حاصل از شیشه خرده های شکستن لیوان آبخوری رییس ساپیا، مواظب باش این شیشه خرده را به جای الماس بهت قالب نکنند.
   6- امشب املا کار کن و 10 بار بنویس علی رغم، علی رغم، علی رغم ….

   • در پاسخ به: دوم اکابر در حد دیفلمه

    مرتضی | بهمن 30, 1396 | لینک نظر

    دکتر جان اینجور ی مقایسه که شما میکنید من فکر کنم الان در نمایشگاه فرانکفورت هستید
    عزیز اینجا ایرانه ایران میفهمی باید از لحاظ توان مالی و بازده کیفیت در حد هر خودرو با هم مقایسه بشه بله کمری از سراتو بسیار بهتر و با کیفت تر است ولی قیمت آن هم حدود 2 تآ 3 برابر است
    شما هم قبل از نظر دادن از پیکان خود پیاده شو
    خطر ناکه ممکنه با سراتو سایپا تصادف کنی

    • در پاسخ به: مرتضی

     رده بندی خودروها چه ربطی داره به این که اینجا ایرانه یا قیمتها گرونه!
     مقایسه خودروها باید در کلاس خودشون انجام بشه، حالا میخواد فرانکفورت باشه یا بورکینا فاسو، باز هم فرقی نداره. اومدن خودروها رو بر اساس سایز، ابعاد، کاربری، نوع طراحی و یک سری اِلمانهای دیگه رده بندی کرده اند. بنز C کلاس با بی ام و سری سه مقایسه میشه و بنز E با بی ام و سری پنج و بنز S با بی ام و سری هفت. حالا اینکه کدوم بهتره یا با کیفیت تره یا ارزونتره یا چون اینجا ایرانه، دلیل بر این نمیشه که بی ام و سری سه رو با بنز S مقایسه کرد.
     تویوتا کمری چه ارزون باشه چه گرون، چه با کیفیت باشه چه بی کیفیت، چه اینجا ایران باشه چه فرانکفورت، باید با کیا اپتیما، هیوندا سوناتا و هوندا آکورد مقایسه بشه. افتاد دوست عزیز؟
     و رقبای سراتو هم تویوتا کرولا، هیوندا النترا، هوندا سیویک و مزدا3 هستند.
     البته شما آزاد هستی که ژیانت رو با لامبورگینی مقایسه کنی و هیچ ایرادی هم بر شما وارد نیست.

   • در پاسخ به: دوم اکابر در حد دیفلمه

    sunmartin | اسفند 1, 1396 | لینک نظر

    همین که گفتی کیا سراتو فرغونی بیش نیس و به بنده توهین کردی مشخصه از چه جهت فکری هستی و چقدر سواد و معلومات داری
    یکی از برترین موتور و گیرباکس های شناخته شده جهان بروی سرانو سواره موتور و بهتر بگم انجین سراتو چنان مهندسی داره که اگه سرعتش محدود نمیشد و برخی موارد بازدارنده نبود توانایی بازده 220 اسب بخاری بدون توربو داره این انجین بقدری روان و سرکشه که عده ای بانصب توربو صفر تا صد زیر 6 ثانیه باهاش زدن نمونه اش انجین کیا استینگر با صفر تا صد 4 ثانیه و رقیب خودروهایی بنام و مطرحی مثل پورشه و بی ام دبلیو و آئودی و مازاراتی البته که افراد دارای حسادت بیش از حد نمیتونن کیفیت سرانو و شرکت کیا ببینند و قصد سم پاشی و بدگویی دارند بهر طریق

 19. ارسلان | بهمن 26, 1396 | لینک نظر

  موتور و گیربکس فوق العاده ای داره ظاهرشم جذابه جلوداشبردشم زیباست به نظر من تمام مولفه های یک ماشین ایده آل رو داره و با توجه به قیمتش فروش خوبی داره چون نزدیک خونه ما یه نمایندگی سایپا هست و من میبینم که در روز چقدر سراتو تحویل میدن خودم هم رفتم از مسئولش پرسیدم گفت فروشش بسیار بالاست

  • در پاسخ به: ارسلان

   آرامیس | بهمن 28, 1396 | لینک نظر

   موتور سراتو وحشتناکه من امروز با کمک مهندس sunmartin و راهنماسس هاش تونستم کیت توربو ببندم بعدا نتیجه اعلام میکنم خودور من 1600 آپشنال فوله ماشاله به کیفیت و قدرت سراتو الان نمیتونم نیش گاز بدم واقعا خودور از جا کنده میشه

 20. من 4 ماهه سراتو دارم قبلا خودروهای زانتیا جک جی 5 میتسوبیشی لنسر 2016 و 206 تیپ 5 و پراید دنا توربو و مزدا 3 مدل 90 داشتم به جرات میگم کیا سراتو یکی از بهترین هتدلینگ ها سواری ها و کیفیت داره اصلا و ابدا با هیچکدوم قابل قیاس نیست و از همه نظر سرتره تنها خودرویی که مقداری شبیه هست مزدا 3 نیو که اونم بخاطر موتور ضعیفترش حال رانندگی سراتو نداره الانم که مزدا 3 نیو شده 140 تومان و سراتو در مقابلش واقعا خوش قیمته پیشنهاد میکنم این خودرو تو رنج 100 تا 110 تومان با این پول فقط چینی میتونید سوار بشید و کر6 ای اتومات با این همه آپشن و این موتور و گیربکس پرقدرت محاله

  • در پاسخ به: ابراهیم حنیه

   amin | بهمن 26, 1396 | لینک نظر

   كاري به قدرت و شتاب ندارم اما اگر لنسر سوار شده بوديد حرف از كيفيت و علي الخصوص هندلينگ و چسبندگي برتر سراتو نميزديد!!!!
   هندلينگ لنسر بي نظيره،ميدونستيد لنسر در پيچ هاي تند چرخهاي عقبش هم براي حفظ چسبندگي و عدم انحراف تغيير زاويه ميدهند؟؟؟؟
   من چسبندگي لنسر رو فقط تو e280 ديدم

   • در پاسخ به: amin

    محسن | بهمن 27, 1396 | لینک نظر

    از لحاظ موتور و گیربکسی لنسر در مقابل سراتو حرفی برای گفتن نداره

    • در پاسخ به: محسن

     amin | بهمن 27, 1396 | لینک نظر

     اولا كه بحث من در كيفيت و هندلينگ و لذت رانندگي بود
     دوما نسخه اي كه به ايران وارد ميشود نسخه پايه لنسر است در صورتي كه نسخه هاي قويتر و نسخه اوولوشن لنسر جايي براي امثال سراتو باقي نميگذارند

     البته نفس مقايسه لنسر و سراتو اشتباه است چون ٢ خودرو از ٢ دنياي متفاوت هستند،يكي خودروي اسپرت شهري و ديگري خودروي اكونوميك شهري است و هدف از طراحي و ساختشان متفاوت است
     ،من در جواب دوستي كه هندلينگ و كيفيت سراتو را برتر از لنسر دانسته بود وارد بحث شدم

   • در پاسخ به: amin

    رکن الدوله | بهمن 27, 1396 | لینک نظر

    دادا لنسر که راه نمیره یدونه اش ما خودمو داریم مدل 2014 فول 1600 که از آرین قسطی برداشتیم سراتو جاده رو قورت میده و شتابش مثال زدنیه و کم خودوریی پیدا میشه شتابش داشته باشه چسبنده هم هست من که الان از آبان خریدم کنارش لنسرم دارم اصلا قابل قیاش نیس باهاش سراتو خیلی سرتره من جفتش دارم و برام تفاوتی نداره اما واقعیتش اینه که اول سراتو بعد مزدا 3 نیو بعد لنسر

   • در پاسخ به: amin

    Ak | بهمن 27, 1396 | لینک نظر

    چی میگی همینجوری .میای مشخصات لنسر اوو رو ردیف میکنی میچسبونی به این فرغونی که تو ایران هست .لنسر اوو چرخاش تغییر زاویه میده نه این زاغول تو ایران .نه شتاب داره نه قیافه فقط اسمش لنسره.تا دیر نشده زیر قیمت بفروش از شرش راحت بشی گرچه میدونم کاره حضرت فیله فروختن لنسر

  • در پاسخ به: ابراهیم حنیه

   sunmartin | بهمن 27, 1396 | لینک نظر

   منم مهرماه خریدم البته دوسال گذشته هم سراتو داشتم در کل راضیم اما کمبودهایی مثل حذف صندلی برقی گرمکن صندلی لامپ های زنون دیلایت و بک لایت بالابرهای عقب و بک لایت شیفتر دنده مشهوده که اون هم در حد آپشن است اما esp کاربردیه و مشخصه نبودش ضمن اینکه اگر نسل جدید مونتاژ میشد بهتر بود البته من داشبورد تسل قدیم یعنی همین td بیشتر میپسندم که کیلومتر های سوپر ویژن داره اخیرا سورولت کروز دقیقا داشبوردی شبیه همین سراتو td در خودروهاش مسقر کرده که واقعا زیباست من اتاق و طرلحی شورولت کروز و کیا سراتو واقعا میپسندم

   • در پاسخ به: sunmartin

    Hosein | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

    سلام ماشین من در موقع بارندگی وقتی از روی خظ کشی وسط خیابان و عابر پیاده رد میشه احساس میکنی ماشین داره لیز میخوره در ضمن لاستیک ماشینو با هانکوک سایز فابریک عوض کردم ایا آن حالت طبیعیه یا ایراد ممنون از راهنمایی دوستان

    • در پاسخ به: Hosein

     sunmartin | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

     بله متاسفانه همین مشکل بدلیل حذف esp خودرو لیز میخوره در باران اونم شدید نیست البته من با تعویض لاستیک ها این مشکل برطرف کردم تا حدود زیادی
     دوستان عزیز باله عقب دیدم برخی نصب کردن میخواستم ببینم راضی هستید یا نه

     • در پاسخ به: sunmartin

      hosein | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

      سلام شما از چه لاستیک و سایز استفاده کردید

     • در پاسخ به: hosein

      sunmartin | اسفند 4, 1396 | لینک نظر

      من هانکوک 215 انداختم قبلا زیر خودروی قبلیم سراتو 2000 ساده لاستیک کومهو 205 بود به جرات میگم نرمی 215 بیشتر از 205 است

 21. علی | بهمن 25, 1396 | لینک نظر

  سلام کسی مشکل آب دادن سانروف براش پیش آمده

  • در پاسخ به: علی

   بله من مشکل آبدادن دارم یه نم بارون که میاد میشه تشت آب لامصب ازت متنفرم کیا واسه اسباب بازی که ساختی اصلا راضی نیستم نه مجتبی جون نظرت چیه ؟؟

 22. هومن | بهمن 23, 1396 | لینک نظر

  پیشنهاد میکنم یکبار برید نماسندگی سایما از نزدیک این ماشین رو ببینید یا اگر از نزدیکانتون کسی داره یکبار باهاش رانندگی کنید تا متوجه قابلیتهای فوق العادش بشید
  هیجوقت بدون علم و رو هوا چیزی رو قضاوت نکنید

 23. محمد رضا | بهمن 22, 1396 | لینک نظر

  خودرو های چینی را با کره ای هنوز زوده مقایسه کرد

 24. محمد رضا | بهمن 22, 1396 | لینک نظر

  دوستان چرا اینقدر بحث بیفایده میکنید
  بنده هم جک اس 5دارم هم سراتو سایپا جک ماشینه خوبیه ولی چند تا عیب داره 1موتور و گیربکسش با هم هماهنگ نیست مخصوصا در سرعت های پایین یک دفعه شتاب بیخود میگیره و یک دفعه آروم میشه 2سیستم گرمایشیش مشکل داره فقط در حالت hiگرما میده و قابل تنظیم نیست مثلا در دمای 30گرما ملایم نمیده که عیب بزرگیه 3سیستم صوتی خوبی نداره رادیو خوبی نداره 4سنسور هاش اعصابتونو خرد میکنه سنسور عقب و کمر بند را میگم هماهنگ نیست و بوق بیخود میکشه .5مصرفش بالاست 6قطعات پلاستیکی زیاد در داشبوردش استفاده شده 7ترمزاش جالب نیست یک دفعه میخ میکنه پرتت میکنه جلو زمانی که به ترمز شدید نیاز نداری ترمز شدید میکشه.
  در سراتو هیچ کدام از موارد بالا و عیوب گفته شده را ندارد و تمام عیوب بالا جز محاسن سراتو هست به خصوص موتور و گیربکسش
  به جرأت میگم جک این عیوب را برطرف کنه از 35و اسپرتیج خیلی بهتر و نرمتر و کوبشش کمتر و استخوان بندی بهتر و محکمتری داره
  این حاصل تجربه من بدون احساسی شدن
  صادق باشیم !!!!!

 25. عرفان | بهمن 21, 1396 | لینک نظر

  امروز تمام رنگهای سراتو واسه تحویل ۶۰ روزه تکمیل ظرفیت شد و فقط سفیدش مونده

 26. sunmartin | بهمن 21, 1396 | لینک نظر

  لاستیک 215 بندازید که نرمی دوچندانی دارد بخصوص هانکوک
  برای دیلایت اگر کسی فابریک سراغ داره با قیمت خوب خبر بده

  • در پاسخ به: sunmartin

   amin | بهمن 26, 1396 | لینک نظر

   آقا راستي من ١٤ خرداد ميرم اون سفر رو،يه مقدار به تاخير افتاد
   يادت باشه قبلش مدارك رو برام بفرستي اگر من يادم رفت

 27. نامدار | بهمن 20, 1396 | لینک نظر

  اگر کسی خبر داره چرا رنگ سفید صدفی تولید نمیکنن اطلاع بده من الان 4 ماه خریدم همه چی عالیه کاش فقط رنگ صدفی هم میزدن

 28. sunmartin | بهمن 20, 1396 | لینک نظر

  توجه داشته باشید قیمت سراتو 104 نیس و میخواد بشه 110 و اردیبهشت 118 مراقب باشید اگر خرید دارید انجام بدید این خبر ماجد گفت من تحقیق کردم درست میگفت آقا محمد این خودور کامپلیت از کره میاد و فقط ایران سرهم بندی و آپشن هاشو حذف کرده و یه رنگ میپاشه روش وگرنه 100% وارداتیه . قطعا قیمتش این نیس نمیدونم روی چه سیاسته که فعلا افزایش منتفی شده اما شنیده میشه که قیمت بالا میره روی همون 110 تا 118 الان مزدا 3 قیمتش 136 تومان و بازار 140 تومانه و پژو 301 شده 97 تومان این امکان نداره 104 تومان بمونه

 29. طاها | بهمن 18, 1396 | لینک نظر

  امروز تحویل ۶۰ روزه ثبت نام کردم اگه قبل عید بدن که عالی میشه

  • در پاسخ به: طاها

   ماجد | بهمن 18, 1396 | لینک نظر

   شاید بدن اما 60 روز یعنی بعد ار عید
   سراتو قیمتش خیلی پایینه و افزایش نداشته که یکم عجیبه بنظرم

   • در پاسخ به: ماجد

    محمد | بهمن 18, 1396 | لینک نظر

    ساپیا دو ماه پیش تا ۱۱۸ تومن بردش بالا ولی به زور وزارت صنعت حرفشو پس گرفت

    • در پاسخ به: محمد

     ماجد | بهمن 19, 1396 | لینک نظر

     پدر یکی از کاربران تو سایپا کار میکنه میگفت که بعد از اردیبهشت جهش 10 ملیونی داره سراتو حالا نمیدونم چقدر صحت داره؟

     • در پاسخ به: ماجد

      محمد | بهمن 19, 1396 | لینک نظر

      حتما میتونه صحت داشته باشه چون اولا دلار به شدت رفته بالا و این ماشین قطعاتش وارداتیه دوما بسیار پرفروش و پرطرفداره سوما هنوز کرمان موتور نمیدونست واسه هیوندا اکسنت و جک اس ۵ چینی که مونده بود رو دستش چه خاکی بر سرش کنه که سایپا قیمت سراتو رو ۱۱۸ میلیون اعلام کرد ولی وزارت صنعت نامه زد گفت فعلا دست نگه دارید

     • در پاسخ به: محمد

      ماجد | بهمن 21, 1396 | لینک نظر

      چه آپشن هایی بستی محمد جان ؟ امروز سراتو قیمتش 106.500 که فکر کنم داره به سمت 110 میر6 مزدا 3 هم 143 تومان نهایتا مزدا فرقش چیه با سراتو که اینقدر گروونه شنیدم مزدا 3 مال سال 2010 و مواورش از سراتو ضعیف تره و گیربوکسش هم به خوبی سراتو نیس و 5 دنده اس ؟؟ درسته؟

    • در پاسخ به: محمد

     نامدار | بهمن 21, 1396 | لینک نظر

     کسی خبر داره دیلایت فابریک از کجا میشه تهیه کرد به قیمت نه فیمت های بالا اگه کسی جست و جو کرده بگه که منم دنبالشم واسه سراتو چون با دیلایت ی مقدار ظاهرش تغیر مثبتی میکنه

  • در پاسخ به: طاها

   مرتضی | بهمن 20, 1396 | لینک نظر

   فکر نمیکنم قبل از عید تحویل بدن قبلا موجودی در انبار مرکزی سایپا داشتند الان باید تولید بشه تحویل بدن
   شما آخر فرودین یا اوایل اردیبهشت ماه در خوشبینانه ترین حالت تحویل میگیرد البته اگر سفید ثبت نام کرده باشید

 30. مرتضی | بهمن 18, 1396 | لینک نظر

  سلام رده بندی کیفیت خوروها به نظر من به ترتیب این صورت است اول 1 خودروهای ساخت کشور های درجه یک اروپا 2- خودروهای آمریکای 3 – خودروهای ژاپنی 4- خودروهای کره ای 5- خودروهای ساخت کشورهای درجه دو اروپایی 6- خودروهای چینی و هندی 7-خودروهای ساخت ایران
  حالا در تمام دنیا صنعت خودرو در حال پیشرفت سریع است البته به جز ایران
  کره جنوبی با توجه به سابقه تولید خودرو بسیار باسرعت تر از کشورهای برتر در حال پیشرفت هست حالا چه ما بخواهیم و چه نخواهیم
  من منکر پیشرفت بالای چین در صنعت خودرو سازی نیستم و بر این باور هستم که چین هم در آینده نزدیک به جمع سازندگان مطرح جهانی می پیوند ولی قیاس خودرو های نو پا چینی در شرایط حال حاضر با خودروهای کره ای بسیار مضحک است
  محصولات کیا در جهان خودروهای با کیفیت با دوام و بسیار اقتصادی شناخته میشود حتا کشورهای درجه اول
  حالا شما بگید خودرو چینی کپی است و..

  • در پاسخ به: مرتضی

   Hosein | بهمن 18, 1396 | لینک نظر

   سلام مهندس لاستیک برای سراتو۲۰۵ ۵۵ ۱۶ بندازم یا ۲۱۵ ۵۵ ۱۶ هانکوک ممنون میشم راهنمایی کنید…

   • در پاسخ به: Hosein

    احمد | بهمن 18, 1396 | لینک نظر

    سلام به نظر من همان205 بهتر است

   • در پاسخ به: Hosein

    مرتضی | بهمن 18, 1396 | لینک نظر

    سلام
    لاستیک215 هم محاسن دارد و هم معایب
    محاسن لاستیک :
    1- تعادل خودرو در جاده های مارپیچ
    2- ترمز گیری با خط ترمز کمتر
    معایب لاستیک :
    1- به علت نسبت سطح درگیری لاستیک با سطح جاده صدای لاستیک بیشتر میشود
    2- شتاب اولیه خودرو کمی تغیر میکند
    ولی دو لاسیک هم جنس از لحاظ نرمی یا خشکی فرقی بین 215 و 205 ندارند