تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
5 رای - میانگین 2.2

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. sunmartin | اسفند 15, 1396 | لینک نظر

  کاش سایپا وارد مقوله ساخت 2017 این خودور با کد ydm بشه البته بلحاظ موتور . گیر بگس جایی برای سوالدر مدل td نیست اما در مدل 2015 قدرت 167 اسب ارتقا پیدا کرده و فاصله عرض دو محور بیشتر شده جا داره سایپا نسبت به تولید این خودور اقدام کنه

 2. ماجد | اسفند 14, 1396 | لینک نظر

  من بندرعباس زندگی میکنم سراتو مونتاژی دارم کولرش عالی عمل میکنه یک ذره آمپر آب بالا نمیاد تو اون گرما . این ماشین همه چیش عالیه

 3. حسین | اسفند 14, 1396 | لینک نظر

  دوستان بنده خودم تو کار ماشینم از موتورشم هم سر درمیارم از لحاظ فنی و گیربکس سراتوی مونتاژ با سراتو ۲۰۱۷ هیچ تفاوتی نه در کیفیت و نه در بازدهی و قدرت باهم ندارن فقط شاسی سراتوی ۲۰۱۷ چند سانتیمتر فاصله بین دو محور افزایش پیدا کرده

 4. مرزبان | اسفند 14, 1396 | لینک نظر

  من که حدود یک سال و نیمه این ماشین رو دارم بسیار راضی هستم و کوچکترین مسئله ای توش ندیدم عاشق شتابشم فقط باید بهش گاز بدی تا قدرت این کوچولوی دوست داشتنی رو حس کنی

 5. فرزین | اسفند 12, 1396 | لینک نظر

  برای کارگاه مرکز فنی حرفه ای و طراحی خودرو یه موتور سراتو ۱۶۰۰ مونتاژ با هزار سلام و صلوات خریدیم که وقتی یه سری اجزاشو باز کردیم روی همه حک شده کیاموتورز کره حتی روی سیلندرشم هم این حک رو داره پس لطفا شایعه سازی نکنید که این ماشین چینیه و باعث مسخره شدن خودتون نشین

  • در پاسخ به: فرزین

   محمودرضا | اسفند 13, 1396 | لینک نظر

   سلام من خودم تیکن کارم صحبت شما رو کاملا قبول دارم چون تا حالا ۳ تا سراتو رو موتورشون رو تیون کردم روی تمام اجزای موتور اسم کیا و ساخت کره وجود داره

 6. جمال | اسفند 12, 1396 | لینک نظر

  من سانتافه ۲۰۰۸ داشتم الان هم سراتو مونتاژ خریدم که باهاش به مراتب راحتترم نسبت به سانتافه چون اولا شتابش بهتره ابعادش کوچکتره و کنترلش راحتتر و از همه مهمتر مصرفش خیلی پایینتره در کل راضیم

 7. shaahin e | اسفند 12, 1396 | لینک نظر

  گفتن که پژو چینیه . خوب الان سراتو ایرانیه دیگه ؟ اما خوب صنعت چین بهتره یا ایران ؟ اگر هم میخواین چیزی رو تخریب کنید فکر کنید چطوری تخریب کنید . سراتوی ایران مدل ۲۰۱۰ هست یعنی ۸ سال که با بیل امکانات ازش دور انداختن .

  • در پاسخ به: shaahin e

   تورو به امواتت برو همون سمندتو سوار بشو آخه چیکار به کار سراتو داری ؟! پسر کجای کاری امروز نوکمدادی و مشکیش شده ۱۲۰ تومن

  • در پاسخ به: shaahin e

   مرتضی | اسفند 12, 1396 | لینک نظر

   عزیزم هیچ وقت نمیخواهم محصولات چینی را خراب کنم و همیشه بر این باور هستم چین در آینده نزدیک یکی از غول های سازنده در دنیا می شود مثلا پیشرفت شرکت چری واقعا مثال زدنی است
   ولی بحث منتاژ با ساخت بسیار متفاوت است سراتو منتاژ سایپا است نه ساخت سایپا
   فکر کنم فرق منتاژ با ساخت را بداید
   این هم باید قبول کرد که سراتو سایپا در محدوده قیمتی و کیفیتی خود فعلا در ایران رقیبی نداره
   این را همه سراتو سوارها تائید میکنند از جمله بنده
   موفق باشید

   • در پاسخ به: مرتضی

    ali.bk | اسفند 13, 1396 | لینک نظر

    دوست عزیز هیچوقت چین تو خودروسازی شانسی نداره .چینیها این نکته رو خوب میدونن .سیاستشون رو بر پایه همین بنجل سازی و ماشین ارزون ساختن برای کشورهای جهان سوم تنظیم میکنن چون سودش بیشتره . مطمعن باش اگه یه روزی ماشین بسازن از جنس طلا و در حد خودروهای المانی و ژاپنی باز هم کسی المانی و ژاپنی رو ول نمیکنه چینی بخره .

 8. فربد | اسفند 12, 1396 | لینک نظر

  امروز تحویل گرفتم واقعا عالیه خیلی رانندگیش لذت بخشه . نکته جالب امروز تو نمایندگی این بود که ۱۰ نفر اومده بودن واسه تحویل و این حجم از استقبال خیلی جالبه و دلیلی جز کیفیت بالای این خودرو نداره

 9. علی زیبا | اسفند 12, 1396 | لینک نظر

  من دارم سراتو سایپا به درد نمیخوره حیف پوله این ماشین دیگه هیچ جای دنیا تولید نمیشه از رده خارج شده ما جهان ۳ ومی ها چقد عقبیم همه چی رو به ناجاری استفاده میکنیم با این تورم ۱۰۰ درصد تو عراق همین سراتو ها تر تمیزش ۲۵ ۳۰ ملیونه واقن خیلی بد بختیم

 10. هاوش | اسفند 11, 1396 | لینک نظر

  ۴۰ میلیون پول آماده کردم فردا یه سراتو ۲۰۰۰ آپشنال بصورت پیش فروش مدت دار ثبت نام کنم چون هر چی تحقیق کردم دیدم همه تعریف میکنن موتورش عالی گیربکس عالی قیمت عالی البته رسیده به ۱۱۷ و ۱۱۸ تومن تو بازار گارانتی ۵ ساله

  • در پاسخ به: هاوش

   فربد | اسفند 12, 1396 | لینک نظر

   کار خوبی کرده همین امروز زمزه این بود که بزودی قیمتش بالای ۱۲۵ اعلام میشه

  • در پاسخ به: هاوش

   shaahin e | اسفند 12, 1396 | لینک نظر

   احتمالا شما در سنگال زندگی میکنید و قیمت اونجا یا شاید ونزوئلا . سراتو فول اپشنال در باما همه کارتکس فوری قیمتش ۱۰۷ هست اونهم گفتم باماااااا . یعنی شما قیمت واقعی رو حتی پایین تر بدون

 11. مرتضی | اسفند 11, 1396 | لینک نظر

  ۴۵ سال پیش، ایران و کره‌ی جنوبی در یک سطح قرار داشتن و هر دو برنامه‌ای برای توسعه را آغاز کرده بودن. امروز پاسپورت کره‌ی جنوبی با عبور از پاسپورت آلمان به قدرتمندترین پاسپورت دنیا تبدیل شد. اقتصاد و تکنولوژی ‌شون را هم همه‌ می‌ دونیم
  چه بخواهیم و چه نخواهیم صنعت خودرو کره جنوبی در ضمیمه خودرو سازی در همه جهان شناخته شده و با کیفیت ااست

 12. مرتضی | اسفند 11, 1396 | لینک نظر

  درود
  باز هم تاکید میکنم من هیچ کامنت منفی در مورد سراتو در این تبادل نظر ندیدم خودم هم سراتو سایپا دارم و خودم هم ندیدم
  بهتر است به جای تخریب نقد منصفانه داشته باشید
  پژو 2008 و 508 خودرو خوبی است و همان خودرو در چین هم تولید میشه
  بهتر است به جای انگ زدن به صورت فنی صحبت بشه البته اگر سواد خودروی دارید
  ایمنی سراتو در حال ساخت سایپا در اروپا و امریکا تست شده
  موتور سراتو از بهترین موتور های ساخت اروپا است علاوه بر محصولات کره ای بر روی محصولات آمریکای هم استفاده میشود
  کیر بکس آن هنوز در خودروهای روز کیا و هیوندا و شورولت استفاده میشه
  و…
  قیاس خودرو چینی با محصولی که در آمریکا عرضه میشود بسیار مضحک و دلیل بر دانش کم شما است

  • در پاسخ به: مرتضی

   shaahin e | اسفند 12, 1396 | لینک نظر

   جناب مرتضی من خودم پژو رو قبول ندارم اولا . اما خوب سراتو هم ماشینه خوبیه اما داره ایران میسازه و مدل ۲۰۱۰ش . میتونه یه خارجی بگه سراتو ایرانیه ؟؟ خخخخخ . هر طور هم حساب کنیم صنعت خودروی چین که حداقل از ایران چندین برابر بهتره

 13. احسان منیری | اسفند 11, 1396 | لینک نظر

  سراتو سایپا به درد نمیخوره رده خارجه ۵ ۶ سال پیشیا خوب بودن اصل کره بود ۱۰ ایربگ Esp سایپا رو هرچی دست میزاره ماشین رو خراب میکنه سراتو سایپا ۱۱۰ ملیون پولشه عقبش کاسست خوب این یه ایراده چون کره ها کامل تر بودن کیفیت رنگ بالا سراتو سایپایی سر اگزو ز نداره چرا شرکتا این قد دزدی میکنن

 14. حامد | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

  اگر یک کم منطقی فکر کنید می فهمید که کیا با توجه به اینکه چند فیس جدید از کیا زده براش به صرفه نیست که در خود کره قطعات نمونه قدیمی رو برای بازار محدود ایران و احیانا چند کشور جهان سوم تولید کنه.خوشبینانه ترین حالت اینه که سراتوی سایپا در برخی قطعات که با نمونه های جدید مشترکه از محصولات کره استفاده میکنه.

 15. ناصر | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

  امروز دو تا پیش فروش ثبت نام کردم یکیشو سوار بشم یکیشم واسه سرمایه گذاری خیلی تحقیق کردم چند باری هم پشت فرمون ماشین همسایمون نشستم خوشم اومد ماشین خوبیه

 16. داگلاس | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

  کیا فورته یا سراتوی جعلی سایپا در دانگ فنگ یادا کیا

  http://chinaautoweb.com/car-models/kia-forte

 17. amin | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

  كمپانيchangzhoy miki auto parts توليد كننده برخي قطعات تزييني و كابين و آينه ها ي كيا سراتو در چين است
  همچنين كمپاني jaingsu aotepa auto parts توليد كننده قطعات بدنه
  و همچنين كمپاني chongqing wholsea commercial
  توليد كننده قطعات موتور قطعات سيستم تعليق ،سيستم الكترونيك و سيستم فرمان سراتو است

 18. زانیاک | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

  شاهین یا همون کدخدا که دنا قسط کرده همه سرو ته یکین تو برو دنا رو دریاب چه کار به بزرگتر از حد و حدودت داری تو همون مایه ها حرف بزن از 206 و مشتقات 405 یعنی دنا و سمند و کاری به سراتو سواران نداشته باش وقتی گفتی شتاب سراتو مثل پرایده و با لیوان 620 cc مقایسه اش کردی و چن وقت پبش میگفتی اتاق سراتو انداره 206 قسطیه من فهمیدم که چیزی در چنته نددری و برای مزخرف بافی میای و کامنت ول میدی لا اقل بزار چهار تا بحث منطقی بشه و سراتو سوارن صحبت کنن تو هم برو تو پیج ال نوه و ال ننیجه و لیوان و جک و لوبیای سحر آمیز و لینچان و چانگان و امشی و اینها اظهار فضل کن
  در ضمن سراتو چینی یکی از مزخرف ترین حرفهایی بود که بگوشم خورده بود

  • در پاسخ به: زانیاک

   کدخدا | اسفند 11, 1396 | لینک نظر

   حداقل نوع نگارش رو تغییر بده وقتی یه شخصیت دیگه میشی هر وقت تونستی برای سوالات جواب پیدا کنی نظر بده لطفا شما باسواد ما بی سواد چرا جواب سوالا رو نمیدی ؟؟؟ جواب قانع کننده بده من از این صفحه میرم مستدل لطفا ???

 19. فرهاد | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

  آقا ماشین کره ای نخرین حیف پوله،ماشین فقط ژاپنی و چینی خوبه

 20. کوروش | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

  امروز به چند تا نمایندگی برای ثبت نام پیش فروش مراجعه کردم همشون میگفتن ظرفیت تکمیل شده ولی تو سایت پیش فروش داره کسی میدونه جریان چیه

 21. sunmartin | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

  خب مشخصه که shahin e و کدخدا ،حسن ،نیما و amin و قبل تر مجتبی ..همگی شخص بی هویت “داگلاس” هستند این شخص پر مدعا یک ترول بیش نیست سواد چندانی ندارد و نه مطالعه ای امیال و آرزوهای دست نیافتنی زیادی دارد شاید هم همواره د رچهارچوب تبلت یا کامپیوتر شخصی خود اسیر و گرفتار شده ، اصلا در دنیای واقعی زندگی نمیکند گاهی اوقات ادعا میکند نمایشگاه دارد و بجز بنز کلاس s سوار نیست گاهی خودوری لوکس ds دارد گاهی سمند ارتقا یافته دارد بنام دنا پلوس یا ملوس و گاهی متخصص باز کردن و قطعه شناسی است . یک پایش پشت کامپیوت رو یک پایش د رچین است کاری ندارد بجز جستجوی قطعات چینی متخصص سراتو است و دشمن سرسخت خودروهای کره یا دوست دارد همه را به بحث بکشاند چالش های آبکی را دوست دارد یکسری عقده و حقارت ها د رذهنش وی را به ورطه خزعبل گویی کشانده وقتی جواب وی را بدهی میشوی کره ای پرست اگر چواب ندهی بازهم به تخریب و شایعه پراکنی ادامه میدهد بهتر است با این اسامی حتی یک کلمه هم بحث نکنید و در این پیج به مسایل مربوط به سراتو بپر دازید دیگر برای هرکسی محرض شده کیا سراتو td خودرویی با کیفیت زبا پرشتاب و صد درصد وارداتی است بجز لاستیک و باطری و صندلی تمامی قطعات بصورت ckd وارد میشود از مبدا کره جنوبی حتی روغن داخل گیرباکس و موتور در داخل کمپانی اصلی پر شده بازهم درخواست دارم با این فرد وارد بحث نشوید ممکن است فردا با 100 ها نامک دیگر کامنت گذاری کند .هوشیار باشید

  • در پاسخ به: sunmartin

   داگلاس | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

   مسلما به خاطر ضعفی که داری و خواهید داشت توان دادن پاسخ منطقی نداری و بجزء تمسخر و… چیزه دیگه ای نداری که بگی. کیا سراتوی سایپا یک خودروی صد در صد چینی بوده و تمام قطعات آن از صفر تا صد در چین تولید و برای مونتاژ به کارخانه سایپا صادر می شود. (لینک و… در نظرات قبلی بنده موجود می باشد و در صورت بروز شرایطی اختصاصی مدارک واردات از چین ارسال می گردد)در ضمن بهتر میدونم که به جای فرافکنی و… به فکر بوگاتی شیرونی باشید که یک بار ادعای داشتن و… اون رو داشتید. بهتر نیست دست از فضای مجازی بکشید و برید یه خورده بابت این همه دروغی که گفتید فکر کنید؟ واقعا چه دلیلی داره که تو این همه وبسیات معتبر درباره هر ماشینی صحبت میکنید. از ریو تا کیا سراتو و از ژیان تا لندکروزر و بوگاتی و مک لارن داشتید و سوار شدید. شکر خدا من این قدر دستم به دهنم میرسه و خواهد رسید که هیچ وقت سراغ خودروی هایی مثل سراتوی سایپا نرفته و نمی روم و تریج میدهم خودروهای با اصالت خرید و فروش کنم. باز هم می گم تا وقتی که پاسخ منطقی ندید و ادعاها و صحبت های پیشین خودتونو ثابت نکنید هیچ کس به حرفای پوچ و بی مغز جنابعالی توجه نمی کنه(جز خودتون و با نظرات جعلی خودتون). (داگلاس پتروسانی جولان) رو همه بزرگان واردات خودرو میشناسن و شکر خدا اینقدر عاقل هستم که با یک نوجوان 19 ساله بحث های پوچ و بی فایده انجام ندم. خوش باش مهندس! راستی؛ دیگه نام من و سایر دوستان را جعل نکن و سعی کن خودت از خودت دفاع منطقی کنی. با نام خودت نظر بده و با نام خودت دفاع کن. این کسانی هم که گفتی بهتر میدونم برای اثبات ادعای خودت با مدیران دنده 6 تماس بگیری و آی پی های ورودی و نظرات ابتدایی تا انتهایی بنده رو مورد بررسی قرار بدی تا بفهمی بنده هیچ وقت مثل خودِ شما عمل نمی کنم. خودروی چینی سواری هم بد نیست و سعی کنید با خودروی چینی خودتون همون جوری رفتار کنید که جناب سنمارتین میگن! یعنی یک خودروی کره ای نسل قدیم! بدرود و تشکر از دنده 6

 22. shaahin e | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

  از ادمین عزیز خواهش دارم این بحث رو ببنده . اینا باز دوباره با هم حرف میزنن . این چه وضعشه

 23. کدخدا | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

  آقای مغز پروفسور مخترع نویسنده ????نخبه (سانمارتین)برو داداش یه خورده املا تمرین کن واقعا مهندسی !!!! والا بنظرم تو نهضت سوادآموزی نهایتش تا 3خونده باشی با اینهمه غلط املایی بجای گزافه گویی جواب سوالاتو بده نه اینکه چیزی که لایق خودته به بقیه نسبت بدی منظورم چیزیه که میزنی و بعدش درست نمی تونی بنویسی البته جوابی نداری 1 )شتاب 2)سرعت نهایی3) ایمنی 4) امکانات (کدام امکانات در حد ماشین بالای صد هست :؟؟) فعلا اینا رو جواب بده با دلیل نه مثل این دوستمون بگی کورس گذاشتم با فلان ماشین به گرد پام نرسید

 24. داگلاس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

  سنمارتین اگه چیزی داری با نام خودت بگو. نا با نام من. جعل کردن و… کار همیشگی جنابعالی هست. خودت میگی و خودت جواب خودتو میدی. لیفان 820 هم مثل همین سراتوی چینی آشغالی بیش نیست. بهتره به خودت بیای سنمارتین جون.

 25. عباس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

  با سلام : سراتو كسي نگفته كه پورشه است ولي خداو كيلي از هر چي ماشين چينيه سرتره اگه مي خوايد ثابت شه براتون با بهترين برند چيني تو سر بالايي كورس بزاريد متوجه مي شويد اسب بخار الكي يعني چي همين هايما توربو 180 اسب من تو سر بالايي كورس گذاشتم به گرد اين ماشين هم نرسيد

 26. داگلاس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

  حسن و کدخدا و… با من هیچ ارتباطی ندارن. معلوم نیست کی به کی هست اینجا. ای کاش مدیران دنده 6 جلوی این کارهارو می گرفتن.

 27. داگلاس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

  هیچ بنی شری تا بهدحال با نام داگلاس نظر نداده بود. حسن خان کمتر دروغ بگو.

 28. هستی | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

  سلام دوستان سراتو سوار من میخواستم ماشین بخرم تعریف این ماشین رو خیلی شنیدم بخاطر همین موضوع دیروز ثبت نام کردم تحویل تیر ۹۷ البته میگن قراره اون ور سال گرون بشه حالا ببینیم چطوری با ما حساب میکنن

  • در پاسخ به: هستی

   royksoop | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

   مبارکه بهترین انتخاب در این رنج قیمت

  • در پاسخ به: هستی

   داگلاس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

   اشتباه کردی فقط لیفان 820 خوش روخ و چهره با موتر165 اسبی برات مناسبه که من د رنمایشگاه دارم اما باید زود عجله کنی تا تموم نشده چون طالب زیاد داره اگرم خواستی حواله سریع بفروش تا یه چینی با اصالت مثل جک جی 5 یا اس 5 توربو بخرم برات
   تو نمیتونی با سراتو سر کنی سقفش مدام آب ریز داره و تو باران میشه تشت تو داخل خودور من نمایشگاه دارم سراتو سایپا اون طور که میگن نیس بیشتر قطعاتش هندی و 90 درصد چینی ه میگی نه از من بپرس که انکارم

   • در پاسخ به: داگلاس

    هستی | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

    بنده یه چراغ ماشین کره ای رو به ماشین چینی نمیدم متنفرم از خود چین و ماشینای مزخرفش

    • در پاسخ به: هستی

     داگلاس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

     خب کاری میکنی. این کسی هم که گفته برو لیفان بخر من نیستم. خوده سنمارتین هست خخخ ولی توجه کن که همین سراتو هم چینی هست. سرت مثل اینا کلاه نره. همین

    • در پاسخ به: هستی

     علی | اسفند 11, 1396 | لینک نظر

     شاید سراتو بهترین ماشین برای خرید نباشه. اما تو این رنج قیمت بهترین انتخابه و یک چرخش به کل ماشینهای چینی میارزه. بهتره با بی وجدانی تمام مردم رو راهنمایی غلط نکنیم و کمی شرف داشته باشیم.

   • در پاسخ به: داگلاس

    هادی | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

    دیدی گفتم تو یا چینی سواری یا دلال ماشین چینی هستی !! آخه سراتو کره با بنجل چین قابل مقایسست ؟! بعد سراتو کره ای با این کیفیت و پرطرفداری رو بفروشه بیاد از تو بنجل چینی بخره ؟! تو خودت یک هفتست پاره پوره کردی خودتو بگی سراتو بیخوده چون چینیه بعد داری تبلیغ بنجل چینی الاصل رو میکنی ؟! عجب ؟!! شگفتا !!!! الان چند ماهه دارین زور میزنین که سراتو رو خراب کنید چون بازار چینیا رو تخته کرده ولی روز به روز فروشش بیشتر و قیمتشم بیشتر میشه یادمه از روزی که شما چینی سوارا به چرند گویی مشغول شدید سراتو ۹۹ تومت بود امروز تو بازار به ۱۱۷ تومن رسیده یه کم دیگه زور بزنید شاید تا ۱۳۰ هم بره بالا ما سراتو سوارا خوشحالتر بشیم در ضمن این تیکه که گفتی بارون میاد توش تشت نیشه برام خیلی آشناست قبلا هم با یه اسم دیگه کامنت گذاشته بودی ? ببین هر کس نظرات تو رو میخونه میفهمه داری جعل میکنی با حب و بغض

    • در پاسخ به: هادی

     داگلاس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

     هدی جون تو فکر کردی سراتو واقعا کره ای ؟ تو خوابی اما لالایی بلد نیستی بیا تا واست بخونم در ضمن سانمارتین و ایادی کره ای پرستش که الکی این سراتو قدیمی بولد کردن و الکی میخوان گنده اش کنن نمیدونن سراتو چینیه ؟ چرا خوبم میدونن ام خودشون بخواب زدن من سراتو اولین نفر خریدم رفتم شمال توش شد استخر آب کم مونده بود شنا کنیم لا اقل شماها که میخرید چرا چینی با اصالت نمیخری مثل سنت شکن (تیگو بنامبرز ساوان ) یا تیگو بنامبرز فایوز!
     در ضمن آق بابا هم رفته سراتو چینی نوشته که بخیال خام خودش کره ا یسوار بشه همتون افسار بریدین و رم کردین بابا جون چینیه این سراتو در ضمن اسمش سراتو نیس اسمش دانگ فنگ sx200 میتونی سرچ کنی لعنت بر سانمارتین که همتون گول زده وادار کرده پول بدید این آشغال درجه سه چینی
     در مورد کاربر ی با نام هستی که گفته یه چرخ کره ای نمیدم چینی همین قدر بگم که الان تو خود کره جنوبی و ژاپن هم برای بی وای دی f3 و چانگان ایدو و جک اس 5 سرو دست میشکنن وهمین لیفان 820 کیفی ترین خودروی اندونزی شد
     حالا تو برو پول بده بابت این زباله چینی جعلی

  • در پاسخ به: هستی

   فرهاد | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

   یسری آشغال فرانسوی هم میتونستی بخری و بعد بچسبونیش به ماشینای خوب آلمانی و ایتالیایی و بگی اروپاییه خخخخخخخخخ

 29. احمد | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

  تو راست میگی سراتو چینی اصلا کره خودش یکی از استانهای چینه..
  شما هم نیت کن شاید توانستی ال لگن را بفروشی جمع سراتو سواران بپیوندی
  آرزو بر جوانان عیب نیست

  • در پاسخ به: احمد

   royksoop | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   ال نوت بهتره البته سال 97 میشه ال نتیجه و ندیده و نبیره
   ولی خوب بود آوررین

  • در پاسخ به: احمد

   کدخدا | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   با سلام مجدد
   این سانی چون اخلاقش اینه که خودش یه چند ده تا اسم داره و یه شخصیت ثابت نداره فکر میکنه همه اینجورین والا این سراتو سایپایی که من دیدم از دور خیلی شبیه لیفان 620 و نزدیک که میشه از اونم بدتره ثانیا کف نداره این ماشین که بقیه بخان تو کفش باشن خیلی قیمت بالایی نداره دست دومش پس کف کف نکنید ثالثا یه جوری میگن پرشتاب انگار شتاب زیر 7 داره نه داداش کارخونه در بهترین حالت زده 12 نهایت سرعتشم که یه خورده بیشتر از پراید هست پس اون اسب های بخارش ظاهرا شبیه چینیاس که 159 اسب دارن با شتاب 13 و سرعت نهایی 175 بیشتر قاطر بخاره تا اسب بخار تازه شانس اوردین سایپا شیشه عقبش رو دستی نکرده برید خدا رو شکر کنید???

   • در پاسخ به: کدخدا

    sunmartin | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

    اینها رو وقتی داشتی صنعتی و سنتی میزدی به ذهن خلاقت خطور کرد با همینطوریش یه ما بالتازاری کدخدا جون من که میگم باید از رفتن به خارج جلوگیری بشه فرار مغز خلاق و متفکری مثل تو میتونه به زیان اقتصاد باشه خب مس یرانو شتابش در حد پرایده و قیمت چندانی نداره و شتابش روی 12 ثانیه است و شبیه لیوان 620 و با دنای پلوسه
    ببینم اخوی شما جز همون دکتر مهندس های نابغه کشور نیستی که تو زیر زمین خونه اتم ساختن تو بچگی با قابلمه و چسب ؟؟
    کدخدا ناحدا ملقب به حسن و حسین و ali و نریمان و نبما
    ای شبه مرد 10 چهره ای مهندس شبرین سخن بازم برای من بکی مطلب بزار خیلی به بیانات شبوا و مغز گونه ات حال میکنم و مسفیذ میشم

  • در پاسخ به: احمد

   حسن | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

   من حسن هستم برخی اوقات با نام داگلاس کامنت گذاری میکردم و یه وقتایی کدخدا نکنه بابد بیام از او اجازه بگیرم من ثابت میکنم سراتو چینیه و اازه از اون چینی ناجورهاست نه مثل لیفان 820 خوش روخ و پر شتاب و با کیفیت اسم و رسمی داره نه مثل دنای پلوس سلطان جاده ها لقب گرفته یه خودرو شهری بی کیفیت که کره جنوبی چون هربدار نداشت داد چین براش کمی بزنه چین هم با سایپا قرار داد بست اونم 10 ساله و سال بعد هم وانت سراتو قراره بیاد و ازینی هم که هست خز و جواد تر بشه کدوم آدم با فهم و شعوری میره پول میده چینی تقلبی نیخره خب برو اصلش بخر مثل لیفان 820 که خداییش آخر شتابه و تو آمریکا رتبه بندی شده با همین دنا پلوس صادراتی یا جک حی فاید یا تیگو بنامبرز ساوان ستت شکن

 30. داگلاس | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

  خب می بینم که همتون افسار گریخته شدید و چون ضعف دفاعی دارید و نمیتونید دفاع خوبی از ادعاهای کذب تون اجام بدید دارید حسابی عصبی میشید که همین موضوع برای من کافی هست. خوش بگذرونید و از این حقیقت که سوار یک خودروی چینی هستید و سرتون کلاه رفته خیلی نگران نباشید.

  • در پاسخ به: داگلاس

   محمد | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   حلا خیلی شما خودتو ناراحت نکن ما که راضی نیستیم سکته کنی
   باشه خودتو نکش سراتو ما چینی هست پراید شما آمریکایی

  • در پاسخ به: داگلاس

   هادی | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

   یه ایراد به موتور و گیربکسش نمیتونی بگیری فقط چرند میگی سه ساله سراتو مونتاژ دارم ۷۰ هزارتا رفته آخ نگفته موفق ترین و پرفروشترین ماشین تو رنج قیمت زیر ۱۲۰ تومن ، من شک ندارم تو یا چینی سواری یا نمایندگی چینی داری یا دنا داری

   • در پاسخ به: هادی

    sunmartin | اسفند 8, 1396 | لینک نظر

    دنارت داره ?دنای جدید با موتور فوق پیشرفته ال نوت
    والا منم اگه پولم بیشتر میرسید سراتو ydm 2017 سوار میشدم تو رنج 120 بهترین گزینه است شما یک خودروی دیگه نام ببر که مشخصاتش مثل سراتو باشه چینی هم نباشه
    تو که میگی نمایشگاه داری که البته مشخصه چقدر درست میگی نباید برجسب چینی بزنی رو جنس کره ای

    • در پاسخ به: sunmartin

     داگلاس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

     فرض کن دنا، پراید یا ژیان دارم. صورت مسئله هیچ وقت پاک نمیشه و من توضیحات خودمو دادم. هیچ سندی از جانب شما ندیدم تا به حال؛ جزء حرفای بیخود و کذب. چینی سوارهای رویا پردازهِ کره ای پرور خخخخ

     • در پاسخ به: داگلاس

      sunmartin | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

      صورت مسئله ؟ کدوم مسئله دادا واقعا فکر میکنی که هر چی میگی درسته؟
      اگر روی حرفت خیلی میخوای پا فشاری کنی چند تا قطعه کیا سراتو td پیدا کن که چینی باشن فقط همین دیگه خودتم به در و دیوار نکوب در پایان هم من دیگه جواب تور و نمیدم چون مشخصه هدفت ایجاد بحث بی فایده است این قبری که سرش گریه مرده توش نیست نمیتونی ثابت کنی چون از پایه داری دورغ پراکنی میکنی خب این آخرین صحبتم درمورد این ادعا بود

     • در پاسخ به: sunmartin

      داگلاس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

      مشخصا پاسخی نداری که حرفی منطقی توش باشه. خیلی راحت حالت تو گرفتم و دیگه نمیتونی صحبت کنی. حرفی نداری. اگه بازم سند و مدرک میخوای بگو تا بفرستم. تهش میرسه به آمار واردات یکی از شرکت های سایپا از چین که اتفاقا قطعات کیا چینی تون هم توش هست. حالا بهتره بری و بوگاتی شیرونی که تو یکی از سایت ها ادعا کردی بشوری و لذت ببری. کمتر دروغ بگو تا حرفاتو باور کنیم. دیگه هم اینجا و اونجا و با اسمهای جعلی نظر نده. خودت باش

     • در پاسخ به: داگلاس

      royksoop | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

      دم مهندس سانمارتین گرم که حرف حساب و زد و توی دغل باز کدخدا و حسن نریمان و نیما و امین و…توش موندی راس میگه خو یه قطعه بگو که چینی باشه از سراتو ؟؟? داری ماسمالی میکنی ؟؟ چینی سوار انتحاری ندیده بودیم که دیدیم

     • در پاسخ به: royksoop

      داگلاس | اسفند 9, 1396 | لینک نظر

      سنمارتین خودت از خود دفاع نکن. زشته خخخ مهندس خیلی باحالی

     • در پاسخ به: داگلاس

      royksoop | اسفند 10, 1396 | لینک نظر

      هرکس تو این سایته که سان مارتین نیس من نمیدونم شما چه مشکلی داری
      من تازه با این سایت آشنا شدم و واقعا از کامنت های شما متحیر شدم