تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
5 رای - میانگین 2.2

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. pony car | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

  یه چیز دیگه اون قدیما که سپهر ادمین بود بچه های قدیمی رو همرو میشناخت نمی ذاشت از نام کاربری کسی سو استفاده بشه دنده 6 اینو یه کاریش بکن

 2. pony car | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

  خیلی تابلو با اسم سانمارتین کامنت میزارن یه مدت نبودم این چینی سوارا خیلی دارند عرض اندام می کنند گستاخی تا این حد

  • در پاسخ به: pony car

   Sunmartin | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

   پونی کار جان این افراد باید محکم جلوشون وایساد هرچند که میدونم یکی ازین چینی سوارهای انتحاریه

   • در پاسخ به: Sunmartin

    pony car | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

    همه میدونند که خودروهای چینی فقط به خاطر شرایط فروش و رنگ و لعاب الکیش فروش داره الان 4 ماه تیوولی زیر پام خدایی ماشین کره ای کجا و چینی کجا کیفیت مونتاژ و قطعات تیوولی رو با تیگو 5 و جک مقایسه کردم اختلاف در حد دو برابر کیفیت بود

    • در پاسخ به: pony car

     رامین | فروردین 28, 1397 | لینک نظر

     اول که اینها هم قیمت نیستند که تیگو ۵ با تیوولی مقایسه بشه وباید با تیگو ۷ مقایسه بشه که هیچ حرفی برای گفتن جلوش نداره
     ضمنا اگر به شرایط فروش باش که سایپا سراتو رو به حراج گذاشته حتما اونم بی کیفیت ?

 3. sunmartin | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

  ضمناً من نگفتم کیا اینقدر خوبه که بشه با بزرگان مقایسه اش نمود بلکه عرض کردم کیا از چینیها بهتره…

  • در پاسخ به: sunmartin

   royksoop | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

   میشه خفه لدفا ما که میدونیم تو جناب مهندس سانمارتین نیستی خودت بیشتر ازین داری ضایع میکنی چینی سوار ??
   برو بفکر فروش چینی باد کرده ات باش نه کپی اسم دیگران واقعا تو خیلی پرویی

  • در پاسخ به: sunmartin

   royksoop | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

   دوستان دو سه روزه یه آدمی که فک میکنه خوشمزه اس داره با نام کاربری دوستمون سانمارتین گرامی کامنت میزاره مراقب باشید این فرد همون amin که با نامهای دیگه قبلا هم ازین بی مزگی ها از خودش بروز داده بود زیاد جدی نگیرید این بشر رو با تشکر

 4. sunmartin | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

  کسانیکه از نام کاربری ثبت شده و منحصر بفرد من در جهت دروغ پرامنی و ضدیت با این کره ای زیبا چالاک و محبوب سو استفاده میکنند آگاه باشند که با اینکار نمیتوانند خدشه ای به خودوری محبوب کیا سراتو td وارد کنند نام کیا موتورز در بین برترین با کیفیت ترین و قابل اعتماد ترین برند های جهان همواره خوش میدرخشد بنده از میا سراتو 2000 TD خودم نهایت رضایت را دارم و از کاربران درخواست دارم گول دروغ پراکنی عده ای مغرض و چینی سوار را که با نام کاربری sunmartin کامنت از خود ول میدهند نخورید محصولات کره ای بخصوص کیا هیوندای ثابت شده و با کیفیت جهانی هستند

 5. احمد | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

  درود
  جالب است
  1- بعد از بیشتر از 1100 کامنت یک نفر هیچ ایراد فنی از سراتو سایپا بیان نکرده.
  2- سراتو 2000 سایپا خودم هم در بیشتر از دو سال با کارکرد 70000 کیلومتر بدون هیچ ایرادی هنوز مثل روز اول ماشین سر حال . پر قدرت . با شتاب و بی صدا است . ( من جهت کارم زیاد به مسافرت بیرون شهری میرم )
  این دو موضوع جز کیفیت سراتو سایپا به نظر من معنی دیگه نمیده

 6. sunmartin | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

  امروز موتور ماشینم سوخت. واقعا جای تعجب بود برام. اینم از ماشین کره ای من. من از همه شما عذرخواهی می کنم

  • در پاسخ به: sunmartin

   کامیار | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

   موتوری که ساخت کره است و پنج سال کارانتی داره اگر آتش هم بگیره نمیسوزه

  • در پاسخ به: sunmartin

   royksoop | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

   تو مشخصه سانمارتین نیستی ایشان هیچگاه چنین چرندیاتی تمینویسند جناب سانمارتین از افراد با تحصیلات و خبره در زمینه خودور هستند بهتره بجای چنین شوخی های بی موردی مقداری حقیقت بپذیری که کیا سراتو بهترین سدان در رنج قیمتی 100 تا 120 ملیونه

 7. کدخدا شمعون | فروردین 26, 1397 | لینک نظر

  آریزو خریدم بمدلی ساوان توربو در یک کلام نابود کننده سراتو سوارن بیسیار پزشتاب و دل انگیزه و دوستندارم ازش پیاده بشم الانم نشستم توش و کامنتگذاری میکنم قبلا سراتو داشتم بیسیار نادم و پشیمانم که چرا کره ای آشغال سوار بودم بجای چینی با کیفیت و مایه مباهات و غرور ملی امیدوارم همه افراد گول خورده از سمت کره جنوبی به آغوش چاینا با نحصولات چری و چاان و امجی و لیفلن و بوگوارد و زوتی و غیره برگردن و کیفیت واقعی بفهمند

  • در پاسخ به: کدخدا شمعون

   sunmartin | فروردین 26, 1397 | لینک نظر

   لیفان جناب کدخدا شمعون مشخصه از سراتو بهتره در حال حاضر امجی داره با پورشه و چانگان با بوگاتی و چری با آئودی مقایسه میشه اصلا کره ای جماعت در حد چینی ها نیستن
   دروود بر زباله سازان چینی

 8. کدخدا شمعون | فروردین 25, 1397 | لینک نظر

  من سراتو داشتم فروختم الان آریزو 7 خریدم خیلی راضیم سراتو بدرد نمیخورد فقط چینی اصیل چری

 9. sunmartin | فروردین 25, 1397 | لینک نظر

  دیلایت فابریک 1.300 و پاسخ دهی تلفن 450 هزار بصورت اصلی oem وجود داره اگه کسی به نمایندگی های اطلس خودور تهران دسترسی داره قیمت بگیره با تشکر افتخار کیا سراتو 2013 td در اینجاست که بجز باطری و صندلی و لاستیک ها هیچ قطعه ای جز ساخت کره جنوبی نیست

  • در پاسخ به: sunmartin

   نوید | فروردین 25, 1397 | لینک نظر

   من خودم از سال 94 تا حالا کیا سراتو سایپا 2000دارم تا حالا هرچی قطعه از این خودرو دیدم به جز چند مورد که شما فرمودید تماما ساخت کره جنوبی است و بسیار با کیفیت است الان کیا ریو سایپا هم دارم اون هم عالیه دلم نماید بفروشمش باوجودی که دو تا ماشین لازم ندارم هیچ وقت از خرید این دو خودرو پشیمان نشدم

   • در پاسخ به: نوید

    کاوه | فروردین 26, 1397 | لینک نظر

    سنمارتین ; بسته دیگه. اینقدر با اسمهاب مختلف خودتو تایید نکن. باشه؟

    • در پاسخ به: کاوه

     نوید | فروردین 26, 1397 | لینک نظر

     اولا اسمهاب نه اسم ها
     دوما هر کی از برند کیا خوشش میاد که جناب سانمارتین نیست

     • در پاسخ به: نوید

      sunmartin | فروردین 26, 1397 | لینک نظر

      نوید جان با چنین کاربری که مشخصا چینی سوارن بحث نکن این شخص همون امین و کدخدا و مجتبی و نریمان و بریمان و ناخدا و…غیره است دستش از خودروهای درجه یک کره ای دوره فقط سمپاشی میکنه

     • در پاسخ به: نوید

      نقی | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

      باشه آقا معلم بهش میگم؟ ولی خدایی همه میگن سنمارتین ولی تو میگی سانمارتین!! پسرم اینقدر حجم اینترنت خودت حروم نکن. برو درس بخون. انشالله تو هم به آرزوهات می رسی. الهی آمین

   • در پاسخ به: نوید

    sunmartin | فروردین 26, 1397 | لینک نظر

    چ جالب بنده هم از سال 85 ریو داشتم بقدری بی آزار و پرشتاب و اصیل بود که برابر با 12 ملیون براش فقط آپشن انداختم از گرمکن فابریک تا چراغ نقشه خوان و سیستم صوتی پایونیر 4450 bt همراه با کامپوننت های آئودیسون و اسپیکر های هرتز و ساب هرتز و زنون و چراغ اسپرت و رینگ و …..و بدین سبب دلم نیومد بفروشم به ابوی سپردمش خودمم از سال 94 سراتو دارم از مدل دنده ای 1600 و 2000 معمولی تا الان که برج 8 تحویل گرفتم 2000 آپشنال والله راضیم اگر پول ببشتری داشتم قطعا وارداتی ydm میخریدم اما چ کنیم که زیر قسطیم فعلا اما اینقدر سراتو پرشتاب زیبا خوش دست و پر آبشن و با کیفیته که حتی نمیتونم به گزینه های دیگه ای مثل کرولا و الانترا و مزدا 3 فکر کنم

 10. sunmartin | فروردین 24, 1397 | لینک نظر

  افراد کسی از نصب پاسخ دهی تلفن بروی فرمان بصورت فابریک و نیز دیلایت فابریک اطلاعی داره؟

  • در پاسخ به: sunmartin

   نقی | فروردین 25, 1397 | لینک نظر

   دیلایت و پاسخ‌دهی روی فرمان هست؛ ولی چینی هست! خخخخ… ممکنه سراتوی اصیلت کثیف بشه! بالای 100 میلیون خرج ماشین کنی ولی دیلایت یا مثلا پاسخ دهی روی فرمان نداشته باشه؟! خخخ . خلاصه چینی هستن این چیزایی که گفتی و ممکنه با نصب اونها روی یک کره ای اصیل(شما بخوانید چینی) احتمال جنگ بین چین و کره افزایش پیدا کنه!!!

 11. مهدی | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

  راستش ما از سراتو مونتاژ و هیچ خودروی کره ای بدمون نمیاد اما کامنت پرانی برخی کاربران حس بدی نسبت به این خودرو برایمان ایجاد کرده. سراتو مونتاژ گرچه نسبت به داخلی ها خودروی خوبی است اما مایی که به دلیل گران شدن روز به روز خودرو نمی توانیم خودروی خوب بخریم دلیل نمیشه به این خودرو نسبتهای جادویی بدهیم

 12. احمد | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

  من سه ماه هست مدل 2000 آپشنال سراتو سایپا را خریده ام ، با توجه به نقد های منقی و ایرادات بنی اسرائیلی !! که در موردش مطرح شده بود ازجمله نداشتن esp و کاسه ای بودن ترمز عقب ، در ابتدا دو دل بودم که با این قیمت ارزش خرید دارد یا نه ، ولی وقتی با بالارفتن قیمت خودروهای وارداتی و حتی برندهای خارجی مونتاژ داخل مواجه شدم و دیدم هنوز قیمت سراتو سایپا چندان تغییری نکرده ، با مشورت با دو سه نفر که ماشین را خریده بودند و همگی از آن تعریف می کردند ، بیشتر ترغیب به خرید شدم و چه خرید خوب و راضی کننده ای !
  سراتو سایپا با توجه به قیمت فعلی آن یکی از بهترین سدانهای خانوادگی مونتاژ ایران است ، موتور بسیار قدرتمند و در هماهتگی کامل با گیربکس شش سرعته بهترین خصوصیت این خودرو است، جا دار بودن اتاق ماشین بخصوص برای سرنشینان عقب یک امتیاز مثبت دیگر این خودرو است، در حد یک ماشین در رده اسپرت ماشین نرمی است البته نه به اندازه تویوتا، ترمز ماشین که اینقدر از آن بد می گویندیکی از بهترین ترمزهایی است که تا بحال دیده ام ، شاید هم همین کاسه ای بودن ترمز عقب است که اینقدر ترمز گیری آنرا خوب کرده ، همینطور که در نقد دیگری هم اشاره شده برخلاف تصور ، ترمز کاسه ای عقب قدرت ترمزگیری را افزایش میدهد ، چیزی که به وضوح در سراتو سایپا دیده می شود، کمی فرمان نرم تری داشت بهتر بود ولی بعد از مدتی به آن عادت خواهید کرد .شاید نداشتن esp – که چندان هم در یک رانندگی منطقی و معمولی بکار نمی آید – و کم کردن ایربگ ها عیب این خودرو محسوب شود ولی لطفا به قیمتی که برای یک جنس غیر چینی با یک اینچنین موتور و گیربکس فوق العاده ، پرداخت می کنید توجه کنید و بعد آه و ناله کنید !
  در یک کلام، با خرید این ماشین حس نمی کنید پولتان را دور ریخته اید . همین از نظر من کافی است .

  • در پاسخ به: احمد

   Amin | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

   عجب!!!!!
   پس ترمز کاسه ای نسبت به ترمز دیسکی قدرت ترمز را افزایش میدهد؟؟؟؟!!!!
   چقدر خودروسازان خارجی در گمراهی هستند!!
   مرزهای صنعت خودروسازی را جابه جا کردید!!!

   • در پاسخ به: Amin

    مرتضی | فروردین 23, 1397 | لینک نظر

    سطح اصطحکاک ترمز کاسه ای یا درام بیشتر است وترمز گیری سریع تر است .برای جبران در ترمز های دیسکی قطر دیسک را بیشتر و پهنای لنت هم بزرگ تر است پس در نتیجه ترموز گیری ترمزهای کاسه ای با دیسکی فرقی با هم نمیکنه فقط تفاوت در سرعت خنک کاری و نصب سیستم های جدید ترمزگیری است که علت استفاده ترمز دیسکی در خودروهای امروزی اسفاده از سیستم های جدید ترمز گیری و خنک کاری سریع است البته جنس دیسک هم در خودروهای پر شتاب برای گرم نکردن از گرافیت یا کرین استفاده میشه داخل دیسک چند سوراخ به صورت قرینه ایجاد میکنند که باعث خنک کاری بیشتر بشه

 13. راهن دژ | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

  جناب سانمارتین شما در سایت دیگه ای بصورت کامل سیستم و نوع گیربکس این خودرو (سراتو تی دی 2013) و بازده فنی در مقابل سایر محصولات بروز کاملا توضیح دادید چرا در این سایت چنین مطالبی بیان نمیکنید برای دوستداران واقعی خودرو و در ضمن لطفا به هجمه های برخی افراد که نه مشخصه چه سن و سال و سطح سواد و درکی دارند پاسخ ندید چنین افرادی همیشه عقده های درونی خودشون منتظرن سر کسی خالی کنند که سطح سواد و علم اون فرد بسیار بالاتر از اونهاست با تشکر

  • در پاسخ به: راهن دژ

   نقی | فروردین 23, 1397 | لینک نظر

   راهن دژ………….. نام جدید سنمارتین در فضای مجازی خخخخخخخخخخ

 14. بهنام | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

  در مورد عایق بندی صدا و احیانا سر وصدای اضافه کابین در دراز مدت این ماشین چطوره آیا مثلا بالای 50هزار داشبورد یا ادوات کابین به صدا میوفته؟از بزرگواران کسانی که کارکرد بالا دارن بی زحمت جواب بدن

  • در پاسخ به: بهنام

   sunmartin | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

   با داشتن 3 دستگاه سراتو تا به امروز چنین موردی ندیدم

   • در پاسخ به: sunmartin

    suuny | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

    آقا نظر نده.چرا اصرار داری درباره چیزی که اطلاع نداری خودنمایی کنی

    • در پاسخ به: suuny

     هامون | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

     چرا فکر می کنی همه جا باید باشی….!!!!

    • در پاسخ به: suuny

     راهن دژ | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

     با جر زنی نمیتونی کاری از پیش ببری جناب سانمارتین یادمه از سال 94 تا الان سراتو سواره و بهتر میتونه نظر بده پس تو که معلوم نیس کدوم یکی از کاربرا هستی مثل امین مجتبی و کدخدا و …دیگه حنات رنگی نداره چون همه میدونن یه چینی سوار انتحاری هستی

 15. مرتضی | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

  درود
  متاسفانه توی کشور ما کارشناسان بسیار سطحی به یه ماشین نگاه میکنن من چند مورد رو درباره ماشین های کره ای و این ماشین میگم شاید مفید باشه اولا اینکه مگه غیر از اینه که ماشین های کره ای تقریبا هر دو یا سه سال یکبار تغییر چهره میدن؟ پس اصلا نسل قدیم و جدید معنی نمیده چرا که پلت فرم این ماشین برای نسل دوم و سوم فرقی نمیکنه موتور گیربکس و چیزایی که ما از خودرو نمیبینیم و یک نکته دیگه اینکه هر طراحی جدیدی دلیل بر خوب بودن نیست مثلا همین سراتوی 2016 انقدر ستون A یا همون ستون جلو رو بهش زاویه دادن که سرنشینان جلو همیشه زیر نور آفتاب هستن و این اصلا به درد کشور ما که آفتاب زیادی داریم خوب نیست چرا برای اروپا که اگثرا روزهای ابری دارن خیلی خوبه نکته سوم در مورد ترمز این ماشین بگم ببینید قدرت ترمزگیری ربطی به دیسکی بودن یا کاسه ای بودن نداره تازه ترمز کاسه ایی چون سطح تماس بیشتری بین لنت و کاسه وجود داره قدرت بیشتری داره فقط بحث خنک شوندگی هست که در ترمزگیرهای زیاد ترمز دیسکی کمتر داغ میکنه و خیلی از دوستان به سیستم esp این خودرو گیر دادن که چرا سایپا اونو حذف کرده و اغلب به اشتباه فکر میکنن که این موضوع روی سیستم ترمز ماشین اثر منفی میزاره که اصلا همچین چیزی نیست چرا که سیستم esp یه سیستم کمکی الکترونیکی هست که فقط در رانندگی های هیجانی و سرپیچ ها به کارتون میاد و بدون اینکه شما ترمز کنید این سیستم به کمکتون میاد و ممکنه در طول چندین سالی که ماشین رو سوار میشید حتی یکبار هم سیستم esp فعال نشه و سیستم EBD برای جلوگیری از سرخوردن ماشین سر پیچ ها و سطوح لغزنده کافی هست به شرطی که شما از ترمز استفاده کنید و نکته آخر در مورد کیسه های ایمنی خب این یه کمبود قابل لمس توی این ماشین هست و البته به موضوع قیمت هم توجه داشته باشید چرا که همیشه خودروسازها مدل های نیمه فول رو هم تولید میکنن برای همتون آرزوی سلامتی دارم فقط این نکته رو بگم تجربه نشون داده کسایی که مگان نیسان تیانا ماکسیما و زانتیا از همین شرکت سایپا خریدن همیشه راضی بودن از ماشین نمیدونم چرا حالا این همه هجمه علیه سراتو شکل گرفته مطمنا توی این بازار به نسبت قیمتی که داره ماشین مناسبیه به امید روزی که تعرفه ها برداشته بشه و همه بتونن با توجه به بودجه خودشون ماشین دلخواهشون رو انتخاب کنن

  • در پاسخ به: مرتضی

   sunmartin | فروردین 22, 1397 | لینک نظر

   بالاخره یکی از کاربران نظری داد که پسندیدم چون کاملا فنی بود در حال حاضر نیسان جوک مدل پایه هم ترمز کاسه ای داره و حتی سوزوکی و بسیاری از خودروها و کاسه بودن و دیسک همانطور که شما اشاره کردید در ترمز گیری تفاوتی نداره اما عدم وجود ای اس پی خیلی در نوع رانندگی موثره چه در رانندگی هیجانی و اسپورت مود یا نرمال سراتو بدلیل ماهیت طراحی اسپرت بمانند پژو 308 میل به خروج از شعاع گردشی داره که معمولا برای دریفت مورد نیازه و سایپا با حذف این مورد خدشه ای به رانندگی یکنواخت و پایدار سراتو وارد کرده فلذا میشع گفت در این مقوله ایزاد به سایپا است
   در سایر موارد مانند موتور ساخت psa سراتو که بکی از پربازده ارین انجین های حال حاضر جهانه که قابلیت خروجی تا 226 اسب بخار داراست و گیربکس فوق هماهنگ طراحی شده توسط آلمان و شخص آلبرت بیرمن برای سراتو یک برگ برنده بزرگه

 16. royksoop | فروردین 17, 1397 | لینک نظر

  سراتو دارم 2000 آپشنال بجرت میگم شتاب و هندلینگ و کیفیت و زیبایی این خودرو در کنار آپشن ها اصالت و کره ای بودن این خودرو حریفی نداره برید ی دور بزنید تا ببینید مواورش چ قدرتی داره الان میگم مطمئنم رو 120قیمت میخوره هرکی میگه نمی ارزه مثل سانمارتین جیره خوار اطلس خودرو مطمئن باشید حرف بی هوده میزنه

 17. هومن | فروردین 16, 1397 | لینک نظر

  خودرویی ک خوب باشه رو نمیدن دست ایرانیا برا مونتاژ مطمعن باشید ،چون میدونن فاتحه اون خودرو خوندست مثل کاری که با پژو و پراید کردند

  • در پاسخ به: هومن

   رضا | فروردین 16, 1397 | لینک نظر

   ماکسیما ، تیانا و مزدا۳ ماشینای بدی بودن ؟! الان ایرانخودرو و شرکت ستاره ایران دارن بنز e200 هم مونتاژ میکنه آیا بنز بده ؟! مگان بد ماشینی بود ؟!

 18. سام چینازی | فروردین 15, 1397 | لینک نظر

  فقط چری آریزو فایوز ملقب به سراتو چین فقط و فراغت ،پس باید سر تعظیم فرود آورد در مقابلی این زیبای چینی دیروز بتوسط خودروی آریزو فایوز سوبر اسپرت به سبقتی جانانه از سراتو قدیمی عهد دقیانوس شاه پرداختم که ناگهان در یک حرکت ساکن جنبشی سراتو را گرفتم و توی آینه محو شد پس فقط چری بخرید که ارزش خرید داره

 19. رامین چینی پرست | فروردین 15, 1397 | لینک نظر

  به واقع چری آریزو فایوز کلا خودرو تهاجمی تری نسبت به کیا سراتو 2013 که 5 سال از طراحیش گذشته و خریدار نداره .سایپا هم که نمیدونه چکار کنه اومده 10 ملیون قیمت کم کرده اگه یادتون باشه 118.5 بود که شد 105تومان چون کسی ننیخرید اما ماشاله چری آریزو فایوز با پیچ مستقل گردشی و سوپر توربو اصلا با سراتو قدیمی قابل مقایسه نیس من دارم الان دوروزه خیلی راضیم

 20. عرفان | فروردین 14, 1397 | لینک نظر

  امروز یه موارد خیلی جالبی تو این سایتهای خرید و فروش میدیدم که واقعا عجیب بود ، سراتو آپشنال ۲۰۰۰ صفر کیلومتر با شرایط اقساطی حدود ۱۵۰ میلیون تومن درمیومد

 21. سامی مدیران | فروردین 14, 1397 | لینک نظر

  به حقیقت که فی المقابلی خودروی چری آریزو فایوز اسبورت هیچ ارزشی نداره چری آریزوی فایوز اسبورت چالاک و پرتوان و دارای سیستم تهویه دوال و گواهی ثبت اختراع از تعلیقی مستقل برلین محسوب میشود چری آریزوی قایو اسبورت خوش روخ زیبا و آپشن باز است و سراتو در مقبل اون در معنای واقعی به عددی تهی نزدیک لذا با خرید چری آریزوی فایوز اسبورت از یک خودروی اسپورت در کنار آپشن سود ببرید

  • در پاسخ به: سامی مدیران

   علی | فروردین 14, 1397 | لینک نظر

   آقا زیرنویس افاضاتت رو هم میزاشتی تا بفهمیم چی گفتی !!

   • در پاسخ به: علی

    سامی مدیران | فروردین 15, 1397 | لینک نظر

    توضیح اظهر المنشمس لماذا فی المقابلی چری آریزو فایوز لسان قادر به بیان زیباییش نیست به طریقی خواص کیفیت چری زبانزد اهل فن و حرکت این خودرو که در اصل در ممالک آلمان در برلین بطراحی قلم شده فوق العاده سریع و پرتوان پس سراتو سالخورده فی المقالبش یارای مقابله ندارد رامین صحبت های من را تایید میکند

 22. sunmartin | فروردین 13, 1397 | لینک نظر

  وقتی گفتم این تحلیل منو یادتون باشه بالای 120 قیمت میخوره یه کاربر لوده با تمسخر قصد جو سازی داشت خوبه که دیدید اللان تحویل فوری تعداد محدود 110 تومان و شرایطی رو 120 ملیونه میدونم بالای 115 ارزش خرید نداره اما وقتی چینی های یکبار مصرف دور و بر 120 تا 165 ملیون قیمت خوردن یک مقدار منطقی میشه این قیمت ها

  • در پاسخ به: sunmartin

   امید | فروردین 13, 1397 | لینک نظر

   برادر من چرا بالای ۱۱۵ ارزش خرید نداره ؟! اینجا ایرانه نه سوییس وقتی هیوندا i20 و جک اس ۵ و اکسنت بالای ۱۰۰ تومن پولشه چرا سراتو با این موتور و گیربکس قدرتمند و عالی بالای ۱۲۰ نباشه ؟!

  • در پاسخ به: sunmartin

   رامین | فروردین 13, 1397 | لینک نظر

   سراتو جلوی چری اریزو ۵ هیچ حرفی نداره برای گفتن
   به لحاظ هندلینگ که چری تعلیق عقب مستقل سه اتصال دارد با تعادل عالی در مقابل سراتو اکسل تیر پیچشی همچون خیلی از خودروهای ارزون قیمت مثل رنو تندر ۹۰ وساندرو ویا حتی پراید
   به لحاظ ترمز که چری مجهز به ترمز ۴ چرخ دیسکی ولی در مقابل سراتو ترمز کاسه ای مثل خیلی از خودروهای اقتصادی همچون تندر ۹۰ و…
   به لحاظ ایمنی هم چری اریزو مجهز به ۶ ایربگ در مقابل ۲ ایربگ سراتو
   سیستم پایداری ESP +ASR و.. که سراتو هیچ کدام رو نداره
   گیربکس ۷ دنده موتور پر قدرت توربو وکلی امکانات دیگه از مزایای دیگرشه

   • در پاسخ به: رامین

    امیر | فروردین 14, 1397 | لینک نظر

    مقایسه ماشین چینی و کره ای ؟!!!!! وامصیبتا
    حالا سراتو به کنار ولی همون ال ۹۰ و ساندرو میرزه به کل صنعت بنجل ساز چین

   • در پاسخ به: رامین

    sunmartin | فروردین 14, 1397 | لینک نظر

    رامین چری آریزو سوار شدم راه نمیره اون سیستم ها هم کارایی ندارن مهم موتور 157 اسب سراتو که کمتر خودرویی چنین موتور و گیرباکس سریعی داره مهم کیفیت شرکت کیا موتورز شیفتر دنده ضرایب دنده کمتر از یک ثانیه مکث صندلی های آرگونومیک و شتاب و طراحی و آمپرهای سدپر ویژن سراتو که اصلا فقط با انواع ژاپنی و آلملنی قابل قیاسه نه چینی چینی ها رو شما با چینی ها مقایسه کن نه چیز دیگه
    در ضمن سراتو بلحاظ پایداری ثابت شده است گول زرق و برق یکبار مصرف چینی ها را کسی که خودرو باز باشه نمیخوره

    • در پاسخ به: sunmartin

     رامین | فروردین 14, 1397 | لینک نظر

     سراتو کجاش ثابت شدس؟؟
     کدوم ماشین سراغ داری که با این نوع تعلیق پایداری خوبی داشته باش؟؟
     ضمنا سیستم ESP کارایی نداره؟؟
     شتاب اریزو توربو ۹.۵ ثانیس راه نمیره؟؟

     • در پاسخ به: رامین

      محمد | فروردین 14, 1397 | لینک نظر

      اصلا در شان ماشین کره ای نیست که با آشغال چینی قیاس بشه ولی باید خدمتت عرض کنم که ۰ تا ۱۰۰ سراتو زیر ۸ زدم

     • در پاسخ به: محمد

      مهدی | فروردین 15, 1397 | لینک نظر

      شما از همان گروهی که با تفنگی که برد نهاییش 2000 متره شکار رو از 5 کیلومتری میزنن و با ماشینی تاپ اسپیدش 180 هست 220 تا میرن، و با مداد سیاه نقاشی رنگی میکشن. سعی کن این دفعه شاید زیر 4 زدی

     • در پاسخ به: محمد

      رامین | فروردین 15, 1397 | لینک نظر

      از کوه میای پایین خواست باش ملق نزنی

     • در پاسخ به: رامین

      امیر | فروردین 15, 1397 | لینک نظر

      ماشین چینی = آشغال

 23. royksoop | فروردین 10, 1397 | لینک نظر

  من فروختم الان آپشنال خریدم واقعا راضیم قبلا سراتو وارداتی 2014 داشتم انصافا عالی بود نیو فیس اما اینم دست کمی ازون نداره جالب اینجاست داشبورد 2013 هم زیباتره هم جدیدتر بنظر میرسه البته سواری 2014 بهتر بود بخاطر آپدیت تعلیق و استفاده از فولاد بیشتر اما خوب الان سراتو td (سایپا) هم خوبه و موتور خوبی داره اما 2014 ydچون فاصله محوریش بیشتره نرمتره و احساس بهتری داره رو هم رفته td نسبت به 110 تومان خوبه نه بیشتر خودم اگه بخوام 140 بدم حتما yd کم کارکرد یا با 150 صفر کم آپشن میگیرم

 24. بهنام | فروردین 5, 1397 | لینک نظر

  سلام بزرگواران تحویل ده روزه یا پنج روزه به دست کسی رسیده؟

  • در پاسخ به: بهنام

   شهاب | فروردین 9, 1397 | لینک نظر

   شما تحویل گرفتی ؟!

   • در پاسخ به: شهاب

    بهنام | فروردین 11, 1397 | لینک نظر

    من فقط خبرهارو دنبال میکنم سراتو ندارم ثبت نام هم نکردم پول نقد 110میلیون هم ندارم فقط این ماشینو دوست دارم البته منتظرم شرایط اقساط با بهره پایین یا احیانا بدون بهره از طرف سایپا بر قرار بشه تو بیرون که همه حریص شدن 130 به بالا اقساطی تموم میشه الان 70 دارم هیج جوره شرایط مناسب نیست

    • در پاسخ به: بهنام

     سالار | فروردین 12, 1397 | لینک نظر

     آره اقساطیش که تو این سایتها هست طرفای ۱۳۰ و ۱۳۵ به بالا درمیاد . خود سایپا هم که خیلی وقته فروش اقساطیشو برداشته حالا ببینیم بعد تعطیلات چی پیش میاد

     • در پاسخ به: سالار

      sunmartin | فروردین 12, 1397 | لینک نظر

      الان قیمت به چه صورته؟؟ هیچ آلترناتیوی هم نیست با این قیمت کره ای ژاپنی

 25. فرهاد | فروردین 4, 1397 | لینک نظر

  سلام دوستان کسی نمیدونی سایت سایپا کی دوباره واسه پیش فروش فعال میشه ؟

 26. sunmartin | اسفند 28, 1396 | لینک نظر

  بهتر از سراتو ندیدم فقط آلترناتیوش سراتو وارداتیه که اونم روی 150 قیمت خودره با همین گیربکس و موتور . فقط جند تا آپشن بنظرم سراتو بالای 120 قیمت میخوره سال آینده این تحلیل منو یادتون باشه

  • در پاسخ به: sunmartin

   عزیزی | اسفند 28, 1396 | لینک نظر

   تحلیل!!! یعنی میشه مارو برق بگیره ولی جوووو نگیره؟! خخ

   • در پاسخ به: عزیزی

    royksoop | اسفند 29, 1396 | لینک نظر

    ایشون درست میگن زیاد هم بی راه نمیگه اتفاقا با این قیمت صعودی دلار و تحریم های خود خواسته بعدیم نیست قیمت سراتو بالا بره مگه مزدا رو یادمون رفته چطور قیمتش بالا کشید اینم بالاخره قطعاتش از اون سمت آب میاد و فروشش ع=هم بالاست

 27. sunmartin | اسفند 26, 1396 | لینک نظر

  چرا صندلی های سراتو حداقل برقی نیست ؟؟ این سوال و نبود جمع کن آینه واقعا در این خودرو یک نوع سرکیسه کردن مشتری
  خوبی مزدا 3 اسن که حداقل بجز بحث قدیمی بودنش بهمن خودرو آپشن ها کامل سوار کرده انا سراتو کلی ازش آپشن نصب نشده

  • در پاسخ به: sunmartin

   حامد | اسفند 26, 1396 | لینک نظر

   الان مزدا به شدت افت قیمت پیدا کرده خود گروه بهمن تحویل فوری ۱۳۰ تومن ثبت نام میکنه بگذریم از یک سری جو گیر که تو این سایتها حتی تا ۱۵۰ تومن ! هم قیمت الکی زده بودن در ضمن همین مزدا یه مانیتور و دوربین دنده عقب هم نداره آپشن کجا بود و اگه قرار بود سراتو فول آپشن به شما بدن دیگه با ۱۱۰ و ۱۱۵ تومن نمیتونستی سراتو بخری قیمتشو میزاشتن ۱۴۰ تومن

  • در پاسخ به: sunmartin

   امین | اسفند 26, 1396 | لینک نظر

   صندلی های جک اس 5 اتومات برقی هست در دو حالت هم سیو میشه اون وقت سراتو نداره؟؟؟ خخخ

   • در پاسخ به: امین

    محمد | اسفند 27, 1396 | لینک نظر

    همین که ماشین کرا ای رو با بنجل چین مقایسه میکنی نشون از فهمت ! داره فقط من نمیدونم تویی که سراتو نداری واسه اینجا همش اینجایی !

    • در پاسخ به: محمد

     امین | اسفند 27, 1396 | لینک نظر

     حالا خیلی حرس نخور. یه چینی رو به اسم کره ای بهت انداختن دیگه. چیزی نشده که. با ترمرهای کاسه ای عقب عشق کن

     • در پاسخ به: امین

      محمد | اسفند 28, 1396 | لینک نظر

      همون ترمز کاسه ای رو با لنسر بنجلت عوض نمیکنم

     • در پاسخ به: محمد

      فرهاد | اسفند 28, 1396 | لینک نظر

      بنجول رو‌خوب اومدی.انصافا میتسوبیشی محصولات دهه نودش از جدیداش با کیفیت تر و زیباتره.

     • در پاسخ به: فرهاد

      royksoop | اسفند 29, 1396 | لینک نظر

      لنسر واسه سال 2007 طراحیش اینو میدونستید؟ تو یه متن دیدم نوشته بود چون میتسو دیده طراحیش خوبه دست به طراحیش نزده اونم واسه خالی نبودن عریضه حالا لنسر چطور خودوریی بماند که برخی میکن چینی شده بیشتر قطعاتش البته که چین خیلی به موتورهای میتسو علاقه داره

     • در پاسخ به: محمد

      amin | اسفند 29, 1396 | لینک نظر

      ايشون با بنده تفاوت دارند ،فقط شباهت اسمي است

     • در پاسخ به: امین

      جاوید | اسفند 29, 1396 | لینک نظر

      حرص !

 28. مسعود | اسفند 25, 1396 | لینک نظر

  دیروز سفید صفر خریدم از نمایشگاه ۱۱۴ تومن این ماشین خواهان زیاد داره دیروز تو نمایشگاه آشنامون ۳ تا سراتو صفر بود هر سه تاشم تا شب فروخت سفید ۱۱۴ تومن نوکمدادی ۱۱۶ تومن

  • در پاسخ به: مسعود

   sunmartin | اسفند 26, 1396 | لینک نظر

   مبارک اگر میخوای لاستیک عوض کنی 215 بنداز نه 205 و ترجیحا هانکوک بجز جمع کن آینه به هیچ چی نیاز نداره
   سفید بهترین رنگه برای شرایط آب و هوای ایران

 29. مهران | اسفند 22, 1396 | لینک نظر

  دوستان امروز میخواستم سراتو آپشنال تحویل ۵ روزه که سایپا از دیروز تو سایتش اعلام کرده بود ثبت نام کن که اول ارور داد که شما تو صف ثبت نام هستی و بعد نیم ساعت هم پیام تکمیل ظرفیت داد دیگه سراتو هم صفش مثل استپ وی شد که نمیشه ثبت نام کرد و با هزار بدبختی اگه شانس بیاری بهت میرسه

  • در پاسخ به: مهران

   sunmartin | اسفند 23, 1396 | لینک نظر

   سراتو شده دلار گیر نمیاد بهیچ وجه الان شدیدا تو بورس بازر افتاده زمزمه هایی از افزایش 5 ملیونی تو سال 97 است که مدیر خط تولید تکذیب کرده اما با این تورم و دلار با قیمت 110 ملیون کارخانه دور از ذهن هم نیست بخوام واقع بینانه بگم بهترین خودوری داخلی مزدا 3 و سراو td که هر دو سواری اسپرت و شتاب بالایی دارن البته سرلتو شتابش بهتره و قیمتش مناسب تر امیدوارم سراتو TD با همین کیفیت تولید حفظ بشه البته من صندلی ها راضی نیستم بهیچ وجه بخصوص اینکه برقی حذف کردن و ساخت ایرانه

   • در پاسخ به: sunmartin

    امین | اسفند 25, 1396 | لینک نظر

    حتما به خاطر همین فروش فوری گذاشتن و تو 5 روز تحویل میدن؟ دلت خیلی خوشه

    • در پاسخ به: امین

     عارف | اسفند 26, 1396 | لینک نظر

     نیم ساعته همش پیش فروش شد من خودم میخواستم ثبت نام کنم نتونستم سریع سایت ارور داد

     • در پاسخ به: عارف

      امین | اسفند 26, 1396 | لینک نظر

      نه عزیز دلم. اول تحویل 90 روزه بود. بعد شد 60 روز. بعد شد 30 و حالا شده 5 روز. این یعنی استقبال داره کم میشه. همین الان بیا ببرمت چنتا نمایشگاه سایپا رو ببینیم که سه تا سراتو گذاشتن برای نمایش ولی پرنده پر نمیزنه. بعضی ها الکی بازار گرمی می کنن.

     • در پاسخ به: امین

      محمد | اسفند 27, 1396 | لینک نظر

      عزیزم چرا خودت زدی به ….. این دوستمون میگه سایت پیام تکمیل ظرفیت داد بعد میگی فروشش کمه ؟!!!ماشینی با این رنج قیمت میدونی تو یه ربع همش فروخته بشه یعنی چی ؟!!!!! یعنی فروشی که لنسر و بنجلهای چینی تو خوابشون هم نمیبینن . در ضمن نزدیک خونه ما یه نمایندگی آرین موتوره بیچاره گریه میکنه ماهی یه دونه هم میتسوبیشی نمیتونه بفروشه تو برو یه فکری به حال لنسرت که تا آخر باهاته بکن ببین چقدر درگیر سراتویی که هرروز اخبارشو دنبال میکنی ?

     • در پاسخ به: امین

      رامین | اسفند 27, 1396 | لینک نظر

      جناب بنده خودم میخواستم اینترنتی ثبت نام کنم که موفق نشدم پاشدم رفتم نمایندگی دیدم خیلی شلوغه خلاصه امروز با کلی جستجو یه نوکمدادی صفر ۲۰۰۰ آپشنال خریدم که واسم ۱۱۵ تومن تموم شد

 30. هاتف | اسفند 17, 1396 | لینک نظر

  امروز فروش فوری سراتو ۲۰۰۰ آپشنال بود با قیمت ۱۰۴ تومن سه سوته سایت برای تمام رنگها پیام تکمیل ظرفیت داد و فقط رنگ قرمزش ظرفیت داشت رفتیم نمایندگی دیدیم سوزن اگه بندازی زمین نمیرسه خلاصه به ما نرسید ولی ملت حمله کرده بودن الان همه میگیرن میبرن تو بازار ۱۱۵ به بالا میفروشن

  • در پاسخ به: هاتف

   sunmartin | اسفند 17, 1396 | لینک نظر

   بازار 109 تا 110 تومانه مزدا 3 هم 145 تومانه زیاد اخبار کاهش قیمت ها جدی نگیرید بیشتر بعنوان یک خبر سسازی بهش توجه کنید سراتو تهایتا تا 115 بالا میره قیمتش مزدا 3هم با 140 مشتری قاعذتا نبایذ بره سراغش با 150 میرم سراتو 2017 میخرم 167 اسب بخار و رادار 3 نقطه ای و کمربند پیش کشنده و کول باکس و 16 مموری صندلی و درایو مد . سانروف هود گارد دار

  • در پاسخ به: هاتف

   مهدی | اسفند 18, 1396 | لینک نظر

   رنگ قرمزشم تموم شد اتفاقا امروز از جلوی یه نمایندگی سایپا رد شدم توش دیوونه خونه بود از سر و کول هم بالا میرفتن ملت الان واسه سایپا سراتو از پراید و ساندرو هم پرفروشتر شده

   • در پاسخ به: مهدی

    sunmartin | اسفند 18, 1396 | لینک نظر

    با 100 تومان کره ای سوار میشن اونم با چه قدرتی تقریبا 160 اسب (156.5) اسب بخار و گشتاور 196 نیوتون نزدیک 200 نیوتون شوخی نیست البته با قرار دادن یک توربو به ارزش 3.5 ملیون قدرت به نزدیک 190 اسب میرسه که فوق العاده است

    • در پاسخ به: sunmartin

     عارف | اسفند 19, 1396 | لینک نظر

     میخواستم تا قبل عید یه دونه صفر از بازار بگیرم امروز تو باما نوکمدادی صفر ۱۱۵ تومن بود بعد جالب اینه که بقیه رنگها قیمتشون روی ۱۱۲ اینا بود ولی نوکمدادی ۱۱۵ تومن

    • در پاسخ به: sunmartin

     Hosein | اسفند 21, 1396 | لینک نظر

     سلام نظرتان در مورد ظر به گیر فنر چیه؟

   • در پاسخ به: مهدی

    بهروز | اسفند 19, 1396 | لینک نظر

    من مشکی متالیک میخواستم که بهم نرسید