تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
5 رای - میانگین 2.2

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. سیروس | خرداد 22, 1397 | لینک نظر

  دوستان یک سوال
  سویچ سراتو بنده عمل نمی کنه، کسی میدونه چرا؟ و چطور میشه فعالش کرد؟

  • در پاسخ به: سیروس

   سیروس | خرداد 22, 1397 | لینک نظر

   به عبارتی کلیدهای رو ریموت جهت فلش، بوق، باز و بسته نمودن عمل نمی کنن. ولی دکمه روی دستگیره درب عمل می کنه، دکمه استارت هم بدون هیچ مشکلی کار می کند. اما برای قفل کردن ماشین دیگه مجبورم از کلید استفاده کنم.
   راهنمایی کنید ممنون می شم.

   • در پاسخ به: سیروس

    سام | خرداد 22, 1397 | لینک نظر

    والا مشکلی که شما دارید اولین باره می شنوم.. تو کانال سراتو سواران تلگرام با۶۰۰ عضو تا حالا نشنیدم.تشریف ببرید نمایندگی مشکل رو حل میکنند…باتری ریسمون شاید مشکل داره

 2. نقی | خرداد 21, 1397 | لینک نظر

  آبروی کیا و هیوندای رفته! 1.7 میلیون خودرو فراخوان کردن تو آمریکا به خاطر نقص در سیستم فنی! جالب اینجاست که همین کیا فورته یا سراتوی عزیز بعضی ها 300 هزار تا فراخوان داشته!! ایربگ و کمبرمند به خوبی کار نمی کنه. چهار نفر هم کشته!!! آمار جهانیش مشخص نیست هنوز. مدل 2011 تا 2013 فراخوان!!! اون وقت حرف از کیفیت کیا می زنن بعضی ها خخخ

  • در پاسخ به: نقی

   مهدي | خرداد 21, 1397 | لینک نظر

   منظورت سانمارتين جان علافه؟؟

  • در پاسخ به: نقی

   سام | خرداد 22, 1397 | لینک نظر

   والا خوبه رده بندی کیا رو ببینید که جز بهترینهای ۲۰۱۷ شد.من که سراتو سایپا رو دارم۹۵۰۰ تا باهاش رفتم…تا توش نشینی متوجه نمی شی چه ماشین خوبیه..حتی نظرات خارجی ها رو هم در گوگل سرچ کنید بسیار راضی کننده است.
   ۱.صدای موتور اصلا متوجه نمیشید فکر میکنید خاموشه
   ۲.هماهنگی گیربکس با موتور عالی..بسیار هوشمند به موقع تعویض دنده داره مثل گیربکس مگان خنگ نیست..تیزه
   من خودم تا قبل از خرید معمولی بود ولی هر روز بیشتر خوشم میاد….
   اکسنت۱۶۰۰ccشده۱۵۰ میلیون
   i20کوچولو۱۴۰ میلیون
   ۲۰۰۸ شده۲۰۰ میلیون
   مزدانیو ۲۵۰ میلیون
   بهتره این ماشینها رو هم نقد کنید .همه گیر دادند به سراتو بیچاره.ماشین خانوادگی و جادار..شتاب عالی.۶دنده.عالیه عالی..

   • در پاسخ به: سام

    مهدي | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

    آره واقعا خانوادگي و جاداره.همچين تعريف و تمجيد کردي ازش که آدم کل متن رو نخونه فکر ميکنه رولز رويس فانتومه ماشينت.خوب شد سايپا اين ماشين از رده خارج رو شرايطيش کرد يکسري از اقشار ضعيف هم بتونن قسطي بخرنش و بيان اينجا ازش فراري و لامبورگيني بسازن.کاش کوبش شديد ماشين رو سرعتگيرها ، شعاع گردش کم فرمون که واسه دور زدن تو يه خيابون 6 متري بايد سه چهار بار ماشين رو عقب و جلو کني ، فضاي داخلي نسبتا کم و صندوق عقب کوچک نسبت به خيلي از ماشينهاي با کيفيت و پر از آپشن چيني رو هم بهش اشاره ميکردي نه اينکه فقط بصرف اينکه خودت اقساطي خريدي و داري ازش استفاده ميکني ماشين بسيار عالي ايه. التماس تفکر!!!

    • در پاسخ به: مهدي

     سام | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

     ذات ماشین اسپرت هست مگه مزدانیو و النترا و ….کولش ندارن…درضمن کوبش کجا بود!!عالیه همه راضی اند.برو بپرس واقعا میگم .انشالله تو هم یک روز میخری

     • در پاسخ به: سام

      مهدي | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      خوب شد نمرديم و ماشين اسپرت هم ديديم تو زندگيمون.من سايپاييش که خيلي چيپه اصل کره شو تو خارج از کشور سوار شدم که بهت ميگم اين معايب و مشکلات رو داشت.حسرت ماشين از مد افتاده هم ندارم که ميگي ايشالا يه روز ميخري.(ديگه با اين شرايط اقساطي که سايپا گذاشته پرايد سوارا و 405 سوارا هم ميتونن بخرن؛ افتخاري نداره که).همين الانش تو پارکينگ خونه يه تويوتا FJ و يه ليفان 820 دارم که همين ماشين دومم که دم دستي ازش استفاده ميکنم هزاران بار چه از نظر سواري ، نرمي ، امکانات و هر چيزي که فکرشو بکني از اين سراتويي که سقف آرزوهاتون بوده و اقساطي بهش رسيدين بهتر و سرتره ديگه چه برسه به FJ!! خوش باش با لامبورگينيت.

 3. نوشعورزاده | خرداد 20, 1397 | لینک نظر

  خدا را شکر من النترا تحویل گرفتم سراتو خودروی دومم هستش هر دو عالی هر دو برند درجه یک هردو یک موتور و گیربکس اما سواری و حالی که سراتو میده النترا نمیده النترا بیشتر شیکه و برای تشریفات و مجالس و غیره خوبه که خودی نشون بدی سراتو ساده اس اما هیجان داره روندنش
  شنیدم شده 150 تومان چون خط اولیدش این ماه دیگه آخرین تولیدش

 4. sunmartin | خرداد 20, 1397 | لینک نظر

  بنظرم 160 قیمت مناسبیه ب ای سراتو وقتی حلبی های بی کیفیت و من درآوردی کپی شده و فیک چینی شدن 140 ملیون تا 220 ملیون سراتو باید بشه 180 ملیون الان 160 قیمت تقریبا مناسبیه هرچند دقیقا نمیدونم واقعا شده 160 یا نه اما هفته پیش خودم در نمایشگاه بودم رفته بودم قیمت سراتو دست دوم ydm 2017 یریم یه سفیدش آپشنال 140 معامله کردن

  • در پاسخ به: sunmartin

   مهدي | خرداد 21, 1397 | لینک نظر

   متاسفانه اصلا نظر تو هيچ اهميتي نداره و کسي هم تره براش خورد نميکنه.وقتي ماشين صفر باکيفيت و بروز و پر از آپشن و ايمن چيني (از قبيل ليفان 820، هايما S7 و S5، جک S5، ام جي GS و ….) رو آدم ميتونه از 100 تا 150 ميليون پول بده و سوار بشه مگه مخش تاب برداشته بياد ماشين طراحي 8 سال پيش کيا رو که تازه خيلي چيزا رو هم از روش برداشتن بخره بقول تو 180 يا 160 ميليون؟؟ مردم ديگه عاقل شدن به حرف آدمهاي بيکار و علاف که از صبح تا شب تو اين سايتها ميچرخن و واسه خودشون نظر مينويسن هيچ توجهي نميکنن!!

   • در پاسخ به: مهدي

    سام | خرداد 22, 1397 | لینک نظر

    سلام.اخه پسر خوب کیا موتور رو با اون اصالت و کم استهلاکی رو با ۴ تا ماشین کاپشن داره بی کیفیت مقایسه میکنی..همین سراتو که جنابعالی پولش رو نداری بخری در روسیه و استرالیا مونتاژ میشه..می تونید در گوگل سرچ کنید نظرات خارجی ها رو از سراتوtdو ببینید چه خبره!!!!
    چینی بخرم بعدش با ضرر بفروشم اره!!!؟؟؟؟؟بعد هر جا رانندگی کنی آخر کلاس هم که باشی میگن هر هر…ماشینش چینیها….باکلاسی محض….

    • در پاسخ به: سام

     مهدي | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

     اصالت و کم استهلاکي؟؟ کاپشن دار بي کيفيت؟؟ من پولشو ندارم؟ مطمئني؟؟ اونموقع که من اپتيما و سوناتا سوار ميشدم تو حسرتت اين بود که بري پرايدتو تبديل کني به پژو حالا اومدي اينجا قمپوز در ميکني؟؟ مگه هر کس از چيزي سر درنياورد و بقول حضرتعالي هر هر کرد آدم بايد بخاطر اين که اونا خوششون بياد کاري رو انجام نده؟؟ چه ضرري دقيقا منظورته؟ من 95 ليفان 820 رو که از همه لحاظ از اين سراتوي عشق تو سرتره خريدم 80 ميليون الان بعد 2 سال کار کردن 92 تومن ازم ميخرنش حالا منظورت از ضرر چيه من نميفهمم.کسي که خوابه رو ميشه بيدارش کرد ولي کسي که خودشو زده به خواب رو نه.همچين چيني چيني ميکنيد که هر کي ندونه خيال ميکنه لباس زيراتونم مارک گوچي و ورساچست.چه چه نخواي چين دنيا رو به تسخير خودش درآورده تو صنعت خودرو هم حدود 10 ساله که وارد شده و الان کيفيت و طراحي ماشينهاش همپايه ماشينهاي کره اي و ژاپني شده و مطمئنا تو 5 سال آينده هم از اونا پيشي ميگيره.شما هم به فکر کلاست باش و با همون پرايدي که سوار ميشي حال کن دکتر جان.

     • در پاسخ به: مهدي

      محمد | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      چشم آقا مهدی من میام چینی میخرم….و همه به من حسرت میخورند.ولی از نمایندگی خردو های چینی که تبلیغش رو میکنی نه!!!!
      کیا و تویوتا و هیوندا و bmw و ایستادن تا چین بهشون برسه…!!!خوب اینها هم میرن جلو
      بیخیال !!.من از ماشینم لذت میبرم و شما هم لذت ببر.والسلام.

     • در پاسخ به: محمد

      مهدي | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      خردو نه خودرو کمتر با حرص مينوشتي که غلط املايي پيدا نميکردي.آره اتفاقا منم ميگم برو بخر از همون جايي که من براش تبليغ نميکنم ولي منم نميرم از کياي سايپا که تو براش تبليغ ميکني ماشين بخرم.منم حرفم همينه ميگم چرا حالا با هر بدبختي و قسط و قرض شده رفتين يه ماشين از سايپا برداشتين اومدين اينجا هي چيني چيني و چيني سوار و هزار تا ديگه از اين اراجيف ميگين؟؟لابد من صلاح ميدونستم برم چيني بخرم به کسي هم ارتباطي نداشته پول خودم بوده.منم ميگم خوش باشيد با چيزي که داريد به کسي هم توهين و بي احترامي نکنيد.

     • در پاسخ به: محمد

      مهدي | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      چند جا ديگه هم Copy Paste کن نظر نوشتم.منتها چون حالشو ندارم ديگه وقت بزارم واسه جواب دادن به گل واژه هاي تکراريت ارجاعت ميدم به اون يکدفعه اي که جوابتو دادم. خوش باشي دکتر….

     • در پاسخ به: مهدي

      محمد | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      حاضرم قسم بخورم از نزدیکی اپتیما هم رد نشدی…درضمن خدا رو شکر پراید هیچوقت نداشتم.لیفان۸۲۰ داشتم .

     • در پاسخ به: محمد

      مهدي | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      قسم نخور مشغول الذنبه ميشي چون با اجازت GT Line 2017 داشتم 6 ماه پيش فروختمش.ميدونم پرايد نداشتي محصول بالاتر پرايدو داشتي (تيبا يا ساينا قطعا”).اينو حاضرم قسم بخورم :-))))))). در ضمن از آرزوهايي که هيچ وقت هم بهش نميرسي داشتن ليفان 820 هستش که اونم اميدوارم يه روزي پولت برسه بخري.

   • در پاسخ به: مهدي

    رئالیسم | خرداد 22, 1397 | لینک نظر

    آقای عشق چینی تو دنیا تو و امثال تو تنها افرادی هستن که جرات میکنه اسم چینی های من درآوردی کنار برندی مثل کیا موتورز بیاره الحق و الانصاف که چینی ها بد کاری کردن با جوونای ما یه طوری شده که خود چینی ها هم پیش طرفدار های مث تو کم میارن آخه کدوم عقل سلیمی یه برند با یه سری خودوری از صفر کپی شده بی هویت و یکبار تولید مقایسه میکنه یکم فکر و منطق بخدا بد نیست

    • در پاسخ به: رئالیسم

     مهدي | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

     آره تو فکر و منطق داري ماشين 8 سال پيش رو که همين بقول تو بي هويت و يکبار توليدها از همه لحاظ ازشون بالاتره گذاشتي رو سرت داري حلوا حلوا ميکني.مطمئن هستم شماها يه مشت بيکار هستين تو اين سايتها ميچرخين واسه خودتون و نظرات ناشي از توهماتتون رو ميخواين به مردم القا کنيد.ولي مردم ديگه عاقل شدن و واسه حرف آدماي بيکار ارزشي قائل نميشن.همچين ميگه کيا موتورز که انگار داره اسم کارخونه دايملر کرايسلرو مياره.از آرزوهاي دست نيافتنيت هم سوار شدن تو يکي از همين ماشينهاي بي هويته ولي متاسفانه پولت نميرسه بخري و مياي اينجا قصه بهم ميبافي.يه روز هم يکي از اين ماشين بي کيفيت و بي هويت و يکبار مصرفها يکي خواست مفتي بهت بده ازش قبول نکن بهش بگو ماشين با هويت بهت بده.خخخخخخخخخ

     • در پاسخ به: مهدي

      سام چینازی | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

      چینی چینیه کسی بها بهش نمیده تورو خدا کم اسم چینی بیار کنار کیا و هیوندا واقعا حال بهم زنه این طرز فکرت معلومه هیچی از کیفیت حالیت نیست مثل اینه که برنج ایرانی کنار برنج چینی مقایسه کنی یا مقایسه طلا با مفرق خیلی حرفه بخدا بخوای بزور بگی چینی ها ملی هستن در بهترین حالت چینی ها رو میشه با چینی ها مقایسه کرد نه بیشتر برو یکم منطق داشته باش که چینی سوارا ندارن
      من خودم یه موقع مث تو فکر میکردم تا خودور خوب سوار شدم فهمیدم کی به کیه و چی به چی وقتی میگن برند کیا هیوندا یعنی چی

     • در پاسخ به: سام چینازی

      مهدي | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      اولا تو نه و شما ثانيا خالي بندي تو صفحات وب کنتور نميندازه. همچين ميگيد من ماشين خوب سوار شدم و ميشم انگار همتون فراري سواريد.جمع کن عمو من همون تويوتا FJ که تو پارکينگ خونمه و فقط واسه مسافرت رفتن ميارمش بيرون مي ارزه به کل ماشينهايي که تا حالا تو عمرتون سوار شديد.از پرايد دويدي نشستي پشت سراتوي از رده خارج فکسني(که اونم معلوم نيست داشته باشي يا نه) ديگه خدا رو هم بنده نيستي و حرف از کيفيت ميزني؟ همون 820 ماشين دومم از همه لحاظ از اين ماشين بد ريخت بي کيفيت بالاتره.الکي هم حرص و جوش نزن چون حقيقت مثل انتهاي خيار تلخه!!

     • در پاسخ به: مهدي

      محمد | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      خداوکیلی نمایندگیتون کجاست بیایم ۴ تا ازت برداریم با اقساط بلند مدت!!!
      بد جور دلت خونه ..!!!!!!.انگار ارث بابات هست همچین طرفداری میکنی.ولمون کن عامو

     • در پاسخ به: محمد

      مهدي | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      نمايندگي جايي نيستم ارث بابامم نيست. شماها که يه ماشين کره اي دست چندم بي کيفيت سوار شديد انگار ارث باباتونه که مياين اينجا هر چي به ذهن ناقصتون ميرسه راجع به ماشين چيني ميگيد.در صورتيکه حتي يکبار هم سوار نشديد و فقط ميگيد چون چينيه پس خوب نيست.عقل و منطق هم خوب چيزيه بخدا.فقط جواب حرفاي نامربوط شماها رو ميدم خيلي مثل اينکه بهتون بر ميخوره.من تويوتا FJ هم دارم که فکر نکنم دست هيچ کدومتون حتي به دستگيره درش خورده باشه پس ماشين خوب سوار شدم و ميدونم چي خوبه و چي بد.شماها که از پشت سمند و پرايد و پژو يکهو بي هوا اومدين نشستين پشت اين ماشين بي کيفيت شايد خيلي براتون شاخ باشه و تعريف و تمجيدشو بکنيد.بالاخره سقف آرزوهاتون همين بوده ديگه نميشه بهتون خرده گرفت.

 5. وحید | خرداد 20, 1397 | لینک نظر

  همینهایی که میگفتن اه و پیف حالا بدوند ببینیم میتونن سراتوی ۱۶۰ میلیونی را بخرند .

 6. محسن | خرداد 18, 1397 | لینک نظر

  دوستان سراتو شده ۱۶۰ میلیون

  • در پاسخ به: محسن

   مرتضی | خرداد 19, 1397 | لینک نظر

   مزدا 3 به بالای 200 میلیون رسیده سراتو وارداتی الان 230 میلیون است گرانی سراتaو منطقی است زیرا نسبت به قیمت فاصله کیفیتی خیلی زیادی با سراتو وارداتی و مزدا 3 نداره

 7. نقی | خرداد 11, 1397 | لینک نظر

  توقف تولید سراتو سایپا طبیعی است. کره یا هر جای دیگه ای که تامین کننده قطعات این خودرو هست دیگه کشش تولید قطعات اون برای مونتاژ در ایران و… را نداره. ماشین قدیمی شده دیگه(البته تو بازار جهانی) حالا تحریم هم میاد روش و حساسیت بیشتر میشه و خداحافظ! اینم از سراتو!! مثل کیا ریو رفت و تا آمریکا نخواد نمیاد!

 8. sunmartin | خرداد 11, 1397 | لینک نظر

  تا چند ماه دیگه کلا باید چینی سوار بشید هیوندای داره میره کیا همینطور رنو همینطور پژو میمونه و سیتروئن
  خیلی بیشتری از چینی وارد میشن با نامهای عجیب
  اینو داشته باشید بعنوان یک مطلب جدی مزدا 3 متوقف میشه ممکنه چندین خودرو وارداتی بیان که قیمتهاشون هم مشخصه
  کرمانخودرو و رنو طرح خوبی داشتن پیاده میکردن که تحریم ها مهلت نداد اگه خودرویی میخواین بخرید بجز چینی چون چینی ها در هر زمان و هر شرایطی ایران براشون مثب بهشت گمشده است کسی زیر بار چینی جماعت نمیره جز ایرانی

 9. نوشعورزاده | خرداد 10, 1397 | لینک نظر

  مشخص که میکنن قیمت بالا میره اما با این اوضاع که چینی ها دوروبر 110 تا 200 تومانه گزینه خوبیه بخصوص اگه بتونید تو این فرصت محدود بخرید که داره متوقف میشه تولیدش و تیراژپایین میاد قراره یه چینی روی خط بره بجاش حالا اگه دوسداری برو النترا بخر 220 ملیون یا سراتو نیوفیس بردار 220 که 100 تومان ازین بالاتره قیمتش موتور و گیربکسش هم کاربران میگن یکیه و تو سایتم زده شما داره پول بابت ظاهر میدی حالا خودانی سانمارتین ، کی بدش میاد نیو فیسش بخره اما کو پولش 220 ملیون میتونی اپتیما 2 سال کارکرده برداری در حد یا پژو 508 برداری که خدایش عالیه سوناتا کارکرده هم هست اینها رو میشه برداشت بجای این نمیگم سراتو نیو بده اما قیمتش تنده

  • در پاسخ به: نوشعورزاده

   محسن | خرداد 10, 1397 | لینک نظر

   باشه سانمارتین من نمیدونم تو چرا هر چند وقت یکبار فاز و نول میچسبونی میای در مورد سراتو شایعه پراکنی میکنی اصلا حالت خوش نیست لطفا هر چه سریعتر این پیج رو ترک کن

 10. امیدپناه | خرداد 10, 1397 | لینک نظر

  امیدوارم در سایه وحدت و انسجام ملی و روابط خوب ایران و کشورهای جهان مدل های جدید کیا موتور در سایپا به اولید برسه و مدل های قدیمی حاشون به جدیدترها بدهند در سایه رفع تحریم ها و گفتگوی تمدن ها و دولت تدبیر و امید و دولت بهار وضعیت خودروسازی از گذشته بهتر میشه

 11. sunmartin | خرداد 10, 1397 | لینک نظر

  خیلی ها با بدگویی قصد تخریب برند با کیفیت و نامی کیا موتورز و یکی از بهتربن محصولاتش یعنی سراتو داشتند برعکس چیزی که درصددش بودند شد و سراتو یکی از محبوبترین خودروهای سالهای اخیر نام گرفت بطوریکه درب هر نمایشگاه و ننایندگی جزو اولین انتخاب هاست خودروی بعدیم هم سراتو خواهد بود از نوع وارداتی این خودرو واقعا عالیه

 12. مسعود | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

  امروز یه صفر کیلومتر سفیدشو ۱۲۸ فروختم احساس میکنم کم دادمش رفت چون امروز قیمت حدود ۱۳۰ بود

 13. مرتضی | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

  ظرفیت فروش سراتو 2000 به اتمام رسید اگر دیگه پیش فروش انجام نشه که به احتمال زیاد نمیشه بعد از این باید ببینیم چند درصد قیمت در بازار آزاد رشد میکنه . واقعا برای کسانی سراتو را تخریب کردند و باعث گمراهی دوستان شدند که این خودرو با کیفیت را زمانی که شرایط خوب و وام بدون سود داشت نخرند باید تاسف خورد

  • در پاسخ به: مرتضی

   همایون | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

   ای بابا من ۲ تا میخواستم ثبت نام کنم نشد نمایندگی هم رفتم گفت ظرفیت این ماه تکمیل شده واسه ماه آینده سایت دوباره باز میشه ☹☹

   • در پاسخ به: همایون

    مجید | خرداد 11, 1397 | لینک نظر

    فکر نمیکنم سایت ماه آینده دوباره باز بشه
    چون اولا اگر قرار بود یک ماه آینده سایت پیش فروش سراتو باز بشه همین دفعه برای مهر آبان و… هم پیش فروش میکردند این سری متقاضی خرید زیاد داشت ( من خودم موفق به ثبت نام نشدم )
    دوما خود نمایندگی ها به تعداد بالا این سری ثبت نام کردند برای فروش با قیمت بیشتر

    • در پاسخ به: مجید

     همایون | خرداد 11, 1397 | لینک نظر

     مجید خان اصلا میری نمایندگی میگی سراتو میخوام یه نگاه معنا داری به آدم میکنن که انگار نوکرشون رو نگاه میکنن با نگاهشون میخوان بگن خیلی زرنگی سراتو کجا بود بابا همه رو بردن ! ثبت نام میکنن ۱۱۳ تومن با سود مشارکت در میاد واسشون ۱۱۰ تومن همین الان تو بازار سراتو زیر ۱۳۰ تومن پیدا نمیکنی من تا ۱۳۵ و ۱۳۶ هم قیمت دیدم

 14. سقف پذیر | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

  تنها خودروی کره ای که میشه خرید همین سراتو که قیمتش خیلی مناسبه من خودم اپتیما سوارم اما برای دم دست یه سراتو سایپایی خریدم چیزی کم از اپتیما نداره فقط نداشتن آپشن آزار دهنده است که اونم مقصر سایپاس نه من مشتری خلاصه تا 130 ملیون واقعا عالیه

 15. sunmartin | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

  من قصد داشتم 2018 بخرم اما الان شده 220 ملیون شما حساب کن تنها تفاوتی که داره فاصله محوری بیشتر سراتو نیو و چند آپشن موتور و گیربکس همونن که بودن پس تنها آلترناتیو خرد اپتیما کارکرده یا سوناتاس یا نهایتا سراتو دست دوم 2017 یا الانترا کرمانخودور که تمام اینها حداقل 70 ملیون گرانتر از سراتو هستند

 16. sunmartin | خرداد 8, 1397 | لینک نظر

  متاسفانه خبرهایی از آخرین فروش سراتو شنیده میشه گویا 4000 دستگاه سراتو تولید و دبگه متوقف میشه استراکچر های سراتو هم به محصول ایرانی تبدیل میشن که سایپا تولید میکه امسال آخرین سال سراتو است

  • در پاسخ به: sunmartin

   محمود سادات | خرداد 8, 1397 | لینک نظر

   این حس وجود داره که دیگه تولید نشه. برای همین این دفعه مثل دفعه های قبل پیش فروش زود پر نشد. البته امیدوارم تولیدش متوقف نشه اما در هر صورت خریدن خودرویی که دیگه تولید نشه عاقلانه نیست

   • در پاسخ به: محمود سادات

    امیرعلی | خرداد 8, 1397 | لینک نظر

    گرونتر میشه

   • در پاسخ به: محمود سادات

    sunmartin | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

    بله همینطوره اما چاره چیست الان وارداتی سراتو خیلی قیمتش بالاست سمت 2008 و کپچر هم نمیشه رفت چون خیلی قیمت بالایی دارن و ساب کامپکت هستن و یک سدان شهری نیستن
    تنها چاره خرید الانترا 2018 از کرمان خودرو

   • در پاسخ به: محمود سادات

    اهورا | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

    چون سود مشارکتشو از ۱۵ آوردن رو ۱۲ خیلیا مینویسن که بفروشن واسه همین عقب نشینی کردن

  • در پاسخ به: sunmartin

   محسن | خرداد 8, 1397 | لینک نظر

   از کجا شنیدید آخه ؟ منبع خبر کجاست که شایعه سازی میکنید ؟ دلیل این موضوع چیه ؟

   • در پاسخ به: محسن

    sunmartin | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

    شایعه نیست متاسفانه
    منم اول اینطور فکر کردم توی کانال سراتو سواران این موضوع مطرح شده و گفتن که بچه های خط مونتاژ این گفته تایید کردن

    • در پاسخ به: sunmartin

     محسن | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

     الان کانال سراتو سواران شد منبع موثق ؟! یه مشت بیکار الکی خوش نشستن دور هم صبح تا شب در مورد ماشیناشون صحبت میکنن

     • در پاسخ به: محسن

      محمد | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      به تو چه که ما صحبت میکنیم…دوست داریم.تو هم میتونی۱۶۰ میلیون بدی و بیای گروه…البته گروه آزمون ورودی داره که فکر کنم روفوزه ای. البته اگر خواستی میتونی۲۵۰ میلیون بدی مزدانیو بخری…اخه و دیگر ماشین صفر خوب نیست

  • در پاسخ به: sunmartin

   اهورا | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

   چرا این مسئله باید انقدر برای شما نگران کننده باشه ؟! خب معلومه بعد از چند سال که از مونتاژش گذشت دیگه متوقف میشه مونتاژش ، مگه واسه مزدا۳ قدیم و ماکسیما و تیانا و زانتیا و رونیز و نیسان پیکاپ و مگان و …. این اتفاق نیفتاد ؟! خیلی بدیهیه این موضوع و هنوزم این ماشینها جزو محبوبترینها هستن و هیچگونه مشکل کمبود قطعه پیدا نکردن که هیچ گرونتر هم شدن کمااینکه از دیروز سراتو قیمتش به ۱۳۰ تومن رسیده برید ببینید تو این سایتها اونایی که کمتر از این قیمت میدن همشون وعده سر خرمن میدن و ماشینی درکار نیست و فقط میخوان پول از شما بگیرن و خدافظ. اتفاقا بهتر که توقف تولید صورت بگیره چون در غیر اینصورت حکایت این ماشین میشه مثل ۲۰۶ و ۴۰۵ و پرشیا که جزو بی کیفیت ترینها و خزترینها هستن . نگران تامین قطعات نباشین چون به وفور و با کیفیت بالا در دسترسه ضمن اینکه هم سراتو۲۰۰۰ و هم ۱۶۰۰ ماشین پلیسه تا چندین سال بدون دغدغه باید قطعاتش تامین بشه

 17. علی | خرداد 7, 1397 | لینک نظر

  واقعیت داره به زودی دیگه سراتو تولید نمیشه.؟

  • در پاسخ به: علی

   محمد | خرداد 8, 1397 | لینک نظر

   کی گفته ؟! مگه کسی تو خط تولیده که بخواد اطلاع داشته باشه ؟!سودآورترین ماشین مونتاژ سایپا چرا دیگه نباید تولید بشه ؟!

   • در پاسخ به: محمد

    مرتضی | خرداد 8, 1397 | لینک نظر

    تحریم های جدید

    • در پاسخ به: مرتضی

     محسن | خرداد 8, 1397 | لینک نظر

     خب اگه اینجوری باشه که دیگه مزدا۳ و اکسنت و الانترا کرمان موتور هم تولید نخواهد شد

     • در پاسخ به: محسن

      sunmartin | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

      هیوندای تفاوت داره مربوط به بخش خصوصیه اما کیا با بخش دولتی قرار داد داره مزدا هم ادامه پیدا میکنه و مزدا cx5 و حتی 6 ممکنه مونتاژ بشن بخش خصوصی هستن اما سراتو دیگه مونتاژش غریب به یقین ..متوقف خواهد شد

     • در پاسخ به: sunmartin

      لهراسب | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

      خبر چرته الکی جو سازی نکنید بنده خودم تو سایپا مشغولم من نمیدونم چیجوریه که همه پای خط آشنا دارن والا مدیرعامل سایپا انقدر اطلاعات از خط نداره

     • در پاسخ به: لهراسب

      محمد | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      فکر کنم در خط پراید مراید باشی….همه عالم و آدم میدونن….تازه از مهندساتون بپرس کارگر خط
      اگه درس خونده بودی الان مهندس شده بودی از همه چی خبر داشتی.واقعیته

     • در پاسخ به: محسن

      محمد | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

      دقیقا همینم شد

  • در پاسخ به: علی

   عارف | خرداد 8, 1397 | لینک نظر

   نه عزیزم واقعیت نداره ، بازارشم بسیار عالیه امروز نوکمدادی صفر ۱۲۴ تومن

 18. sunmartin | خرداد 6, 1397 | لینک نظر

  اگر کسی لامپ های جلو نور پایین و بالا تعویض کرده همینجا بکه من تو مسافرت بودم کلا همش توی دست انداز و اتاق ماشین نابود شد چون دید کلفی نداشتم کلا سرعت گیر و چاله و گودال من نمیدونم اینهمه عوارض و و غیره پولش کجا خرج میشه جاده ها بسیار بی کیفیت پر از دست انداز هستند کیلومترها به این شکل و کمک فنر و زیر و بند و اتاق ماشین خراب میشه کسی اگه نور پایین عوض کرده و بالا توضیح بده

 19. احسان | خرداد 5, 1397 | لینک نظر

  من نوکر همتون هستم به خدا
  فقط تو فروم های ما ایرانیا اینطوریه
  راست یا دروغ یکی جبهه داره دلاله یا الکی تبلیغ چیزی که داره رو میکنه
  بقیه هم دنبال مچ گیری بازم شاید به حق شایدم به ناحق
  بده زشته
  نتیجه این میشه که کلی باید خوند تا نتیجه گیری کرد

  اینا تجارب منه در حد مشاهدات و سواد خودم از خودرو
  الان حدود ۱۰ ماهه ۲۰۰۰ آپشنال گرفتم ۱۷۰۰۰ هم راه رفتم ایرادهای ضد حالشو میگم
  ۱ کیفیت سیستم مولتی مدیا فاجعه است دنا ۱۰۰ درجه بهتره
  ۲ رنگهای رویه آینه هاش ریخته
  ۳ ترمزها ش خیلی خوب نیست واقعا
  ۴ صدای موتور و سرو صدای اتاق زیاده
  ۵ تو سرعتهای کم زوزه داره که نمایندگی ها میفرماین همشون اینطوریه
  ۶ حجم کم صندوق عقب
  ۷باز کردن صندوق و باک کپی پراید البته صندوق رو روی سوییچ داره مثل سمند
  ۸ صندلی های دستی!!!!!
  ۹ سیستم ناوبری تعطیل
  ۱۰ نداشتن دزد گیر!!!
  ۱۱ نداشتن سینی زیر موتور
  ۱۲ حذف آینه تاشو برقی
  ۱۳ حذف گرمکن

  البته خوبیها
  ۱ طراحی زیبای داشبورد
  ۲ شتاب و مصرف خوب تو کفی ۲۰۰ راحت میره راااحت
  ۳ عملکرد خوب گیربکس
  ۴ کیلس
  ۵ شیفتر خوب
  ۶ کیفیت پخش موسیقی خوب نیاز به باند و امپ ندارید خیلی
  ۷ گیربکس ۶ دنده جلو
  ۸ کوچک کردن لینک که باعث نرمی بیشتر نسبت به مدل وارداتی شده

  در کل تو این خراب شده با ۱۱۰ تا بهتر از این نمیشه

  • در پاسخ به: احسان

   بحیرایی | خرداد 5, 1397 | لینک نظر

   صندوق کوچک ؟! والا این ایرادایی که گفتی واسه ماشین چینیه

  • در پاسخ به: احسان

   محمد | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

   صدا تو اتاق میاد…؟؟؟؟؟!!چرا بی انصافی الکی میگید اصلا صدا نداره ماشین .فکر میکنی خاموشه. لاستیک مسخره ایرانی رو عوض کنید صدا لاستیک ه شاید…..جلل الخالق

 20. sunmartin | اردیبهشت 9, 1397 | لینک نظر

  خطابه ای به شاهین 1990
  سراتو با نصب یک توربو به بیش از 208 اسب بخار میرسه و صفر تا صد 6 ثانیه فک رنمیمنم محافظه کاری باشه در ضمن خودورهای مثل کیا سراتو td (همین سایپایی) و لنسر اولوشن 1995 اینها اسطوره هستن و تا سوار نشدی بی جهت تیپ تدافعی به خودت نگیر همین موتور و گیرباکس سراتو در سال 2014 جز بهترین انجین های جهان شناخته شد طراحی زیبا و اروپایی پسند کیا سراتو به دستان هنرمند پیتر شرایر حجم های حساب شده و ایروداینامیک عالی چسبندگی فوق العاده و داشبوردی زیبا و جلوتر از زمان با داشتن آمپر سوپر ویژن و کامپیوتر کامل سفری ..اینها رو دست کم نگیر اگر سراتو آپشن هاش حذف شده مقصر سایپا است مه شرکت کیا موتور از ماست که بر ماست شتاب سراتو از اون یک سدان کوچک خانوادگی با قابلیت های اسپورت ساخته درست مثل مزدا 3

 21. shaahin 1990 | اردیبهشت 9, 1397 | لینک نظر

  سراتو برای محافظه کارهاست . اونی که عشق ماشینه نمیاد ماشین ده سال پیش کیا رو بخره که با بیل آپشن ایمنی ازش درآوردن . با این پول ها حداقل نمونه های دست دوم وارداتی رو بخری خیلی شرف داره به این ماشین قدیمی . اما محافظه کارها و آدم های مسن تر که ماشین با کیفیت میخوان خیلی خوبه سراتو یا ال نود و ساندرو و این حرف ها رو برای اونا ساختن . کیفیت ماشین خیلی خوبه و خیلی مهم . اما امکانات قیافه سایز ماشین موتور ….

  • در پاسخ به: shaahin 1990

   محمد | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

   یک جور میگی سایز انگار مزدانیو از سراتو بزرگتره.صندلی عقب مزدا عین۲۰۶ کوچیکه..مزدا هم مال ۱۰ سال پیشه….مگه تو آلمان زندگی میکنی که میگی ماشین ۱۰ سال پیش حرامه…اینجا ایران سراتو واسمون قد لامبورگینیه واقعا…نسبت به بقیه ماشینها
   برو نظرات خارجیها رو بخون اگه انتقاد داری.اگه انگلیسی هم بلد نیستید اینو سرچ کن
   creator td reviews

  • در پاسخ به: shaahin 1990

   محمد | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

   ماشین صفر فقط.

 22. م.قناعتی | اردیبهشت 9, 1397 | لینک نظر

  دیدم که سراتو شده نزدیک 114 والا بلا ارزش نداره نمیدونم چرا ی عده میخرن ؟ شما با این پول یکم بزاری رووش میتونی سوار خودوری جدید بشی که حداقل دیلایت و نئون روز داره و آینه تاشو و گرمکن صندلی بیا ی دور سوار شو ببین چی ساخته چری
  آریزو فایوز اسپرت تمام خودورهای تا 140 لول میکنه و میبنده بساطشون تا زوده و اقساط میدن بخرین فعلا صادراتش به ایران و روسیه اس اما ی مدت دیگه اینم گروون میشه از ما گفتن

  • در پاسخ به: م.قناعتی

   نقی | اردیبهشت 9, 1397 | لینک نظر

   چری؟! آقا درسته از سراتو سایپا خوشم نمیاد ولی خداوکیلی مقایسه این دوتا اشتباههه. چری در حدواندازه کیادنیست. باز میگفتید جیلی یه چیزی ولی چری اصلا

  • در پاسخ به: م.قناعتی

   خسرو | اردیبهشت 10, 1397 | لینک نظر

   ماشین کره ای یه پیچ چرخش میرزه به اسباب بازی چینی

  • در پاسخ به: م.قناعتی

   امیر | خرداد 5, 1397 | لینک نظر

   دیروز مشکی خریدم از بازار ۱۲۲ تومن

  • در پاسخ به: م.قناعتی

   محمد | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

   شاید خوب باشه ولی لامذهب هر جا بدی میگن چینی ها….بعدش اولین فکری به سرشکن میاد اینه که چون پول نداشته از اینها گرفته……درضمن بازار دسته دوم چینی خرابه و با ضرر باید بدیش….همچنین اینطور شنیدم میگن این اریزو اسپرت در سربالایی زیاد یا سرنشین زیاد توربو داغ میکنه و دیگه راه نمی ره.. امیدوارم دروغ باشه

 23. م.قناعتی | اردیبهشت 9, 1397 | لینک نظر

  سراتو با اون قیمت الکی گروون و بی آپشن بودنش با یه موتور بی خودی قوی که بهیچ کاری نمیاد چون بیشتر از 120 تا نمیشه رفت حالا تا 220 تا میگن میره خوب جریمه میشی ! بهترین گزینه تو رنج قیمت آریزو فایوز اسپورت جدیده که توربو داره و کلی آپشن حداقل کیفیتش از سراتو و اپتیما و اسپورتیج و سوناتا و توسان النترا بهتره اینو هرکس یه در سوار بشه دور و بر کره ای جماعت خیط میکشه چون کیفیت چری و چانگان و لیفان و جک ثابت شده به خریدار ایرانی

  • در پاسخ به: م.قناعتی

   محمد | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

   بهترین برند دنیا در سال۲۰۱۷ یعنی کیا رو میگی کیفیت نداره!!!
   حاضرم شرط ببندم از نزدیک محصولات کیا هم رد نشدی….

  • در پاسخ به: م.قناعتی

   محمد | خرداد 24, 1397 | لینک نظر

   سرعت که هیچ شتاب رو دریاب….کولاک….مزدانیو عقب میرفته.. جدی

 24. عباس | اردیبهشت 9, 1397 | لینک نظر

  اقاي قناعي همچين در مورد كيا هيوندا بد گفت من منتظر بودم مثلا بگه هيچي تويوتا يا بنز نميشه نه ماشين چيني صد رحمت به سانمارتين تو خودت معلوم دلال ماشين چيني هستي

 25. محمد | اردیبهشت 8, 1397 | لینک نظر

  ?براساس اعلام سایپا، این شرکت در یکماهه فروردین توانسته ۴۸۴ میلیارد تومان از فروش محصولاتش درآمد کسب کند!

  ?این رقم‌ نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۲۱۵ میلیارد تومان رشد را‌ نشان می‌دهد.

  ?دو خودروی پراید و تیبا به ترتیب ۱۱۷ میلیارد و ۱۵۷ میلیارد تومان درآمد نصیب سایپا کردند. سراتو نیز با فروش ۱۶۶ میلیارد تومان سودآورترین‌ محصول شرکت سایپا بوده است.
  @majalleh_khodro

  • در پاسخ به: محمد

   Amin | اردیبهشت 8, 1397 | لینک نظر

   یعنی شما ببینید این خودروسازان ناجوانمرد چقدر روی این خودروهای تاریخ مصرف گذشته سود از جیب ملت میگیرند که سراتو که از نظر ما قیمت نسبتا معقولی داره تبدیل شده به سودآورترین محصول سایپا و این نشون میده که قیمت تمام شده و واقعی این محصول خیلی پایینتر از رقم فروش سایپاست

   اللهم العن قوم الظالمین

   • در پاسخ به: Amin

    همایون | اردیبهشت 8, 1397 | لینک نظر

    دلیلش اینه که فروشش خیلی بالاست وگرنه که اگه بخوای حساب کنی قیمت سراتو و همه ماشینها چندبرابر ارزش تمام شدشه مثلا طرف بنز مدل ۲۰۱۱ رو با کلی کارکرد و رنگ قیمت گذاشته ۴۰۰ تومن

   • در پاسخ به: Amin

    احسان | خرداد 5, 1397 | لینک نظر

    برادر من کدوم ماشین داخلی به قیمتش مبارزه که این دومی باشه
    از دم آشغال هستن و نمی ارزه

  • در پاسخ به: محمد

   م .قناعتی | اردیبهشت 8, 1397 | لینک نظر

   سانمارتین حیا کن وب سایت ها رو رها کن
   حالا با نام محمد اومدی خجالت بکش بی وجه و سو استفاده چی آخه سراتو ده سال پیش چ ارزشی داره که میای واسش خودت میندازی وسط و امار دروووغ میدی چقدر از سایپا و کیا هیوندا در ماه درآمد داری این پول ک ب قیمت گول زدن مشتری ارزش نداره هرکسی میدونه کیا هیوندا اصلا تو دنیا وجه و اعتبار ندارن
   حالا بیا و الکی تعریف و تمجید کن سایپا ب زور وام و قسطی میفروشه ومرنه کسی این فرغون نمیخره تا آریزو 7 و تیگو 7 و 8 و لیفان 820 و 920 مونده تا جک اس 5 توربو و هایما کسی نمیره سمت این خودرو پس تبلیغ الکی ممنوع

   • در پاسخ به: م .قناعتی

    امیر | خرداد 9, 1397 | لینک نظر

    دوست عزیز این ماشینهایی که اسم بردین (بغیر از جک S5) اصلا جایگاهی در مقایسه با سراتو ندارن. چطوری به این نتیجه رسیدین که کیفیت متریال و فنی آریزو و تیگو 7 و خنده دار تر لیفان 820 از سراتو بهتره ؟!!!!!!!!! خیلی سخته این تفاوت های بسیار فاحش رو که تو نگاه نسه تشخیص داد.
    شما که حرف اعتبار برند رو توی دنیا میارین این ماشینایی که اسم بردینو از یه چینی بپرسین تعجب میکنه ساخت کشور خودشه

   • در پاسخ به: م .قناعتی

    محمد | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

    من کاری با اون سان….ندارم .من استفاده کننده ام…
    خداوکیلی بهترین برند دنیا kiaرو میگی اشغال..!!!!!!!!!!!!!!@@@@@@@!!!!!!!!@@.حداقل با تویوتا مقایسه اش کن نه با چینی…

 26. royksoop | اردیبهشت 7, 1397 | لینک نظر

  قصد داشتم سراتو به مدل 2018 تعویض کنم که متاسفانه نشد پس دارم خرج میکنم واسش از زنون gtr گرفته تا توربو میخوام سیستم صوتی ارتقا بدم به اندروید 8 اینچ و برای استیج عقب کامپوننت بندازم قصدم اسپوسلر هستش که پیدا نکردم جناب دوست عزیز سانمارتین شما اطلاع داری که دیلایت چنده؟؟ فابریکش البته تو چراغ های جلو میخوام نئون بندازم نظر دوستان چیه اللن با توربو دارم حسابی کیف میکنم

 27. royksoop | اردیبهشت 5, 1397 | لینک نظر

  سراتو امروز به توربو مجهز کردم قیمت کامل کیت اصلی 4.800
  قیمت اسپویلر اصلی 400 قسمت دیلایت 1500 قیمت اسپورت کردن چراغ ها نئون سفید و لنز 300 الان اوربو بستم قدرتش طی تست max و min بر اساس بین 201 الی 208 اسب یخار افزایش دلست شتاب هم صفر تا صد در سطح تهران عدد 7.8 ثانیه شد واقعا موتور سراتو تونایی های جالب داره و عنوان مواور سال گروه psa در سال 2013 را داشته و داره همین موتور اگر برنامه ecu تغیر بدن و دامنه گشتاور بر اساس ضرایب تغییر باز و بسته شدن محفظه گاز و بنزین بهینه تر کنند شاید بتونه تا 220 اسب بخار هم با نصب توربو خروجی بده

 28. کیوان | اردیبهشت 1, 1397 | لینک نظر

  دوستان من میخواستم تجربه ی خودم رو با شما در رابطه ی امنیت این خودرو بیان کنم من همین امسال یه سراتو اتومات خریدم
  پس از خرید خودرو یک هفته ی بعد از جاده ی کرج ب قزوین با سرعت 110 تا در حال حرکت بودم که متاسفانه یک راننده ناشی 206 یک مالیدگی ریز به جلوی خودرو من خورد و من با سرعت 110 تا چپ کردم خدا رو شکر تو اون تصادف از دماغ من و دوستام نیومد فقط سقف ماشین تاب ورداشته خواشتم بگم کمتر ماشینی با این امنیت توی ایران تولید میشود

  • در پاسخ به: کیوان

   محمد | خرداد 23, 1397 | لینک نظر

   والا راست میگی….دوستان سقف پژو پارس سریع میخوای..حواستون باشه چپ نکنید

 29. احمد | اردیبهشت 1, 1397 | لینک نظر

  دنظر باز هم تاکید میکنم
  جالب است
  1- بعد از بیشتر از 1100 کامنت یک نفر هیچ ایراد فنی از سراتو سایپا بیان نکرده.
  2- سراتو 2000 سایپا خودم هم در بیشتر از دو سال با کارکرد 70000 کیلومتر بدون هیچ ایرادی هنوز مثل روز اول ماشین سر حال . پر قدرت . با شتاب و بی صدا است . ( من جهت کارم زیاد به مسافرت بیرون شهری میرم )
  این دو موضوع جز کیفیت سراتو سایپا به نظر من معنی دیگه نمیده

 30. سام چینازی | فروردین 27, 1397 | لینک نظر

  امروز موتور خودرو چری آریزو ساوان توربو را بررسی پس مشاهده که made in spain برویش حکاکی شده صندلی های ساخت مادام کوکو ترکیه بدنه طراحی فرانسوا اولان وزیر سابق فرهنگ و هنر ارمنستان و داشبورد برای ممالک المریکایی است
  یعنی در کل یک خودوری کاملا اروپایی با زیبایی هیوندای سووناتا و قیمتی پایین اگر دست نجنبانید گرانتر میشه پس دور و بر سراتو اتاق قدیم و چینی نرید فقط چری آریزو ساوان