تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران

سپهر زنگنه | دوشنبه، ۲۶ آبان ۱۳۹۴ | 1515 نظر

تست و بررسی سراتو سایپا / محصول مشترک سئول – تهران
3 رای - میانگین 3

تفاوت سراتوهای وارداتی با مونتاژ داخل در چیست؟

حسین دلاور – روزنامه دنیای خودرو سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و …
سراتو سایپا-10

 داستان سراتو

سال‌ها بود که حرف آمدن سراتو روی خط تولید سایپا، زده می‌شد. انقدر این فرایند طولانی شد که سراتوی نسل دوم دیگر در جایی از دنیا تولید نشد و نسل سوم جایگزین آن شد. این یعنی که خودرویی از رده خارج در سال 1393 به خط تولید آمد و داستان‌ها و حواشی، تازه شروع شد. خیلی‌ها به این مسئله پرداختند که آمدن سراتو اتاق قدیم، ضعف سایپا و صنعت ماست و حضور یک ماشین از رده خارج روی خط تولید، آن هم زمانی که نسل جدیدش در تمام خط تولیدها فعال است، تحقیر مشتریان ایرانی به حساب می‌آید. گذشت تا اینکه سراتو سایپا در دو مدل دنده‌ای 1600 سی‌سی و اتوماتیک 2000 سی‌سی ثبت نام و شد و به دست مشتریان رسید. این یعنی شروع دوباره حواشی و داستان‌ها….

سراتو سایپا-2
موتور سراتو سایپا چه مشخصاتی دارد؟

 

سایپا، سراتوهای تولیدی خود را به روش مونتاژ یا CKD عرضه می‌کند و اصلی‌ترین قسمت ماشین‌ها مطمئنا جزو قطعات مونتاژی حساب می‌شود. نسخه 1600 سی‌سی قادر به تولید 124 اسب بخار با گشتاور 156 نیوتون‌متر است و با گیربکس 5+1 دنده دستی به مشتریان تحویل داده می‌شود. این ماشین به دلیل داشتن گیربکس دنده‌ای زیاد مورد استقبال قرار نگرفته است. زیرا نسخه 1600 وارداتی این خودرو هم وجود دارند که با گیربکس اتوماتیک عرضه شده‌اند و قیمتی مناسب دارند.

نسخه اتوماتیک سراتوی سایپا، به موتور 2000 سی‌سی 156 اسب‌بخاری و گشتاور 194 نیوتن متری مجهز است. این موتور به یک گیربکس 6 دنده اتوماتیک و تیپ‌ترونیک متصل شده که قدرت را به چرخ‌های جلو خودرو می‌رساند. برخی در زمان عرضه این ماشین گفتند که گیربکس نسخه اتوماتیک چهارسرعته بوده و متعلق به مدل‌های 2010 سراتو است. ولی با این تفاسیر که این روزها سراتو سایپا، گیربکس 6 سرعته را زیر کاپوت دارد، می‌توان گفت که فناوری بازنگری کیا در سال 2011 را یدک می‌کشد.

ترمزهای عقب از دیسکی که ما تا به امروز روی وارداتی‌های سراتو دیده بودیم، به کاسه‌ای تغییر کرده است. همچنین دیگر خبری از رینگ 17 اینچی نیست و رینگ 16 اینچی آلومینیومی برای نسخه اتوماتیک و 15 اینچی فولادی برای نسخه دنده‌ای جایگزین شده است. در اصل سیستم تعلیق و لاستیک خودرو برمنبای Poor Road Version طراحی شده است که سازگاری بیشتری با جاده‌های ایران دارد. اگر به لاستیک‌های سراتوهای وارداتی نگاه کنید، متوجه می‌شوید که اکثر این ماشین‌ها به خاطر فشار بیش از حد، لاستیک‌هایشان سیم زده است. این مسئله نکته مثبتی است که سراتوی سایپا سازگارتر از نسخه‌های وارداتی در خیابان‌ها حرکت می‌کنند.  متاسفانه نسخه‌های سایپا از سیستم کنترل کشش و پایداری (ESP) بی‌بهره هستند و این یکی از نقاط ضعف  این سراتو محسوب می‌شود.

سراتو سایپا-1
امکانات اصلی‌ترین وجه تمایز سراتو سایپا با سراتو کره ای !

 

سراتوی سایپا در بخش امکانات با نسخه وارداتی بسیار متمایز است. خیلی از امکانات تولیدی سایپا حذف شده است. برخی دلیل این کار را ارزان‌سازی خودرو و ساده‌‌تر شدن فرایند مونتاژ می‌دانند. سراتوی وارداتی در نسخه‌های مختلفی که به ایران آمد، سطوح مختلفی از امکانات را به معرض دید ما گذاشت که خود کمپانی کیا آن‌ها را لحاظ کرده است. در سراتو، سایپا خبری از سان‌روف نیست. صندلی‌ها هم به ساده‌ترین شکل، با روکش پارچه‌ای در سایپا آذین تولید می‌شوند. روی صندلی‌ها گرمکن نصب نشده است که در مدل وارداتی، اکثرا وجود دارد.

سراتو سایپا-7

 

سنسور نور و باران هم طبیعی است که سایپا از آن در نسخه دنده‌ای صرف‌نظر کرده باشد. ولی در مدل اتوماتیک سنسور نور نیز وجود دارد. همچنین آینه تنها برقی بوده و سیستم تاشو برقی از روی آن حذف شده است. در نسخه دنده‌ای سیستم تهویه به صورت دستی قرار دارد و در مدل اتوماتیک، به صورت تهویه خودکار نصب شده است. در سراتو سایپا تنها دو کیسه هوا وجود دارد. در صورتی که در نسخه وارداتی، مدل‌هایی با ایربگ جانبی جلو و پرده‌ای کامل هم وجود دارد. روشن کردن خودرو با سوییچ انجام می‌شود و مدل استارتردار از جانب سایپا تولید نمی‌شود.

سراتو سایپا-5

سیستم پخش هم قابلیت اتصال USB،AUX و IPOD را دارد و با 6 بلندگو کیفیت صدای خوبی را در اتاق به سرنشینان تحویل می‌دهد. در برخی نسخه‌های سراتو، مانیتور با پخش DVD و دوربین عقب وجود دارد که شرکت سایپا به صورت آپشن، نسخه غیرفابریک مانیتور را تحت گارانتی خود برای مشتریان نصب می‌کند. یکی از امکاناتی که در سراتو حذف شده است و واقعا جای سوال دارد، سنسور پارک دنده عقب است. این سنسورها را هم سایپا در مدل غیرفابریک برای مشتریان نصب می‌کند.

سراتو سایپا-8

تفاوت های بیشتر …..

 

پشت آمپر تولیدی‌های سایپا با نورپردازی یخی عرضه می‌شوند. ولی نسخه‌های وارداتی در دور قاب صفحه آمپر، نور قرمز را به شکل هاله پخش می‌کند که زیبایی و جذابیت خوبی را به ماشین می‌دهد. قاب کرومی سر اگزوز هم در مدل سایپایی حذف شده است. البته در تمام مدل‌های وارداتی هم این تزیین وجود ندارد و بیشتر در مدل 2000 سی‌سی وارداتی، می‌توانید دنبال سر اگزوز کرومی بگردید. دنده پشت فرمان هم جزو امکاناتی است که سراتو وارداتی نسبت به مونتاژ داخل بیشتر دارد. اگر به طور واقع‌بینانه بخواهیم در مورد دنده پشت فرمان سراتو نظر بدهیم، واقعا آپشنی است که جز ظاهر کاربرد خاصی ندارد و در سرعت تعویض دنده هیچ تاثیر مثبتی نمی‌گذارد. فرمان ماشین هم هیدرولیکی در نظر گرفته شده است. روی فرمان کنترل تنظیمات ضبط وجود دارد و در نسخه اتوماتیک، کروزکنترل هم روی فرمان قرار دارد.

سراتو سایپا-4
کیفیت سراتو سایپا چقدر با سراتو کره ای فرق دارد؟

 

اصلی‌ترین تفاوت کیفی در سراتو سایپا و نسخه وارداتی، در رنگ ماشین‌هاست. وقتی یک سراتو سایپایی را کنار یک مدل وارداتی قرار می‌دهید، کاملا متوجه برتری رنگ نسخه وارداتی می‌شوید. به طوری که کیفیت رنگ سراتو سایپایی حداکثر به یک تندر90 می‌رسد و شاید در حد یک پراید باشد. دومین بحثی که در این خودرو وجود دارد، بویی است که در داخل ماشین استشمام می‌شود و به پراید شباهت دارد. اصلی‌ترین دلیل این شباهت هم صندلی‌های پارچه‌ای هستند که احتمالا از یک جنس مشترک با سایر محصولات ساخته می‌شود. وقتی ماشین را استارت می‌زنید، صدای موتور زیاد در داخل  به‌گوش نمی‌رسد. ولی چیز عجیب تفاوت در ترمز دستی نسخه وارداتی و تولیدی است.

سراتو سایپا-9

ترمز دستی ، ترمز و لاستیک های متفاوت

 

مدل تولیدی، ترمز دستی دارد که گویا خوب سرهم‌بندی نشده است. این نکته را بین 5 سراتو بازبینی کردیم که در همه با کمی تفاوت، مشترک بودند. دنده خودرو به نرمی عمل می‌کند و شما کمتر متوجه تعویض آن می‌شوید. در اصل تفاوتی بین عملکرد موتور و گیربکس نسخه سایپایی و مدل وارداتی وجود ندارد و از نظر کارکرد شباهت زیادی به هم دارند. اگر واقع‌بین باشیم، همان رینگ و لاستیک‌های کوچک‌تر سایپایی نرمی بیشتری به سراتو داده‌اند و می‌توان گفت که راحت‌‌تر حرکت می‌کند. در مورد عملکرد ترمز باید بگوییم که به ترمز مدل وارداتی بیشتر می‌توانید اعتماد کنید تا مدل سایپایی.

سراتو سایپا-6

در آخر باید اشاره کرد که اصلی‌ترین دلیل خرید سراتوسایپا این است که شما نمی‌خواهید ماشین صفر چینی سوار شوید و ماشین اتوماتیک می‌خواهید که حداقل کمی اصیل باشد. البته که نبود برخی امکاناتی که قبلا شاهد آن بودیم، مهم‌ترین دلیل کسل‌کننده بودن رانندگی با سراتو سایپایی است.

قیمت سراتو 1600 دنده‌ای 75 میلیون و 900 هزار تومان در کارخانه است و در بازار تا 69 میلیون تومان هم دادوستد می‌شود. مدل 2000 سی‌سی اتوماتیک 90 میلیون و 790 هزار تومان قیمت‌‌گذاری شده است که در بازار تا 83 میلیون و 500 هزار تومان قیمت می‌خورد. نکته قابل تامل این است که سراتو 2015 وارداتی قیمت 110 میلیون تومان و امکاناتی نظیر 6 کیسه هوا، فرمان برقی 3 حالته، سنسور جلو و عقب و… در آن وجود دارد. حال چرا باید یک ماشین از رده خارج جهانی در ایران با کمترین امکانات، قیمت تمام شده بالاتر از 90 میلیون تومان را تجربه کند؟

 

مناقشه گیربکس !

پس از انتشار این مطلب بسیاری کاربران و مالکان سراتو 1600 از شش سرعته (6+1) بودن گیربکس این خودرو صحبت کردند و مطلب گیربکس 5 سرعته را نادرست خواندند اما ظاهرا این نکته به تفاوت خودروهای تحویلی سایپا مربوط می شود که در نسخه 1.6 لیتری با گیربکس های 5 و 6 سرعته و در نسخه های اتوماتیک با گیربکس 4 و 6 سرعته تحویل مشتریان شده است و این سردرگمی را در مورد مشخصات فنی خودروها پدید آورده است.

بنابراین به نظر می رسد که خریداران خودروهای دست دوم در این خصوص نیز باید دقت لازم را به عمل آورند چرا که عملا تفاوت زیادی بین نسخه های 4 ، 5 و 6 سرعته این خودرو از نظر توان حرکتی و مصرف سوخت وجود دارد.

 

 

کانال خبری دنده 6 بر روی تلگرام

  کانال خبری ، صرفاً بر روی نسخه بروز شده تلگرام کار می کند،می توانید با استفاده از لینک های زیر تلگرام خود را آپدیت کنید.

 لینک آپدیت تلگرام برای اندروید:

‏«Telegram» را در بازار:
http://cafebazaar.ir/app/?id=org.telegram.messenger

برای آی‌او‌اس (آیفون و آیپد):
https://itunes.apple.com/en/app/telegram-messenger/id686449807?mt=8

تلگرام نسخه دسکتاپ (ویندوز):
https://tdesktop.com/win

محتوای مجله دنده 6 با مطالب درج شده در وب سایت متفاوت بوده و برخی اخبار کوتاه و جالب از چهار گوشه صنعت خودروسازی را شامل می شود.

از این که با شما هستیم، خوشحالیم.

 


1515 دیدگاه

 1. سعید | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

  با سلام مجدد خدمت دوستان
  لطفا راهنمایی کنید،سراتو آپشنال گزینه خوبی هست،بعضی دوستان زیاد کم لطفی میکنند، آدم دلش سرد ميشه، موندم چکار کنم،سر دوراهي موندم

  • در پاسخ به: سعید

   amin | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

   يه ٩٤ آلبالويي هست يه لكه رنگ رو درب عقبش داره ميشه ٦٩ خريد،به نظر من با توجه به اينكه افت قيمت اين خودرو زياد است نمونه كاركرده بخريد خيلي بهتره

   • در پاسخ به: amin

    شهاب | شهریور 30, 1396 | لینک نظر

    عزیزم من نمیدونم شما چه مشکلی با این ماشین داری ولی میدونم که یقینا خودت این ماشین رو نداری ، این ماشین از معدود ماشینهای با کیفیت و قدرتمند تو بازه قیمت ۱۰۰ میلیونه و با این موتور و گیربکس و امکانات عالیه حالا اگه شما میتونی ماشین سوپر اسپورت سوار بشی یه بحث دیگست . برای کسی که میخواد ۱۰۰ تومن هزینه کنه این ماشین عالیه در ضمن خود من میخواستم دست دوم این ماشین رو واسه استفاده داخل شهر بخرم حتی مدل ۹۴ بدون آپشن رنگ دارش زیر ۸۰ تومن نبود شما برو تمام سایتهای خرید و فروش خودرو رو بگرد اگر سراتو ۹۴ بدون آپشن رنگ دار که طرف پول لازم باشه با رنگهای متعارف مثل سفید و مشکی و خاکستری زیر ۷۹ یا ۸۰ تومن گیر آوردی درجا من برات میخرم بهت کادو میدم ، من خودم دو ماه پیش یه صفر آپشنالشو واسه استفاده شهری خریدم بسیار راضیم کم مصرف و پرقدرت چند بار هم پیش اومد مسافتهای طولانی تا شهرهای دیگه برم بسیار راضی بودم

  • در پاسخ به: سعید

   رضا | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

   این ماشین از هر نظر عالیه فقط بساط چینیا رو تخته کرده واسه همین عصبی شدن

 2. احمد | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

  دوستان نه یه ماشینو بچسبونین به سقف و بگین خداست و هرچی ایراد داره بپوشونین نه الکی بزنین تو سر یه ماشین و حسناشو نبینین!
  به نظر من سراتو زیر 100 انتخاب خیلی خوبیه چون موتور و گیربکس خوبی داره برند معتبری داره نمیگم از ژاپنی بهتره ولی از برندهای چینی کاملا قوی تره از نظر اپشن وضعیت خوبی داره اپشنالهاش ‘ کم استهلاکه طراحی خوبی داره جاداره و …
  بدیاش از نظر من با تجربه 1 ساله اول سواری ماشینه که خشکه درسته تعلیق ماشین مستقل نیست هرچند من همون اول لاستیکهای بارز رو با میشلن تعویض کردم بعد کنسول وسط داغ میکنه که بخاطر عایق بندی ضعیف حرارتی میتونه باشه صندلی هاش راحته ولی صندلی راننده خیلی کم صدا میده که طبیعتا اگر نمونه کره ای بود اینجوری نبود کیفیت رنگ ماشینم اصلا خوب نیست که اکثر ماشینهای مونتاژی متاسفانه این مشکل دارن ترمز ماشینم با اینکه عقب کاسه ایه ولی ترمز خوبی داره ولی طبیعتا از نمونه 4 چرخ دیسکی ضعیفتره که بیشتر تفاوتش رو تو سرپایینی اونم سر پیچها نشون میده
  به هرحال هر ماشینی خوبی ها و بدیهای خودشو داره بهتره وابسته برند و ماشین فعلی زیر پاتون نشین چون بشخصه 2-3 سال یبار ماشینمو عوض میکنم پس الان کره ای دارم چند وقت دیگه ممکنه ژاپنی یا فرانسوی یا … داشته باشم و تعصب الکی صرفا وقتمو هدر میده و بیهودست
  موفق باشید

 3. حمید | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

  خخخخخخ
  یه نظر دادم سانی جون با سه تا اسم جواب داد???
  خب گلم بیشتر فعالیت کن سراتوی ایرانیتونو 4 تومن زیر قیمت ندن خو بمن چه???
  یکی سراتو نرمه یکی 206 راستی این صندلی ایرانیاش خیلی زود ول میکنه خودشو عین صندلی پرایده رنگشم که دستتو بکشی رو سپرش چندبار میریزه خلاصه با کیفیته اخه دم بقالیا ذکر خیرشه
  همش ??

  • در پاسخ به: حمید

   محمد | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

   اشکال نداره که بقالی هم خوبه داشتن ماشین چینی هم خوبه ، اینجا صحبت از ماشین کره اییه شما برو تو تاپیک ماشینهای چینی

  • در پاسخ به: حمید

   sunmartin | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

   بنده با یک اسم بیشتر وارد نمیشوم از کاربران میخوام ب ایشان این امر را آشکار کنن ک خود کاربران پاسخ مناسب را ب ایشان دادند ن بنده
   رنگ سراتو اگر بده رنگ تمام محصولاتی ک تو ایران هستند بد هستند
   صندلی هم شرکت آذین سایپا میزنه که کیفیت خوبی داره
   باطری و لاستیک به دستور وزیر صنعت ایرانی شده و تمام خریداران پس از خرید سراتو تعویض میکنند
   در ضمن کاربران گرامی برای خودرو هروز مشتری میاد بنده چند بدم ضرر نکنم با توجه به 6 ملیون آپشن و کارکرد 9 تایی

   • در پاسخ به: sunmartin

    amin | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

    والا قبلا در صحبت خصوصي خدمتتون عرض كردم جناب سانمارتين،قيمت بي رنگ كم كاركردش در تهران ٧٤ بيشتر نيست و رو اين قيمت زياد پيدا ميشه به نظر من ٧٧ يا ٧٨ ميتونه رقم مناسبي باشه

 4. سعید | شهریور 28, 1396 | لینک نظر

  با سلام خدمت دوستان
  قصد دارم يه سراتو اپشنال ۲۰۰۰بخرم، دلیل اولش از نظر خودم شرکت سازنده مادر چین نیست، چون از ماشین چینی بدم اومد، موقع فروش بخای بفروشی نصف قیمت ازت ميخرن، دلیل دوم ارزونترین ماشین پر قدرت و دنده اتومات، فقط رو سیستم کمکاش موندم، آیا خیلی خشک هستن؟؟ تو چاله ها عملکردش چطوره؟؟ لطفا دوستانی ک دارن راست و حسینی راهنمایی کنن، با تشکر

  • در پاسخ به: سعید

   sunmartin | شهریور 28, 1396 | لینک نظر

   عزیزم من 4 ساله سراتو دارم ا ل دستی 1600 و الان 2000 خواستی بیا ی دور بزن خودت قضاوت کن خیلی نرمه اینخودرو بخاطر تنظیم مجدد سیستم تعلیق برای جاده های ایران و استفا ه از لاستیک کره ای کومهو با فاق بلند ولقعا عالی عمل میکنه
   بهر حال خودرویی که تقریبا 160 اسب بخار قدرت داره من واسه فردش گذاشتم تو باما چون قراره خدا کمک کنه آپشنال بخرم بخاطر سانروف فقط !
   اینخودرو در یک کلام عالیه چ هندلینگ چ شتاب چ کلاس چ برند چ کیفیت چ بازار دست دوم و از همه مهمتر بازخورد مردم

   • در پاسخ به: sunmartin

    حمید | شهریور 28, 1396 | لینک نظر

    بازم دروغ !?
    اولا دیگه بقال سر کوچمونم میدونه سراتو سواری خشکی داره دوما سیستم تعلیق سراتو هیچ تکرار میکنم هیچ تغییری نکرده صرفا سایز رینگ از 17 به 16 تقلیل پیدا کرده که از سراتوی وارداتی نرم تره ولی باز به خاطر تعلیق ساده ای (تعلیق عقبش مستقل نیست و سادست) که داره سواری خشکی داره
    پس انقدر دروغ نگو!
    بازارشم در این حد خوبه که سراتوی 99 و خورده ای نزدیک 100 میلیون سایپارو سایتهای اینترنتی مثل دیجی کالا میفروشن 96 میلیون یعنی 4 میلیون زیر قیمت کارخانه!
    شما بنظرم داری کم کاری میکنی وگرنه نباید سراتو رو 4 تومن زیر قیمت کارخونه بفروشن عزیزم!

    • در پاسخ به: حمید

     حامد | شهریور 28, 1396 | لینک نظر

     اتفاقا اون دفعه من اومدم بقالیتون شما اطلاعاتی در مورد سراتو نداشتی ، ماشین چینی هم خوبه زیاد غصه نخور بساز با همون

    • در پاسخ به: حمید

     حمید چاخان | شهریور 28, 1396 | لینک نظر

     دادش تو که حمید نیستی میدونم همون احمد و امین و غیره هستی چه مشکلی با کره ای ها داری تو برو چینی تو رویاهات سوار شو تو گروه سراتو یه نفر پیدا نمیکنی مشکل داشنه باشه اتفاقا نرم و پرشتابه درضمن فروشش 13 هزارتایش باید بهت نشون بده که چقدر طرفدار داره

    • در پاسخ به: حمید

     جلالی | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

     عزیزم من خودم تو سایپا کار میکنم ، سراتو از پرفروش ترینهاست و استقبال بینظیری ازش شده از لحاظ فنی ۱۰۰درصد از کره میاد لطفا نظرت رو در مورد ماشین چینیت واس خودت نگه دار ، در مورد دیجیکالا هم که فرمودی اون واسه هر چیزی که میفروشه یه تخفیفی در نظر میگیره حتی واسه رنو ساندرو که قیمتش تو بازار ۵ تومن بالاتر از کارخونست باز یه تخفیف خوب در نظر گرفته

     • در پاسخ به: جلالی

      amin | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

      دوست عزيز من ديجي كالارو نديدم اما صفر اين خودرو تو سايت باما با حدود قيمت ٩٦ تومن به وفور موجود است يعني حدودا ٣-٤ زير قيمت كارخانه

     • در پاسخ به: جلالی

      sunmartin | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

      جناب جلالی ابوی با سایپا کار میکنه تمام پک از کره میاد خودتون که دیگه استادید ckd میاد خط ریو تبدیل کردن به اسکیچرز های سراتو فروش اینخودرو بحدی بالاست که سایپا نمیتونه پاسخگو باشه برعکس رنو فلوئونس و تالیس مان که موفق نبودن و نگین خودرو اعلام کرد با مشکل روبرو شده
      در مورد نرمی و بی صدایی اینخودرو همین بس که تو کانال تلگرام سراتو اعلام کردن اشتباه استارت میزنن از بی صدایی خودرو در ضمن من اصلا دست اندازها رو حس نمیکنم و بازخورد خوب این خودرو در جامعه به برند کیا چیزی جز اعتماد و کیفیت نبوده حالا هستند افرادی مثل کاربران کره ای ستیز که حاضرن دست به هر کلک و ریایی بزنن که فقط یک برند بکوبن تا 100 ملیون اینخودرو بی نظیره و گمان نمیکنم خودرویی باشه در محدوده 160 اسب بخار (156.5 اسب) که واقعا عدد بالایی گشتاور 194 نیوتون متری این خودرو جزو برگ های برنده سراتوه که برکسی پوشیده نیست

     • در پاسخ به: sunmartin

      amin | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

      من هم فكر نميكنم سايپا جز صندلي و رنگ و لاستيك دخل و تصرف ديگري در اين خودرو داشته باشه

     • در پاسخ به: amin

      sunmartin | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

      امین دارم میفروشم ب یاری حق آپشنال بگیرم از وقتی تو باما زدم با اینکه وقت سفر تموم شده و مسافرا سفراشون رفتن و خریداران خودرو خریداشون انجام دادن اما بخاطر یک اسم مهم مثل کیا موتورز و یک قوای فنی و گیرباکس مثال زدنی تا الان 10 تا مشتری پروپاقرص داشتم ک متاسفاته اکثرا قصد تاخت زدن و پیشنهاد زمین و ملک و باغ داشتن دو مورد بود که با اولی بر سرقیمت ب توافق نرسیدم و دومی قراره که بعد از ایام دهه محرم بیاد مای معامله با توجه ب اینکه منو میشناسی و میدونی چقدر ماشین تمیزه و 6 تومان وسیله روشه چقدر کمتر نفروشم اینم در نظر بگیر که 9 تا بیشتر نرفته و هنوز بوی نووی میده و 1.5 هزینه نقل و انتقال با فروشنده است

     • در پاسخ به: sunmartin

      amin | شهریور 29, 1396 | لینک نظر

      والا آپشن رو كه نميدونم ولي بيرنگ اين ماشين با كاركرد متوسط٧٤ قيمتشه،ولي مال شما كم كاركرده حدودا ٢ تومن بالاتر غير از آپشن.خودتون ميدونيد كه من سراتو زياد ديدم و قيمت تو همين رنج است.راستي اون مشكيه كه ٥ سال گارانتي داشت هم زنگ زدم بهش ٧٣،٥٠٠ فروخته بود

  • در پاسخ به: سعید

   مهدی | شهریور 28, 1396 | لینک نظر

   از همه نظر عالی و راضی کنندست

  • در پاسخ به: سعید

   amin | شهریور 28, 1396 | لینک نظر

   حقيقتا من خودم به شخصه چند مورد به قصد خريد سوار شدم اما آنچنان چشمم رو نگرفت و نظرم رو جلب نكرد،نسبت به مزداهايي كه ديده بودم گرچه روي كاغذ قدرت بيشتري داره اما در عمل اينگونه نبود و مزدا٣ چالاكتر بود اما به هر صورت دوست عزيز اگر قصد خريد اين خودرو را داشتيد از بازار آزاد تهيه كنيد،قيمت صفر اين خودرو در بازار ٢-٣ ميليون كمتر از قيمت نمايندگي است

   • در پاسخ به: amin

    محمود عباس | شهریور 28, 1396 | لینک نظر

    تست سرعت و شتاب سراتو که مزدا رو لول میکنه تو آپارت است لطفا سرج کن درضمن کیفیت سراتو الحق خیی بالاتر از مزداست من خودم مزدا 3 مدل 89 دارم میخوام بفروشم سراتو بخرم و چه خوبه که واقعیت بیان کنیم بجای نظر شخصی دوست گرامی الان 7 ساله مزدا 3 سوارم اما هزینه های بالا و کم بودن قطعات و تریم داخلی قدیمیش منو وادار به فروش کرده سرماه یه سرانو2000 برمیدارم قبلا هم که واسه خرید رفته بودم سوار شدم کیفیت سواریش از مزدا خیلی سرتره

    • در پاسخ به: محمود عباس

     amin | شهریور 28, 1396 | لینک نظر

     والا تو آپارات كليپي هست كه تيگو ٧ توسان رو هم به قول شما لوله ميكنه!!!
     اين كه نشد مرجع،!!
     مزداتون تيپ چنده؟تهران هستيد؟قيمت چند گذاشتيد؟

 5. خانم سراتو سوار | شهریور 22, 1396 | لینک نظر

  سلام
  من سراتوى ٢٠٠٠ آپشنال سايپا دارم
  دو روز پيش سرى اگزوز گذاشتم
  امروز صبح متوجه شدم وقتى دنده ماشين رو در وضعيت p ميذارم ماشين گاز ميخوره و صدايى غيرعادى از موتور مياد
  آيا مربوط به صاف كردن لوله اگزوز و گذاشتن سرى اگزوز هست يا مشكل ديگه اى پيش اومده
  امروز سه بار در زمان پارك اين مشكل رو داشت

  • در پاسخ به: خانم سراتو سوار

   sunmartin | شهریور 22, 1396 | لینک نظر

   سری اگزوز؟ برای چ اینکارو انجام دادی؟ مطمئنی راست میگی ؟ لطفا برا ی تشویش اذهان عمومی و رد گم کنی ازین کامنت های تو زرد قرار ندید با تشکر

 6. نواب | شهریور 21, 1396 | لینک نظر

  سلام
  رینگ کره ای میشه سوار کرد؟اگه کسی میدونه بگه لطفا.ممنون

 7. سعید | شهریور 20, 1396 | لینک نظر

  سلام
  من این ماشین رو دوماهی هست که خریدم و چندتا مسافرت هم رفتم
  در کل ماشین عالی ایی هست و فقط 2 تا مشکل اساسی از نظر من داره یکی اینکه ماشین میکوبه ضربه رو حس می کنی که با تعویض لاستیک تا حدودی حل میشه و دومی اینکه ترمز عقب کاسه ایی هست اما در سرعت عمل و قدرت ترمز تاثیری نداره ( به نظر من ) اما از نظر شتاب و سرعت و موتور و باقی چیزا عالی هست و من توصیه می کنم افرادی که میخوان زیر 100 م پول بدن اصلا شک نکنن
  ممنون

 8. فرهاد | شهریور 16, 1396 | لینک نظر

  يكسال اين ماشينو داشتم و تقريبا ٣٠ هزارتا باهاش رفتم و فروختم.از نظر موتور و گيربكس يكي از بهترينهاست از نظر سيستم تعليق يكي از بدترينهاست از نظر امكانات مدل آپشنالش در حده متوسط و از نظر استهلاك هم گزينه مطلوبي بحساب مياد والسلام

  • در پاسخ به: فرهاد

   sunmartin | شهریور 16, 1396 | لینک نظر

   الان چ سواری؟؟ من دوساله دارم و مشکلی تو تعلیق ندیدم

   • در پاسخ به: sunmartin

    فرهاد | شهریور 17, 1396 | لینک نظر

    نه اينكه خراب باشه،ولي سيستم تعليق خشك بود و دست اندازها رو منتقل ميكرد به اتاق .حتي بعضا ضربه ها رو از طريق فرمون هم ميشد حس كرد!سر پيچها هم بخاطر حذف اي اس پي بايد احتياط كرد.اما موتور پرقدرتش حس خوبي ميداد.تو اين ٣٠ هزارتا هم كوچكترين خرابي و مشكلي پيش نيومد.در كل تو رنج ١٠٠ تومن و ماشين صفر كسي بخواد بخره يكي از گزينه هاي خوبه.اكسنت و ريو هم هستن كه وارداتي هستن و با كيفيت اما موتور و گيربكس سراتو واقعا وسوسه كنندست

    • در پاسخ به: فرهاد

     sunmartin | شهریور 17, 1396 | لینک نظر

     100 درصد موافقم کاش esp حذف نمیکردن
     اما عجب موتوری داره سراتو خداییش واقعا تزریق آدرنالینه

 9. امید | شهریور 15, 1396 | لینک نظر

  این ماشین رده خارجه چرا باید به این ۱۰۰ ملیون پول بدیم اثلن ارزش نداره من خودم سراتو ۲۰۱۵ یه لکه رنگ رو خریدم ۱۰۷ تومن خیلی بهتر از این هستش

 10. شهاب | شهریور 14, 1396 | لینک نظر

  کسی که این ماشین رو با بنجل چینی مقایسه میکنی کوچکترین درکی از ماشین نداره ، آخه وقتی میگی موتور این ماشین ضعیفه تا حالا پشتش نشستی و گاز بهش دادی ؟ اصلا با چی مقایسه کردی ؟ بله اگه با آزرای ۶ سیلندر ۳۳۰۰ سی سی مقایسه کنی درسته موتورش ضعیفتره ولی موتور این ماشین از مزدا ۳ و سوناتا yf هم برو تره فیلماشم تو اینترنت موجوده ، قدرت موتور این ماشین بسیار عالیه و با توجه به جثه جمع و جورش راحت اپتیما و سوناتا رو هم حریفه ، همین موتور و گیربکس کره ای این ماشین میرزه به کل کشور چین

  • در پاسخ به: شهاب

   sunmartin | شهریور 15, 1396 | لینک نظر

   دروود بر این نظر شما شهاب جان واقعا برخی درک مناسبی ندارند از محصولات کیا بخصوص سراتو پرقدرت من در گروه تلگرام برخی اوقات اینچنین صحبت های بی محتوایی انتشار میدم شهاب جان امیدوارم از خودرو خودت لذت ببری منم ان شاله بفروشم و آپشنال بگیرم

 11. عباس | شهریور 14, 1396 | لینک نظر

  نه من صدرصد مخالفم با نظر امير موتورش خيلي عاليه و پر قدرته 100 تومان با چي مقايسه ميكني تو رنج خودش درست نيست اطلاعات غلط دادن به مردم دادن صادقانه اگر 20 تومان بيشتر داشته باشي البته نقد، انتخاب هاي بهتر داريد مثلا مدل 2016 وارداتي يا آذراي كم كاركرد ولي بااين رنج قيمت پولتون رو به ماشين هاي چيني نديد كيفت ندارند وافت قيمت زياد زمان فروش

 12. عباس | شهریور 14, 1396 | لینک نظر

  سلام : دوستمون آقاي امير خيلي خيلي كم لطفي كردن من دوماه اين ماشينو گرفتم 3000 باهاش رفتم سمت اردبيل و بيجار كه هر دو سر بالايي دارند من كولر هم گرفتم با سرنشين كامل تو سر بالايي واقعا عالي بود ماشين چيني به گردش هم نميرسه خداييش داداشم لنسر داره توسر بالايي ها كورس ميذاشتيم جا ميموند ولي صادقانه پايداري سر پيچ ها لنسر سر تره

 13. امیر | شهریور 14, 1396 | لینک نظر

  بخوایم صادقانه بگیم موتورش اذیت نمیکنه، کسی ک پشت چنتا ماشین خارجی نشسته باشه و اطلاعات رو با حقیقت مقایسه کنه میفهمه ک سراتوی دو لیتری اونقدر ک باید قدرت نداره ولی راضی کنندس، نسبت اسب بخار بر لیتر نسبتا خوبی هم داره ولی موتور جون داری نیست، مشکل از موتور نیست، از اسمبل بد سایپاس، مثلا دسته موتور قدرت خوبی برای نگه داشتن اون موتور نداره و سیستم انتقال قدرت خیلی چشم گیر ضعیف شده، یکی از چیزای مسخرش ارور های گیربکس مسخرشه ک نمیدونم بعد از تولید اینهمه گیربکس های خوب چرا هنوز از تیپ ترونیک استفاده میکنن، من زوتی زد 300 سوار شدم گیربکس و موتور با کمترین اسطلاک و گیر بکس هوشمند و سنسور تعادل گیربکس و هندل ماشین عالی بود با اینکه قیمتش اون موقع حدود هفتاد و سه تومن بود، الان یه ماشین چینی رو با کره ای مقایسه کردم، و اینکه امنیت سراتو از همون اول افتضاح بود بین ماشینای خارجی و الان تو نمونه ایرانی بدتر هم شده، رول کیج های داخل بدنه رو کم کردن، یبار صافکاری برید متوجه میشید، توقع داشتم حداقل ترمز ها دیسکی باشه ک عقب ها کاسه ای بود یه لحظه یاد پیکان افتادم ? و اینکه آلیاژ بدنه کاملا مشخصه عوض شده، یکم ب بدنه فشار بیارید متوجخ میشید، کیفیت کنسول و پلاستیک های ب کار رفته داخل ماشینم ک افتضاح شده ولی خدارو شکر هنوز ب بدی پرشا های جدید نشده، کلی از سیستم هاشم حذف شده ک حال ندارم دونه دونه بگم ، البته این افتضاح کاری ها توی اپتیما های ساخت سایپا هم همینجوریه، البته هنوز گندش در نیومده ک اپتیماهارو سایپا میزنه اینم قراره قضیه شکایت هیوندای سر ساخت سانتافه هاش بوسیله سایپا بشه ک هنوز نذاشتن هیچکس تخلفشونو بفهمه و گندشو پشوندن ولی هیوندای شکایت کرد، سیستم هندلینگ سراتو های سایپا هم ک نسبت ب پژو و ماشینای داخلی نسبتا خوبه ولی ی ژاپنی سوار میفهمه چ افتضاحیه، توی اون مدلی ک من نگاه و تست کردم سری موتور DOHC بود ک خوبه اگ اونم منتاژ سایپا نباشه ، در کل موتوری ماشین خوبیه نسبت ب قیمتش ولی از نظر گیربکس و بقیه چیزا افتضاحه سپر ها هم ک انگار رو هوا ان، اصلا انگار ب چیزی بند نیستن از بس شلن من نمیدونم همون تنظیمات سراتو خارجی روی کیلومتر ایناس یا نه ک اگه باشه پس با کوچیک شدن سایز چرخا سرعت و شتاب ماشینم کمتر شده و کیلومتر اشتباه نشون میده در کل از موتور خوبش فاکتور بگیریم ی چیزی تو مایه های جک جی فایو عه با این تفاوت ک گیربکس اون تحت نظر ژاپنه و ژاپن هم ک کل دنیا میدونن بهترین و کم اسطلاک ترین موتور و گیربکسارو میزنه و بهترین تعلیق ها و فرمون های دنیا رو ژاپنیا دارن، در کل از موتورش فاکتور بگیریم قیمتش بلید تو ایران حدود چهل تومن باشه، البته با احتساب سه برابر بودن قیمت ماشین تو ایران وگرنه دوازده تومن هم براش زیاده. ی مزدا تری دست دوم توی همه ی شرایط این ماشینو خورد میکنه، هم امنیت هم موتوری و هم هندل و نسبت اسب بخار بر لیتر

  ولی ایشالا برای کسایی ک این ماشینو خریدن این مشکلا حل شده باشه و چرخش سالیان سال براشون بچرخه و ماشینای خیلی عالی تر بخرن

  • در پاسخ به: امیر

   سراتو سوار | شهریور 14, 1396 | لینک نظر

   موتورش ضعیفه؟؟!! و کم جان؟؟ هه واقعا که دیگه از این مسخره تر هیچ کامنتی تابحال ندیده بودم بعد 12 ملیونم واسش زیاده؟؟
   مثل اینکه خیلی بهت سخت گذشته تو این مدت داری اشتباه می تایپی داداش

  • در پاسخ به: امیر

   عمهد مغنیه | شهریور 14, 1396 | لینک نظر

   هیچکدام از حرف های شما حقیقت نداره و شایعه پراکنیه اتفاقا بزرگترین مزیت سراتو علاوه براینکه 99 درثد قطعاتش کره ای است برمیگرده به موتور پرقدرت و گسرباکس عالیش
   من موندم چطور قیمتگذاری کردی که میگی 12 بیصتر نمی ارزه البته از قدیم گفتن عاقلان دانند اگه اینطور بود که شما میگی عصن هیچ خریداری نداست اتفتقا کاملا برعکس اینقدر مستریش زیاده که سایپا با مونتاژ 13 هزار تا درسال بازم جوالگو نیست و کم میاره بی تردید تو رنج 100 حریف نداره این خودرو پرقدرت

   • در پاسخ به: عمهد مغنیه

    احمدرضا | شهریور 16, 1396 | لینک نظر

    با محتوای نظرت کاری ندارم ولی سانمارتین جان چه اصراری داری با اسامی دیگه نظر بدی؟ شما که با هر اسمی کامنت بدی با غلطهای املاییت و شیفتگی عجیبت به کیا و هیوندای کاملاً تابلویی ، پس چرا با اسم خودت نظر نمیدی؟

    • در پاسخ به: احمدرضا

     عماد مغنیه | شهریور 16, 1396 | لینک نظر

     سانمارتین نیستم جناب اشتباه فکر کردی نظرم هم واسه این بود که به نظر شما که همون امیر هستی اعتراض کنم عمادم از کرج مهر شهر فاز 4 همه من میشناسن کارم هم اتومبیل است

  • در پاسخ به: امیر

   ممل | شهریور 15, 1396 | لینک نظر

   اصطکاک،مونتاژ!هندل!
   برادر من واقعا میدونید نقشه دسته موتور! چیه!؟ خیلی بعید بدونم. فقط جهت اطلاع قطعاتی کم ارزشی ( از جهت ارزی و ریالی) مثل دسته موتور از آخرین قطعاتی هستند که داخلی سازی میشن. فقط جهت اطلاع.
   اسب بخار بر لیتر!؟ نمیگم بی معناست ولی خیلی بی مفهومه یعنی کمتر استفاده میشه! یعنی بنده که ندیدم خیلی استفاده بشه! بالاخره فرق میکنه موتور چی هست!؟ تکنولوژیش چیه!؟ حجم چیه؟! هدفش چیه!؟ کارکردش چیه!!! بگذریم!
   سیستم انتقال قدرت خیلی چشمگیر ضعیف شده!؟؟؟ خدا هم بنده هم شما رو شفا بده.
   اپتیما سایپا!؟ والا بنده بی اطلاع هستم اگر کسی خبر موثق داره به اشتراک بذاره.
   سانتافه سایپا!؟ خدایی بنده بی خبرم! خیلی بده بنده در موارد اینچنینی! بیخبر باشم.
   تشخیص آلیاژ بدنه با فشار به اون!؟ خدایا شفا.شفا!!
   سیستم هندلینگ!!!! جدیده لابد.
   ژاپنی سوار!؟ خدا شفا بده.
   ماشینه خوبیه ولی از نظر گیربکس و بقیه!!! چیزا افتضاحه!؟؟ خدا خیلی شفا بده.
   سراتو یه چیزی در مایه جک جی فایو!؟ خدا شفا بده.
   کم اسطلاک!؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ خدایا من رو بکش!
   بهترین تعلیق و فرمون مال ژاپنی هاست!؟ خدایا من رو بکش!
   احتساب! ( در کمال تعجب این یکی رو درست نوشته بودید!)
   امنیت موتوری؟؟؟ اینم جدید بود.
   خدا شاهده اگر شما و امثال شما نظر ندید! نظر نذارید! هیچ اتقافی نمی افته!!!!!!!!
   مدیریت محترم من با عرض پوزش بسیار خواهشمندم. عاجزانه! کامنت بنده رو بدون هیچ ویرایشی منتشر بفرمایید. با تشکر بسیار.

 14. محمد | شهریور 13, 1396 | لینک نظر

  چقدر این ماشین زیاد شده تو خیابون

 15. shaahin e | شهریور 12, 1396 | لینک نظر

  دوباره یکی از دوستامون با چند آیدی داره به خودشون حرف میزنه چون داره از تیکه کلام های خودش برای آیدی های دیگه ش هم استفاده میکنه .

  • در پاسخ به: shaahin e

   امین | شهریور 13, 1396 | لینک نظر

   دوباره یکی از دوستامون با چند آیدی داره به خودشون حرف میزنه چون داره از تیکه کلام های خودش برای آیدی های دیگه ش هم استفاده میکنه .

   • در پاسخ به: امین

    البرز | شهریور 13, 1396 | لینک نظر

    واقعا رنگ تریاکی متالیکش عالیه امروز یکیش دیدم باورم نشد اینو سایپا رنگ کرده سفارشی بود آنچنان رنگ غلیظ و یدسای پاشبده بود به سراتو که کلا فرق داشت با بقیه خودروها ویفیتش بحدی بود که من و یکی از بستگان فکر کردیم وارداتیه من خودم هوندا سویک سفید ساتین دارم این هیچی از اون کم نداشت درضمن متالبک هم بود میخوام بگم اگه سایپا بخواد رنگ متالیک بزنه و با کیفیت توانایی داره

 16. sunmartin | شهریور 11, 1396 | لینک نظر

  دوستان کسی آپشنال سراغ نداره واسه فروش؟؟

  • در پاسخ به: sunmartin

   amin | شهریور 11, 1396 | لینک نظر

   خودروي خودتون رو ميخوايد بفروشيد؟

   • در پاسخ به: amin

    sunmartin | شهریور 12, 1396 | لینک نظر

    بله توی باما هم آگهیش کردم 6 ملیون وسیله داره و کیلومترش هم نسبت به مدلش خیلی پایینه

    • در پاسخ به: sunmartin

     amin | شهریور 14, 1396 | لینک نظر

     ديدم آگهيتون رو،
     قيمت رو خيلي خيلي بالا گذاشتيد

     • در پاسخ به: amin

      sunmartin | شهریور 14, 1396 | لینک نظر

      مشتری تا 82 هم داشتم اما ندادم خیلی کم کارکرد و تمیزه و خیلی وسیله هم داره خودت حیاب کن 89 مول بدی 6 ملیونم وسیله میشه 95 بعد قیمت مناسب بذاری

   • در پاسخ به: amin

    سراتو سوار | شهریور 12, 1396 | لینک نظر

    این خودرو عالیه گیرباکس خیلی هماهنگ مواور فوق العاده قوی عصن براش مهم نیست که کولر روشنه یا خاموش سربالایی کوچکترین تاثیری روش نداره اتاقش جادار و فضای پا کافیه کیلومتر و داشبوردش خیلی خیلی زیبا و نرم و با کیفیته فقط حیف که esp برداشته سایپا وگرنه چیزی کم نداره عاشق نور پشت آمپرش هستم

    • در پاسخ به: سراتو سوار

     amin | شهریور 12, 1396 | لینک نظر

     تو خودروهاي زير ١٠٠ ميليون به جرأت ميگم تنها خودرويي كه روشن بودن كولر و سربالايي تاثيري در عملكردش ندارد فقط ماكسيما است و لا غير،اتفاقا من سراتو سايپا را در سربالايي اتوبان يادگار و با كولر روشن تست كردم و افت توان موتور به شدت مشهود بود

     • در پاسخ به: amin

      سراتو سوار | شهریور 13, 1396 | لینک نظر

      اونی که سوار شدی سراتو نبوده این خودرو با این گشتاوز بالا و موتور بسیار قوی نه سربالایی و نه کولر حتی یک دهم از قدرت و شتابش کم نمیکنه واقعا فوق العاده است شما برید کانال تلگرام این خودرو دارنده هاش که حدود 1500 نفر هستن سوال کنید واقعا تا رنج 100 ملیون بی رقیبه از همه نظر

     • در پاسخ به: سراتو سوار

      amin | شهریور 13, 1396 | لینک نظر

      احتمالا اوني كه شما سوار ميشي سراتو نيست پس!!!

     • در پاسخ به: amin

      عماد مغنیه | شهریور 13, 1396 | لینک نظر

      امین این سراتو سوار درست میگه من خودم سوار شدم واقعا معرکه است خیلی قویه و کم آوردن تو کارش نیست من که شیفته اش شدم امید خدا پول بیاد دستم یه 2000 ثبت نام میکنم همکارام تو اداره همه خریدن الان 2 ساله و هیچکی ناراضی نیست اتفاقا

     • در پاسخ به: amin

      سهیل | شهریور 15, 1396 | لینک نظر

      توی وارداتی ها که روشن بودن کولر تاثیر چندانی روی کشش ماشین نداره. در مورد سایپایی هم احتمالا همینطوره چون کلا موتور و گیربکس یکیه

  • در پاسخ به: sunmartin

   بهرام | شهریور 12, 1396 | لینک نظر

   فعلا که سایپا نسبت به این تقاضای زیاد مردم حریف تولید نمیشه واسه همین از توی سایت فروش سراتو رو برداشته تا به تعهدای قبلیش برسه نوکمدادیش که طلاست

 17. سینا | شهریور 11, 1396 | لینک نظر

  نوکمدادیش بینظیره ، سواری هم بسیار عالی و پرشتاب و نرم ترمزشم قویه مصرفشم پایینه

 18. محمد | شهریور 7, 1396 | لینک نظر

  فوق العادست و دیگر هیچ

 19. امیر | مرداد 22, 1396 | لینک نظر

  با سلام خدمت دوستان. من هفته پیش سراتو آپشنال از سایپا تحویل گرفتم. همه چی فعلا عالیه. لاستیک هم عوض نکردم. بنظرم لاستیکهای خودش که یزد تایرن، خوب و نرم هستن. امروز ی مشکلی داشتم اینکه در حالت تیپ ترونیک، دنده (با دسته دنده) سبک نمیشد. یعنی هرچی دسته دنده را جلو میزدم اتفاقی نمیفتاد و دنده عوض نمیشد. ولی با شیفتر پشت فرمون عوض میشد و بالاتر میرفت. البته دنده منفی مشکلی نداشتم و براحتی عوض میشد. اگه کسی دلیلشو میدونه ممنون میشم کمک کنه.

 20. علی | مرداد 9, 1396 | لینک نظر

  با سلام خدمت دوستان سراتو آپشنال 2000 رانندگی روان و پر قدرتی در جاده دارد و برای افراد میانسال خودرو مسافرتی در رنج قیمت خود بهترین میباشد، این نه اینه من خودرو را دارم بلکه از روی صداقت بیان میکنم، تنها ایراد درمسافرت نداشتن سیستم پایداری در سرپیچ می باشد آن هم به لطف زیاد بودن ماشین در جاده ها و ترافیک حل شده و برای جوانان ممکن است در سرعت های بالا باعث مشکل شود .

  • در پاسخ به: علی

   مهدی | مرداد 11, 1396 | لینک نظر

   بهترینه ، بازار دست دوم خیلی خوبی هم داره

 21. Aghil | تیر 30, 1396 | لینک نظر

  دوستان من كاملا گيج شدم لطفا يكي كه تجربه داره راهنمايي كنه،ترمز عقب با اينكه كاسه اي هست جواب ميده يا ضعيفه? از اون مهمتر يكي ميگه فرمونش eps داره و نرمه يكي ديگه من راضيم از موتور ماشين ولي فرمونش از ٤٠٥ سفت تره ،الان ديگه همه ماشينا تو اين رنج قيمت مثل مزدا ٣ و …. فرمون برقي دارن، خدايي كيفيت فرمون و سفتيش چطوره، ممنون پيشاپيش

 22. sunmartin | تیر 30, 1396 | لینک نظر

  صندلی های سراتو از نوع طبی بوده و با آرگو نومی بدن هماهنگ هستند شرکتی که برای تیوولی صندلی های را معرفی کرد و برنده جایزه ارگونومی سازگار شد برای کیا موتورز هم صندلی تولید کرده شما در گروه سراتو بوضوح میتوانید این موضوع را بررسی کنید صندلی ها بقراری راحت و جادار هستند که اغلب افراد حتی با قد بلند و در دراز مدت اصلا حس خستگی را نمیپذیرند

  • در پاسخ به: sunmartin

   مهدی | تیر 30, 1396 | لینک نظر

   سانمارتین جان خیلی ممنونم ، فقط برای انتخاب رنگش موندم کدومو انتخاب کنم ، رنگهای قابل سفارش تو دعوتنامه ایناست : سفید و مشکی و خاکستری و قهوه ای تیره و آبی تیره و نقره ای ولی من بین مشکی و خاکستری موندم کدوم رو بگیرم

  • در پاسخ به: sunmartin

   شهاب | مرداد 17, 1396 | لینک نظر

   با سلام ، دو هفته ای هست که سراتو آپشنال تحویل گرفتم ، ایا این ماشین نیاز به نصب سینی زیر موتور داره ؟

  • در پاسخ به: sunmartin

   amin | مرداد 22, 1396 | لینک نظر

   تقاوت گيربكس ٤ و ٦ دنده سراتو را در هنگام خريد نسخه كاركرده چگونه بايد متوجه بشيم؟

   • در پاسخ به: amin

    احمدرضا | مرداد 22, 1396 | لینک نظر

    در مورد سراتو دقیق نمیدونم ولی تبعاً موقع خرید، یک دور ماشین رو تست میکنید و موقع تست اگه خودرو شش دنده باشه در حدود سرعت 60-70 باید به دنده 5 برسید که تبعاً شماره دنده توی کامپیوتر سفری نمایش داده میشه یا میتونید توی حالت تیپ ترونیک بگذارید و دستی دنده رو عوض کنید ببینید به دنده 5 میره یا نه.

   • در پاسخ به: amin

    sunmartin | مرداد 22, 1396 | لینک نظر

    با توجه به مدل
    اگر سراتو بین سال 2010 تا اواخر 2011 بود قطعا 5 دنده است یعنی 4 دنده جلو و یکی عقب
    اگر از ابتدای 2012 تا اوخر 2013 بود 6 دنده است
    درضمن در مدل 2013 دیلایت و لیمیت اسپیدر گردش چراغ ها اضافه شده

    • در پاسخ به: sunmartin

     amin | مرداد 22, 1396 | لینک نظر

     جناب سانمارتين سراتو سايپايي رو منظورم هست نه وارداتي

     • در پاسخ به: amin

      sunmartin | مرداد 23, 1396 | لینک نظر

      امین گرامی تمام سراتو های سایپا از قوای محرکه و گیرباکس 2013 استفاده میکنند که در مدل 1600 و 2000 هر دو 6 دنده هستند
      شما میتونی به1600 آپشنال هم فکر کنی که قیمت مناسبی داره

     • در پاسخ به: sunmartin

      amin | مرداد 23, 1396 | لینک نظر

      ولي توي همين متن نوشته كه سراتو سايپا هم ٤ دنده توليد شده و هم ٦ دنده و زمان خريد نسخه كاركرده بايد دقت كرد به نوع گيربكس

     • در پاسخ به: amin

      sunmartin | مرداد 23, 1396 | لینک نظر

      سراتو سابپا از سال 94 در هر دو مدل 2 لیتری و 1.6 دارای 6 دنده هستند
      خوددوی قبلیم همانطور که اطلاع داشتید دستی 1600 بود که 6 دنده جلو و یک دنده عقب جمعا 7 دنده بود اکنون هم که 2 لیتری دارم به همین منوال است خودرو 6 دتده و از نوع گیرباکس جدید است

     • در پاسخ به: sunmartin

      amin | مرداد 23, 1396 | لینک نظر

      اونی که شرکت ما داره 4 دنده جلو داره و کلا دسته دنده و نحوه قرارگیری ومحل جارفتن دسته دنده با این مدل های تولید سایپا فرق میکنه،حالا سوال من اینه که اون 4 دنده حساب میشه یا با احتساب دنده عقب 5دنده؟ واینکه سراتو سایپا 6 دنده جلو داره و یکی عقب یا با احتساب دنده عقب 6 دنده است؟

     • در پاسخ به: amin

      amin | مرداد 23, 1396 | لینک نظر

      يه ٩٤ بي رنگ و تميز هست ٤١هزارتا كاركرد داره،٧٦ تومن ميگه ،نظرتون چيه؟

  • در پاسخ به: sunmartin

   سهیل | شهریور 15, 1396 | لینک نظر

   صندلی هاش یکم سفتن فقط و متاسفانه صندلی راننده تنظیم گودی کمر نداره. برای افراد قد بلند جای پای ردیف عقب هم کمه یه مقداری

   • در پاسخ به: سهیل

    sunmartin | شهریور 15, 1396 | لینک نظر

    بله برای افراد بلند قد جای پای کافی در عقب نیست صندلی های جلو هم بلطق حذف دسته ای آپشن ها مثل تنظیم گودی کمر ، که بزرگترین عیب این خودرو است زیرا در مدت زمان کوتاهی کمر را اذیت میکندو سایر مواردی مثل نداشتن دریچه کولر و بخاری عقب و نبود بک لایت بالابر های شیشه های جلو کمبودی نیست

    • در پاسخ به: sunmartin

     amin | شهریور 15, 1396 | لینک نظر

     بله متاسفانه چيزي كه از اين خودرو در ذوق من خورد نداشتن دريچه تهويه براي سرنشينان عقب بود،آيا نسخه آپشنال اين دريچه ها رو داره؟

     • در پاسخ به: amin

      آرتین | شهریور 16, 1396 | لینک نظر

      هم آپشنال هم معمولی دریچه تهویه عقب دارند.مثل مزدا،3 کف صندلی راننده هستش.

     • در پاسخ به: آرتین

      sunmartin | شهریور 16, 1396 | لینک نظر

      کف صندلیه؟؟ جدی تا بحال توجه نکرده بودم
      دیشب برای فروش مشتری داشتم طرف میگه 82 توی گروه مطرح کردم کفتن زیر 83 با این همه آپشن و کارکرد کم نفروش نظرشما چیه؟؟

     • در پاسخ به: sunmartin

      amin | شهریور 16, 1396 | لینک نظر

      به نظر من حتما بفروشيد چون من ٩٤ بيرنگ سراغ دارم ٧٤ تومن،يه لكه رنگ ٩٣ هم ٦٨ تومن سراغ دارم،اين قيمت عاليه ديگه گيرتون نمياد حيفه مشتري به اين نابي رو از دست بديد

     • در پاسخ به: amin

      عماد مغنیه | شهریور 16, 1396 | لینک نظر

      داداش اگه کرجی بذار واسه من اون 74 تومانیه غیر ممکنه بیرنگ باشه و جهاز داشته باشه

 23. مهدی | تیر 26, 1396 | لینک نظر

  امروز دعوتنامه ماشین من اومد ، سراتو آپشنال ۲۰۰۰ تحویل مرداد ، به نظرتون کی تحویل میدن ؟

  • در پاسخ به: مهدی

   sunmartin | تیر 30, 1396 | لینک نظر

   اواخر مرداد یا اوایل شهریور مبارک باشه پیشاپیش

 24. مهیار | تیر 21, 1396 | لینک نظر

  بعد از سه ماه تحقیق با پولی که داشتم و اینکه به هییییچ عنوان دلم نمیخواست چینی سوار صدام کنن، کاملن نا امیدانه و از روی بدبختی و اجبار اومدم سراتوی دو هزار آپشنال رو خریداری کردم. اماااااا حالا باید بگم چقدررررر از تصمیمم خوشحالم! سراتوی دوهزار آپشنال فوق العاده هست دوستان. به دری وری های توی کامنت ها توجه نکنید . البته من از سراتو های معمولی خبر ندارم و سوار هم نشدم. ولی این سراتوی جدید آپشنال، منه سخت گیر و وسواسی رو کاملن راضی کرده. تنها کاری که کردم، ماشین هنوز پلاک نشده بود رفتم لاستیکش رو عوض کردم و هانکوک انداختم و کفپایی براش خریدم و حالا با هر گازی به این ماشین پر قدرت میدم حالشو میبرم. قبل از این ماشین هیوندای توسان دوهزار و پانزده داشتم که برای کاری مجبور به فروشش شدم. سواری این سراتو لااقل بسیار لذت بخش تر از اونه.

  • در پاسخ به: مهیار

   sunmartin | تیر 21, 1396 | لینک نظر

   درود بر شما مبارک باشه سراتو چ آپشنال چ غیر آپشنال فوق العاده هستند کلیت خودرو موتور و گیرباکسه که 2000 داره و با 156.5 اسب و قدرت کولر و شتاب شگفت انگیز حریف های بالای 120 تا 140 ملیون را هم به جدال دعوت میکنه این خودرو صندلی های راحت شتاب عالی آپشن های خوب و کیفیت مثال زدنی داره لطفا به گروه سراتو بپیوندید در تلگرام

   • در پاسخ به: sunmartin

    علی | تیر 29, 1396 | لینک نظر

    نه صندلی اش راحت نیست. سراتو سواران در این مورد اتفاق نظر دارند . ولی موتور و گیربکس قابل قبوله.

   • در پاسخ به: sunmartin

    Khaleghi | تیر 29, 1396 | لینک نظر

    سلام يه سوال داشتم، تو فيلم تست و بررسي سراتو به اين موضوع اشاره شد كه فرمون ماشين نسبت به قيمتش سفته،ماشين فعليه من فرمونش برقيه نگرانم فرمون هيدروليك ساده اذيت كنه،اطلاع داريد فرمون آپشنال الكترو هيدروليكه يا مثل مدل هاي وارداتي هيدروليك سادست وسفت؟

    • در پاسخ به: Khaleghi

     sunmartin | تیر 29, 1396 | لینک نظر

     از شما دعوت میکنم به گروه سراتو ایران بپیوندید این خودوری با قدرت زیبا و دارای برند بسیار معتبری است که همواره برترین رتبه های جهان را کسب کرده در مورد سراتو TD (سایپایی) همین بس که گیرباکس و انجین برای سال 2015 هستند و تنها بدنه مربوط به سال 2010-2013 است فرمان بسیار نرم اینخودور در سرعت های بالا بتدریج سفت شده و حس امینت را به ارمغان می آورد

 25. عرفان | تیر 20, 1396 | لینک نظر

  با سلام ، دوستان من دوست دارم سراتو آپشنال ۲۰۰۰ اتو بگیرم فقط میخواستم ببینم بازار دست دومش چطوره ؟ آیا راحت پول میشه ؟

  • در پاسخ به: عرفان

   shaahin E | تیر 21, 1396 | لینک نظر

   اگر ماشین صفر بخری واست دردسر میشه چونکه ضرر میکنی برای استفاده هم سراتوی ۸ سال پیش رو با قیمت مدل ۲۰۱۶ نخری بهتره . شما اگه به فکر بازار دست دومی برادرانه پیشنهاد میکنم پراید بخری

 26. sunmartin | تیر 20, 1396 | لینک نظر

  آمپر اب توی تیپ غیر آپشنال وجود نداره اما در مدل کامپیوتر b اینخودرو که دارای کیلومتر قرمز بک لایت است آمپر درجه سنسور دار و ترمومتریک و چند اپشن دیگه مثل نمایش درب های هر قسمت و ایرادات احتمالی وجود داره

 27. sunmartin | تیر 15, 1396 | لینک نظر

  آپشنال عالیه البته امکانات بهتری داره متاسفانه امروز یه موتور سوار زد بمن و در رفت مراقب موتور سوار ها یاشید چون چیزی برای از دست دادن ندارند و بی قانون ترین قشر هستند

 28. علیرضا | تیر 15, 1396 | لینک نظر

  من آپشنال سایپا رو سه ماهه خریدم توجاده از 150 کیلومتر بیشتر نرفت البته سرنشین ها کامل بود صندوق عقب هم بار توش بود ایا کسی تجربه سرعت بیشتر رو داره با سراتو یا نه؟

 29. sunmartin | اردیبهشت 29, 1396 | لینک نظر

  تو سری جدید آپشنال cd پلیر وجود نداره و فلش میخوره چون سیستم صوتی دابل دین و 7 اینچه البته من غیر آپشنال دارم و سیستم صوتی فابریک بودبا پلیر که تعویض کردم با 9 اینچ دوی وی دی دار شما بمحض دریافت لاستیک ها را با نوع کره ای کومهو بدلیل نرمی زیاد تعویض کنید و شیشه ها را لومر کنید بجای دودی که 90 درصد اثرات مخرب آفتاب از بین میبره از برند هگزیس فرانسه

  • در پاسخ به: sunmartin

   amin | تیر 15, 1396 | لینک نظر

   لومر چيه؟

   • در پاسخ به: amin

    sunmartin | تیر 15, 1396 | لینک نظر

    لومر یه جور برچسبه اگه میخوای شمارت بده یا تلگرامت واست عکس بفرستم من فرانسویش زدم برند هگزیس بد نیست اما قیمتش بالاس از من شد 500 تازه طرف دوستم بود واسه مردم 800 میزنه اما خوبی هایی داره یه ترمومتر و یه uv سنج بعد از نصب میاره داخل خودرو قبل از نصب uv بالای 98 درصد و دما 44 بود بعد از نصب دما 37 و uv شد 5 درصد
    مارک های کره ایش ارزانتره که متاسفانه گیر نمیاد وگرنه 100 درصد بهتر از فرانسویه یه نکته در مورد لومر اصلی یه مقدار ضخیم تر از این تلق های فیک بازاره

    • در پاسخ به: sunmartin

     amin | تیر 16, 1396 | لینک نظر

     من ام وي ام رو دودي ١٠٠درصد زدم چند ساله و راضي هستم در اوج آفتاب هم داخل ماشين كاملا سايه هستش خوشبختانه پليس هم مشكلي نبوده تا الان فقط شبها كنار رو خوب نميبينم،اين لومر اينجور كه گفتيد خيلي گرون در مياد

     • در پاسخ به: amin

      sunmartin | تیر 16, 1396 | لینک نظر

      بله گران در میاد برای عقبت چکار کردی؟؟ برچسب زدی با مش ؟؟ الان مش خوب گیر نمیاد ،؟ اینجا منم میخوام ببینم تهران است یا نه؟؟ اما خوبی لومر این که از بیرون داخل تیره و از داخل بیرون روشنه نکته قابل اتکایی هست برای قیمت نسبتا بالاش

     • در پاسخ به: sunmartin

      amin | تیر 16, 1396 | لینک نظر

      شيشه عقب رو هم همون دودي زدم،كاملا هم شيشه هام سياه است از بيرون داخل خودرو اصلا قابل مشاهده نيست

  • در پاسخ به: sunmartin

   محمد | تیر 16, 1396 | لینک نظر

   سلام دوست عزیز
   لطف میکنید جایی که بتونم منصفانه این تغییرات رو انجام بدم معرفی کنید؟/

 30. کیان | اردیبهشت 28, 1396 | لینک نظر

  با سلام
  مبارک تمام دوستانی باشه که خریدند
  منم یکی شو ثبت نام کردم
  تو مشخصاتش نوشته cd player داره ولی تو عکساش نداره لطفا راهنمایی کنید .
  تشکر